Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    γιατι πρεπει να απενεργοποιηθει η χαλασμενη, βαλε τη καινουργια και κανε την default.

  2. #17
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Οταν εγκαταστήσεις την εξωτερική κάρτα ήχου, θα δρομολογούνται όλοι οι ήχοι απο εκεί οπότε και θα σταματήσει το μουγκρητό. (θέλω να πιστεύω...γιατί εφόσον την κάνεις disable συνεχίζει να ακούγεται.)

    Βλέποντας πως έχεις δοκιμάσει όλες τις πιθανές λύσεις, δέν νομίζω να βοηθήσει να το πάς για έλεγχο και κάπου αλλού.
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  3. #18
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οταν εγκαταστήσεις την εξωτερική κάρτα ήχου, θα δρομολογούνται όλοι οι ήχοι απο εκεί οπότε και θα σταματήσει το μουγκρητό. (θέλω να πιστεύω...γιατί εφόσον την κάνεις disable συνεχίζει να ακούγεται.)

    Βλέποντας πως έχεις δοκιμάσει όλες τις πιθανές λύσεις, δέν νομίζω να βοηθήσει να το πάς για έλεγχο και κάπου αλλού.
    Σωστό, δεν έχω και άλλη επιλογή. Με προβληματίζει ωστόσο κάτι. Υποθετικά μιλώντας πάντα... Εφόσον μουγκρίζει, σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Βάζω την καινούργια, ενεργοποιείται και όλα οκ, που να πω την αλήθεια το βλέπω χλωμό γιατί

    ξέχασα να αναφέρω, αρχίζει τα μουγκρητά με το που πατήσω το power, πριν κάνουν καν ξεκινήσουν τα windows!


    το προσπερνάω τώρα αυτό και ας πούμε όλα καλά με την καινούργια κάρτα. Απ' τη στιγμή που μούγκριζε, παρότι πλέον δεν θα ακούγεται, σημαίνει ότι υπάρχει κάτι προβληματικό μέσ' το λαπτοπ, δεν υπάρχει και η περίπτωση, λέω γω τώρα, αυτό το πράγμα να χειροτερέψει - εσωτερικά - και να μου χαλάσει και κάτι άλλο κει μέσα, ενώ εγώ νομίζω ότι όλα παν καλά;;; Ή είμαι υπερβολικός;

    Σας ευχαριστώ πάντως όλους για τις συμβουλές.

  4. #19
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Μηνύματα
    1.432
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet 24Mbit
    Path Level
    Fastpath
    Προφανως ως hardware level προβλημα, μπορει να εχει και τετοιες συνεπειες.
    Μπορεις να αποσυνδεσεις τα ηχεια του λαπτοπ, ετσι και αλλιως ειναι συνδεδεμενα στην καμμενη καρτα ηχου και δεν μπορουν να λειτουργησουν με την εξωτερικη.
    Case: Coolermaster RC690 -- PSU: Enermax 625AWT -- Mobo: MSi P55-GD65 -- CPU: Intel i7 860 -- VGA: Sapphire 5770 -- RAM: 12GB Mushkin/Corsair(9-9-9-24)
    Hdd1: Samsung F3 500GB -- Hdd2: Samsung F3 1TB -- Monitor: Dell 2209wa Black -- Keyboard: Logitech G15 v1 -- Mouse: Logitech mx518

  5. #20
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα τα βγάλω Enema, αναγκαστικά, είναι πολύ εκνευριστικό αυτό το τσικ τσικ, όλη την ώρα...

    Σκέφτομαι, ωστόσο, να βρω και κάναν τεχνικό της προκοπής, μπας και γίνει κάτι ή έστω μου πει τη φταίει και τι να απενεργοποιήσω. Αυτοί στο Πλαίσιο είναι άχρηστοι, τους σκας 30 ευρώ και παπάρια (sorry κι όλας, αλλά είμαι αγανακτισμένος, χωρίς ήχο τόσο καιρό), αν και το παιδί που μίλησα ήταν ευγενικό και πρόθυμο, το οποίο, όμως, δεν έχει να λέει...

    Όποιος/α ξέρει που να απευθυνθώ, σε τεχνικό που να 'ναι τσάκαλος δηλαδή, ας ενημερώσει παρακαλώ

  6. #21
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια χαρά και πάλι. Έβαλα την καινούργια usb κάρτα ήχου και δουλεύει τζάμι!

    Από κει και πέρα. Μέχρι να έρθει, είχα απενεργοποιήσει τα ηχεία (βγάζοντας απλά το μικρό καλωδιάκι) για να μην ακούω τον ενοχλητικό θόρυβο. Από κει και πέρα, πριν βάλω την καινούργια κάρτα ήχου, αλλά και τώρα που την έχω πάνω, αν έβαζα ακουστικά στην έξοδο του υπολογιστή για τα ακουστικά άκουγα τον ίδιο ενοχλητικό θόρυβο. Αν, επίσης, τα έβαζα (τ ακουστικά) στην υποδοχή του μικροφώνου (που είναι και line in) ο θόρυβος γινόταν απίστευτα ενοχλητικός και συνεχόμενος... Δηλαδή μέσα στο λαπτοπ γίνεται της κακομοίρας...

    Να το κοίταζα μήπως ή να τ' άφηνα στη μοίρα του; Με την καινούργια κάρτα δεν έχω πρόβλημα πια, όλα λειτουργούν κανονικά, είναι εσωτερικός ο ήχος και φοβάμαι μην αργότερα επηρεάσει το σύστημα...

    Αυτά

  7. #22
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Καλορίζικη η κάρτα!
    Επιτέλους χωρίς ενοχλητικά μουγκριτά
    Δυστυχώς δέν μπορείς να κάνεις κάτι πάνω στην πλακέτα, οπότε άστο στη μοίρα του!
    Backup να κάνεις τακτικά
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  8. #23
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν έχω και άλλη επιλογή απ' ότι φαίνεται... Ωστόσο, για όσους την ψάχνουν ή συνάντησαν παρόμοιο πρόβλημα, να πω ότι η:

    http://www.amazon.com/gp/product/B00...16EA7EH309RWFA

    είναι εξαιρετική και τα 120 σχόλια στο amazon το επιβεβαιώνουν, όταν σου ζητάνε εδώ τα μαλλιοκέφαλά τους για κάρτες της π#$τ%ας Ο ήχος είναι πολύ ανώτερος της on board κάρτας, δυνατός και καθαρός. Τουλάχιστον στα ηχειάκια που την δοκίμασα με άφησε πάρα πολύ ικανοποιημένο.

    Κόστος: 11 δολάρια (μαζί με ταχυδρομικά) από αμερικάνικο webstore

  9. #24
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Μηνύματα
    1.432
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet 24Mbit
    Path Level
    Fastpath
    Aντε επιτελους
    Με την ενσωματωμενη δεν γινεται τιποτα, την ξεχνας.
    Καλοριζικη
    Case: Coolermaster RC690 -- PSU: Enermax 625AWT -- Mobo: MSi P55-GD65 -- CPU: Intel i7 860 -- VGA: Sapphire 5770 -- RAM: 12GB Mushkin/Corsair(9-9-9-24)
    Hdd1: Samsung F3 500GB -- Hdd2: Samsung F3 1TB -- Monitor: Dell 2209wa Black -- Keyboard: Logitech G15 v1 -- Mouse: Logitech mx518

  10. #25
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλά, θα τρελαθούμε εντελώς... Έκανα φορμάτ, μιας και σερνότανε και ως δια μαγείας η ΠΑΛΙΑ κάρτα δουλεύει! Δοκίμασα εντελώς τυχαία ακουστικά (αύριο θα δοκιμάσω και τα ηχεία, μιας και τα έχω αποσυνδέσει και θέλει άνοιγμα το λάπτοπ), ο ενοχλητικός θόρυβος έχει σταματήσει και το μόνο που παρατηρώ είναι μια ελαφρά αλλοίωση στον ήχο...
    Επαγγελματικό σέρβις σου λένε μετά, τεχνικοί, ειδικοί κτλ κτλ κτλ...

  11. #26
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Μηνύματα
    1.432
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet 24Mbit
    Path Level
    Fastpath
    Χααχχααχαχχα, οτι ναναι
    ευτυχως που δεν ξοδεψες πολλα λεφτα για την εξωτερικη.
    Case: Coolermaster RC690 -- PSU: Enermax 625AWT -- Mobo: MSi P55-GD65 -- CPU: Intel i7 860 -- VGA: Sapphire 5770 -- RAM: 12GB Mushkin/Corsair(9-9-9-24)
    Hdd1: Samsung F3 500GB -- Hdd2: Samsung F3 1TB -- Monitor: Dell 2209wa Black -- Keyboard: Logitech G15 v1 -- Mouse: Logitech mx518

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. update bios κάρτας γραφίκων nvidia
    Από kostaspngs στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-10, 03:49
  2. Απενεργοποιηση ηχου στον Mozilla firefox???
    Από stratigos24 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-10, 21:27
  3. αγορά κάρτας ήχου
    Από kostas2005 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-08, 23:26
  4. Αναζήτηση κάρτας ήχου
    Από daemonicus στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-08, 14:45
  5. Aναζήτηση κάρτας ήχου.
    Από DarkAngel στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-07, 17:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας