Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 579 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 559569574577578579580581584589599 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.671-8.685 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #8671
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω κάνει από την εφαρμογή για android αλλά υπάρχει και στην web σελίδα από υπολογιστή. Πατάς πάνω στην κάρτα και κάπου σου έχει "Συναλλαγές - Όρια - Λογαριασμοί". Πηγαίνεις στα όρια και εκεί έχει επαναφορά.
    Ευχαριστω θερμα, ου γαρ ερχεται, αλλουγιαλλου κοιταγα, ενω ηταν μπροστα μου!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #8672
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που στέλνω 70€ δεν έχει χρέωση. Μέσο iris
    ποσες μερες κανουν για να μπουν αδελφε....ευχαριστω..

  3. #8673
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    ΚΑΜΜΙΑ τραπεζα δεν δεχεται υπευθυνες δηλωσεις/εξουσιοδοτησεις προς τριτο προσωπο ακομα και αν εισαι τεκνο του .

  4. #8674
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Καλά τώρα άμα έχεις κανέναν υπάλληλο που έστω σε ξέρει, γίνεται μια χαρά η δουλειά για την ταυτοποίηση. Τις προάλλες με φωνάξανε στην τράπεζα για να μου πουλήσουν κάποια προϊόντα, και μου λέγανε για την επικαιροποίηση για μένα και για τον πατέρα μου, και μια χαρά τα πήγα όλα τα χαρτιά στην τράπεζα, και τα δικά μου, και των γονιών μου, και τα πέρασε όλα και τα ανανέωσαν.

  5. #8675
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΜΜΙΑ τραπεζα δεν δεχεται υπευθυνες δηλωσεις/εξουσιοδοτησεις προς τριτο προσωπο ακομα και αν εισαι τεκνο του .
    ΕΕΕ μην εισαι πια και τοσο απολυτος, εξαρταται απο τον υπαλληλο, την τραπεζα και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για παρα πολλα θεματα, οταν - όπου ειναι δυσκολο - εως αδυνατο να παρισταται ο δικαιουχος του λογαριασμου, μια χαρα γινονται δεκτες εξουσιοδοτησεις - πληρεξουσια!




    ... ειμαι συνταξιουχος τραπεζικος και εχω δουλεψει σε ολες σχεδον τις υπηρεσιες.
    (Υ.Δ. εξουσ. πληρεξ. γινονται μονον προς τριτους ετσι κι αλλιως )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 09-03-21 στις 10:46.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #8676
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Χαμένοι στη μετάφραση... Άλλο η απλή εξουσιοδότηση (με θεώρηση υπογραφής από ΚΕΠ/αστυνομικό τμήμα/δημόσια υπηρεσία) κι άλλο το πληρεξούσιο (από συμβολαιογράφο). Αν δεν κάνω λάθος, οι τράπεζες δέχονται μια χαρά τα δεύτερα, τα καταχωρούν και δεν χρειάζεται να τα κουβαλάς μαζί σου.

    Προσωπικά, έχω κάνει μια χαρά τη δουλειά μου σε εφορία με απλές εξουσιοδοτήσεις κάθε φορά για συγκεκριμένο σκοπό αλλά και στο ταμείο ασφάλισής μου με μια γενικής φύσης απλή εξουσιοδότηση. Σε τράπεζες έχω δει πολλές φορές να δέχονται απλές αθεώρητες εξουσιοδοτήσεις προς υπαλλήλους εταιρείας - με σφραγίδα και υπογραφή της εταιραίας για γνωστούς βέβαια πελάτες τους και υπαλλήλους που δεν τους βλέπουν πρώτη φορά.
    hnesne

  7. #8677
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως εγώ που ήθελα να προσθέσω ένα πρόσωπο σε δικό μου λογαριασμό ούτε με εξουσιοδότηση γινόταν ούτε με πληρεξούσιο.
    Ήθελαν φυσική παρουσία του ατόμου στην τράπεζα. Ακόμα και κατάκοιτο να ήταν το άτομο έπρεπε να το πας εκεί. Η διευκόλυνση θα ήταν να βγει ο υπάλληλος έξω από το κατάστημα να πάρει την υπογραφή του μέσα από το αυτοκίνητο.

    Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

  8. #8678
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ίσως και αυτό ειδικά να μη γίνεται πλέον χωρίς αυτοπρόσωπη παρουσία. Παλιά άνοιγα εγώ έναν λογαριασμό, έβαζα έναν συνδικαιούχο και αν ποτέ αυτός εμφανιζόταν στην τράπεζα ζήταγαν τα στοιχεία του. Τώρα δεν γίνεται να έχεις 2 δικαούχους και στον έναν να έχεις μόνο ένα ονοματεπώνυμο.

    Στην περίπτωση βέβαια που αναφέρεις θα έπρεπε κάπως να εξυπηρετήσει το κατάστημα.
    hnesne

  9. #8679
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τι τα θελετε τα πιν, τα ιμπανκιν, τα πληρεξουσια και τις τραπεζες, οταν υπαρχει το στρωμα μας; (για τους ληστες)
    Ειχε η καημενη η γιαγια ΟΓΔΟΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ στο σπιτι, ετσι για μια ωρα αναγκης και καταντησαν... φυσικο αεριο!
    Εγω παλι γιατι δεν ειχα ποτέ πανω απο 300- ευρω (προ ibank) δεν ξερω. Τωρα με το ζορι να υπαρχουν συνολικα 50- μαζι με τα κερματα.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #8680
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εγώ που ήθελα να προσθέσω ένα πρόσωπο σε δικό μου λογαριασμό ούτε με εξουσιοδότηση γινόταν ούτε με πληρεξούσιο.
    Ήθελαν φυσική παρουσία του ατόμου στην τράπεζα. Ακόμα και κατάκοιτο να ήταν το άτομο έπρεπε να το πας εκεί. Η διευκόλυνση θα ήταν να βγει ο υπάλληλος έξω από το κατάστημα να πάρει την υπογραφή του μέσα από το αυτοκίνητο.

    Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
    Εντάξει, καταλαβαίνεις όμως τη σοβαρότητα της κατάστασης που λες έτσι; Εδώ μιλάμε ότι βάζεις κάποιον δικαιούχο σε ένα λογαριασμό, δε μιλάμε για απλά χαρτιά επικαιροποίησης. Λογικό να ζητάνε το ίδιο το άτομο για να δώσει συγκατάθεση..

  11. #8681
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Εμένα πάντως για να μου δεχτούνε το πληρεξούσιο, θέλανε 50€ έξοδα δικηγόρου!!

  12. #8682
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αν είναι να σου πουλήσουν προϊόντα δέχονται και εξουσιοδότηση, υπεύθυνη δήλωση.

  13. #8683
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Πάντως έχω την εντύπωση ότι να ζητάνε έξοδα δικηγόρου για να ελένξουν την "νομιμότητα-αυθεντικότητα κλπ" ενός πληρεξουσίου είναι παράνομο.

  14. #8684
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Κατευθείαν μπαίνουν φίλε μου
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  15. #8685
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι τα θελετε τα πιν, τα ιμπανκιν, τα πληρεξουσια και τις τραπεζες, οταν υπαρχει το στρωμα μας; (για τους ληστες)
    Ειχε η καημενη η γιαγια ΟΓΔΟΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ στο σπιτι, ετσι για μια ωρα αναγκης και καταντησαν... φυσικο αεριο!
    Εγω παλι γιατι δεν ειχα ποτέ πανω απο 300- ευρω (προ ibank) δεν ξερω. Τωρα με το ζορι να υπαρχουν συνολικα 50- μαζι με τα κερματα.
    Εσύ γνωρίζεις και λόγο επαγγέλματος ότι είναι τρομερά μεγάλη κουβέντα. Και εγώ εννοείται πιστεύω ότι υπάρχει ως προς τη ληστεία εξασφάλιση(και όχι μόνο αφού πλέον 100% κάρτα χρησιμοποιώ δεν υπάρχει πουθενά εκτυπωμένο ευρώ ούτε για δείγμα), σκέψου όμως τί έχει συμβεί τα τελευταία 5-6 χρόνια. Από capital controls και πραγματικά 1 βήμα πρίν το κούρεμα των καταθέσεων(τώρα αν θα έπιανε όλους εμάς με τα ελάχιστα ή μόνο αυτούς με τα πολλά Κ δεν το γνωρίζει κανείς), στα σημερινά δεδομένα που οι τράπεζες έχουν πάει το επιτόκιο καταθέσεων στο 0,00000001% (και από ότι φαίνεται και σε αρνητικό θα πάει) και ουσιαστικά σου λένε ότι δε θέλουμε να έχουμε καταθέσεις, μας κοστίζει να έχουμε καταθέσεις. Εγώ αυτό βλέπω ότι η τράπεζα δε μου πετάει ούτε κάν "ένα τυράκι" για να μπώ στη λογική της αποταμίευσης εντός τραπέζης(προφανώς μέσω κάποιου επιτοκίου).
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

Σελ. 579 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 559569574577578579580581584589599 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας