Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 751 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 731741746749750751752753756761 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.251-11.265 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #11251
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Για να είμαστε δίκαιοι, τα έξοδα τήρησης λογαριασμών δεν είναι κάτι ασυνήθιστο στο εξωτερικό. Συνοδεύονται όμως και από κάποιες βασικές παροχές πέρα από την ίδια την τήρηση, όπως είναι τα εμβάσματα και οι αναλήψεις.

    Στην Ελλάδα έχουμε την βλακώδη κατάσταση όπου ο καθένας πρέπει να κάνει «συλλογή» από λογαριασμούς για να μπορεί να συναλλάσσεται με άλλους, αλλιώς χρεώνεται και ο αποστολέας και, ακόμα χειρότερα, ο παραλήπτης. Κραυγαλέο παράδειγμα, σε εισερχόμενο έμβασμα 15,01 €, η Alpha κρατά 4 € προμήθεια, δηλαδή 26,6 %! Μια τρέλα. Η κατάσταση θυμίζει αυτή της τηλεφωνίας μέχρι πριν από αρκετά χρόνια, όπου έπρεπε να μας απασχολεί σε ποιο δίκτυο ανήκει ο άλλος.

    Και ενώ θα μπορούσαν οι τράπεζες να διορθώσουν αυτή την κατάσταση τώρα που αποφασίζουν να περάσουν σε μοντέλο χρέωσης, βλέπω ότι τη διαιωνίζουν. Η Eurobank, για την οποία έγινε η συζήτηση, ακόμα και στο «My Platinum Advantage», παρέχει, κρατηθείτε, ένα ολόκληρο εισερχόμενο έμβασμα και πέντε εξερχόμενα. Εντός Ελλάδας φυσικά, μην κακομάθουμε. Κατά τ' άλλα, «ενιαίος» χώρος πληρωμών με διάκριση εσωτερικού/εξωτερικού... Το IRIS, που έχει επίσης φάει τη διαφήμιση της αρκούδας από τα μέσα «ενημέρωσης», για εμένα είναι ένα «μπάλωμα» που δεν διορθώνει την κατάσταση.

    Προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω για μια υπηρεσία, να μη νιώθω κορόιδο όμως. Δυστυχώς οι ελληνικές τράπεζες έχουν στρογγυλοκαθήσει και θα χρειαστούν ανελέητο ανταγωνισμό από neobanks για να βάλουν μυαλό. Από τις ρυθμιστικές αρχές δεν περιμένω πολλά.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  2. #11252
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με πήραν από τη Πειραιώς να με ενημερώσουν ότι αφού έχω τη μισθοδοσία μου εκεί μπορώ να αιτηθώ μέχρι 29/2 πιστωτική Visa Classic ή gold με δωρεάν συνδρομή εφ όρου ζωής όσο κρατάω την μισθοδοσία μου εκεί, και δώρο 10000 yellows.
    Τη μισθοδοσία μου από μεγάλη ελληνική εταιρεία που συνεργάζεται με όλες τις συστημικές τράπεζες την έβαλα πριν μερικούς μήνες σε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου που είχα στην Πειραιώς, ο οποίος εμφανίζεται ως "ΑΠΛΟ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ" και "ΔΙΑΖΕΥΤΙΚΟΣ".
    Ρώτησα την κυρία που με ενόχλησε τηλεφωνικά αν αναγράφεται κάπου στο site ή τους όρους το περί δωρεάν συνδρομής όσο υπάρχει μισθοδοσία και μου είπε ναι, αλλά εγώ δε το βρίσκω πουθενά πέρα από κάποια παλιά δελτία τύπου.
    Έκανα αίτηση η οποία εγκρίθηκε με αστεία χαμηλό όριο αντί αυτού που ζήτησα (δε βαριέσαι, αν είναι δωρεάν δε με απασχολεί) και στους όρους που μου έστειλαν να αποδεχτώ δεν αναγράφεται πουθενά τίποτα περί δωρεάν συνδρομής και μισθοδοσίας.
    Το έχει κάνει κανείς; Να πάρω κανένα τηλ και να τους ηχογραφήσω και εγώ και να γίνει από εκεί η αίτηση για να διασφαλιστώ;

  3. #11253
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Xαριτωμένο της Πειραιώς.

    Μου τηλεφώνησαν ότι η prepaid (που ποτέ δεν ζήτησα) είναι έτοιμη και με περιμένει σε υποκατάστημα.
    Ρώτησα αν έχει χρέωση, με διαβεβαίωσαν πως όχι, πήγα να την πάρω.

    Πράγματι δεν έχει χρέωση, αλλά διαπίστωσα ότι ισχύει για 3 ολόκληρους μήνες
    End of story

    Προσπάθησαν να μου πουλήσουν και διάφορα άλλα, δεν έπιασε, χάσιμο χρόνου.
    Φαίνεται εισπράττουν και από την mastercard
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #11254
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν από τη Πειραιώς να με ενημερώσουν ότι αφού έχω τη μισθοδοσία μου εκεί μπορώ να αιτηθώ μέχρι 29/2 πιστωτική Visa Classic ή gold με δωρεάν συνδρομή εφ όρου ζωής όσο κρατάω την μισθοδοσία μου εκεί, και δώρο 10000 yellows.
    Τη μισθοδοσία μου από μεγάλη ελληνική εταιρεία που συνεργάζεται με όλες τις συστημικές τράπεζες την έβαλα πριν μερικούς μήνες σε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου που είχα στην Πειραιώς, ο οποίος εμφανίζεται ως "ΑΠΛΟ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ" και "ΔΙΑΖΕΥΤΙΚΟΣ".
    Ρώτησα την κυρία που με ενόχλησε τηλεφωνικά αν αναγράφεται κάπου στο site ή τους όρους το περί δωρεάν συνδρομής όσο υπάρχει μισθοδοσία και μου είπε ναι, αλλά εγώ δε το βρίσκω πουθενά πέρα από κάποια παλιά δελτία τύπου.
    Έκανα αίτηση η οποία εγκρίθηκε με αστεία χαμηλό όριο αντί αυτού που ζήτησα (δε βαριέσαι, αν είναι δωρεάν δε με απασχολεί) και στους όρους που μου έστειλαν να αποδεχτώ δεν αναγράφεται πουθενά τίποτα περί δωρεάν συνδρομής και μισθοδοσίας.
    Το έχει κάνει κανείς; Να πάρω κανένα τηλ και να τους ηχογραφήσω και εγώ και να γίνει από εκεί η αίτηση για να διασφαλιστώ;
    Στο site τους παντως λενε το παρακάτω

    Συνδρομή

    Η συνδρομή της Πειραιώς Visa Classic & Gold είναι δωρεάν τον πρώτο χρόνο. Η δωρεάν συνδρομή μπορεί να συνεχιστεί, εφόσον χρησιμοποιείτε την κάρτα σας για αγορές πάνω από €2.500 το χρόνο.
    Διαφορετικά, από τον δεύτερο χρόνο και μετά, η συνδρομή είναι δωρεάν μόνο για τα πρόσθετα μέλη. Για τον κύριο κάτοχο της κάρτας η συνδρομή είναι €29 (Visa Classic) ή €63 (Visa Gold).


    https://www.piraeusbank.gr/el/idiwte...s-visa-classic

    Αν δεν εχεις σκοπο να την χρησιμοποιεις για περισσοτερα ποσα, προσωπικα θα τους ζητουσα να μου το στειλουν με email. Προκειμενου να παρουν τα bonus τους, μπορει να λενε παπατζες. Δεν ειναι η πρωτη φορα αλλωστε για να πεσουμε απο τα συννεφα. Προσωπικα δεν τους εχω εμπιστοσυνη αλλα μιας και δεν μιλαμε για τραγικο ποσο, αν σε χρεωσουν τους ζητας κατάργηση.

  5. #11255
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    τ' άλλα, «ενιαίος» χώρος πληρωμών με διάκριση εσωτερικού/εξωτερικού... Το IRIS, που έχει επίσης φάει τη διαφήμιση της αρκούδας από τα μέσα «ενημέρωσης», για εμένα είναι ένα «μπάλωμα» που δεν διορθώνει την κατάσταση.
    Ασε που το IRIS δεν το έχουν όλες οι τράπεζες. Στην attica bank πχ δεν υπάρχει.

  6. #11256
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην attica bank πχ δεν υπάρχει
    Νομίζω κάπου έχει για IRIS. Είχα στείλει στο παρελθόν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα χρειαστούν ανελέητο ανταγωνισμό από neobanks για να βάλουν μυαλό
    Και η Viva δεν έχει τρόπο χρήσης κινητού αριθμού αλλοδαπής, ούτε 2FA με ΤΟΤP, παρά μόνο μέσω της ιδιόκτητης εφαρμογής τους. Για να μην αναφέρω οτι η επιλογή για ενημέρωση στοιχείων μέσω egov KYC δεν υπάρχει στην Web έκδοση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάσταση θυμίζει αυτή της τηλεφωνίας μέχρι πριν από αρκετά χρόνια
    Παρομοίως θυμίζει και τώρα. Με την απαίτηση αεροχρόνου από εταιρείες κινητής και την απαίτηση για αριθμούς κινητής από τις τράπεζες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινούν δειλά δειλά και οι αναφορές στα site για νέο μηνιαίο χαράτσι στις τράπεζες για όλους τους λογαριασμούς, να αναφέρουν ότι απλά η Eurobank κάνει την αρχή. Σαν να μας προετοιμάζουν για έναν νέο κανόνα στις τράπεζες, καταγγελτικό ύφος πουθενά, τόσες διαφημίσεις από τράπεζες και πληρωμένα θέματα/διαφημίσεις στις ειδήσεις δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό.
    Να δώ πως θα επιτρέπονται οι δωρεάν πληρωμές με κάρτα προς εφκα/δου/ελληνικό δημόσιο απο τις τράπεζες...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πούμε ότι για gov και τράπεζες χρειάζεται να διατηρούμε όλοι από έναν αριθμό κινητής τηλεφωνίας του οποίου το ελάχιστο κόστος οδεύει για 13€ το δίμηνο στις περισσότερες περιπτώσεις για να διατηρείται και το υπόλοιπο ή το τρίμηνο χωρίς διατήρηση υπολοίπου (Cosmote έχει μείνει ακόμα και δεν ξέρουμε για πόσο ελάχιστη ανανέωση 8€ από κατάστημα για τα καρτοκινητά της και υπάρχουν περιπτώσεις με φτηνότερες ειδικές κάρτες πακέτων και ειδικές υπηρεσίες ανανέωσης σε άλλες εταιρείες νομίζω στα καρτοκινητά της Vodafone που όμως οι περισσότεροι δεν θα ασχοληθούν και δεν τους βολεύουν) .
    Έχω μια ηλίθια αρχή, να μην πληρώνω για υπηρεσίες που δεν χρησιμοποιώ. Πχ για αεροχρόνο που δεν καταναλώνω. Η για προμήθειες που έχουν να κάνουν με χρεωστικές κάρτες, όταν τα έσοδα από την αύξηση της κίνησης και όγκου των χρηστών δικτύων καρτών είναι ιδιαιτέρως αυξημένα!

    ------------------------
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα είχα κλείσει τα πάντα, αλλά πλέον με διαδικασίες ραντεβού κτλ δεν πρόκειται να ασχοληθώ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η τράπεζα σε χρεώνει για ανενεργό λογαριασμο, εσύ χρωστάς και τα λεφτά της θα κοιτάξει να τα πάρει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως περιπου κανουν οι τραπεζες και με τους εξωλογιστικους/Μη Λογιστικοποιημενους Τοκους (ΜΛΤ) που υπολογιζουν κανονικα στα "καταγγελμενα" δανεια αλλα δεν τους χρεωνουν εμφανως στους λογαριασμους δανειου αλλα σε Ταξεως (που ειναι πληροφοριακοι λογαριασμοι)
    ---------------------------------------------------



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω θα έπρεπε με τις ανάλογες προειδοποιήσεις το gov να δείνει δυνατότητα για 2FA μέσω εφαρμογών γεννήτριας προσωρινών κωδικών (γιατί όχι να φτιάξει δική του αντίστοιχη εφαρμογή) αντί αριθμού κινητού και στις τράπεζες θα μπορούσε ίσως μέσω σχετικής εφαρμογής το gov να λειτουργεί σαν 2FA
    TOTP για τράπεζα και gov και το βάζεις σε μια εφαρμογή τύπου Google Authenticator, ή ένα κλειδί U2F στυλ Yubico. Ή λήψη κωδικού OTP μέσω φωνητικής κλήσης (μπορεί να γίνει ακόμα και σε σταθερό).

    Φυσικά οι τράπεζες δεν βλέπω να το εφαρμόζουν. Όυτε το gov νομίζω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MyISLM : 05-02-24 στις 09:09.

  7. #11257
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.277
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xαριτωμένο της Πειραιώς.

    Μου τηλεφώνησαν ότι η prepaid (που ποτέ δεν ζήτησα) είναι έτοιμη και με περιμένει σε υποκατάστημα.
    Ρώτησα αν έχει χρέωση, με διαβεβαίωσαν πως όχι, πήγα να την πάρω.

    Πράγματι δεν έχει χρέωση, αλλά διαπίστωσα ότι ισχύει για 3 ολόκληρους μήνες
    End of story
    H prepaid όπως της Eurobank δεν έχει χρέωση αλλά πληρώνεις όταν την γεμίζεις {φορτώνεις} με χρήματα.
    Πρώτη φορά μου έβγαλαν και είναι διάρκειας 2 χρόνων. Οι προηγούμενες που είχα είχαν διάρκεια το πολύ ένα χρόνο.
    Δεν χρειάστηκε να πάω σε κατάστημα αφού είναι σε ηλεκτρονική μορφή. Παλιά ήταν πλαστική.

  8. #11258
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω κάπου έχει για IRIS. Είχα στείλει στο παρελθόν
    Δεν έχουν.... Είχα κατεβάσει μια εφαρμογή για το κινητό και έκανα έλεγχο από εκεί, χρεώνει προμήθεια.

  9. #11259
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    παιδια καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω ...κανω μεταφορα απο εθνικη σε πειραιως (δικο μου λογαρισμο) με ΙΡΙΣ....μπορω να κανω μεταφορα με τον ιδιο τροπο και αντιστροφα?..απο πειραιως σε εθνικη?......ευχαριστω

  10. #11260
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω ...κανω μεταφορα απο εθνικη σε πειραιως (δικο μου λογαρισμο) με ΙΡΙΣ....μπορω να κανω μεταφορα με τον ιδιο τροπο και αντιστροφα?..απο πειραιως σε εθνικη?......ευχαριστω
    Ναι αλλα δεν πρεπει να υπερβεις το οριο των 500 ευρώ/μερα απο και προς μια τράπεζα γιατι μετα θα θες SEPA
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  11. #11261
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω ...κανω μεταφορα απο εθνικη σε πειραιως (δικο μου λογαρισμο) με ΙΡΙΣ....μπορω να κανω μεταφορα με τον ιδιο τροπο και αντιστροφα?..απο πειραιως σε εθνικη?......ευχαριστω
    Θα μπεις πρώτα στο e-banking της άλλης τράπεζας και θα ενεργοποιήσεις εκεί το IRIS.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #11262
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν από τη Πειραιώς να με ενημερώσουν ότι αφού έχω τη μισθοδοσία μου εκεί μπορώ να αιτηθώ μέχρι 29/2 πιστωτική Visa Classic ή gold με δωρεάν συνδρομή εφ όρου ζωής όσο κρατάω την μισθοδοσία μου εκεί, και δώρο 10000 yellows....
    Στην Πειραιώς έχω τη Visa Classic αρκετά χρόνια με δωρεάν συνδρομή σε συνταξιοδοτικό λογαριασμό που προϋπήρχε της έκδοσης της. Μου την είχαν προτείνει όταν άνοιξα τον συνταξιοδοτικό λογαριασμό, αλλά δεν την ήθελα τότε, τη χρειάστηκα αργότερα.

  13. #11263
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω ...κανω μεταφορα απο εθνικη σε πειραιως (δικο μου λογαρισμο) με ΙΡΙΣ....μπορω να κανω μεταφορα με τον ιδιο τροπο και αντιστροφα?..απο πειραιως σε εθνικη?......ευχαριστω
    Μπορεις αλλα πρεπει να αλλαξεις ρυθμισεις IRIS.
    Πρεπει να κανεις το λογαριασμο Εθνικης παραληπτη και το λογαριασμο Πειραιως αποστολεα μεσα απο τις ρυθμισεις IRIS του καθε app της καθε τραπεζας.
    Γιατι το IRIS επιτρεπει μονο ενα λογαριασμο καθε φορα να ειναι ο τροφοδοτης και ολοι οι υπολοιποι λογαριασμοι στο ονομα σου/ΑΦΜ σου/κινητο σου ειναι μονο παραληπτες.

  14. #11264
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις αλλα πρεπει να αλλαξεις ρυθμισεις IRIS.
    Πρεπει να κανεις το λογαριασμο Εθνικης παραληπτη και το λογαριασμο Πειραιως αποστολεα μεσα απο τις ρυθμισεις IRIS του καθε app της καθε τραπεζας.
    Γιατι το IRIS επιτρεπει μονο ενα λογαριασμο καθε φορα να ειναι ο τροφοδοτης και ολοι οι υπολοιποι λογαριασμοι στο ονομα σου/ΑΦΜ σου/κινητο σου ειναι μονο παραληπτες.
    Το αναποδο ισχυει. Μονο ενας λογαριασμος ειναι ο παραληπτης. Ο τελευταιος που θα ενεργοποιηθει στα app των τραπεζών. Δεν οριζεις τον τροφοδοτη απαραίτητα σε καθε app για να ειναι μοναδικος.

  15. #11265
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχουν.... Είχα κατεβάσει μια εφαρμογή για το κινητό και έκανα έλεγχο από εκεί, χρεώνει προμήθεια.
    Είχα κάνει μια μεταφορά απο Web μέσω Iris απο Αττικα.

    Σας τυχαίνει να μην στελνει OTP η Alpha bank στο Viber;

    Είναι η δευτερη φορά που αργούν να φτασουν τα μηνύματα με αποτελεσμα να μην μπορώ να μπώ οταν χρειάζεται

Σελ. 751 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 731741746749750751752753756761 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας