Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 205 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 185195200203204205206207210215225 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.061-3.075 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #3061
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρίτη μέρα σήμερα και τα λεφτά δεσμευμένα ακόμη!
    Φαινονται στο λογιστικό υπολοιπο, αλλα δεν ειναι διαθεσιμα!
    Μου έχει τύχει να χρειαστεί μια βδομάδα για να γίνουν διαθέσιμα
    Είναι να μη σου τύχει. Υπομονή...

  2. #3062
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    καλημερα ,πανω απο 1 χρονο το ζηταμε οι πελατες . Οι περισσοτεροι εχουμε φυγει ηδη ,τα ελαχιστα και απολυτως απαραιτητα εκτελω μεσα απο το winbank .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχει υποψη της το online chat και απο οσο γνωριζω εφαρμοζεται πιλοτικα σε ορισμενους μεσα απο τη winbank. Δεν ξερω ομως ποτε θα ολοκληρωθει για να λειτουργησει κανονικα.
    καλημερα ,πανω απο 1 χρονο το ζηταμε οι πελατες . Οι περισσοτεροι εχουμε φυγει ηδη ,τα ελαχιστα και απολυτως απαραιτητα εκτελω μεσα απο το winbank .

  3. #3063
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα ,πανω απο 1 χρονο το ζηταμε οι πελατες . Οι περισσοτεροι εχουμε φυγει ηδη ,τα ελαχιστα και απολυτως απαραιτητα εκτελω μεσα απο το winbank .
    Μα καλα γιατι το εχει καποια αλλη ελληνικη τραπεζα για να πας εκει; Να φυγεις για καποιον αλλο λογο να το καταλαβω.

  4. #3064
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα καλα γιατι το εχει καποια αλλη ελληνικη τραπεζα για να πας εκει; Να φυγεις για καποιον αλλο λογο να το καταλαβω.
    Η Eurobank έχει...

  5. #3065
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Eurobank έχει...

    ακριβως αυτο!
    Η Πειραιως δεν μπορει να διαφημιζει οτι εχει ντε και καλα καινοτομες υπηρεσιες και να της λειπει η βασικη υπηρεσια : η υποστηριξη του πελατη ....

  6. #3066
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια, για να μην ανοιγω νεο θεμα για μια τοσο απλη ερωτηση:
    εχω ενα λογαριασμο στο Ταχυδρ. ταμιευτηριο, τελευταια φορα εκανα κινηση πριν ενα χρονο.
    Σαν 'αριθμος λογαριασμου', ισχυει αυτος που ειχα πριν ενα χρονο και που γραφει και το βιβλιαριο, ή οχι;
    Λεω μηπως με την συγχωνευση με τη eurobank, τυχον αλλαξαν ολοι οι αριθμοι λογ/μων του ΤΤ, αυτο δεν ξερω.

  7. #3067
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Οι λογαριασμοί άλλαξαν πας ΤΤ η Εurobank και σου αλλάζουν βιβλιάριο.

  8. #3068
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Έγινε (κατά λάθος και λόγω παλαιότερης πάγιας εντολής) χρέωση της πιστωτικής μου κάρτας για άτοκες δόσεις, το ποσό επεστράφη αυτούσιο απ' την εταιρία στον λογαριασμό, έκανα αίτηση για "ώριμανση δόσεων" με σκοπό να διαγραφεί το "Ποσό μελλοντικών δόσεων" απ' την κάρτα, και ακόμα να το κάνει η Εθνική. Λέει θα το κάνει στον επόμενο λογαριασμό...

    Μα πόσο δυσκίνητοι είναι πια ;

  9. #3069
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρίτη μέρα σήμερα και τα λεφτά δεσμευμένα ακόμη!
    Φαινονται στο λογιστικό υπολοιπο, αλλα δεν ειναι διαθεσιμα!
    4η μερα σημερα. And counting...
    Δηλαδη οπως το πανε, θα εξαντλησουν το 15μερο της δεσμευσης απο την αρχικη ημερομηνια δεσμευσης;
    Εχω φαει ήττα με αυτο το θεμα...

  10. #3070
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Τώρα μη στο χαλάσω, αλλά από παλιότερες αναφορές που θυμάμαι στο νήμα, δεν έχει το Amazon διαδικασία σχετική... απλά περιμένεις το timeout.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  11. #3071
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μη στο χαλάσω, αλλά από παλιότερες αναφορές που θυμάμαι στο νήμα, δεν έχει το Amazon διαδικασία σχετική... απλά περιμένεις το timeout.
    Ετσι εξηγειται οτι περιμενω και περιμενω?
    Φαινεται οτι ακυρωσαν τη δεσμευση, ηδη απο τη Δευτερα. Ωστοσο, τα δεσμευμενα απο τη λαθος χρεωση του amazon χρηματα μου, ακομη, δεν ειναι διαθεσιμα.
    Αρα το μονο που θα με σωσει θα ειναι μαλλον το timeout της Πειραιως. Οπως μου ειχαν πει απο την τραπεζα, αυτο θα συμβει την ερχομενη Δευτερα.
    Κριμα παντως.

  12. #3072
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μη στο χαλάσω, αλλά από παλιότερες αναφορές που θυμάμαι στο νήμα, δεν έχει το Amazon διαδικασία σχετική... απλά περιμένεις το timeout.
    Ακομη περιμενω την αποδεσμευση! Αναθεμα το amazon και τα τραπεζικα συστηματα!
    Σημερα ειναι η μερα που θα γινει, γιατι σημερα ειναι η τελευταια μερα απο το 15μερο της δέσμευσης.
    Μιλησα και με πειραιως για μια ακομη φορα, μου το επιβεβαιωσαν, αλλα δεν μου ειπαν ακριβη ωρα.
    Μεχρι τωρα το μεσημερι, τιποτε ακομη.
    Μιλαμε για χοντρο καψονι παιδια.

  13. #3073
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Νομίζω ότι πολύ ανησυχείς(και ταλαιπωρείσαι) για το συγκεκριμένο θέμα...
    Εφόσον δεν υπήρξε χρέωση από το Amazon, θα στα αποδεσμέυσουν.Έχει ιδιαίτερη σημασία αν θα στα δώσουν πίσω σήμερα ή σε 10 μέρες;
    Πάντως και για αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα η πιστωτική...Στο λογαριασμό που λαμβάνεις, δεν εμφανίζεται πουθενά τέτοια δέσμευση.Πληρώνεις μόνο τις ολοκληρωμένες συναλλαγές και αυτό αρκετές μέρες αφού έχει γίνει η συναλλαγή.(όταν σου έρχεται ο λογαριασμός)

    Βέβαια, λογικά, αν έχεις πχ πιστωτικό όριο 1000€ και σου δεσμευθούν πχ 50€ από μια τέτοια συναλλαγή, μετά θα μπορείς να κάνεις συναλλαγές μέχρι 950€ το συγκεκριμένο μήνα, ή μέχρι να λήξει η δέσμευση, αλλά πόσο συχνά φτάνεις το όριο της κάρτας ώστε αυτό να αποτελέσει πρόβλημα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dfourt : 19-05-14 στις 15:29.

  14. #3074
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εχει σημασια, και βεβαια εχει, ποτε θα τα αποδεσμευσουν.
    Γιατι οταν το ποσο ειναι αρκετο, και οταν τα χρειαζεσαι για διαφορες δουλειες, ξερεις τι ειναι ουτε χρηματα να κανεις τις δουλειες σου να εχεις, και να κοιτας επι δεκαημερο τα χρηματα σου να καθονται στο 'λογιστικο' και οχι στο 'διαθεσιμο' υπολοιπο;
    Ναι, δεν θα με χρεωσουν 2η φορα, αυτο ελειπε.
    Αλλα;
    Η σημερινη ημερα εκπνεει κι εγω ακομη περιμενω.

    Τους ειπα στην πειραιως 'τι χρεωστικη ειναι τουτη, που χωρις να εχει χρηματα μεσα, δεσμευει, με παει αρνητικο υπολοιπο, και οταν μπει χρημα μεσα, το κρατα δεσμευμενο';
    'Δεν υποτιθεται οτι αν δεν εχει χρημα, δεν κανει συναλλαγη;' 'Δεν ειναι πιστωτικη, χρεωστικη ειναι'.
    Ξερετε τι απαντησαν;
    Οτι εχω δικιο, αλλα λογω του προβληματος με το amazon, ο προμηθευτης(amazon) χρησιμοποιησε 2 φορες την ιδια 'ταυτοτητα' πληρωμης, κι ετσι δεν μπορουσε η τραπεζα να τον μπλοκαρει, να το αρνηθει.
    Εγω ομως τι φταιω στην ολη ιστορια; Γιατι να ταλαιπωρουμαι ετσι;

  15. #3075
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Post
    Συνέβη και σε εμένα παρόμοιο, απρόοπτο, περιστατικό προ μερικών μηνών στο Βρετανικό Amazon με διαφορετικό όμως αποτέλεσμα και σαφώς λιγότερη ταλαιπωρία.
    Πιο συγκεκριμένα:
    Για κάποιον, ανεξήγητο λόγο (glitch; hiccup;) υπήρξε μήνυμα σφάλματος [το οποίο δεν συγκράτησα] κατά την αγορά ενός CD - εννοείται, χωρίς δική μου υπαιτιότητα.
    Λογικά σκεπτόμενος, θεώρησα πως η συναλλαγή είχε ματαιωθεί και θα έπρεπε να επαναλάβω την διαδικασία.
    Εν τω μεταξύ όμως, είχε σταλεί mail απ' το Amazon που επιβεβαίωνε τόσο την αγορά, όσο και την χρέωση.
    Αγνοώντας το γεγονός αυτό, το προσέθεσα εκ νέου στο «καλάθι» και επιχείρησα να το (ξανά)πληρώσω.

    Όταν μετά από μερικά λεπτά έλεγξα το inbox μου, διαπίστωσα πως η 1η [φαινομενικά εσφαλμένη] παραγγελία είχε πραγματοποιηθεί, ενώ η 2η «εκκρεμούσε».
    Greetings from Amazon.co.uk,

    We're writing to let you know that we are having difficulty processing your Visa for one or more items in the above transaction.
    We will try charging your credit card again shortly. It is not necessary to place a new order, but you may want to review the payment information for your order and make sure it is correct and current.
    Ο λόγος, απλός. Μετά την χρέωση κατά την 1η προσπάθεια παραγγελίας, το διαθέσιμο ποσό στον Λογαριασμό της Πειραιώς/Χρεωστική Κάρτα, ΔΕΝ επαρκούσε.
    Προχώρησα λοιπόν σε μια ακύρωση της 2ης (που θα σήμαινε αγορά του προϊόντος εις διπλούν) και ξεμπέρδεψα

    Στην παραπάνω περίπτωση, το όλο concept των Χρεωστικών Καρτών (εν αντιθέσει με τις Πιστωτικές) επιβεβαιώθηκε.
    Ούτε αρνητικά υπόλοιπα (ανήκουστο!), ούτε δεσμευμένα χρήματα, ούτε τίποτα.
    ΔΕΝ είναι διαθέσιμα στον Λογαριασμό; ΔΕΝ πραγματοποιείται η συναλλαγή.
    Period.
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

Σελ. 205 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 185195200203204205206207210215225 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας