Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30

Θέμα: ΠΡΟΤΥΠΟ

  1. #1
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    ΙΣΤΟΡΙΚΟ :

    16/12/2003
    Ενεργοποιήθηκε η ADSL μου από τον οτε (384/128).
    Έκανα 12μηνο προπληρωμένο συμβόλαιο με forthnet. 609 € (με το φπα για 384/128).
    Έρχετε ο Ιανουάριος και βλέπω τις μειώσεις... 325 € η 384/128
    "...την πάτησα ο μαλ#@%..." λέω

    Το συζητάω λίγο στο forum και μου έρχετε η ιδέα...
    "...θα τους πάρω τηλέφωνο και θα απαιτήσω αντάλλαγμα..."

    2/2/2004
    Τους πέρνω τηλέφωνο... (800 11 38888)
    Εγώ :"...ξέρετε... είμαι λίγο μαλ@#$% και πλήρωσα τα διπλάσια απ' ότι πληρώνουνε σήμερα οι άλλοι...και...εχμμμ...θα ήθελα κάτι να γίνει...εχμμμ... για να μην αισθάνομαι μαλ#@$%"
    4rth : "πείτε μας τι θέλετε για να μην είστε παραπονεμένος... θέλετε 4-5 μήνες παραπάνω ;"
    Εγώ : "...έλα ντε ;!;!;! θα το σκεφτώ (υπολογίσω) και θα σας ξαναπάρω..."
    4rth : "...όποτε θέλετε..."

    Βάζω κάτω τα μολύβια και βγάζω ότι θέλω ένα 5μηνο έξτρα σύν κανένα μήνα ψυχική οδύνη συν το τηλέφωνο της τηλεφωνήτριας (γοητευτικότατη ομολογουμένως φωνή... ΑΟΥΤΣ... καλά ρε γυναίκα, πλάκα κάνω...).

    Αλλά λέω... θα γίνει τίποτα ή τσάμπα με παραμυθιάζουν...

    Μου μπαίνουν τριβόλια... τι γίνεται και με εκείνο το static ip που ήθελα για το γραφείο ; χμμμ....


    ΓΕΓΟΝΟΤΑ:

    11/2/2004 (Σήμερα)

    Ώρα 21:45

    Εγώ : "...Καλησπέρα... ο μαλ@#@$ είμαι πάλι... τι θα γίνει με την περίπτωσή μου ; Moυ είπατε αν αποφασίσω να πάρω όποτε θέλω...
    4rth : "Ναι... αποφασίσατε ;"
    Εγώ : "Ναι θέλω static..."
    4rth : "Μα ξέρετε... δε μας ζητάνε πολύ συχνά τέτοια... και πρέπει να το δώ..."
    Εγώ : "δείτε το... εγώ όμως θέλω να δω την static..."
    4rth : "Ok... μισό λεπτό παρακαλώ..."
    music_music_music_music_music
    4rth : "Θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα τηλέφωνο για να μην περιμένετε άδικα ;"
    Εγώ (φορτώνω) : "...για να με πάρετε αργότερα και να μου πείτε ότι θα δούμε και θα δείξει και θα κάνει και θα.... ;;; "
    4rth : "Μα φυσικά όχι κύριε... για να σας δώσω το ip σας !"

    Εγώ (ξέφορτώνω): "ασφδγσδγ...εχμμμ... μα σε λίγο λέω να φύγω από το γραφείο..."
    4rth : "...εεε...καλά... δώστε μου το κινητό σας... είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε !"


    22:25
    4rth : "...ο κύριος μαλ!%$# ;;; γειά σας... από τη 4rth σας τηλεφωνώ, μιλούσαμε πριν λίγο μαζί, το ip σας είναι xxx.xxx.xxx.xxx"
    Eγώ : "ευχαριστώ πολύ !!!"

    Το βάζω (ακόμα στο γραφείο είμαι) και όλα ok !!!

    Υ.Γ.
    1) Ηθικό δίδαγμα... "... τι έκανα πάλι ο μαλ!@#$... δεν πήρα το τηλέφωνό της" (σλάαααατς)
    2) Αυτή είναι η εξυπηρέτηση που θα έπρεπε να είχαν όλοι οι ISP.
    3) Τα logs με τα ips του ADSLgr, μπορούν να επιβεβαιώσουν τα παραπάνω. Περίπου στις 21:00 (έχω κάνει κάποια posts) είχα άλλο ip και από εδώ και πέρα θα έχω ένα και μόνο ένα.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Μηνύματα
    623
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13800/990
    Mπραβο στη forthnet λοιπον.

    απο οτι καταλαβες δηλ, ειναι ανετοι στο να προσφερουν εξτρα χρονο στους πελατες τους, οταν γινει μειωση τιμων?
    ρωταω, μηπως και εγω γυρισω σε 12μηνη την αοριστου που εχω.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    UGF, στασου...! Εδω απο το ποστ σου προκυπτουν εξωφρενικα πραγματα !!

    το πρωτο ειναι οτι υπαρχουν isp με σωστη -βλ. εξυπνη επαγγελματικη σταση- αντιμετωπιση στους πελατες !!!! πραγμα ανυκουστο ως τωρα..! και με ευγενικες και ομορφες -εστω φωνητικα ! - τηλεφωνητριες !

    Το δευτερο και σπουδεοτερο ειναι το εξης.. : Βαζουν οι παντρεμενοι dsl ?? !!!! !! Εγω νομιζα οτι ειναι μοναδικο προνομιο των εργενιδων -ενας απο τους βασικους λογους που δεν παντρευτικα ακομα..! - Πιστευα οτι τετοιας φυσης εξοδα, απορυπτονται ανευ συζητησεως απο τον οικονενιακο προυπολογισμο..! και υπαρχουν κυρωσεις και για την απλη εστω αναφορα σε τετοιου ειδους...σπαταλες ! Δλδ εδω συμβαινουν κοσμογονικα πραγματα...
    Μηπως να το ξανασκεφτω ??

  4. #4
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13931 / 1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 32.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Axilleass
    Βαζουν οι παντρεμενοι dsl ?? !!!! !! Εγω νομιζα οτι ειναι μοναδικο προνομιο των εργενιδων -ενας απο τους βασικους λογους που δεν παντρευτικα ακομα..! - Πιστευα οτι τετοιας φυσης εξοδα, απορυπτονται ανευ συζητησεως απο τον οικονενιακο προυπολογισμο..! και υπαρχουν κυρωσεις και για την απλη εστω αναφορα σε τετοιου ειδους...σπαταλες ! Δλδ εδω συμβαινουν κοσμογονικα πραγματα...
    Μηπως να το ξανασκεφτω ??
    Ποιος είπε ότι δεν βάζουν οι παντρεμένοι DSL;;;; Εγώ είμαι ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ και έχω και ένα παιδάκι 15 μηνών... και ναι τώρα θα βάλω DSL! 8)
    Mάλλον όπως καταλαβαίνεις, απλά πρέπει να βρεις την κατάλληλη.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    χεχεχε Εσυ δεν πιανεσαι γιατι εισαι γυναικα..! Οι αντρες ειμαστε πιο ελαστικοι -πιστευω ! - στα εξοδα που προτινει η συντροφος μας.. Ενω το αντιθετο δεν συμβαινει συνηθως.

    Να βρω την καταλληλη ??? !!!!! μα αυτο ειναι 1000 φορες δυσκολοτερο απο το να σου βαλει dsl ο οτε !

    Υ.Γ. να σου ζησει το πιτσιρικι.. και με το καλο η dsl..

  6. #6
    Εγγραφή
    27-06-2003
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    -Αγάπηηη, πρέπει να βάλουμε DSL μωρό μου!
    -ΟΚ, αλλά πρέπει πρώτα να αγοράσουμε 8 ριχτάρια, 10 καλύματα για τους καναπέδες και φυσικά να πάρουμε και αυτό το Gucci φόρεμα που λέγαμε μαζί με το ασορτί Luis Vuitton τσαντάκι του.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    cyberp, ναι.. τις γνωριζω αυτες τις... χμμ ..παραπλευρες απωλειες..! Πιστευω ομως οτι τα ως ανω πρεπει να συνυπολογιζονται στο κοστος εγκαταστασης, μαζι με τις χρεωσεις του οτε και του isp..

  8. #8
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Axilleass,

    Δεν κάνεις λάθος στα παραπάνω που λες...
    To έχω στο γραφείο, οπότε μπαίνει σαν "λειτουργικό έξοδο". Και είναι και υποχρεωτικό (δηλαδή δε χωράει συζήτηση).

    Απλώς δεν πήραμε τα ριχτάρια, γιατί δεν είχαμε λεφτά μετά...

    Αλλά DSL βάλαμε. Kαι χωρίς γκρίνια.

  9. #9
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το DSL πρέπει να το βάλουν πρώτα οι παντρεμένοι και ιδίως αυτοί με μικρά παιδιά για τους εξής λόγους :
    1. Γλυτώνεις απίστευτο χρόνο σε ενημερώσεις λογισμικού. Και δεν είναι μόνον ο χρόνος αλλά και η συγκέντρωση που χρειάζεται γι' αυτήν την δουλειά που λείπει στους παντρεμένους με μικρά παιδιά.
    2. Στην διάρκεια της νύχτας, όταν η σύζυγος ξυπνά για να θηλάσει ή ν' αλλάξει ή να κοιμήσει το μωρό μπορείς στα γρήγορα να δεις τι γίνεται στο ιντερνέτ χωρίς να περιμένεις να κάνεις dial-up.
    3. Για να διασκεδάσεις τα μεγαλύτερα παιδιά μπορείς να τους δείξεις φωτογραφίες από, λέμε τώρα, τα άγρια ζώα της Αφρικής ή να τους βρεις μουσική στο ιντερνετ χωρίς να περιμένουν ώρα να κατέβει το αρχείο. Ξέρουμε δα πόση υπομονή έχουν τα μικρά παιδιά που όλα τα θέλουν τώρα.
    Ηθικόν δίδαγμα : DSL και οικογένεια - Συνδυάζονται τέλεια !

  10. #10
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.298
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ggeorgan,

    Αν με αυτά τα επιχειρήματα κατάφερες να πείσεις την γυναίκα σου ότι το DSL είναι απαραίτητο τότε να μου επιτρέψεις να σε συγχαρώ. Αλλά από την άλλη σαν πολύ εύκολο δεν ήταν; Λέω εγώ τώρα.

  11. #11
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μα φυσικά και το κατόρθωσα !
    Άσε που τα επιχειρήματα αυτά επιβεβαιώνονται πλέον κι από την εμπειρία της. Έχω πολύ περισσότερο χρόνο γι' αυτήν και τα παιδιά τώρα και ο λογαριασμός ΟΤΕ και ISP είναι ακριβώς ο ίδιος ( η ταχύτητα πρόσβασης, όμως, εννεαπλάσια). Και να δεις τι θα γίνει όταν βάλουν DSL οι παππούδες και θα μπορεί να τους στέλνει φωτογραφίες και βίντεο των εγγονών τους μόλις τις βγάζει.
    Όντως εύκολο είναι. Μακάρι να ήταν όλες οι οικογενειακές επιλογές τόσο ξεκάθαρες.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    UGF, πολυ οργανωμενο σε βρισκω.. Ευγε..! Αξιος ! Ο συνδιασμος "λειτουργικό έξοδο και υποχρεωτικό" ειναι ο πιο αποδοτικος σε καθε περιπτωση !

    ggeorgan, Πολυ σωστα τα επιχειρηματα σου..! Μεχρι και διαφημηστικο σποτ των isp γινεται !

    wolverine, δεν εχεις κι αδικο.. Οταν καποια μας αφηνει να την πεισουμε -δειθεν- ευκολα, παντα υπαρχει καποια παγιδα.. ggeorgan, να εισαι προσεκτικος για κανα εξαμηνο.. Μακρια απο βιτρινες κοσμηματοπωλειων και γουναραδικων, απεφυγε τις αντιπροσωπιες αυτοκινητων.. ! Μην βαζεις στο σπιτι κανενα διαφημηστικο εντυπο, και γενικα παρε καθε δυνατη προφυλαξη !

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.298
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν και έχουμε παρεκκλίνει επικίνδυνα από το θέμα θα δηλώσω ότι ευτυχώς που είμαι πολύ μικρός για γάμο και δεν έχω επιτρέψει ακόμα σε κανένα να ελέγχει τις προτεραιότητες μου. Δηλαδή μέχρι τώρα γιατί υπάρχει και ο ελληνικός στρατός που έφτασε και από αυτόν δεν γλιτώνει κανείς. Οπότε όλες οι προτεραιότητες αναστέλλονται μέχρι νεοτέρας.

  14. #14
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    wolverine, η ηλικια σε προστατευει..! Και εμενα.. δεν με αφηνουν οι γονεις μου.. Μου λενε -και πολυ σωστα ! - οτι ειμαι πολυ μικρος ακομα, στα 38 για παντριες..! . Αμα μεγαλωσω βλεπουμε..!

    Κουραγιο.. και καλος πολιτης...

  15. #15
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.298
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτό λέω και εγώ στα 23 μου! Έχουμε καιρό. Κάτσε να καβατζάρουμε τα 30 και βλέπουμε. Αν και πιστεύω ακράδαντα την λαϊκή ρήση ‘μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μην πεις’.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. O ISO εγκρίνει ως πρότυπο το PDF
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 14:54
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-08, 23:48
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-06, 11:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας