Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 147
  1. #31
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιες ειναι οι διαφορες του Siemens Gigaset C450IP με το Siemens Gigaset S450 IP ?

    Επισης υπαρχει μηπως καποια αλλη αντιστιχη συσκευη (δηλαδη με της ιδιες λειτουργιες του C450) με τροπο συνδεσημοτητας αντι για Ethernet να γινεται και με Wi-Fi (για οσους εχουν wi-fi router) ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος InVADeR : 03-07-07 στις 02:42.

  2. #32
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Περιοχή
    Reading,UK
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    O2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από InVADeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες ειναι οι διαφορες του Siemens Gigaset C450IP με το Siemens Gigaset S450 IP ?

    Επισης υπαρχει μηπως καποια αλλη αντιστιχη συσκευη (δηλαδη με της ιδιες λειτουργιες του C450) με τροπο συνδεσημοτητας αντι για Ethernet να γινεται και με Wi-Fi (για οσους εχουν wi-fi router) ?
    Απο το site της Siemens
    Siemens C450IPDual mode: Easy switch from VoIP calls to fixed line calls by single keypress
    Easy configuration of internet telephony (VoIP) without a PC
    1 VoIP call and 1 fixed line call in parallel with multiple handsets
    Convenient handsfree talking

    Siemens S450IP
    Dual mode: Easy switch from VoIP calls to fixed line calls by single keypress
    Expandable phone system with multiline functionality for up to 6 handsets and 6 SIP accounts from different providers
    Up to 3 calls in parallel: 2 VoIP calls and 1 fixed-line call with multiple handsets
    E-mail notification with time, date and subject


    Για Wifi υπάρχουν πάρα πολλά τηλέφωνα, απο εταιρίες όπως Linksys, UTStarcom etc

    To Nokia N95 είναι μια καλή λύση κινητού/WiFi phone

  3. #33
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kαταρχήν να αναφέρω ότι υπήρχε παρόμοιο θέμα πριν 100 περίπου ημέρες, αλλά δεν με άφησε το site να προσθέσω την ερώτησή μου, για αυτό αναγκάζομαι να ναοίξω καινούριο θέμα...
    Λοιπόν, θέλω να μάθω αν ένα από τα 2 προαναφερόμενα VOIP τηλέφωνα, μπορούν πρώτον να δουλέψουν με ΚΛΕΙΣΤΟ υπολογιστή πάνω σε router με ethernet σύνδεση, και δεύτερον αν είναι συμβατά με τα διάφορα VOIP προγράμματα (ΟΧΙ ΤΟ SKYPE...), στα οποία έχω λογαριασμό (voipdiscount, voipwise κλπ.). Τέλος, αν υπάρχουν και άλλες ΚΑΛΕΣ, ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΕΣ λύσεις, ώστε να μπορώ να κάνω τηλέφωνα και μέσω ίντερνετ και μέσω ΟΤΕ.
    Ευχαριστώ πολύ, και περιμένω αγωνιωδώς τις απαντήσεις σας...

  4. #34
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.945
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toniparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, θέλω να μάθω αν ένα από τα 2 προαναφερόμενα VOIP τηλέφωνα, μπορούν πρώτον να δουλέψουν με ΚΛΕΙΣΤΟ υπολογιστή πάνω σε router με ethernet σύνδεση, και δεύτερον αν είναι συμβατά με τα διάφορα VOIP προγράμματα (ΟΧΙ ΤΟ SKYPE...), στα οποία έχω λογαριασμό (voipdiscount, voipwise κλπ.). Τέλος, αν υπάρχουν και άλλες ΚΑΛΕΣ, ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΕΣ λύσεις, ώστε να μπορώ να κάνω τηλέφωνα και μέσω ίντερνετ και μέσω ΟΤΕ.
    Ευχαριστώ πολύ, και περιμένω αγωνιωδώς τις απαντήσεις σας...
    Ναι, μπορούν να λειτουργήσουν με κλειστό υπολογιστή, καθώς είναι κανονικές δικτυακές συσκευές και συνδέονται απευθείας στο τοπικό δίκτυο και όχι πάνω σε υπολογιστή. Η μοναδική απαίτηση είναι να έχουν ανά πάσα στιγμή πρόσβαση στο Internet, δηλαδή να υπάρχει ρούτερ με ενεργή σύνδεση στο Internet.

    Είναι συμβατά με κάθε υπηρεσία VoIP που λειτουργεί με πρωτόκολλο SIP. Με τις υπηρεσίες που ανέφερες λειτουργεί κανονικά.

    Ενδεδειγμένες λύσεις για κλήσεις μέσω Internet μπορείς να δεις στα αντίστοιχα θέματα της κατηγορίας VoIP σε αυτό το φόρουμ.

    Ενδεδειγμένες λύσεις μέσω ΟΤΕ Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toniparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαταρχήν να αναφέρω ότι υπήρχε παρόμοιο θέμα πριν 100 περίπου ημέρες, αλλά δεν με άφησε το site να προσθέσω την ερώτησή μου, για αυτό αναγκάζομαι να ναοίξω καινούριο θέμα...
    Μπορείς να προσθέσεις ερώτηση και σε παλαιά νήματα, απλά πρέπει να επιλέξεις το αντίστοιχο προειδοποιητικό κουτάκι. Το έγραφε από κάτω
    Ανυπόγραφος

  5. #35
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος.... Σε ευχαριστώ πολύ euri για τις διορθώσεις/υποδείξεις που μου έκανες! Φυσικά σε ευχαριστώ και για την άμεση απάντησή σου. τώρα αυτό που εννοούσα για τον ΟΤΕ, είναι αν μπορείς να ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ με ποιον τρόπο θακάνεις τα τηλέφωνά σου. Μέσω ίντερνετ (voipbuster π.χ.) ή μέσω κανονικής τηλεφωνικές ετιαρίας (telepassport, vivodi π.χ.) . Φαντάζομαι ότι θα έχεις τέτοια επιλογή έτσι δεν είναι???

  6. #36
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.945
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toniparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα αυτό που εννοούσα για τον ΟΤΕ, είναι αν μπορείς να ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ με ποιον τρόπο θακάνεις τα τηλέφωνά σου. Μέσω ίντερνετ (voipbuster π.χ.) ή μέσω κανονικής τηλεφωνικές ετιαρίας (telepassport, vivodi π.χ.) . Φαντάζομαι ότι θα έχεις τέτοια επιλογή έτσι δεν είναι???
    Ναι, γίνεται. Το τηλέφωνο με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις κάνει την κλήση μέσω του VoIP, σχηματίζοντας τον αριθμό και πατώντας στιγμιαία το πράσινο πλήκτρο. Αν σχηματίσεις τον αριθμό και πατήσεις παρατεταμένα το πράσινο πλήκτρο, τότε η κλήση θα οδηγηθεί στο PSTN.
    Ανυπόγραφος

  7. #37
    Εγγραφή
    12-10-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπες με το pc στην σελιδα του C450 σου και εκει μπορεις να βαλεις τις ρυθμισεις που χρειαζονται
    για να δουλεψεις με , username-password και server (sip.voipdiscount.com).
    Δοκιμασμενα δουλευει κανονικα με voipdiscount.

    Reven.
    Παιδια καλημερα

    Αγορασα και εγω το C450IP και θελω να βαλω τις ρυθμισεις του voip disicount. Δεν ξερω πως να μπω απο το P/C στη σελιδα του C450 για να τις περασω. Τo router μoy εχει erthnet - το δε τηλεφωνο το εχω συνδεσει και το δικτυο το βλεπει κανονικα. Τα φωτα σας pls.

  8. #38
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άνοιξε τον Internet explorer και βάλε στην διευθ. 192.168.1.100
    Από εκεί θα μπεις στο menu του Siemens από τον browser και κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

  9. #39
    Εγγραφή
    12-10-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνοιξε τον Internet explorer και βάλε στην διευθ. 192.168.1.100
    Από εκεί θα μπεις στο menu του Siemens από τον browser και κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις.
    Thks φιλε.
    Βαζω την διευθ. 192.168.1.100 αλλα μου βγαζει μηνυμα "page can not be diplayed" δεν ξερω γιατι. Παντως στο ρουτερ το τλφ φαινεται κανονικα στα devices.
    Status: Active
    Type: mobile phone
    Connected to: ethport1 (Ethernet)
    Psisical Address: DHCP
    IP Address: 192.168.1.67

    Παω πανω απο 1000 ευρω το μηνα στα τηλεφωνα. Ταξιδευω πολυ συχνα εκτος Ελλαδος και το βρηκα σαν την μονη λυση για να επικοινωνουμε σχεδον τζαμπα με την οικογενεια μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lefteris38 : 13-10-07 στις 09:23.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έχεις συνδέσει τον σταθμό βάσης με το modem ή το modem router και από εκεί στο internet; Τι άλλο εξοπλισμό χρησιμοποιείς Δες την σελίδα 9 του manual που συνοδεύεται με την συσκευή.
    Ελπίζω να σε βοήθησα. Αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα στείλε μου PM.

  11. #41
    Εγγραφή
    12-10-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις συνδέσει τον σταθμό βάσης με το modem ή το modem router και από εκεί στο internet; Τι άλλο εξοπλισμό χρησιμοποιείς Δες την σελίδα 9 του manual που συνοδεύεται με την συσκευή.
    Ελπίζω να σε βοήθησα. Αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα στείλε μου PM.
    Ευχαριστώ παρα πολυ φιλε. Ολα συνδεμενα αλλα τπτ δεν μπορω να δω την συσκευη απο το P/C. δεν πειραζει ομως. Μεσα στη συσκευη ητανε προρυθμισμενο το voipdiscount σαν SIP discount. Οποτε μολις εβαλα user name/passw δουλεψε κανονικα. Φοβερη και η ποιοτητα ηχου, δεν το περιμενα.

  12. #42
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το site της Siemens
    Siemens C450IPDual mode: Easy switch from VoIP calls to fixed line calls by single keypress
    Easy configuration of internet telephony (VoIP) without a PC
    1 VoIP call and 1 fixed line call in parallel with multiple handsets
    Convenient handsfree talking

    Siemens S450IP
    Dual mode: Easy switch from VoIP calls to fixed line calls by single keypress
    Expandable phone system with multiline functionality for up to 6 handsets and 6 SIP accounts from different providers
    Up to 3 calls in parallel: 2 VoIP calls and 1 fixed-line call with multiple handsets
    E-mail notification with time, date and subject

    Για να το κάνουμε πιο λιανά δηλαδή... Μπορούμε με το S450IP να ενεργοποιήσω 6 διαφορετικούς; λογαριασμούς μου??? Δηλαδή voipdiscount, voipbuster, voipwise και ούτω καθεξής??? Και εάν ναι, με ποιον τρόπο θα διαλέγω ποια εταιρία θέλω να χρησιμοποιήσω κάθε φορά?

  13. #43
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.945
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toniparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το κάνουμε πιο λιανά δηλαδή... Μπορούμε με το S450IP να ενεργοποιήσω 6 διαφορετικούς; λογαριασμούς μου??? Δηλαδή voipdiscount, voipbuster, voipwise και ούτω καθεξής??? Και εάν ναι, με ποιον τρόπο θα διαλέγω ποια εταιρία θέλω να χρησιμοποιήσω κάθε φορά?
    Προφανώς θα μπορείς να κάνεις registration ταυτόχρονα σε 6 VoIP providers.

    Η κλήση μάλλον θα δρομολογείται στον αντίστοιχο provider με κάποιο dial plan.
    Ανυπόγραφος

  14. #44
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefteris38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ παρα πολυ φιλε. Ολα συνδεμενα αλλα τπτ δεν μπορω να δω την συσκευη απο το P/C. δεν πειραζει ομως. Μεσα στη συσκευη ητανε προρυθμισμενο το voipdiscount σαν SIP discount. Οποτε μολις εβαλα user name/passw δουλεψε κανονικα. Φοβερη και η ποιοτητα ηχου, δεν το περιμενα.
    Καλησπέρα και από μένα,
    προσπαθούσα χτες να συνδέσω το C450 IP με voipdiscount και voipbuster, αλλά τίποτα από τα δύο δεν δούλεψε.
    Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις (user name, password κλπ). Το μόνο που δεν κατάφερα να βρω είναι
    το voipdiscount και το voipbuster ως επιλογές στο τηλέφωνο!!!
    Μπορείς να ανεβάσεις, ή να μου στείλεις ένα print screen με τις ρυθμίσεις σου, μπας και καταφέρω επιτέλους να συνδεθώ.
    Ευχαριστώ

  15. #45
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά δεν είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα. Διαβάστε προσεκτικά το manual. Αρκεί κάποιος να ασχολείται με το αντικείμενο. Οι ρυθμίσεις είναι πολλές αλλά πιστεύω ότι για έναν μέσω χρήστη δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο. Χρησιμποιώ το i-call της Altec εδώ και ένα χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν τους κάνω διαφήση. Αν μπορώ να βοηθήσω κάποιον πολύ εχαρίστως. Στείλτε μου pm

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. μια ερώτηση για το Siemens Gigaset SL1
    Από iJohnnyCash στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-08, 01:05
  2. [Siemens] ερώτηση για Siemens gigaset SE587
    Από ZackNV στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-08, 14:01
  3. Aναγνώριση κλήσης Gigaset c450
    Από egw στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-08, 17:16
  4. ασυρματο τηλεφωνο voip με κλησεις χωρις ανοιχτο υπολογιστη
    Από V.MOUSTAKAS στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-07, 05:47
  5. Δωρεάν κλήσεις σε κινητά μέσω Voip!
    Από andrew_sh στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-06, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας