Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 48
  1. #31
    Εγγραφή
    01-01-2011
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Εγω παντως περα τα 45,5 συν την αναγνωριση δεν πληρωνω αλλα στον οτε.Και με τους εναλακτικους καλοι ειναι αμα μενεις σε δικο σου σπιτι,αν νοικιαζεις και χρειαστεις μεταφορα της συνδεσης...αστα την εκατσες!

  2. #32
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    α μαλιστα, αρα οτι πακετο εχει μεσα κλησεις εχει μεσα στην τιμη και το παγιο, τωρα οντως το καταλαβα
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  3. #33
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    το 2play της forthnet περιλαμβάνει δωρεάν κλήσεις και σε διεθνείς προορισμούς εκτός από την αναγνώριση κλήσης. Στο connx είναι +1,23€ (αναγνώριση) + 6,2€(διεθνείς) το μήνα...

  4. #34
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και επισης η forthnet περιλαμβανει χωρις χρεωση το χελωνο-ιντερνετ
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  5. #35
    Εγγραφή
    01-01-2011
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Σωστα!

  6. #36
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και επισης η forthnet περιλαμβανει χωρις χρεωση το χελωνο-ιντερνετ
    χελωνο-ιντερνετ περιλαμβάνει και η otenet σε πάρα πολλές περιπτώσεις με καλύτερο ping...

  7. #37
    Εγγραφή
    01-01-2011
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Σωστο και αυτο.

  8. #38
    Εγγραφή
    18-01-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Τελίκα βρήκα την απάντηση! Τηλεφώνησα στο 13888 και μία εξυπηρετικότητα κοπέλα μου είπε πως το 2play ΔΕΝ έχει κανένα επιπλέον πάγιο. Είναι ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ. Η ΤΕΛΙΚΗ τιμή είναι 45 ευρώ το μήνα για PSTN γραμμή και 50 ευρώ το μήνα για ISDN γραμμή.

    Επίσης, την ρήτωσα από περιέργεια το εξής: "Τι εννούν οι υπόλοιποι πάροχοι όταν λένε ότι δε θα πληρώνω το πάγιο του ΟΤΕ;"

    Και μου απάντησε: "Στα ολοκληρωμένα πακέτα του ΟΤΕ (βλέπε 2play) δεν υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις. Παρ'όλ'αυτά, αν δεν έχετε ολοκληρωμένο πακέτο, θα πληρώνετε ένα εξτρα πάγιο των 20 ευρώ για τη γραμμή."

    Άρα συμπέρασμα: Έφυγα ΟΤΕ!
    Lenovo Y50-70

  9. #39
    Εγγραφή
    01-01-2011
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DESTR0YER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελίκα βρήκα την απάντηση! Τηλεφώνησα στο 13888 και μία εξυπηρετικότητα κοπέλα μου είπε πως το 2play ΔΕΝ έχει κανένα επιπλέον πάγιο. Είναι ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ. Η ΤΕΛΙΚΗ τιμή είναι 45 ευρώ το μήνα για PSTN γραμμή και 50 ευρώ το μήνα για ISDN γραμμή.

    Επίσης, την ρήτωσα από περιέργεια το εξής: "Τι εννούν οι υπόλοιποι πάροχοι όταν λένε ότι δε θα πληρώνω το πάγιο του ΟΤΕ;"

    Και μου απάντησε: "Στα ολοκληρωμένα πακέτα του ΟΤΕ (βλέπε 2play) δεν υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις. Παρ'όλ'αυτά, αν δεν έχετε ολοκληρωμένο πακέτο, θα πληρώνετε ένα εξτρα πάγιο των 20 ευρώ για τη γραμμή."

    Άρα συμπέρασμα: Έφυγα ΟΤΕ!
    Εμ,δε σου ειπα?Δινεις κατι παραπανω αλλα ειναι ο σοβαροτερος.(Οχι βεβαια στο επιπεδο που θα επρεπε)

  10. #40
    Εγγραφή
    04-07-2010
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Ολοκληρωμένο πακέτο αλλά χωρίς αναγνώριση και διεθνείς για τα οποία θες άλλα 7,5 ευρώ για να ολοκληρώσεις Ειδικά αυτό με την αναγνώριση είναι τελείως ασόβαρο.

  11. #41
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasanas;
    Ολοκληρωμένο πακέτο αλλά χωρίς αναγνώριση και διεθνείς για τα οποία θες άλλα 7,5 ευρώ για να ολοκληρώσεις Ειδικά αυτό με την αναγνώριση είναι τελείως ασόβαρο.
    Αν έχεις μεγάλη κίνηση σε εξωτερικό προφανώς και σκέφτεσαι τα 6,10. Τα βάζεις κάτω και κάνεις τις επιλογές σου. Δόξα τω θεώ έχεις αρκετές

    Πάνω από 2-3 εκατ. € μηνιαία από την αναγνώριση προφανώς για τον ΟΤΕ δεν είναι ασόβαρο. Αν και μεταξύ μας 1,23 € το μήνα δεν νομίζω ότι είναι το υπαρξιακό πρόβλημα ενός συνδρομητή. Μάλλον αυτών που ψάχνουν αφορμές για να την πέσουν στον ΟΤΕ είναι.

  12. #42
    Εγγραφή
    18-01-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις μεγάλη κίνηση σε εξωτερικό προφανώς και σκέφτεσαι τα 6,10. Τα βάζεις κάτω και κάνεις τις επιλογές σου. Δόξα τω θεώ έχεις αρκετές

    Πάνω από 2-3 εκατ. € μηνιαία από την αναγνώριση προφανώς για τον ΟΤΕ δεν είναι ασόβαρο. Αν και μεταξύ μας 1,23 € το μήνα δεν νομίζω ότι είναι το υπαρξιακό πρόβλημα ενός συνδρομητή. Μάλλον αυτών που ψάχνουν αφορμές για να την πέσουν στον ΟΤΕ είναι.
    Lenovo Y50-70

  13. #43
    Εγγραφή
    04-07-2010
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Σχετικά με τις διεθνείς κλήσεις με βρίσκεις σύμφωνο. Σχετικά με την χρέωση της αναγνώρισης που σαν υπηρεσία θεωρείται δεδομένη πλεόν για τους περισσότερους θα μπορούσε ο ΟΤΕ αντί να την χρεώνει σε όσους την ενεργοποιούν να βάλει μια πολύ μικρότερη αύξηση της τάξης μερικών λεπτών στο βασικό λογαριασμό και να είναι ενεργοποιημένη σε όλους. Τα ίδια λεφτά θα έβγαζε. Για μένα εκεί είναι το ασόβαρο του πράγματος. Επίσης μην ξεχνάς πως η υπηρεσία αναγνώρισης είναι έτσι κι αλλιώς διαθέσιμη και δεν δημιουργεί έξτρα φόρτο στα μηχανήματα του Οργανισμού αν είναι ενεργοποιημένη σε μερικούς ή όλους τους χρήστες αφού έτσι κι αλλιώς η δρομολόγηση γίνεται. Απλά το διαχωρίζουν για να πλησιάζουν οι τιμές του πακέτους στις τιμές των εναλλακτικών , μην ψαρώνετε δεν είναι ούτε πρωτάρης ούτε θύμα ο ΟΤΕ στην αγορά.

  14. #44
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasanas;
    Σχετικά με τις διεθνείς κλήσεις με βρίσκεις σύμφωνο. Σχετικά με την χρέωση της αναγνώρισης που σαν υπηρεσία θεωρείται δεδομένη πλεόν για τους περισσότερους θα μπορούσε ο ΟΤΕ αντί να την χρεώνει σε όσους την ενεργοποιούν να βάλει μια πολύ μικρότερη αύξηση της τάξης μερικών λεπτών στο βασικό λογαριασμό και να είναι ενεργοποιημένη σε όλους. Τα ίδια λεφτά θα έβγαζε. Για μένα εκεί είναι το ασόβαρο του πράγματος. Επίσης μην ξεχνάς πως η υπηρεσία αναγνώρισης είναι έτσι κι αλλιώς διαθέσιμη και δεν δημιουργεί έξτρα φόρτο στα μηχανήματα του Οργανισμού αν είναι ενεργοποιημένη σε μερικούς ή όλους τους χρήστες αφού έτσι κι αλλιώς η δρομολόγηση γίνεται. Απλά το διαχωρίζουν για να πλησιάζουν οι τιμές του πακέτους στις τιμές των εναλλακτικών , μην ψαρώνετε δεν είναι ούτε πρωτάρης ούτε θύμα ο ΟΤΕ στην αγορά.
    1) Η αναγνώριση είναι ψηφιακή ευκολία και αν θες την πληρώνεις και την χρησιμοποιείς. Γιατί να υποχρεώσω εγώ κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει να την πληρώνει έστω και μερικά λεπτά;

    2) Ο ΟΤΕ δεν θα έβγαζε ούτε το 1/3 από όσα βγάζει σήμερα από την αναγνώριση.

    3) Τεχνικός δεν είμαι αλλά οι λίγες γνώσεις μου λένε ότι ο ΟΤΕ και ο κάθε ΟΤΕ έχει αγοράσει ένα ψηφιακό κέντρο από την Siemens ας πούμε ή την Alcatel και έχει πληρώσει
    πέρα από τα βασικά και την δυνατότητα ενεργοποίησης κάποιων ευκολιών. Δηλ. το πακέτο έχει μέσα και αυτές τις δυνατότητες (αναγνώριση, εκτροπή, αναμονή κλπ) και γι' αυτό έχει κοστίσει έστω και ελάχιστα παραπάνω. Το ποιες από αυτές θα χρεώσει ο κάθε ΟΤΕ και ποιες όχι είναι εμπορική πολιτική του. Αλλά κόστος έχουν.

  15. #45
    Εγγραφή
    18-01-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Επιτέλους έκανα την αίτηση και τώρα περιμένω γύρω στις 15 μέρες να με ενεργοποιήσουν από ΟΤΕ. Έχω δύο ερωτήσεις όμως:

    1) Θα πρέπει να βάλω το καινούργιο router που θα μου στείλουν? Αν κρατήσω το παλιό (thomson) θα έχω πρόβλημα;

    2) Μου είπε η υπάλληλος στο κατάστημα, αφού το έλεγξε, ότι θα κλειδώνω το πολύ στα 10mbps. Αυτό είναι λογικό;...στη forthnet κλειδώνω στα 16+. Έχουν διαφορέτικα dslam?
    Lenovo Y50-70

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αλλαγη ταχυτας αλλαζοντας προφιλ στο router
    Από xaker στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-10, 12:55
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-07, 08:26
  3. Το notebook κολλαει αλλαζοντας δικτυο....
    Από iasonakos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-06, 02:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας