Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    26-07-2006
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Καλησπερα παιδια. Προκειται να αγορασω ενα καινουργιο modem και ενω ειχα καταληξει στο Netgear δεν το φερνουν για isdn γραμμη. Εχω δυο ερωτησεις να σας κανω:
    Α. Εαν παρω το Netgear για pstn θα μπορεσω με καποιο τροπο στο σπιτι μου να του βαλω καινουργιο firmware και να το κανω να δουλευει για isdn ή αυτο ειναι αδυνατο.
    Β. Εχω βρει και το Asus που ειναι για isdn μου προτεινετε να παρω αυτο και να τελειωνω? Ειναι της ιδιας κατηγοριας με το Netgear? Με ενδιαφερει η αξιοπιστια του modem και να εχει καλο ασυρματο σημα
    Ευχαριστω για τον χρονο σας

  2. #2
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thansevi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια. Προκειται να αγορασω ενα καινουργιο modem και ενω ειχα καταληξει στο Netgear δεν το φερνουν για isdn γραμμη. Εχω δυο ερωτησεις να σας κανω:
    Α. Εαν παρω το Netgear για pstn θα μπορεσω με καποιο τροπο στο σπιτι μου να του βαλω καινουργιο firmware και να το κανω να δουλευει για isdn ή αυτο ειναι αδυνατο.
    Β. Εχω βρει και το Asus που ειναι για isdn μου προτεινετε να παρω αυτο και να τελειωνω? Ειναι της ιδιας κατηγοριας με το Netgear? Με ενδιαφερει η αξιοπιστια του modem και να εχει καλο ασυρματο σημα
    Ευχαριστω για τον χρονο σας
    A. Oχι φίλε μου το isdn ρούτερ έχει διαφορετικό ηλεκτρονικό κύκλωμα απο το pstn.

    Β. Πανω-κάτω στο σήμα είναι ολα ίδια στανταρ,η ισχυς εκπομπης (mw) μιλιβάτ ειναι stadar,αν εχει καποια διαφορά μόνο στήν κεραία για λίγο καλύτερο σήμα.
    Απλα επειδη διαβαζω διάφορα,οταν εχουμε ενα ασυρματο ρουτερ προσεχουμε και που το τοποθετουμαι ,μακρυα απο μεταλα ,απο ηλεκτρομαγνητικες συσκευες (ασυρματα τηλεφωνα , κινητά ,τηλεορασεις ,λάμπες φθορίου κ.τ.λ) και καπου ψηλά στον χώρο.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-07-2006
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    A. Oχι φίλε μου το isdn ρούτερ έχει διαφορετικό ηλεκτρονικό κύκλωμα απο το pstn.

    Β. Πανω-κάτω στο σήμα είναι ολα ίδια στανταρ,η ισχυς εκπομπης (mw) μιλιβάτ ειναι stadar,αν εχει καποια διαφορά μόνο στήν κεραία για λίγο καλύτερο σήμα.
    Απλα επειδη διαβαζω διάφορα,οταν εχουμε ενα ασυρματο ρουτερ προσεχουμε και που το τοποθετουμαι ,μακρυα απο μεταλα ,απο ηλεκτρομαγνητικες συσκευες (ασυρματα τηλεφωνα , κινητά ,τηλεορασεις ,λάμπες φθορίου κ.τ.λ) και καπου ψηλά στον χώρο.
    Ευχαριστω για την απαντηση. Ειμαι στη διαδικασια να βρω netgear για isdn. Αν δεν βρω θα καταληξω στο Asus.

Παρόμοια Θέματα

  1. Γνώμες για το Asus DSL-N13 Wireless Modem / Router N
    Από protogeo στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-10, 10:33
  2. ASUS DSL-N13
    Από vpetrog στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 16:58
  3. [Asus] DSL-N13 πρόβλημα με το web interface
    Από Lithium3r στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-10, 15:10
  4. Πρόβλημα με Asus DSL-N13 modem router (AnnexB)
    Από rose.athens στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-10, 13:50
  5. [Asus] DSL-N13 κολλάει όταν πάει να συνδεθεί στην Forthnet
    Από grnemo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-10, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας