Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 135
  1. #16
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    HOL - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    γενικα πιστευω οτι στον οτε ειναι καλυτερα

  2. #17
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Τέλος επιστροφής 33,03 € περιλαμβανομένου ΦΠΑ.

    Αν στον ίδιο χώρο λειτουργεί και 2η τηλ. σύνδεση δεν το πληρώνεις εκτός αν η επιστροφή αφορά isdn γραμμή.

    Δεν αλλάζει ο βρόχος, ούτε ο ΟΤΕ επιβραβεύει τους επιστρέφοντες συνδρομητές με καλύτερο βρόχο. Μην τρελαθούμε κιόλας. Αλλάζει μόνον υποχρεωτικά αν ο πάροχος δεν τον επιστρέψει μιας και μπορεί να επιστρέψει μόνο τον αριθμό και να κρατήσει το βρόχο μέχρι 6 μήνες επειδή έχει πρόβλημα στην περιοχή και τον θέλει για νέους συνδρομητές. Σε αυτή την περίπτωση τρέχει ο ΟΤΕ σαν μαμάκας να βρει βρόχο στον άνθρωπο μιας και δεν είναι πάντα σίγουρο ότι υπάρχουν ελεύθεροι στην περιοχή του.

    Η λογική δεν ασχολούμε μαζί σου αν είσαι σε πάροχο για να επιστρέψεις στον ΟΤΕ οπότε και σου κάνω χαρούλες, καλύτερους βρόχους κλπ sorry αλλά για όποιον γνωρίζει τα βασικά του ΟΤΕ (καλά και κακά) δεν ισχύει.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν αλλάζει ο βρόχος, ούτε ο ΟΤΕ επιβραβεύει τους επιστρέφοντες συνδρομητές με καλύτερο βρόχο. Μην τρελαθούμε κιόλας. Αλλάζει μόνον υποχρεωτικά αν ο πάροχος δεν τον επιστρέψει μιας και μπορεί να επιστρέψει μόνο τον αριθμό και να κρατήσει το βρόχο μέχρι 6 μήνες επειδή έχει πρόβλημα στην περιοχή και τον θέλει για νέους συνδρομητές. Σε αυτή την περίπτωση τρέχει ο ΟΤΕ σαν μαμάκας να βρει βρόχο στον άνθρωπο μιας και δεν είναι πάντα σίγουρο ότι υπάρχουν ελεύθεροι στην περιοχή του.

    Η λογική δεν ασχολούμε μαζί σου αν είσαι σε πάροχο για να επιστρέψεις στον ΟΤΕ οπότε και σου κάνω χαρούλες, καλύτερους βρόχους κλπ sorry αλλά για όποιον γνωρίζει τα βασικά του ΟΤΕ (καλά και κακά) δεν ισχύει.
    δεν καταλαβες ακριβως
    ο φιλος εχει att 50, σε περιπτωση που πες μεινει ιδιος ο βροχος ή και αλλάξει
    στα εως 24 θα πιανει 5 που εχει και τωρα,
    ε οι τεχνικοί δεν θα προσπαθησουν για το καλύτερο δυνατό
    αλλάζοντας του και βροχο αν χρειαστεί;
    αυτα σε παρόχους δεν γινονται, ο ΟΤΕ παραδιδει το βροχο και λεει αυτος ειναι τι να κανουμε.

    Αυτό ειναι και το πλεονεκτημα που εχει ο ΟΤΕ σαν διαχειριστης του δικτύου χαλκου στην ελλάδα.

    όσο για τα υπολοιπα και τον μαμακα που τρεχει αυτό ειναι το μειονεκτημα.

  4. #19
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    Opt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος επιστροφής 33,03 € περιλαμβανομένου ΦΠΑ.

    Αν στον ίδιο χώρο λειτουργεί και 2η τηλ. σύνδεση δεν το πληρώνεις εκτός αν η επιστροφή αφορά isdn γραμμή.

    Δεν αλλάζει ο βρόχος, ούτε ο ΟΤΕ επιβραβεύει τους επιστρέφοντες συνδρομητές με καλύτερο βρόχο. Μην τρελαθούμε κιόλας. Αλλάζει μόνον υποχρεωτικά αν ο πάροχος δεν τον επιστρέψει μιας και μπορεί να επιστρέψει μόνο τον αριθμό και να κρατήσει το βρόχο μέχρι 6 μήνες επειδή έχει πρόβλημα στην περιοχή και τον θέλει για νέους συνδρομητές. Σε αυτή την περίπτωση τρέχει ο ΟΤΕ σαν μαμάκας να βρει βρόχο στον άνθρωπο μιας και δεν είναι πάντα σίγουρο ότι υπάρχουν ελεύθεροι στην περιοχή του.

    Η λογική δεν ασχολούμε μαζί σου αν είσαι σε πάροχο για να επιστρέψεις στον ΟΤΕ οπότε και σου κάνω χαρούλες, καλύτερους βρόχους κλπ sorry αλλά για όποιον γνωρίζει τα βασικά του ΟΤΕ (καλά και κακά) δεν ισχύει.
    Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα. Σιγα μην αλλαξουν βροχο επειδη επεστρεψε. Σε ποιον το εχουν κανει αυτο; Δεν γνωριζω κανεναν. Και επιτελους διαβασαμε απο οτι φαινεται τη σωστη απαντηση στην τιμη για φορητοτητα που την περιμενουμε απο χθες και εχουμε ακουσει 2-3 διαφορετικες τιμες (αν και ενα Link θα ηταν απαραιτητο)

  5. #20
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matrix1;
    Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα. Σιγα μην αλλαξουν βροχο επειδη επεστρεψε. Σε ποιον το εχουν κανει αυτο; Δεν γνωριζω κανεναν. Και επιτελους διαβασαμε απο οτι φαινεται τη σωστη απαντηση στην τιμη για φορητοτητα που την περιμενουμε απο χθες και εχουμε ακουσει 2-3 διαφορετικες τιμες (αν και ενα Link θα ηταν απαραιτητο)
    Ο σπαστικός του τμήματος με ενημέρωσε ότι πάλι λάθος είναι. 33.05 €

    Επίσης αν υπάρχει τηλ. στον ίδιο χώρο και δεν πληρώσει, δεν είναι ανάγκη να είναι στο ίδιο όνομα. Απλά να υπάρχει κι άλλη σύνδεση ΟΤΕ στον ίδιο χώρο και να επιστρέφει σαν Pstn

    ........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 2 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan;
    δεν καταλαβες ακριβως
    ο φιλος εχει att 50, σε περιπτωση που πες μεινει ιδιος ο βροχος ή και αλλάξει
    στα εως 24 θα πιανει 5 που εχει και τωρα,
    ε οι τεχνικοί δεν θα προσπαθησουν για το καλύτερο δυνατό
    αλλάζοντας του και βροχο αν χρειαστεί;
    αυτα σε παρόχους δεν γινονται, ο ΟΤΕ παραδιδει το βροχο και λεει αυτος ειναι τι να κανουμε.

    Αυτό ειναι και το πλεονεκτημα που εχει ο ΟΤΕ σαν διαχειριστης του δικτύου χαλκου στην ελλάδα.

    όσο για τα υπολοιπα και τον μαμακα που τρεχει αυτό ειναι το μειονεκτημα.
    Το μάζεψες λίγο. Κάτι σαν επεξηγήσεις κυβερνητικού εκπροσώπου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sexrazat : 17-11-10 στις 13:17. Αιτία: auto merged post

  6. #21
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    δεν το μαζεψα καθόλου
    δυστυχως ετσι ειναι.

  7. #22
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan;
    δεν το μαζεψα καθόλου
    δυστυχως ετσι ειναι.
    οκ Το σταματάμε εδώ. Καλό μεσημέρι από μένα.

  8. #23
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λογική δεν ασχολούμε μαζί σου αν είσαι σε πάροχο για να επιστρέψεις στον ΟΤΕ οπότε και σου κάνω χαρούλες, καλύτερους βρόχους κλπ sorry αλλά για όποιον γνωρίζει τα βασικά του ΟΤΕ (καλά και κακά) δεν ισχύει.
    Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό ακριβώς όπως το γράφεις, αλλά όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα τεχνικός μου έλεγε ειρωνείες επειδή ήμουν στη hol (τύπου "είσαι στη hol", είχα πρόβλημα συνακροάσεων), εννοείτε πως δεν είναι όλοι οι τεχνικοί ίδιοι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σπαστικός του τμήματος με ενημέρωσε ότι πάλι λάθος είναι. 33.05 €


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβες ακριβως
    ο φιλος εχει att 50, σε περιπτωση που πες μεινει ιδιος ο βροχος ή και αλλάξει
    στα εως 24 θα πιανει 5 που εχει και τωρα,
    ε οι τεχνικοί δεν θα προσπαθησουν για το καλύτερο δυνατό
    αλλάζοντας του και βροχο αν χρειαστεί;
    αυτα σε παρόχους δεν γινονται, ο ΟΤΕ παραδιδει το βροχο και λεει αυτος ειναι τι να κανουμε.

    Αυτό ειναι και το πλεονεκτημα που εχει ο ΟΤΕ σαν διαχειριστης του δικτύου χαλκου στην ελλάδα.

    όσο για τα υπολοιπα και τον μαμακα που τρεχει αυτό ειναι το μειονεκτημα.
    Αν έχω τον ίδιο βρόχο δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά, αλλά δεν μπορεί και να είναι ίδια η ταχύτητα, αλλάζει dslam, snrm, ίσως και λίγο το attenuation, όταν πήγα στην hol ανέβηκε ~2db.

    Όπως και να έχει η αίτηση έγινε πριν λίγη ώρα σε OTEshop. Με γειτονικό αριθμό (με 50db attenuation) ο υπολογιστής τους έβγαλε 6Mbps και κάτι ψηλά, θεωρητικά δεν θα αλλάξουν πολλά στην ταχύτητα που έχω τώρα.

    Δυστυχώς έχασα την προσφορά, δεν υπάρχουν αποθέματα μου είπαν. Δεν μου έδωσαν εξοπλισμό ακόμα, θα με ειδοποιήσουν είπαν, και τέλος θα κάνει 15 μέρες η ενεργοποίηση.

    edit

    Ξέρουμε πάνω κάτω σε τι dslam θα με βάλουνε; Ρωτάω μιας και έχω το dgn2000 που έχει broadcom.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matelas : 17-11-10 στις 17:04.

  9. #24
    Εγγραφή
    07-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13881/902
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    7(dB) / 22(dB)
    Καλησπέρα, λέω να κάνω την ερώτησή μου εδώ μιας και υπάρχει ήδη θέμα, μην ανοίξω καινούριο.

    Έκανα μεταφορά στη Cyta από τον OTE (double play), η οποία ενεργοποιήθηκε προχθές (15/11). Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να επιστρέψω στον ΟΤΕ χωρίς να χάσω το νούμερο και με όσο το δυνατό λιγότερες μέρες χωρίς ίντερνετ. Γνωρίζω ότι μπορώ να κάνω υπαναχώρηση μέσα σε 14 μέρες από την ημερομηνία ενεργοποίησης και να μην πληρώσω στη Cyta.
    Πρέπει να κάνω αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ? Να στείλω αίτηση διακοπής πρώτα στη Cyta? Μαζί με την αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ πρέπει να κάνω αίτηση για conn-x?

  10. #25
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.380
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    Router
    ZTE 931 VII
    1.αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ (αν θέλεις κάνεις και αίτηση για conn-x παράλληλα, για να κερδίσεις χρόνο)

    2.συνεννόηση με CYTA ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν χρεώνεσαι...

  11. #26
    Εγγραφή
    07-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13881/902
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    7(dB) / 22(dB)
    ^^ Ευχαριστώ. Και ξέρουμε πόσο περίπου θα διαρκέσει η όλη διαδικασία?

  12. #27
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι λογικό που μου τηλεφώνησαν σήμερα από hol; Δεν το σήκωσα αλλά στείλανε sms να τους καλέσω, λέτε να είναι για κακό; Θα μάθουμε σύντομα...

  13. #28
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι λογικό που μου τηλεφώνησαν σήμερα από hol; Δεν το σήκωσα αλλά στείλανε sms να τους καλέσω, λέτε να είναι για κακό; Θα μάθουμε σύντομα...
    Να τους καλεσεις παντως διοτι εγω εκανα αιτηση φορητοτητας προς αλλο παροχο και με καλεσαν απο HOL μετα απο καποιες μερες και μου εδωσαν εκπτωση 30%. Φυσικα παρεμεινα στη HOL.

  14. #29
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με κάλεσαν πριν λίγο από το τμήμα διατήρησης πελατών, με ρώτησαν γιατί θέλω να φύγω... είχε μπροστά του όπως μου είπε το ιστορικό των βλαβών που είχα κατά καιρούς... μου εξήγησε τον τρόπο επίλυσης των βλαβών..... μιας και βρήκα την ευκαιρία του είπα για ένα συνδυαστικό που έγινε χωρίς τεχνικό του οτε και η απάντηση του 13844 ήταν (τότε) πως είχε γίνει σωστά βρέθηκε πρόβλημα και διορθώθηκε, ψέμα δηλαδή.<-- Αυτό το σημείωσε επί τόπου.

    Τέλος μου είπε πως ότι του είπα τα σημείωσε για να γίνουν καλύτεροι. Μου πρότεινε να μου μειώσει το πάγιο, από 24.70€ να το κάνει 21.00€ για να μην φύγω, δεν δέχτηκα, καλύτερα να πληρώνω παραπάνω και να έχω καλύτερες υπηρεσίες παρά λιγότερο και προβλήματα (συνακροάσεις, pings, youtube που κολλάει κατά καιρούς), τουλάχιστον όταν είμαι στον οτε μπορεί να δει ποιο σοβαρά τις συνακροάσεις.

  15. #30
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλη 1 ερώτηση (ήξερα πως θα έχω πολλές ερωτήσεις γ' αυτό άνοιξα θέμα ), υπάρχει τρόπος να παρακολουθώ την διαδικασία μεταφοράς/ενεργοποίησης;

    (από oteshop μου είπαν θα με ειδοποιήσουν για να πάω να πάρω τον εξοπλισμό, λογικά και username/password)

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιστροφή στον ΟΤΕ
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-09, 14:56
  2. επιστροφη στον ΟΤΕ
    Από tsagod στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-09, 16:21
  3. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-09, 23:47
  4. Επιστροφη στον ΟΤΕ
    Από giorgiosb στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-09, 15:48
  5. Επιστροφή στον ΟΤΕ
    Από atj++ στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-09, 14:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας