Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 348 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 328338343346347348349350353358368 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.206-5.220 από 11551

Θέμα: e-banking

  1. #5206
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Δες εδώ για τα alerts.
    Φιλικά, Άκης

  2. #5207
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπααα δεν θελω link, (τους ξερω απο μεσα γιατι) εχω τα... μεσα: η καλυτερη φιλη των παιδιων μου εκανε μεταπτυχιακο στο Πεκινο και τωρα δουλευει στη Σαγκαη σε ανερχομενη ελληνικη εταιρια!
    .
    .
    .
    Απαντηση στα "ασχετα" post δεν πηρα πχ
    ΕΑΝ γινεται ΚΑΙ μεσω ΑΤΜ να σταλθουν λεφτα σε αλλη τραπεζα, γιατι εχω κατι γνωστους υπερηλικες, που ενδιαφερονται περαν εμου, βεβαιως - βεβαιως!

    ΚΑΙ φυσικα τι ειναι - εαν χρεωνονται απο ΕΤΕ τα alerts, ασχετη θα μαθω, πού θα παει?

    ΥΓ
    εννοειται οτι αγοραζω εδω και χρονια - σχεδον - τα παντα μεσω διαδικτυου, απλα δεν χρεωνα την καρτα μου!
    Με 2 λέξεις. Στο email δεν χρεώνεται, στο sms χρεώνεται.

  3. #5208
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπααα δεν θελω link, (τους ξερω απο μεσα γιατι) εχω τα... μεσα: η καλυτερη φιλη των παιδιων μου εκανε μεταπτυχιακο στο Πεκινο και τωρα δουλευει στη Σαγκαη σε ανερχομενη ελληνικη εταιρια!
    .
    .
    .
    Απαντηση στα "ασχετα" post δεν πηρα πχ
    ΕΑΝ γινεται ΚΑΙ μεσω ΑΤΜ να σταλθουν λεφτα σε αλλη τραπεζα, γιατι εχω κατι γνωστους υπερηλικες, που ενδιαφερονται περαν εμου, βεβαιως - βεβαιως!

    ΚΑΙ φυσικα τι ειναι - εαν χρεωνονται απο ΕΤΕ τα alerts, ασχετη θα μαθω, πού θα παει?

    ΥΓ
    εννοειται οτι αγοραζω εδω και χρονια - σχεδον - τα παντα μεσω διαδικτυου, απλα δεν χρεωνα την καρτα μου!
    Manoulamas σε πάω!

  4. #5209
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντηση στα "ασχετα" post δεν πηρα πχ
    ΕΑΝ γινεται ΚΑΙ μεσω ΑΤΜ να σταλθουν λεφτα σε αλλη τραπεζα, γιατι εχω κατι γνωστους υπερηλικες, που ενδιαφερονται περαν εμου, βεβαιως - βεβαιως!
    Από ΑΤΜ δε μπορείς να στείλεις σε άλλη τράπεζα. 2 επιλογές. Είτε από το κατάστημα (ακριβό minimum 8€) είτε από το internet που είναι πολύ φθηνότερο αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο για υπερήλικες.

  5. #5210
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Θυμάμαι ότι στα ΑΤΜ της citibank που έχει αποσυρθεί μπορούσες να στείλεις σε άλλη τράπεζα αλλά έπρεπε να πληκτρολογήσεις το IBAN
    το οποίο δεν ήταν και τόσο εύκολο με τα τόσα νούμερα που έχει.

  6. #5211
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Η N26 μου έστειλε email ότι πλέον θα δίνει ... 5 δωρεάν αναλήψεις το μήνα και μετά θα χρεώνει Κάθε Ανάληψη με 2 ευρώ!

    Το ονομάζει fair use policy, αν και δεν βλέπω πολλά fair σε μια τέτοια εξωπραγματική χρέωση. Χρήση του υπολοίπου μου και ακύρωση λογαριασμού.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 27-02-17 στις 16:06.

  7. #5212
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η N26 μου έστειλε email ότι πλέον θα δίνει ... 5 δωρεάν αναλήψεις το μήνα και μετά θα χρεώνει Κάθε Ανάληψη με 2 ευρώ!

    Το ονομάζει fair use policy, αν και δεν βλέπω πολλά fair σε μια τέτοια εξωπραγματική χρέωση. Χρήση του υπολοίπου μου και ακύρωση λογαριασμού.
    Και στην Ελλάδα;
    Μέχρι στιμής αυτό ίσχυε μόνο στη Γερμανία.
    Έχει ανακοινωθεί από το καλοκαίρι, και εδώ το γράψαμε. Αν θυμάσαι, για αυτό άλλαξα τράπεζα (στη Γερμανία).

  8. #5213
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην Ελλάδα;
    Μέχρι στιμής αυτό ίσχυε μόνο στη Γερμανία.
    Έχει ανακοινωθεί από το καλοκαίρι, και εδώ το γράψαμε. Αν θυμάσαι, για αυτό άλλαξα τράπεζα (στη Γερμανία).
    Nαι, μου έστειλαν email ότι σε δύο μήνες από τώρα ξεκινά να ισχύει και για Ελλάδα. Τώρα που το λες ναι, νομίζω θυμάμαι να γράφεις γι'αυτό.

    Ο ορισμός του bait and switch, να ξεκινάς δίνοντας υπηρεσίες που δεν σκοπεύεις να διατηρήσεις, για να χτίσεις πελατειακή βάση και να αλλάξεις μετά τους όρους λειτουργίας με χειρότερους. Class acts οι κύριοι...

  9. #5214
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι, μου έστειλαν email ότι σε δύο μήνες από τώρα ξεκινά να ισχύει και για Ελλάδα. Τώρα που το λες ναι, νομίζω θυμάμαι να γράφεις γι'αυτό.

    Ο ορισμός του bait and switch, να ξεκινάς δίνοντας υπηρεσίες που δεν σκοπεύεις να διατηρήσεις, για να χτίσεις πελατειακή βάση και να αλλάξεις μετά τους όρους λειτουργίας με χειρότερους. Class acts οι κύριοι...
    Στο site ακόμα μόνο για Γερμανία λέει.

    Why is there a limit to fee-free ATM withdrawals in Germany?
    ATM withdrawals are particularly costly in Germany. We provide a free allowance based on our Fair Use Policy, and then charge a reasonable fee if you use more. With that said, CASH26 withdrawals remain free and unlimited at over 7.000 retail locations across Germany.

  10. #5215
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Αναφέρει ειδικά Eλλάδα στο email, μάλλον δεν το εχουν βάλει στην ιστοσελίδα επειδή θα ισχύσουν 2 μήνες από τώρα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  n26.JPG 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  124,1 KB 
ID: 180634

    - - - Updated - - -

    Aπ'ότι βλέπω το ανανέωσαν και στην ιστοσελίδα

    https://support.n26.com/read/000001264?locale=en

  11. #5216
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπ'ότι βλέπω το ανανέωσαν και στην ιστοσελίδα

    https://support.n26.com/read/000001264?locale=en
    Εμένα μάλλον μου δείχνει άλλη έκδοση επειδή μπαίνω από Γερμανία.
    Βρήκα όμως αυτό: https://n26.com/eu/pricing/
    Άρα οι μόνο 5 δωρεάν αναλήψεις/μήνα ισχύουν πλέον σε Belgium, Estonia, Finland, Greece, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Portugal, Slovakia and Slovenia.
    Και επιπλέον, ο βασικός λογαριασμός είναι δωρεάν αλλά χωρίς κάρτα. Αν θέλεις και την Mastercard κοστίζει 2,90 €/μήνα αλλά όχι για τους υπάρχοντες πελάτες, μόνο για νέους πελάτες από 1η Απρίλη.

  12. #5217
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μάλλον μου δείχνει άλλη έκδοση επειδή μπαίνω από Γερμανία.
    Βρήκα όμως αυτό: https://n26.com/eu/pricing/
    Άρα οι μόνο 5 δωρεάν αναλήψεις/μήνα ισχύουν πλέον σε Belgium, Estonia, Finland, Greece, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Portugal, Slovakia and Slovenia.
    Και επιπλέον, ο βασικός λογαριασμός είναι δωρεάν αλλά χωρίς κάρτα. Αν θέλεις και την Mastercard κοστίζει 2,90 €/μήνα αλλά όχι για τους υπάρχοντες πελάτες, μόνο για νέους πελάτες από 1η Απρίλη.
    Πραγματικά δεν ξέρω για ποιόν λόγο θα το χρησιμοποιούσε κανείς στην Ελλάδα με αυτούς τους όρους.

    Ακόμα και στη Γερμανία παραμένει η κατάθεση μέσω σουπερμαρκετ, το επενδυτικό πακέτο, η υπερανάληψη (όχι ότι αξίζει γι'αυτα, αλλά έχει να προσφέρει ΚΑΤΙ). Στην Ελλάδα; Για να έχουμε μπλι μπλι banking app χωρίς καμιά λειτουργία πρόσθετης αξίας (αλλά πληρώνοντας για το προνόμιο)? Είναι αστείο...

  13. #5218
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν ξέρω για ποιόν λόγο θα το χρησιμοποιούσε κανείς στην Ελλάδα με αυτούς τους όρους.

    Ακόμα και στη Γερμανία παραμένει η κατάθεση μέσω σουπερμαρκετ, το επενδυτικό πακέτο, η υπερανάληψη (όχι ότι αξίζει γι'αυτα, αλλά έχει να προσφέρει ΚΑΤΙ). Στην Ελλάδα; Για να έχουμε μπλι μπλι banking app χωρίς καμιά λειτουργία πρόσθετης αξίας (αλλά πληρώνοντας για το προνόμιο)? Είναι αστείο...
    Εγώ έχω μόνο Revolut και μόνο για τα ταξίδια που πάω
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  14. #5219
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν ξέρω για ποιόν λόγο θα το χρησιμοποιούσε κανείς στην Ελλάδα με αυτούς τους όρους.
    Για να βγάλει τα λεφτά του στο εξωτερικό νόμιμα και να τα έχει εκτός capital controls αλλά και ασφαλή από το επερχόμενο Grexit. Νομίζω ότι όσοι Έλληνες άνοιξαν λογαριασμό στη Ν26 το έκαναν για αυτό.
    Και με 5 δωρεάν αναλήψεις το μήνα μπορείς να περάσεις αν είναι ο δεύτερος λογαριασμός σου, δηλαδή έχεις έναν κανονικό ελληνικό λογαριασμό και σηκώνεις από Ν26 όταν τελειώσουν τα λεφτά εκεί.

  15. #5220
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Σωστά και υπάρχει και το ερώτημα: αν κλείσεις το λογαριασμό, σε ποια άλλη τράπεζα μπορείς τόσο απλά, online και μόνο, να ανοίξεις λογαριασμό;
    Προσωπικά, μέχρι 5 αναλήψεις ανά μήνα σε ΑΤΜ μου φαίνονται πάρα πολλές! Ούτε με τις ελληνικές κάρτες δεν έκανα ποτέ τόσες πολλές σε ένα μήνα. Δύο το πολύ

Σελ. 348 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 328338343346347348349350353358368 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας