Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
441. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    180 40,82%
  • Εθνική Τράπεζα

    207 46,94%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    229 51,93%
  • Attica Bank

    14 3,17%
  • Eurobank

    159 36,05%
  • Άλλη

    26 5,90%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,72%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 763 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 743753758761762763764765768 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.431-11.445 από 11575

Θέμα: e-banking

  1. #11431
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Μια απο τα ιδια και στο app της winbank.

    Η Πειραιως γενικα εχει θεμα, οπως και η Αλφα ειναι προιντοκεντρικες και ουχι πελατοκεντρικες τραπεζες. Ητοι η σχεση ειναι με το καταστημα που ξεκινησες το πρωτο προιον σου. Αν λχ εργαζοσουν στη Γλυφα και ειχες ανοιξει εκει μισθοδοσια και εδω και 10 χρονια εισαι Ελευσινα, ως καταστημα εξυπηρετησης θα φαινεται η Γλυφαδα. Και δεν σε αφηνουν και ευκολα να αλλαξεις, γιατι καθε πελατης ειναι χρεωμενος σε συγκεκριμενο υπαλληλο του καταστηματος με σκοπο πωληση προιοντων και υπηρεσιων καθως η Πειραιως ηταν παντα μεγαλο μπακαλικο επι Σαλλα ακομα τους ενοιαζε πρωτιστως να σου πουλησουν ακομα και τον αερα στο φακελο της πιστωτικης.

    Υπαρχει workaround απο οτι μου ειπαν, αν ανοιξεις ενα νεο προιον σε ενα αλλο καταστημα τοτε ξεμπλοκαρει η winbank και σου εμφανιζει ως καταστημα συνεργασιας το πιο προσφατο στο οποιο ανοιξες προιον.
    Αυτο που προτεινουν ως πιο ευκολο ειναι να ανοιξεις ενα νεο λογαριασμο ταμιευτηριου σε καποιο καταστημα και ετσι ο/η υπαλληλος θα δηλωσει το καταστημα του ως καταστημα ανοιγματος και πλεον αυτο θα φαινεται ως βασικο στη winbank για ραντεβου κτλ.
    Εναλλακτικα θελει ραντεβου με καταστημα και μεταφορα της σχεσης που πρεπει ο υπαλληλος του καταστηματος "να παιξει ξυλο" με το συναδελφο στον οποιο "ανηκεις"¨και ας μην θες να εισαι εκει, γιατι ο δευτερος θεωρει οτι του κλέβουν το ψωμι και υποψηφιο αγοραστη πραματιας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βλέπεις αυτό;
    Συνημμένο Αρχείο 254455
    Οχι σε εμενα δεν εμφανιζει την επιλογη αλλο ουτε στη winbank ουτε στο app.
    Σε αρκετους πελατες απουσιαζει η επιλογη "Αλλο".
    Εχει το καταστημα εξυπηρετησης προεπιλεγμενο μεσα σε πεδιο χωρις δικαιωμα αλλαγης.

    Μην ρωτας γιατι
    Φτανει που μπαινει το υπολοιπο 27% στο Χρηματιστηριο και εχει κανει φουσκα ραλι εδω και 2 μηνες

  2. #11432
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.568
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου αρέσει που έχω λογαριασμό ταμιευτηρίου στην Πειραιώς χωρίς τόκο και έναν τρεχούμενο με τόκο (έναν παλιό Direct).
    Το ανάποδο από αυτό που θεωρείται λογικό στις νορμάλ χώρες.
    Στο direct ισχυει μονο εαν ερχεται εισερχομενο εμβασμα απο αλλη τραπεζα υψους >=200€ καθε μηνα. Δεν εχει τοκο αν δεν κανεις ενεργειες ή αν δεν τον εχεις ορισει ως μισθοδοσιας.

  3. #11433
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βλέπεις αυτό;
    Συνημμένο Αρχείο 254455
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απο τα ιδια και στο app της winbank.

    Η Πειραιως γενικα εχει θεμα, οπως και η Αλφα ειναι προιντοκεντρικες και ουχι πελατοκεντρικες τραπεζες. Ητοι η σχεση ειναι με το καταστημα που ξεκινησες το πρωτο προιον σου. Αν λχ εργαζοσουν στη Γλυφα και ειχες ανοιξει εκει μισθοδοσια και εδω και 10 χρονια εισαι Ελευσινα, ως καταστημα εξυπηρετησης θα φαινεται η Γλυφαδα. Και δεν σε αφηνουν και ευκολα να αλλαξεις, γιατι καθε πελατης ειναι χρεωμενος σε συγκεκριμενο υπαλληλο του καταστηματος με σκοπο πωληση προιοντων και υπηρεσιων καθως η Πειραιως ηταν παντα μεγαλο μπακαλικο επι Σαλλα ακομα τους ενοιαζε πρωτιστως να σου πουλησουν ακομα και τον αερα στο φακελο της πιστωτικης.

    Υπαρχει workaround απο οτι μου ειπαν, αν ανοιξεις ενα νεο προιον σε ενα αλλο καταστημα τοτε ξεμπλοκαρει η winbank και σου εμφανιζει ως καταστημα συνεργασιας το πιο προσφατο στο οποιο ανοιξες προιον.
    Αυτο που προτεινουν ως πιο ευκολο ειναι να ανοιξεις ενα νεο λογαριασμο ταμιευτηριου σε καποιο καταστημα και ετσι ο/η υπαλληλος θα δηλωσει το καταστημα του ως καταστημα ανοιγματος και πλεον αυτο θα φαινεται ως βασικο στη winbank για ραντεβου κτλ.
    Εναλλακτικα θελει ραντεβου με καταστημα και μεταφορα της σχεσης που πρεπει ο υπαλληλος του καταστηματος "να παιξει ξυλο" με το συναδελφο στον οποιο "ανηκεις"¨και ας μην θες να εισαι εκει, γιατι ο δευτερος θεωρει οτι του κλέβουν το ψωμι και υποψηφιο αγοραστη πραματιας.

    - - - Updated - - -



    Οχι σε εμενα δεν εμφανιζει την επιλογη αλλο ουτε στη winbank ουτε στο app.
    Σε αρκετους πελατες απουσιαζει η επιλογη "Αλλο".
    Εχει το καταστημα εξυπηρετησης προεπιλεγμενο μεσα σε πεδιο χωρις δικαιωμα αλλαγης.

    Μην ρωτας γιατι
    Φτανει που μπαινει το υπολοιπο 27% στο Χρηματιστηριο και εχει κανει φουσκα ραλι εδω και 2 μηνες
    Ότι λέει ο sebu. Δε με αφήνει να αλλάξω. Ίσως να φταίει το γεγονός πως φαίνομαι ως επιχειρηματικός πελάτης. Οπως και να έχει μου είπαν πως πρέπει να με αφήσουν από το προηγούμενο και να γίνει κάτι σαν διακοπή σχέσης. Τεσπα.. τη δουλειά που ήθελα να κάνω την εκανα, δηλαδή να κλείσω 2 λογαριασμούς που δε γινόταν online, διότι θεωρώ πως αφού άρχισε τον χορό η eurobank, θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες με τη μηνιαία χρέωση, όποτε κλείσιμο τώρα που είχα χρόνο για να μην τρέχω μετά.

  4. #11434
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ενδιαφέρον ότι δεν το βλέπετε.
    Τότε ίσως να μου ενεργοποίησε μόνο εμένα αυτή που μίλησα γιατί της είπα το ίδιο (ότι δεν μπορώ να αλλάξω κατάστημα) και μου είπε να δοκιμάσω πάλι το ίδιο απόγευμα.
    Δηλαδή αντί να με αφήσει να φύγω μου έδωσε το δικαίωμα να κλείνω ραντεβού σε άλλα καταστήματα.

  5. #11435
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αρχικά σου εμφανίζει συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά μετά μπορείς να επιλέξεις άλλο:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2024-03-06 103802.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  33,5 KB 
ID: 254467



    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2024-03-06 103856.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  45,9 KB 
ID: 254468
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #11436
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έψαξα αλλά σκέφτομαι προνόμια. Πχ.:
    1. Μη-χρέωση alerts;
    2. Προνόμια σε συνδεδεμένες κάρτες;
    3. Άλλα προνόμια;
    Λόγω σταθερών εισροών/ εκροών όλα τα παραπάνω...
    Τίποτα από αυτά. Έχω μισθοδοσίας στην Πειραιώς και δεν έχω κανένα πλεονέκτημα από τα παραπάνω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον ότι δεν το βλέπετε.
    Τότε ίσως να μου ενεργοποίησε μόνο εμένα αυτή που μίλησα γιατί της είπα το ίδιο (ότι δεν μπορώ να αλλάξω κατάστημα) και μου είπε να δοκιμάσω πάλι το ίδιο απόγευμα.
    Δηλαδή αντί να με αφήσει να φύγω μου έδωσε το δικαίωμα να κλείνω ραντεβού σε άλλα καταστήματα.
    Και εμένα το εμφανίζει!!! Το καλοκαίρι που το είχα δοκιμάσει, δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

  7. #11437
    Εγγραφή
    19-02-2022
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone

  8. #11438
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτανει που μπαινει το υπολοιπο 27% στο Χρηματιστηριο και εχει κανει φουσκα ραλι εδω και 2 μηνες
    Να ποντάρουμε τότε, ρε παιδί μου

  9. #11439
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από John82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς. Μας κοροϊδεύουν και μάλιστα μεσ' τα μούτρα μας. Για 8000€ μέσο όρο καταθέσεων, παίρνει κάποιος σε λογαριασμό μισθοδοσίας 0,41€ τόκους εξαμήνου, ενώ με λογαριασμό ταμιευτηρίου θα ήταν 1€, δηλαδή τελικά χάνει κάποιος και όχι κερδίζει, 0,59€ το εξάμηνο. Αυτό σημαίνει το απόδοση τόκων κάθε εξάμηνο και επιτόκιο κλιμακωτό.
    Όσο για το δυνατότητα υπερανάληψης, δεν έχω. Το πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό που βλέπω είναι το online κλείσιμο λογαριασμού.

  10. #11440
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς. Μας κοροϊδεύουν και μάλιστα μεσ' τα μούτρα μας. Για 8000€ μέσο όρο καταθέσεων, παίρνει κάποιος σε λογαριασμό μισθοδοσίας 0,41€ τόκους εξαμήνου, ενώ με λογαριασμό ταμιευτηρίου θα ήταν 1€, δηλαδή τελικά χάνει κάποιος και όχι κερδίζει, 0,59€ το εξάμηνο. Αυτό σημαίνει το απόδοση τόκων κάθε εξάμηνο και επιτόκιο κλιμακωτό.
    Όσο για το δυνατότητα υπερανάληψης, δεν έχω. Το πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό που βλέπω είναι το online κλείσιμο λογαριασμού.
    Και τους κανονικούς ταμιευτηρίου τους κλείνεις online.

    Όσον αφορά το θέμα του κλεισίματος του ραντεβού, εξακολουθώ να μη μπορώ να αλλάξω κατάστημα. Ίσως λέω σε εμένα να φταίει το ότι φαίνομαι Business Plus ..

  11. #11441
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ποντάρουμε τότε, ρε παιδί μου
    Τωρα ειναι αργα

    Επρεπε να το κανεις προ διμηνου που ηταν 1 ευρω κατω.
    Να βγαλεις τα εξοδα για το πασχαλιατικο τραπεζι
    Φετος θα εβαφες κιτρινα αυγα......Αρνι και αυγα by yellows


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς. Μας κοροϊδεύουν και μάλιστα μεσ' τα μούτρα μας. Για 8000€ μέσο όρο καταθέσεων, παίρνει κάποιος σε λογαριασμό μισθοδοσίας 0,41€ τόκους εξαμήνου, ενώ με λογαριασμό ταμιευτηρίου θα ήταν 1€, δηλαδή τελικά χάνει κάποιος και όχι κερδίζει, 0,59€ το εξάμηνο. Αυτό σημαίνει το απόδοση τόκων κάθε εξάμηνο και επιτόκιο κλιμακωτό.
    Όσο για το δυνατότητα υπερανάληψης, δεν έχω. Το πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό που βλέπω είναι το online κλείσιμο λογαριασμού.
    Και δεν κανει καλυτερα ενα ΕΓΕΔ να παρει και 3,7-3,8%? Αν δεν εχει θεμα να δεσμευσει τα χρηματα για 3-6-12 μηνες?

  12. #11442
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Έχει το e-Banking της Eurobank επιλογή κάπου για διαγραφή ή απενεργοποίηση του e-banking; Ρωτάω γιατί στην μητέρα μου έστειλαν email για επικαιροποίηση των στοιχείων της σήμερα και αφού έχει ήδη κλείσει και τον μοναδικό της λογαριασμό εκεί την προηγούμενη εβδομάδα, επικαιροποίηση δεν θα γίνει καθώς δεν πρόκειται να ασχοληθεί με αυτήν την τράπεζα ξανά όπως μου είπε, απλά σε περίπτωση που ίσως μας αφήσει να ξανασυνδεθούμε στο e-banking (δεν το έχω δοκιμάσει από όταν τον έκλεισε) εάν υπάρχει επιλογή να κλείσουμε και το e-banking μήπως σταματήσει να μας ζαλίζει η συγκεκριμένη τράπεζα αλλιώς ας επικαιροποιηθεί η Eurobank πρώτα μόνη της.

    Ενημερωτικά έκλεισα τον λογαριασμό στην Eurobank και έπειτα και οι γονείς μου και επειδή είχε γίνει λόγος εάν μπορεί να κλείσει λογαριασμός μόνο από τον έναν δικαιούχο στην περίπτωση συνδικαιούχων να πω ότι τελικά γίνεται κανονικά και μόνο από έναν δικαιούχο στην Eurobank τουλάχιστον οπότε λογικά και στις άλλες. Απλά να τονίσω ότι και στην περίπτωση μου και στης μητέρας μου ο-οι άλλος-οι δικαιούχος-οι δεν είχε-αν χρεωστική κάρτα και στο όνομα του-ς και δεν ξέρω εάν ίσως παίζει ρόλο αυτό, θα το ρωτούσα εάν δεν έπεφτα σε έναν αχαρακτήριστο διευθυντή καταστήματος πραγματικό κόσμημα για την Eurobank και μασκότ για τον τραπεζικό τομέα γενικότερα στην χώρα μας, μάλλον πάει για υπουργοποίηση.

    Ο υπάλληλος ευτυχώς δεν επέμενε καθόλου στο να μας αποτρέψει στο κλείσιμο, μόνο που στην περίπτωση μου το σύστημα του εμφάνισε ότι τα στοιχεία μου ήθελαν επικαιροποίηση εάν και τα είχα επικαιροποιήσει πρόσφατα και δεν μου είχε βγάλει ανάλογη ειδοποίηση το e-banking πριν πάω στην τράπεζα, οπότε αφού τα επικαιροποίησα εκ νέου, αποσύνδεσε την χρεωστική από τον λογαριασμό και έπειτα την ακύρωσε και για το κλείσιμο του λογαριασμού με έστειλε στο ταμείο. Ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε είπε ότι δεν θα είμαι πια πελάτης τους αφού κλείσει ο λογαριασμός και μάλιστα σε ερώτηση μου εάν τον άφηνα μηδενικό χωρίς να τον κλείσω με διαβεβαίωσε ότι όταν θα τον ξανακινούσα θα χρεωνόμουν το My Blue Advantage για όλους τους προηγούμενους μήνες που δεν θα είχα χρεωθεί πριν. Η ίδια διαδικασία έγινε μερικές μέρες μετά και με την μητέρα μου, μόνο που σε αυτήν δεν χρειάστηκε επικαιροποίηση και έπρεπε να περιμένει λίγα λεπτά μέχρι να ανοίξει το ταμείο λόγο ωραρίου. Στο ταμείο μόλις έκλεισα τον λογαριασμό ζήτησα από τον ταμεία να μου δώσει κάποιο χαρτί που να αναφέρει το κλείσιμο του λογαριασμού και μου είπε θα έρθουν τα έγγραφα ηλεκτρονικά, δεν επέμενα και τελικά μετά περίπου ένα τέταρτο ήρθαν τα έγγραφα για να τα κατεβάσω και όλα ΟΚ.

    Η εμπειρία μου από την Eurobank θα ήταν άψογη κατά το κλείσιμο του λογαριασμού από τον υπάλληλο και τον ταμεία τουλάχιστον εάν αφού έκλεισα τον λογαριασμό δεν είχα την φαεινή ιδέα να ρωτήσω πιθανότατα τον διευθυντή του καταστήματος μιας που ήρθε εκεί κοντά από το άδειο γραφείο του για τον εάν κάποιος κλείσει τον λογαριασμό μετά τις 15.03.2024 όπως έλεγε το ενημερωτικό email που είχαν στείλει ότι για να μην χρεωθούμε το My Blue Advantage να κλείσουμε τον λογαριασμό μέχρι 15.03.2024 εάν θα έχει σαν αποτέλεσμα να χρεωθεί σε περίπτωση που ξανανοίξει λογαριασμό στην Eurobank για τους μήνες από το κλείσιμο μετά τις 15.03.2024 και μέχρι το άνοιγμα νέου λογαριασμού, η απάντηση του ήταν ειρωνείες του τύπου γιατί εσένα 50-60 λεπτά σου λείπουν και άλλα “ωραία” ενώ εγώ ούτε απότομος ήμουν ούτε τον πίεσα για να τον ρωτήσω ούτε τίποτα, στα καλά του καθουμένου μου επιτέθηκε λεκτικά, αφού μου ανέβασε την πίεση χωρίς σοβαρό λόγο σηκώθηκα και έφυγα μην πάθω και τίποτα (εδώ από την Eurobank λείπουν πόσα 60λεπτα κάθε μήνα από πόσους πελάτες για να πληρώνουν άτομα σαν και εκείνον ενώ δηλώνει υπέρογκα κέρδη) δεν ξέρω τί είχε στο μυαλό του το συγκεκριμένο άτομο, ήθελε να προκαλέσει μήπως τον απολύσουν και πάρει κάποια παχυλή αποζημίωση; Πραγματικά δεν ξέρω. Πάντως στο ταμείο σχεδόν όλοι περίμεναν για κλείσιμο λογαριασμού τουλάχιστον όταν πήγα εγώ.

    Εννοείται εγώ με την Eurobank πλέον δεν θα ξανασχοληθώ και θα την αποφεύγω όσο μπορώ, έτσι και αλλιώς δεν χάθηκαν οι τράπεζες και πάντα θα πρέπει να σώζεται και για λόγους δήθεν ανταγωνισμού τουλάχιστον μία τράπεζα ακόμα. Αλλά και πέρα από το προσωπικό, συμβουλεύω γενικότερα και εγώ να ελέγξετε τους λογαριασμούς σας και εάν έχετε κάποιον λογαριασμό σε οποιαδήποτε τράπεζα με κανέναν ξεχασμένο συνδικαιούχο να τους τακτοποιήσετε εφόσον είναι τόσο εύκολο ακόμα και το κλείσιμο του λογαριασμού από οποιαδήποτε δικαιούχο.

    Γενικότερα είχα αρκετό καιρό να πάω σε τράπεζα αλλά εάν κλείσετε ραντεβού με EUROBANK για κάποια διαδικασία που απαιτεί ταμείο να ξέρετε ότι τα ταμεία της για την ώρα λειτουργούν μόνο 8 με 10 το πρωί και 1 με 2 το μεσημέρι. Τις άλλες ώρες θα πρέπει να περιμένετε και ίσως να μην προλάβετε και την ίδια μέρα. Εδώ να σχολιάσω επίσης για το σύνολο των τραπεζών ότι θα έπρεπε να υπάρχει εξαίρεση για τα άτομα που το επιθυμούν που δεν τα πάνε καλά με τα μηχανήματα έστω και με κάποια μικρή χρέωση να μπορούν να κάνουν όλες τις συναλλαγές τους από το ταμείο και αυτό γιατί οι υπάλληλοι ακόμα και ο ταμίας στο τέλος εάν και εξυπηρετούν άλλους πελάτες αναγκάζονται πολλές φορές να βοηθάνε και τα άτομα στα μηχανήματα με αποτέλεσμα να υπάρχουν τελικά συνολικά μεγαλύτερες καθυστερήσεις και ουρές καθώς και η όποια ανασφάλεια στα άτομα που δεν τα πάνε καλά με τα μηχανήματα.

    Τα στοιχεία μας η Eurobank πάντως και μετά το κλείσιμο όλων των λογαριασμών μια χαρά τα χρησιμοποιεί και δεν ξέρω για πόσο, δεν έψαξα να κλείσω το e-banking πιο πριν ούτε ρώτησα βέβαια κάτι σχετικό κατά το κλείσιμο, τώρα εάν μετά το κλείσιμο όλων των προϊόντων στην Eurobank εξακολουθεί να λειτουργεί το e-banking δεν θέλω να κάνω δοκιμές, άμα κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει.

  13. #11443
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Σήμερα μου ήρθε email από τη Eurobank και μεταξύ άλλων έγραφε:

    Εφόσον συμφωνείτε με τη μετάβασή σας στο πακέτο My Blue Advantage, δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από εσάς. Η αυτόματη ένταξη κάθε λογαριασμού σας στο πακέτο My Blue Advantage θα πραγματοποιηθεί στις 20.05.2024.
    Αν δεν επιθυμείτε να ενταχθείτε στο πακέτο My Blue Advantage, έχετε τη δυνατότητα έως 16.05.2024:
    Οπότε αν καταλαβαίνω πήρε παράταση η έναρξη του My Blue Advantage.

  14. #11444
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα πάντως δεν μου την έχουν εφαρμόσει ακόμη την χρέωση, ούτε e-mail έχει έρθει, με ξέχασαν;
    Πάντως αν βάλουν χρέωση θα πάει για κατάργηση για καμία επιστροφή διατηρούσα σχέσεις αλλά έχω καιρό να πάρω κάτι με σημαντική επιστροφή νιώθω ότι οι προσφορές του προγράμματος έχουν χειροτερέψει.

  15. #11445
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μου ήρθε email από τη Eurobank και μεταξύ άλλων έγραφε:



    Οπότε αν καταλαβαίνω πήρε παράταση η έναρξη του My Blue Advantage.
    Αιτηθηκες εσύ να πας στο my blue advantage η λενε οτι θα στο κάνουν μόνοι τους;

Σελ. 763 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 743753758761762763764765768 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας