Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 772 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 752762767770771772
Εμφάνιση 11.566-11.566 από 11566

Θέμα: e-banking

  1. #11566
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.567
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από John82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πληροφορία που βγάζει τo Google Pay βγαίνει από την τοποθεσία που βλέπει από το GPS και όχι από την τράπεζα / κατάστημα. Οπότε ανάλογα την ακρίβεια του στίγματος ή και του χάρτη μπορεί να σου βγάζει κάτι παραδίπλα…
    Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο. Το POS περναει την πληροφορια στο google pay οπως το κανει αν πληρωσεις με τη φυσικη σου καρτα. Αν ειναι δυνατον να επιανε το καταστημα μονο βασει τοποθεσιας. Φαντασου 2 καταστηματα διπλα το ενα στο αλλο στο ιδιο κτηριο (αριθμο) πως ειναι δυνατον να το επιανε σωστα; Εγω σκεψου δεν εχω καν ανοιχτο GPS για να εχει ακριβεια. Και ειναι γνωστο οτι το σημα του δικτυου εχει μεγαλο ευρος ως προς την τοποθεσια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα κάτι μηχανήματα πριν μια εβδομάδα με NFC και στο Google Pay μου εμφάνισε ότι χρεώθηκα από μεγάλο ξενοδοχείο της Αθήνας
    και όχι το κατάστημα αγοράς.. Το ξενοδοχείο είναι σχετικά κοντά με το κατάστημα.
    Αυτό το είδα χθες που κοίταζα την εφαρμογή.
    Τσεκάρω την συναλλαγή στο site της τράπεζας η οποία φαίνεται ότι η χρέωση έγινε κανονικά από το κατάστημα που αγόρασα τα μηχανήματα.
    Κοιτάζω και την απόδειξη του τερματικού αλλά και του καταστήματος και φαίνεται κανονικά η επωνυμία του καταστήματος.
    Εμένα αυτό με ενδιέφερε για να έχω και την εγγύηση των προϊόντων που αγόρασα.

    Ενημέρωσα βέβαια και τον καταστηματάρχη μην τυχόν έχει αυτός πρόβλημα.
    Τι μπορεί τώρα να έγινε δεν ξέρω
    Η μονη περιπτωση για να γινεται κατι τετοιο ειναι να μην στελνει το συγκεκριμενο POS την πληροφορια στο google pay και αναγκαστικα το gpay να πηρε εναν πωλητη βασει τοποθεσιας σαν εναλλακτικη μεθοδο. Οχι ομως οτι ειναι η κυρια επιλογη του πωλητη. Πρωτα κοιταζει τι στελνει το POS και μετα αν δεν, παιρνει συμπληρωτικα την τοποθεσια.

    Καλο θα ηταν να επικοινωνουσες με το gpay να δεις τι θα σου ελεγε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 28-04-24 στις 01:45.

Σελ. 772 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 752762767770771772

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας