Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 325 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 305315320323324325326327330335345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.861-4.875 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #4861
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήσουν ταχύτερος, δεν το είδα.

  2. #4862
    Εγγραφή
    25-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΡΙ
    τι ακριβως παιζει με το i-code της εθνικης? χρεωνεται? γιατι ακομα και να θελησεις να σκεφτεις να πατησεις ενα κουμπι τσουπ σου ζηταει κωδικο με μυνημα....

    αν δεν χρεωνεται τοτε γιατι σε βαζουν να δινεις "αυτογραφα" για χρεωση λογαριασμου ανα μυνημα?

  3. #4863
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KGP Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ακριβως παιζει με το i-code της εθνικης? χρεωνεται? γιατι ακομα και να θελησεις να σκεφτεις να πατησεις ενα κουμπι τσουπ σου ζηταει κωδικο με μυνημα....

    αν δεν χρεωνεται τοτε γιατι σε βαζουν να δινεις "αυτογραφα" για χρεωση λογαριασμου ανα μυνημα?
    Δεν χρεώνεται. Δεν έχω δει ποτέ να μου ζητάει
    «αυτόγραφα» (τι είναι αυτό; ) για χρέωση λογαριασμού.

  4. #4864
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Το i-code σου το ζητάει κάθε φορά που κάνεις μια εγχρήματη συναλλαγή ή μια "σοβαρή" συναλλαγή (π.χ. να αλλάξεις το password, να συνδέσεις λογαριασμό κτλ.). Όχι δε χρεώνεται σε καμία περίπτωση.
    Και η Πειραιώς έχει κωδικούς μιας χρήσης, απλά έχει πολιτική να τους ζητάει μόνο σε κάποιες συναλλαγές (π.χ. δεν το ζητάει για πληρωμή ΔΟΥ, για πληρωμή ΔΕΗ, ΟΤΕ κτλ., το ζητάει όμως για μεταφορά σε λογ/σμό άλλης τράπεζας).

    Το γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά είναι ζήτημα πολιτικής. Η μια (Πειραιώς) απλά θεωρεί ότι δεν είναι επικίνδυνες κάποιες συναλλαγές αν σου κλέψει κάποιος το username/password (και λογικό είναι τη ΔΕΗ θα πληρώσει ή την εφορία), η άλλη (ΕΤΕ) απλά το ζητάει πάντα ως πιο ασφαλές.

    Σε καμία από τις 2 πάντως δεν χρεώνεται.

  5. #4865
    Εγγραφή
    25-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρεώνεται. Δεν έχω δει ποτέ να μου ζητάει
    «αυτόγραφα» (τι είναι αυτό; ) για χρέωση λογαριασμού.
    οταν ανοιξα το e-banking στην εθνικη μου ζητησαν να υπογραψω ("αυτογραφο" ΄-) ) και να δηλωσω και λογαριασμο που θα γινετε η χρεωση για τα μηνυματα και μου εκανε εντυπωση

    για αυτο και ρωτησα

  6. #4866
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Ή κάτι δεν κατάλαβες, ή κάτι δεν εξηγείς καλά και όντως τι διάολο είναι αυτό το αυτόγραφο.

    Αν έχεις πιστωτική κάρτα (πιστωτική κάρτα, όχι χρεωστική) μήπως ζήτησες να σου στέλνουν sms με τις κινήσεις; Αυτό χρεώνεται όχι το i-code.

  7. #4867
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KGP Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν ανοιξα το e-banking στην εθνικη μου ζητησαν να υπογραψω ("αυτογραφο" ΄-) ) και να δηλωσω και λογαριασμο που θα γινετε η χρεωση για τα μηνυματα και μου εκανε εντυπωση

    για αυτο και ρωτησα
    Όχι φίλε το κινητό λειτουργεί σαν το μικρό μηχάνημα που έδιναν παλιά για κωδικούς. Δε χρεώνει τίποτα. Να φανταστείς εγώ τα έχω και τα 2,και κινητό και μηχάνημα και όλα καλά
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #4868
    Εγγραφή
    25-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΡΙ
    αστειευόμουν οτι μου ζητησανε να υπογραψω....αυτο εννοουσα ως αυτογραφο


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε το κινητό λειτουργεί σαν το μικρό μηχάνημα που έδιναν παλιά για κωδικούς. Δε χρεώνει τίποτα. Να φανταστείς εγώ τα έχω και τα 2,και κινητό και μηχάνημα και όλα καλά
    το καταλαβα αλλα οταν σου λενε υπογραψε για το οτι θα χρεωνεσε και που....οσο να πεις σε βαζει σε σκεψεις....

    δεν ειμαστε για "εκπληξεις"....αρκετα το παρατραβανε με χρεωσεις (αλλου)...

  9. #4869
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Ίσα-ίσα θα έπρεπε να σε πληρώνουν για ψυχολογική βλάβη για τα νεύρα σου κάθε φορά που χρειάζεσαι i-code μέσω sms, με το κ*λοσυστημα της Εθνικής, που δεν έρχεται ποτέ το sms στην ώρα του, και δώστου εσύ να ζητάς εκ νέου αποστολή νέου sms.
    Στο τέλος μπορεί και να σε μπλοκάρει το σύστημα γιατί ζήτησες πολλούς κωδικούς και πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην Εθνική (κάπου εκεί είναι που πλέον τα χρειάζομαι).

    Προσωπικά έχω απηυδησει πια και θα πάω μια απ'αυτές τις μέρες να απαιτησω μηχανάκι και να το βάλουν εκεί που ξέρουν το sms σύστημα.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  10. #4870
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσα-ίσα θα έπρεπε να σε πληρώνουν για ψυχολογική βλάβη για τα νεύρα σου κάθε φορά που χρειάζεσαι i-code μέσω sms, με το κ*λοσυστημα της Εθνικής, που δεν έρχεται ποτέ το sms στην ώρα του, και δώστου εσύ να ζητάς εκ νέου αποστολή νέου sms.
    Στο τέλος μπορεί και να σε μπλοκάρει το σύστημα γιατί ζήτησες πολλούς κωδικούς και πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην Εθνική (κάπου εκεί είναι που πλέον τα χρειάζομαι).

    Προσωπικά έχω απηυδησει πια και θα πάω μια απ'αυτές τις μέρες να απαιτησω μηχανάκι και να το βάλουν εκεί που ξέρουν το sms σύστημα.
    Μήπως έχεις κάποιο θέμα με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας εκεί που βρίσκεσαι?
    Χρησιμοποιώ το i-code μέσω sms από τότε που το έβαλαν, για να μην κουβαλάω μαζί μου τη συσκευή icode, και ποτέ δεν έχει αργήσει να έρθει το sms με το icode.

    Ομοίως δεν είχα ποτέ πρόβλημα και με το αντίστοιχο σύστημα των άλλων τραπεζών, αλλά και με άλλα συστήματα που απαιτούν sms verification.

  11. #4871
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσα-ίσα θα έπρεπε να σε πληρώνουν για ψυχολογική βλάβη για τα νεύρα σου κάθε φορά που χρειάζεσαι i-code μέσω sms, με το κ*λοσυστημα της Εθνικής, που δεν έρχεται ποτέ το sms στην ώρα του, και δώστου εσύ να ζητάς εκ νέου αποστολή νέου sms.
    Στο τέλος μπορεί και να σε μπλοκάρει το σύστημα γιατί ζήτησες πολλούς κωδικούς και πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην Εθνική (κάπου εκεί είναι που πλέον τα χρειάζομαι).

    Προσωπικά έχω απηυδησει πια και θα πάω μια απ'αυτές τις μέρες να απαιτησω μηχανάκι και να το βάλουν εκεί που ξέρουν το sms σύστημα.
    Φίλε μου και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα SMS. Κάτι παίζει
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  12. #4872
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KGP Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν ανοιξα το e-banking στην εθνικη μου ζητησαν να υπογραψω ("αυτογραφο" ΄-) ) και να δηλωσω και λογαριασμο που θα γινετε η χρεωση για τα μηνυματα και μου εκανε εντυπωση για αυτο και ρωτησα
    Πριν λίγες εβδομάδες η γυναίκα μου άνοιξε e-banking στην Εθνική και της ζήτησαν το ίδιο, δηλ. να δηλώσει λογαριασμό στον οποίο θα χρεώνονται τα sms με τον κωδικό ασφαλείας. Μέχρι τώρα όμως δεν έχει χρεωθεί τίποτα. Την παρατήρηση μου αυτή την έχω ξαναγράψει σε αυτό το θέμα τότε.

  13. #4873
    Εγγραφή
    25-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΡΙ
    ετσι οπως παει θα καταληξουμε σαν τους βρετανους να πληρωνουμε 5-6 ευρω (αυτοι λιρες) τον μηνα μονο και μονο για να λεμε εδω περα οτι εχουμε λογαριασμο

  14. #4874
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσα-ίσα θα έπρεπε να σε πληρώνουν για ψυχολογική βλάβη για τα νεύρα σου κάθε φορά που χρειάζεσαι i-code μέσω sms, με το κ*λοσυστημα της Εθνικής, που δεν έρχεται ποτέ το sms στην ώρα του, και δώστου εσύ να ζητάς εκ νέου αποστολή νέου sms.
    Στο τέλος μπορεί και να σε μπλοκάρει το σύστημα γιατί ζήτησες πολλούς κωδικούς και πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην Εθνική (κάπου εκεί είναι που πλέον τα χρειάζομαι).

    Προσωπικά έχω απηυδησει πια και θα πάω μια απ'αυτές τις μέρες να απαιτησω μηχανάκι και να το βάλουν εκεί που ξέρουν το sms σύστημα.
    Φίλε μου και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα SMS. Κάτι παίζει
    Τι να σας πω ρε παιδιά, με το δίκτυο τηλεφωνίας δεν παίζει θέμα, Θεσσαλονίκη μένω, άντε καλά στο σπίτι μου δεν είναι καμπάνα, αλλά και στο κέντρο ακόμα όταν βρίσκομαι και έχω φουλ 3G ? Εδώ πιο γρήγορα με έρχονται sms από... την Google και... την Xiaomi π.χ., απ' ότι από την Εθνική το i-code !
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  15. #4875
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Για Alpha Bank υπάρχει τρόπος αναζήτησης στο ιστορικό πληρωμών πέρα απο την προεπιλεγμένη λίστα που δίνει στη κορυφή? Θέλω να ψάξω πληρωμή σε Eurobank cards πχ και δεν το βλέπω.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  73,0 KB 
ID: 173102
    The world can change by your actions not by your opinions

Σελ. 325 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 305315320323324325326327330335345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας