Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    TG585 v7 R.8.2.6
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γεια σας παιδια...Εχω το εξης προβλημα με το μηχανημα μου το οποιο εμφανιστηκε τωρα τελευταια...(το εχει κανει 2 φορες τις τελευτεες 5 μερες).
    Την ωρα που βλεπω καποια βιντεο στο youtube(οχι συγκεκριμενα βιντεο) κολλαει και ο ηχος και παγωνει το PC...περιμενω καποια δευτερολεπτα να ξεκολλησει αλλα ματαια καθως μονο με restart επαναφερεται.
    Να τονισω σε αυτο το σημειο οτι δεν το κανει ας πουμε μετα απο ωρα λειτουργειας,το εκανε την μια μεσα σε 10 λεπτα αφου το ανοιξα και την 2η δεν θυμαμαι(για να πουμε οτι μπορει να φτενε οι θερμοκρασιες-αν και εχω πολυ καλες οσες ωρες και να το εχω ανοιχτο).

    Το μηχανημα αποτελειτε απο τα εξης parts: Intel Core i7@920 2.67ghz // 3gb ram 1333mhz ddr3 // asus p6t se motherboard // samsung 1tb hardrive //9800gt

    Αν καποιος ειναι σχετικος στο θεμα και εχει οποιαδηποτε ιδεα στο τι μπορει να φτεει ας μου απαντησει.ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    μήπως έκανες πρόσφατα κάνα update σε drivers της κάρτας γραφικών ή του realtek?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iliaspo : 30-11-10 στις 16:43.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    TG585 v7 R.8.2.6
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliaspo Εμφάνιση μηνυμάτων
    μήπως έκανες πρόσφατα κάνα update σε drivers της κάρτας γραφικών ή του realtek?
    Εκανα της καρτας γραφικων,αλλα απο οτι θυμαμαι το εκανα για αυτον ακριβως τον λογο (επηδει μου κολλησε μια φορα,ειπα μηπως φτενε drivers).της Realtek οχι τη μανησια εχω απο το cd.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το PC γενικά είναι σταθερό ή μήπως κολλάει στο άσχετο και όταν κάνεις άλλα πράγματα ? Θα συνιστούσα για αρχή να τρέξεις ένα Prime95 και να το αφήσεις μερικές ώρες να δεις πως πάει.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  5. #5
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    TG585 v7 R.8.2.6
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το PC γενικά είναι σταθερό ή μήπως κολλάει στο άσχετο και όταν κάνεις άλλα πράγματα ? Θα συνιστούσα για αρχή να τρέξεις ένα Prime95 και να το αφήσεις μερικές ώρες να δεις πως πάει.
    Π.χ τωρα το εχω ανοιχτο επι 5+ ωρες και δεν εχει κολλησει...παει κανονικα...
    αλλα αλλη φορα μπορει με το που το ανοιξω να κολλησει...Πιστευω πως κατι κανει fail την ωρα που παω να τρεξω καποιο βιντεο απο το youtube γιατι μεχρι τωρα εν ωρα που εβλεπα βιντεο κολλησε.(2 φορες το επαθα ολες και ολες)
    Μπορεις να μου πεις αυτο το prime τι ειναι ακριβως?ποσες περιπου ωρες να το αφησω να τρεχει?Και πως θα διαπιστωσω αν κατι δεν παει καλα και τα λοιπα?

  6. #6
    Εγγραφή
    19-12-2009
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα σε μητρική ASUS που είχε ξεχωριστή κάρτα ήχου και αφού δοκίμασα format επανεγκατάσταση drivers κλπ και δεν λύθηκε το πρόβλημα διαπίστωσα ότι ήταν χαλασμένη η PCI υποδοχή της μητρικής παρόλο που΄ταν καινούργια. Έβαλα την κάρτα ήχου σ άλλη υποδοχή και λύθηκε το πρόβλημα.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    TG585 v7 R.8.2.6
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scarface Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα σε μητρική ASUS που είχε ξεχωριστή κάρτα ήχου και αφού δοκίμασα format επανεγκατάσταση drivers κλπ και δεν λύθηκε το πρόβλημα διαπίστωσα ότι ήταν χαλασμένη η PCI υποδοχή της μητρικής παρόλο που΄ταν καινούργια. Έβαλα την κάρτα ήχου σ άλλη υποδοχή και λύθηκε το πρόβλημα.
    Δουλευω με ενσωματωμενη καρτα ηχου...Δεν θελω να πιστευω οτι συμβαινει κατι τετοιο...εχει να μου κανει 2 μερες τετοιο πραγμα...εκανα χ8ες εναν ελεγχο με το αντιικο για ιους και βρηκε απλα ενα trojan...Δεν θελω να πιστευω οτι φτεει κατι απο hardware...το software προβλημα λυνεται ευκολα..

Παρόμοια Θέματα

  1. Κολλαει το p.c
    Από chas στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-09, 01:30
  2. κολλαει το pc!
    Από Kabamaru4343 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 08:07
  3. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-04, 20:59
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-04, 22:02
  5. XFree86 κολλάει ... δεν κολλάει
    Από lazar στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-04, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας