Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.724
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το check που κάνει το O&O, είναι στην ουσία το ίδιο πρόγραμμα που κάνει και το σύστημα. Συνήθως το Check Disk του συστήματος, έχει και την επιλογή για επιδιορθώσεις. Αλλιώς αν ο δίσκος που σου βγάζει το error είναι για αποθήκη, καλό είναι η μεταφορά όλων των αρχείων προσωρινά σε άλλο δίσκο και ξαναφορμάρισμα του προβληματικού δίσκου.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Επειδη δεν το εχω δουλεψει το Ο&Ο (εχω το αριστο Speed Disk) μηπως εχει δικο του disk checkup utility?
    Κανε ενα check disk (chkdsk) http://support.microsoft.com/kb/315265/ με διορθωση σφαλματων και ελεγχο bad sectors (αργει πολυ).

    Μην πειραξεις τιποτα οσο ο δισκος εχει προβλημα.

  3. #18
    Το έκανα. Άργησε πολύ αλλα δε ξέρω αν έγινε τίποτα. Ξανά το ίδιο μου λέει ? Φορμάτ? κλαπς..

  4. #19
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Ποιο στο λεει; Το check disk των windows ή το Ο&Ο;
    Αμα στο λεει το Ο&Ο στειλτο στο καλο...

  5. #20
    το Ο&Ο..

  6. #21
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moralas Εμφάνιση μηνυμάτων
    το Ο&Ο..
    Στειλτο.

    Βαλε το αριστο Speed Disk απο το norton systemworks. Δεν παταει πανω στο ενσωματωμενο utility των win οπως κανουν τα αλλα, ειναι ανεξαρτητο και ειναι δεκα φορες καλυτερο στην ανασυγκροτηση. Αν θες ακους, αν θες πιστευεις οσους ειναι αντι-symantec.

  7. #22
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    507
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΥ
    Router
    Netfaster2
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Βρε Pantentman τι Antisymantec λες στο παιδί!!
    Εγώ απλά πρότεινα το O&O επειδή ξέρω οτι κάνει πολύ καλή δουλιά και είναι κορυφή.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στειλτο.

    Βαλε το αριστο Speed Disk απο το norton systemworks. Δεν παταει πανω στο ενσωματωμενο utility των win οπως κανουν τα αλλα, ειναι ανεξαρτητο και ειναι δεκα φορες καλυτερο στην ανασυγκροτηση. Αν θες ακους, αν θες πιστευεις οσους ειναι αντι-symantec.
    Νομίζω οτι όλα τα σοβαρά defragprogs δεν πατάνε πάνω στα windefrag(sucks)
    επίσης Θα είθελα να μάθω απο πού συνεπάγεται αυτό το 10X (κανα link?).
    Όσο για το symantec αυτό ερχεται μόνο του ή στο κλασικό πακέτο με τα 30more
    utilities? Τέλος πάντον μπορεί να κάνει και δουλειά αν και δεν το είχα χρησιμοποιήσει
    και πολλές φορές όταν είχα τα systemworks...
    Νόμίζω οτι ο φήλος μας μπορεί να δοκιμάσει και η τελική απόφαση θα είναι δική του...
    Postare και τα results μετέπειτα

  8. #23
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Δεν εισαι εσυ χαρακτηρισμενος anti-symantec. Αλλα εφοσον υπαρχουν διασπαρτα μηνυματα με αυτην την κατευθυνση οσοι τα εχουν διαβασει εχουν παρασυρθει.

    Λινκ, τι λινκ; Δεν σου κανει οτι το λεω; Αφου και συ απλα το ειπες οτι το Ο&Ο ειναι απο τα κορυφαια. Ολα αυτα πατανε στο ενσωματωμενο.
    Παρε ενα λινκ:
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=42148 (μονο που αντι για systemworks2000 χρησιμοποιω το 2003, λαθος θυμομουν, ειχα ποσταρει απο αλλο PC).
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=44852

    Απλα για πολλους ειναι δυσκολο να το δοκιμασουν ειτε επειδη ειναι αγνωστο (δεν εχει διαφημιση) και επειδη τους ερχεται πιο ευκολο να κατεβασουν μια εφαρμογη και οχι μια σουιτα.

    Διαβασε το πρωτο μηνυμα και θα βρεις αρκετα λινκ. Παντως για να σου πω εχω να κανω φορματ περιπου πεντε χρονια και συνεχεια βαζω-βγαζω, μετακινω, εγκαθιστω προγραμματα, απεγκαθιστω και ο δισκος ειναι αστερι. Ασε που δεν χρειαζεται να κανω καθε τρεις και λιγο, καθε μηνα και αν το θυμηθω, συνηθως καθε τριμηνο κανω (με συνεχη χρηση).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 27-08-06 στις 23:31. Αιτία: Προσθεση τελευταιας παραγραφου

  9. #24
    Η τελευταία έκδοση του speed disk ?

  10. #25
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Άνοιξε το κουτί σου, ξεκίνα τον υπολογιστή και όταν (και αν) ζεσταθεί ο σκληρός άγγιξέ τον ελαφρά με το χέρι. Στους 63°C θα τον αισθανθείς καυτό.

    Αν όντως καίει έχεις σοβαρό πρόβλημα. Τσέκαρε αν τον χτυπάει το ρεύμα αέρα από τον ανεμιστήρα. Αν δεν το χτυπάει κανε κάτι. Αν το χτυπάει και είναι παρόλαυτά καυτός άλλαξέ τον γιατί πιθανόν σύντομα να τον πάρεις στο χέρι.

    Για αυτό το σκληρό οι θερμοκρασίες με βοήθεια ανεμιστηριού αυτή την εποχή πρέπει να παίζουν κάτω από 46°C.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #26
    mrsaccess μα αυτό λέω ο άλλος που είναι ολόιδιος είναι στους 33-38 max. Πάντως όταν τους αγγίζω και τους δύο δε καταλαβαίνω τόση διαφορά.. Τι να πω.

  12. #27
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 16.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλά να επισημάνω οτι επειδή είμαι και γω κάτοχος ενος 250αρη WD, ειχα παρατηρήσει πρόβλημα με θερμοκρασία στον δίσκο απ την στιγμή που τον πήρα (60-70 βαθμούς) με διάφορα προγράμματα που δείχνουν πληροφορίες για δίσκους. Έστειλα mail στο κατάστημα που τον αγόρασα, μου ειπανε να τρέξω το διαγνωστικό εργαλέιο της ίδιας της WD για να δω αν βγάλει error, και δεν έβγαλε τίποτα κακό. Έστειλα mail στην WD και μου απάντησαν το παρακάτω ( δυστυχώς δεν μιλάνε ελληνικά οπότε μην φωνάζετε)
    Response (James W.)04/13/2006 04:39 AM The temperature being reported is false. We are aware of the problem and are working on a solution. Our apologies for the trouble this issue is casuing. . The drive is not defective but the temperatures that the revision of the drive you are using report to software are incorrect. The drive reports 20 degrees C above the actual temperature. It is not a defective drive. These series of drives built between October 25th, 2005 and before mid-April 2006 have this issue. There is no upgrade utility option to fix this issue in the field. A factory calibration routine anomaly causes the drive to report temperature readings that are up to 20C higher than actual. Otherwise, the drives meet all of WD’s quality, reliability and compatibility standards.
    Οποτε δες την ημερομηνία παραγωγής του δίσκου σου καλού κακού. Ελπίζω να βοήθησα...

  13. #28
    ill_f έχεις τον ίδιο με εμένα? SATA2 16MB cache ?

  14. #29
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 16.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ναι ειναι SATA2 16MB αλλά καλό θα ήταν να έδινες και Model number. Παραθέτω και το screenshot απο το HDDtemp που έστειλα στην WD με το email μου. Η θερμοκρασία ήταν 64 βαθμοί όπως βλέπεις και λόγω αυτής έβγαζε fail σε ενα attribute.


    Παρόλα αυτά όπως είπα το πρόγραμμα της WD δεν έβγαζε κανένerror στο full scan ούτε στο S.M.A.R.T. καθώς επίσης ο δίσκος είναι γεμάτος και με χρήση 24/7 και δεν έχει βγάλει πρόβλημα.

  15. #30
    WD2500KS-00MJB0 είναι το μοντέλο. Μα αυτός που δείχνεις είναι 200άρης..

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-08, 22:28
  2. ram με διαφορετικές ταχύτητες
    Από zet στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-08, 14:03
  3. Διαφορετικες μνημες σε mobo
    Από ardi21 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 10:29
  4. Διαφορετικές γλώσσες
    Από crazykiller στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-06, 20:14
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-06, 11:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας