Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 83
  1. #61
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosgudelias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι δικό σου. Έχεις αγοράσει το δικαίωμα να ακούς τα συγκεκριμένα κομμάτια. Δεν έχεις κανένα άλλο δικαίωμα. Το τι αγοράζεις το λέει ξεκάθαρα πάνω στην συσκευασία και φυσικά ένα από τα δικαιώματα σου δεν είναι να το αντιγράψεις μερικές χιλιάδες φορές και να το μοιράσεις.
    Ωραία, άρα εφόσον εχω αγοράσει το διακίωμα να ακούω αυτή τη μουσική, μπορώ να επιλέξω και απο ποιο μέσον θα την ακούσω, και επειδή δεν θέλω να την ακούω απο το cd, επιλέγω να την βάλω στον υπολογιστή μου και να την ακούσω απο εκεί.

    Επιπλέον βάζοντάς την σε ένα torrent δεν είναι το ίδιο με το να κάνω 100 αντίγραφα και να τα μοιράσω/πουλήσω (κάτι το οποίο είναι κατακριτέο). Απλά δίνω πληροφορίες στο ιντερνετ ότι κοιτάξτε , σε αυτό τον υπολογιστή , αυτός ο χρήστης ακούει αυτή τη μουσική και βρίσκεται στον υπολογιστή του. Το αν θα επιλέξει να την κατεβάσει (a.k.a αντιγράψει) από εμένα κάποιος είναι δικιά του επιλογή.

    Πραγματικά δεν θέλω να φανεί ότι δικαιολογώ, την παράνομη μεταπώληση πνευματικής ιδιοκτησίας, αλλά έχει ξεκινήσει ένα κυνήγι μαγισσών επειδή δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν την νέα αυτή τεχνολογία οι εταιρίες, και πανικόβλητοι για να σώσουν το τομάρι τους έχουν βάλει στο ίδιο σακί τον παράνομο πωλητή αντιγράφων με αυτόν που μοιράζεται το μέσον που αγόρασε χωρίς να το παραποιεί ή να το αντιγράφει, και χωρίς ιδίο όφελος, και με αυτό το ρυθμό θα βάλουν μαζί και αυτόν που πάει ένα cd στο παρτυ ενός φίλου του για να το ακούσουν (ναι και αυτό απαγορεύεται).

  2. #62
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν τα αυτονόητα, δωσε στο κόσμο τη δυνατότητα σε digital μορφή να κατεβάσει ότι θέλει σε πολύ λογικές τιμές.

    Για παράδειγμα το WoW το παιχνίδι το έχω αγοράσει σε λογική τιμή (digital purchase download) καθώς δεν με ενδιαφέρει να το εχω σε δισκάκια αφου με το digital μου παρέχεται η δυνατότητα να το κατεβάζω όποτε θέλω. Τα κέρδη τους θα αυξηθούν δεν υπάρχει αμφιβολία σε αυτό... Μια ζωή ο κόσμος ψάχνει και κινείται πάντα προς στις λάθος καυευθύνσεις, τί να πω...

  3. #63
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lmih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν τα αυτονόητα, δωσε στο κόσμο τη δυνατότητα σε digital μορφή να κατεβάσει ότι θέλει σε πολύ λογικές τιμές.

    Για παράδειγμα το WoW το παιχνίδι το έχω αγοράσει σε λογική τιμή (digital purchase download) καθώς δεν με ενδιαφέρει να το εχω σε δισκάκια αφου με το digital μου παρέχεται η δυνατότητα να το κατεβάζω όποτε θέλω. Τα κέρδη τους θα αυξηθούν δεν υπάρχει αμφιβολία σε αυτό... Μια ζωή ο κόσμος ψάχνει και κινείται πάντα προς στις λάθος καυευθύνσεις, τί να πω...
    Μιας και είπες για το WoW , τα περισσότερα mmo είναι καλό παράδειγμα για το πως πρέπει να αρχίσουν να σκέφτονται οι εταιρίες που θέλουν να σταματήσουν την πειρατεία στα προϊόντα τους.
    Για παράδειγμα, πριν κανά χρόνο έπαιζα τρελά το Aion, το οποίο το κατεβάζεις δωρεάν (~6gb μέγεθος!) αλλά για να παίξεις στους server της εταιρίας πληρώνεις μία μηνιαία καταβολή, το ίδιο και με το LineAge...αν δεν γουστάρεις να πληρώνεις μπορείς να παίξεις σε κάποιο τοπικό σέρβερ , με λιγότερους βέβαια χρήστες, αλλά το παιχνίδι αυτό καθ' αυτό το έχεις δωρεάν.

    Δεν είναι το τελειο παράδειγμα βέβαια γιατί τα 13ευρώ το μήνα που ζητάνε για το Aion αν θυμάμαι καλά δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσό αλλά, είναι ένα μοντέλο που λειτουργεί.
    Και φυσικά αν επιλέξεις να αγοράσεις ένα physical copy του παιχνιδιού σου δίνουν κάποια επιπλέον οφέλη για να σε ικανοποιήσουν για την επιλογή σου, είτε κάποιους μήνες δωρεάν υπηρεσία, είτε κάποια atributes για το παιχνίδι κ.τ.λ.

    Διαφωνώ με την λογική των εταιρίων ότι οι χρήστες τα θέλουν όλα τσάμπα και θέλουν να τους κλέψουν το βιός τους. Δεν είναι ότι δεν θέλουν να πληρώνουν για υπηρεσίες/προϊόντα, είναι ότι δεν θέλουν να δίνουν χαζά χρήματα για πράγματα το κόστος των οποίων είναι παράλογο. (20 ευρώ το cd μουσικής, 60 ευρώ το βιντεοπαιχνίδι κ.τ.λ.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kami84gr : 29-11-10 στις 15:00.

  4. #64
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Ειναι απλό δώσε το οτιδήποτε σε λογική τιμή και ο καταναλωτής θα είναι δίπλα σου. Το στοίχημα όμως είναι οτι πρέπει να τον πείσεις και τα MMO μιας και πιάσαμε αυτό το παράδειγμα αύτο ακριβώς κάνουν, και το παράδειγμα όχι μόνο δεν είναι το τέλειο, αλλά είναι η κατεύθυνση στην οποία όλοι πρέπει και οφείλουν να κινηθούν, ειδικά σε αυτή τη δύσκολη περίοδο που ζεί πάνω κάτω όλος ο πλανήτης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lmih : 29-11-10 στις 16:20.

  5. #65
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosgudelias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι δικό σου. Έχεις αγοράσει το δικαίωμα να ακούς τα συγκεκριμένα κομμάτια. Δεν έχεις κανένα άλλο δικαίωμα. Το τι αγοράζεις το λέει ξεκάθαρα πάνω στην συσκευασία και φυσικά ένα από τα δικαιώματα σου δεν είναι να το αντιγράψεις μερικές χιλιάδες φορές και να το μοιράσεις.
    Εν μέρει με κάλυψε ο kami84gr.

    Στα CD είμαι υποχρεωμένος να ανέχομαι και rootkit; Στα παιχνίδια να μη μπορώ να δημιουργήσω νόμιμα αντίγραφο ασφαλείας; Η τηλεόραση μου να είναι ουσιαστικά άχρηστη επειδή δεν υποστηρίζει HDCP και έτσι να μη μπορώ να δω ταινίες που κατέχω νόμιμα;

    Προστατεύεται ο δημιουργός και η τέχνη με το να καταπατώνται δικά μου δικαιώματα; Το ότι όλοι μας πληρώνουμε πνευματικά δικαιώματα όταν αγοράζουμε φωτοτυπικό χαρτί, σαρωτές, CD/DVD, εγγραφείς, δίσκους κ.λπ., προφανώς ανεξάρτητα από το πώς θα χρησιμοποιηθούν, δεν αποτελεί «φασισμό»;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 29-11-10 στις 15:40.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #66
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ με την λογική των εταιρίων ότι οι χρήστες τα θέλουν όλα τσάμπα και θέλουν να τους κλέψουν το βιός τους. Δεν είναι ότι δεν θέλουν να πληρώνουν για υπηρεσίες/προϊόντα, είναι ότι δεν θέλουν να δίνουν χαζά χρήματα για πράγματα το κόστος των οποίων είναι παράλογο. (20 ευρώ το cd μουσικής, 60 ευρώ το βιντεοπαιχνίδι κ.τ.λ.)
    Συμφωνώ με αρκετά από όσα λες, αλλά θα ήθελα να επισημάνω κάτι.

    Τα 20€ για CD μουσικής, όπως επίσης και τα αντίστοιχα χρήματα για παιχνίδια είναι σχεδόν ενιαία τιμή για όλον τον πλανήτη. Σε χώρες λοιπόν με τριπλάσιους μισθούς το κόστος των ίδιων προϊόντων φαντάζει σαφώς μικρότερο. Σε άλλες πάλι με υποπολλαπλάσιους μισθούς σε σχέση με τους δικούς μας, δε διανοούνται καν να έχουν υπολογιστή, παιχνιδομηχανή ή νόμιμο λογισμικό. Άντε να πληρώσει ο άλλος τα windows με δύο μισθούς...
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  7. #67
    Εγγραφή
    04-08-2010
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18μβιτ
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παιδία, όλα αυτά τα κάνουν για να κλείνουν τα στόματα των μεγαλοπαραγωγών και να παρουσίαζουν έργο στα αφεντικά τους και τους φορολογούμενους. Ξέρουν ότι πειρατεία θα υπάρχει πάντα και ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γι' αυτο. Τουλάχιστον όχι με κατασταλτικά μέσα

  8. #68
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με αρκετά από όσα λες, αλλά θα ήθελα να επισημάνω κάτι.

    Τα 20€ για CD μουσικής, όπως επίσης και τα αντίστοιχα χρήματα για παιχνίδια είναι σχεδόν ενιαία τιμή για όλον τον πλανήτη. Σε χώρες λοιπόν με τριπλάσιους μισθούς το κόστος των ίδιων προϊόντων φαντάζει σαφώς μικρότερο. Σε άλλες πάλι με υποπολλαπλάσιους μισθούς σε σχέση με τους δικούς μας, δε διανοούνται καν να έχουν υπολογιστή, παιχνιδομηχανή ή νόμιμο λογισμικό. Άντε να πληρώσει ο άλλος τα windows με δύο μισθούς...
    Αδικο δεν είναι αυτό; Γιατί ο ινδός να πληρώνει τα ίδια με εμένα, τη στιγμή που εγώ βγάζω περισσότερα ή εγώ να πληρώνω τα ίδια χρήματα με τον Βρετανό ας πουμε που παίρνει τον διπλάσιο μισθό απο εμένα. Άσε που δεν είναι τα ίδια χρήματα, πιο πολλά πληρώνουμε εδώ, βέβαια στο τελευταίο φταίνε και άλλοι παράγοντες (ισοτιμία, φορολογία, κ.τ.λ.)

    Κοίτα εδώ για παράδειγμα:

    Πολύ γνωστό Βρετανικό κατάστημα

    Πολύ γνωστό Ελληνικό κατάστημα

    και μιλάμε για pc, στις κονσόλες είναι πιο τραγικά τα νούμερα...

    Υ.Γ. το βρετανικό κατάστημα έχει δωρεάν μεταφορικά ανεξαρτήτου κόστους παραγγελίας σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση, ενώ το ελληνικό πρέπει να πληρώσεις αν δεν ξεπερνάει ένα ποσό η παραγγελία σου.

    Το ίδιο και εδώ:

    Βρετανικό (δωρεάν μεταφορικά)

    Ελληνικό (πληρώνεις μεταφορικά)

    Που λοιπόν πιστεύεις ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να στραφεί κάποιος στο πειράτικό...εδώ ή στη Βρετανία για παράδειγμα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kami84gr : 29-11-10 στις 22:54.

  9. #69
    Εγγραφή
    29-08-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Πυλαία
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    9(dB) / 43.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με τα windows 95 μια χαρά είμασταν...

    Υπηρεσίες Internet

  10. #70
    Εγγραφή
    01-03-2004
    Περιοχή
    Άλιμος, καλαμάκι sud
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    6300~/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    bautech TW263R4-A2
    SNR / Attn
    9,8(dB) / 36.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια το προσπαθούσαν αυτό και τώρα το πέτυχαν. Κατεβάζουν όποια σελίδα θέλουν χωρίς αποδείξεις, χωρίς δικαστική απόφαση, χωρίς τίποτα.
    Αυτή την μαύρη αρχή που έγινε θα την κοιτάμε μετά απο χρόνια σαν τη μέρα που άλλαξε το internet. Γιατί φυσικά ότι γίνεται εκεί μετά απο λίγα χρόνια θα γίνεται παντού.
    Για δές ο Ομπάμιας πόσο δημοκρατικός εξελίχτηκε...

  11. #71
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ ένα αρθράκι σχετικά με το ποιός ακριβώς τελικά είναι αυτός που κατέβασε τα site: ICANN had no role in seizing torrent domains
    Τη δουλειά την έκανε προφανώς η Verisign, ως registrar του .com top level domain. Η ICANN δε φέρει ευθύνη.

  12. #72
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με αρκετά από όσα λες, αλλά θα ήθελα να επισημάνω κάτι.

    Τα 20€ για CD μουσικής, όπως επίσης και τα αντίστοιχα χρήματα για παιχνίδια είναι σχεδόν ενιαία τιμή για όλον τον πλανήτη. Σε χώρες λοιπόν με τριπλάσιους μισθούς το κόστος των ίδιων προϊόντων φαντάζει σαφώς μικρότερο. Σε άλλες πάλι με υποπολλαπλάσιους μισθούς σε σχέση με τους δικούς μας, δε διανοούνται καν να έχουν υπολογιστή, παιχνιδομηχανή ή νόμιμο λογισμικό. Άντε να πληρώσει ο άλλος τα windows με δύο μισθούς...
    Σαφως και ειναι αδικο, αλλα δε μπορουν να υπαρξουν τιμες πολλων ταχυτητων.
    Αν π.χ. το γνησιο cd μουσικης στην Κινα κοστιζε 5 ευρω και εδω 20, πολλοι θα αγοραζαμε απο εκει και οχι απο εδω, και το κυριοτερο καποιοι θα αγοραζαν εκατονταδες για να τα μεταπωλησουν εδω για ευκολο κερδος.
    Μπορουν παντως να ριξουν τις τιμες διεθνως αν θελουν.


    Καλη και η πειρατεια, αλλα να βγαζει και κατι αυτος που παραγει ομως. Το δικαιο ειναι καπου στη μεση. Παραδειγμα η ρωσικη εταιρεια που βγαζει το Καλασνικοφ, καταπληκτικο οπλο - συμβολο των επαναστατων παγκοσμιως - και παροτι εχει τα δικαιωματα και τις πατεντες ειναι χρεωμενη, την ιδια στιγμη που οι κινεζοι που τα αντιγραφουν θησαυριζουν...
    http://www.spiegel.de/international/...652043,00.html

  13. #73
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    να σας το πώ πολύ απλά, είμαστε μια χώρα που δεν παράγει σχεδόν τίποτα, ούτε υλικά ούτε πνευματικά, απλά κάνουμε μεταπώληση, σύμφωνα με αυτά που λέτε θα έπρεπε όλοι να δουλεύουμε τζάμπα,

    οπότε αλήθεια το θέλετε;

  14. #74
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν μέρει με κάλυψε ο kami84gr.

    Στα CD είμαι υποχρεωμένος να ανέχομαι και rootkit; Στα παιχνίδια να μη μπορώ να δημιουργήσω νόμιμα αντίγραφο ασφαλείας; Η τηλεόραση μου να είναι ουσιαστικά άχρηστη επειδή δεν υποστηρίζει HDCP και έτσι να μη μπορώ να δω ταινίες που κατέχω νόμιμα;

    Προστατεύεται ο δημιουργός και η τέχνη με το να καταπατώνται δικά μου δικαιώματα; Το ότι όλοι μας πληρώνουμε πνευματικά δικαιώματα όταν αγοράζουμε φωτοτυπικό χαρτί, σαρωτές, CD/DVD, εγγραφείς, δίσκους κ.λπ., προφανώς ανεξάρτητα από το πώς θα χρησιμοποιηθούν, δεν αποτελεί «φασισμό»;
    Και η σιωπή απάντηση είναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 03-12-10 στις 16:26.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  15. #75
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σας το πώ πολύ απλά, είμαστε μια χώρα που δεν παράγει σχεδόν τίποτα, ούτε υλικά ούτε πνευματικά, απλά κάνουμε μεταπώληση, σύμφωνα με αυτά που λέτε θα έπρεπε όλοι να δουλεύουμε τζάμπα,

    οπότε αλήθεια το θέλετε;
    Μόνο εσύ ξέρεις πώς έβγαλες αυτό το συμπέρασμα.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΠΑ: Τα ταχυδρομεία στις ΗΠΑ πέρασαν σε LINUX
    Από iant στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-09, 09:58
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-05, 03:22
  3. BSA: Το 1/3 του λογισμικου παγκοσμίως είναι πειρατικο!!!!
    Από alexis2044 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-05, 01:45
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-04, 12:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας