Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-86 από 86
  1. #76
    Εγγραφή
    30-11-2010
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπέρα είμαι καινούριος στο forum ,αυτό που θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από τους συμμετέχοντες γνωρίζει αν το tab της samsung ,διαβάζει pdf ,και ποσο εύκολο είναι να γράψεις ένα κείμενο και να το κανείς copy and paste σε ένα text ή forum ή blog,ζητω συγγνώμη αν η ερώτηση είναι άσχετη με το θέμα

  2. #77
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wenol Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα είμαι καινούριος στο forum ,αυτό που θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από τους συμμετέχοντες γνωρίζει αν το tab της samsung ,διαβάζει pdf ,και ποσο εύκολο είναι να γράψεις ένα κείμενο και να το κανείς copy and paste σε ένα text ή forum ή blog,ζητω συγγνώμη αν η ερώτηση είναι άσχετη με το θέμα
    Το Galaxy Tab έχει Android οπότε τα κάνει κανονικά όλα αυτά.

  3. #78
    Εγγραφή
    30-11-2010
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ευχαριστώ

  4. #79
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nfotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή διαβάζω τόνους PDF αρχεία στον Τ60 φορητό μου, πολλές φορές σκέφτηκα για ένα ebook reader που να διαβάζει τεράστια αρχεία PDF.
    Αν υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων (π.χ. λόγω μνήμης του reader), μπορείς εύκολα να σπάσεις το μεγάλο PDF σε μικρότερα PDF, με το δωρεάν πρόγραμμα pdf split and merge.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  5. #80
    Εγγραφή
    29-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21811/969
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 7.8(dB)
    Υπαρχει και το Calibre για μετατροπη απο pdf σε αλλο ειδους αρχειο (.epub .lit .mobi) αλλα αν ειναι σκαναρισμενο ή αν εχει φωτο, πινακες κλπ δεν θα δουλεψει σωστα.

    Εγω κοιταξα για ενα Kindle και στην international εκδοση το Amazon εχει 7-9 εβδομαδες shipping ενω στην Αμερικη λεει in stock.

  6. #81
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Πελοπόννησος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    949
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    ΕΠειδή ο τίτλος αναφερει για το 95 τα εκατο των τάμπλετ, να θυμίσω απλά ότι εκτός απο το γκαλαξι και ορισμενα κινεζικα ακόμα και δεν έχει κυκλοφορήσει ο κύριος όγκος των τάμπλετ στην αγορα, περιμένω το archos 101 εντός των ημερών και σύντομα έρχονται και άλλα μέσα στον Δεκέμβριο...

  7. #82
    Εγγραφή
    30-11-2010
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ποιο αναλυτικά έχω 32 giga σε pdf αρχεία όπου το 99% είναι δικά μου σκανάρισμα και κατεβασμένα από το δίκτυο, όλα έχων φωτογραφίες, σκίτσα έγχρωμα,λόγο ότι ασχολού με με τον μοντελισμό . η απορία μου είναι ότι αν θέλω να περάσω 5-10 από αυτά στην κάρτα για να τα ανοίξω από το galaxy αυτά θα τρέχουν κανονικά ή θα υπάρχουν προβλήματα ;.
    λόγο της φύσης της δουλειάς μου,είμαι νυκτοφύλακας όχι securitas , δεν μπορώ να έχω laptop χρειάζομαι κάτι το οποιο να μπορώ να το βάζω μέσα στην τσέπη αλλα και να έχει όμως και το και το κατάλληλο μέγεθος ώστε να μπορείς να διάβασης ένα pdf ή να δεις μια ταινία αλλα επίσης να μπορείς να γράψεις ένα κείμενο για παράδειγμα στα greeklish να επισκεφτώ ένα από τα site που κάνουν αυτόματη μετάφραση στα ελληνικά να κανo copy and paste και να ποστάρω το μεταφρασμένο κείμενο σε ένα blog ,forum κ.τ.λ, βασικά η τελευταία λειτουργία είναι που με ενδιαφέρει ποιο πολύ και από της ταινίες και την μουσική
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wenol : 01-12-10 στις 22:49.

  8. #83
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wenol Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο αναλυτικά έχω 32 giga σε pdf αρχεία όπου το 99% είναι δικά μου σκανάρισμα και κατεβασμένα από το δίκτυο, όλα έχων φωτογραφίες, σκίτσα έγχρωμα,λόγο ότι ασχολού με με τον μοντελισμό . η απορία μου είναι ότι αν θέλω να περάσω 5-10 από αυτά στην κάρτα για να τα ανοίξω από το galaxy αυτά θα τρέχουν κανονικά ή θα υπάρχουν προβλήματα ;.
    λόγο της φύσης της δουλειάς μου,είμαι νυκτοφύλακας όχι securitas , δεν μπορώ να έχω laptop χρειάζομαι κάτι το οποιο να μπορώ να το βάζω μέσα στην τσέπη αλλα και να έχει όμως και το και το κατάλληλο μέγεθος ώστε να μπορείς να διάβασης ένα pdf ή να δεις μια ταινία αλλα επίσης να μπορείς να γράψεις ένα κείμενο για παράδειγμα στα greeklish να επισκεφτώ ένα από τα site που κάνουν αυτόματη μετάφραση στα ελληνικά να κανo copy and paste και να ποστάρω το μεταφρασμένο κείμενο σε ένα blog ,forum κ.τ.λ, βασικά η τελευταία λειτουργία είναι που με ενδιαφέρει ποιο πολύ και από της ταινίες και την μουσική
    Επειδή το έχω δοκιμάσει για λίγο το Tab έχει ένα αρκετά ιδανικό μέγεθος για την χρήση που το θες με φωτεινή οθόνη και πολλές δυνατότητες και επειδή έχεις και το Android Market μπορείς να βρεις την εφαρμογή για pdf που σε καλύπτει καλύτερα.

    Για το copy-paste δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, ειδικά από την στιγμή που μιλάμε για απλό κείμενο.

  9. #84
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Μία σελίδα pdf Α4 με 300dpi είναι ευανάγνωστη σε ανάλυση 1024x700 κ 7 inches;
    Το δοκίμασε κανείς; Θα ήθελα ένα screenshot.

  10. #85
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Δεν βγάζεις συμπέρασμα από λήψη με φωτογραφική μηχανή, πρέπει να το δεις αυτομούτρως.

    Όσο για μένα, τελικά πήγα κι έδωσα το τέρας το PDF για εκτύπωση, είναι κουραστικό σε οθόνη laptop (ΟΚ, τα Thinkpads δεν έχουν και τις φοβερές οθόνες, αλλά 1058 σελίδες δεν διαβάζονται από την οθόνη όπως και να το κάνεις)

    Ν.Φ.

  11. #86
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν χορταίνουμε καταναλωτισμό....Θεωρώ το ipad χρήσιμο για επαγγελματικούς σκοπούς μόνο. Τώρα να πάει να το πάρει ο απλός καταναλωτής επειδή γουστάρει gadgets είναι υπερβολή....

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-09, 17:43
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-08, 15:31
  3. ΕΕ - Πράσινο φως για άνοιγμα της αγοράς των ταχυδρομείων
    Από nnn στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-08, 21:05
  4. Η ΑΜD καταλαμβάνει το 26% της αγοράς των server
    Από zouzouni στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-06, 14:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας