Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 57
  1. #16
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Εγω ανικω σε ενα παλιο οικογενειακο συμβολαιο medisystem και μπορω να παω οτι ειμαι ευχαριστημενος, με ενα κοστος 250ε το μηνα για 3 ατομα,
    θα πει καποιος πολλα ειναι, αλλα αν σκεφτεις οτι εχεις καρτα και δεν πληρωνεις ποτε και τιποτα σε ενα τεραστιο δικτυο γιατρων για 10 επισκεψεις το χρονο, αν χρειαζεται καποιος γιατρος να σε δει πανω απο 1-2 φορες δεν σου γραφει τα ραντεβου ατυπα, επισης εχει δωρεαν νοσήλια σε ευρωκλινικη ενω στα υπολοιπα πληρωνεις τα πρωτα 1000ε, εκτος αν καλυψει ενα εξοδο το ταμειο σου.
    Επισης εχει 24 ωρες call center με γιατρους και γενικα ειναι κατι πολυ ολοκληρομενο.
    Αν πεις οτι ειναι πολλα τα λεφτα , απο καπου μπορεις να τα εξοικονομησεις, μπορεις να στερηθεις μια συνδεση στο κινητο, ή ενα ακριβο αυτοκινητο για να εχεις μια ασφαλεια.

    Τα συμβολαια αλλαζουν με τα χρονια και γινονται χειροτερα, επισης μεγαλο ρολο παιζει και ηλικια αν καπνιζεις κτλ
    Για παραδειγμα σημερα δεν υπαρχει δωρεαν ευρωκλινικη στο medisytem, αλλα ισχυει και εκει το μαξιλαρι για τα πρωτα 1000ε
    γενικα ειναι δυσκολο να ξερεις ολες τις τρυπες και πιστευω οτι χρειαζεται να διαβασεις αρκετες φορες τους ορους,
    αυτο ειναι το σημαντικοτερο!

  2. #17
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εγώ δεν είπα ότι το ΙΚΑ είναι καλύτερο σε όλα. Απλα η δημόσια ασφάλιση δεν ρωτά απο τι πάσχεις για να μην σε καλύψει καθόλου ή να αποφύγει καλύψεις στο μέλλον (δηλαδή να περιμένεις ότι είσαι καλλυμένος, και να βγεί μια ιατρική επιτροπή και να βγάλει επειδή πχ είχες ΧΨΖ χρόνιο νόσημα προ συμβολαίου, να μην καλύπτεσαι), σου πληρώνει φάρμακα ενίοτε πολύ ακριβά (πχ ογκολογικά), καλύπτει περιπτώσεις που οι ιδιωτικές ασφάλειες δεν καλύπτουν (πχ παιδική λογοθεραπεία/εργοθεραπεία, επιληψία, ψυχικά νοσήματα κλπ), και άλλα....
    Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο . Αν και τώρα τελευταία κάποιες "ασθένειες" όπως η τριχόπτωση και η ξηρότητα των ματιών δεν καλύπτωνται τα αντίστοιχα φάρμακα τους . Και αυτό έγινε σε ανύποπτο χρόνο και χωρίς ενημέρωση . Αλλά σε γενικές γραμμές όπως το λες είναι .

  3. #18
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε homo_digital ο Xouzouris καλά τα λέει με μία διαφορά.
    Για μία 4μελή οικογένεια το ποσό γιά 100% νοσοκομειακή κάλυψη δεν είναι 5-6000 € αλλά περίπου 2-2500 € το χρόνο.
    Καμια διαφορα: εγω δεν μιλησα για νοσοκομειακο, αλλα για "κομπλε" ασφαλεια, δηλαδη νοσοκομειακο, εξωνοσοκομειακο, εργαστηριακες και απεικονιστικες εξετασεις κ.ο.κ.

    Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει προυπάρχουσα αρώστεια ή ασθένεια σε ένα συμβόλαιο πως μπορεί να το αποδείξει η εταιρεία ότι υπάρχει εφόσον έχω περάσει από ιατρους και εξετάσεις και δεν γράφει τίποτα προυπάρχουσα ασθένεια στο συμβόλαιο μου και πόσος χρόνος πρέπει να περάσει ώστε να μην αμφισβητήσει ασθένεια. Ευχαριστώ
    Προϋπαρχουσα νοσος: νοσος που υπηρχε ή μπορει με σιγουρια να υποτεθει οτι υπηρχε κατα την χρονικη στιγμη υπογραφης του συμβολαιου, ειτε εν γνωσει ειτε εν αγνοια του ασθενους.

    Παραδειγμα: κανει καποιος ενα συμβολαιο και στο εξαμηνο πανω παθαινει εμφραγμα ή του διαγιγνωσκεται καρκινος. Ειτε το ηξερε ειτε οχι, ειναι δεδομενο οτι η στεφανιαια νοσος ή ο καρκινος υπηρχε απο πριν.

    Δεν εχει σημασια τι γραφει στο συμβολαιο, εκει θα αναγραφονται μονο οι εξαιρεσεις του συμβολαιου σου οι οποιες γινονται κατα δικη σου δηλωση. Η εταιρεια εχει καθε δικαιωμα να εξαιρεσει ασθενειες που σε οποιαδηποτε στιγμη θα υποπεσει στην αντιληψη της οτι προϋπηρχαν ή ακομη και να σου ακυρωσει το συμβολαιο εαν προκειται για ασθενειες των οποιων τον κινδυνο δεν θα αναλαμβανε να ασφαλισει εξ'αρχης (πχ επιληψια).

    Γενικα, χρονικο διαστημα που θεωρειται ικανο για πληρη καλυψη χωρις αμφισβητησεις (πλην ντοκουμεντων) ειναι τα 2 χρονια.

    @chrismasgr: Αν κοψεις συμβολαιο 20 ετων σε γενικες γραμμες (και πλην συγκλονιστικων εξαιρεσεων στυλ Ασπις) εισαι αξιος της τυχης σου.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Οπως τα λεει ο χουζουρης , τα παλια συμβολαια δεν πρεπει να τα πειραζεις γιατι οσο περναει ο καιρος μπαινουν εξαιρεσεις, στις αρχες του 90 υπηρχαν οι χρυσες καρτες της interamerican ,
    αυτα τα συμβολαια καλυπτουν απο διορθωση μοιοπιας με laser , μεχρι αισθητικες επεμβασεις που στη περιοδο που εγινε το συμβολαιο δεν υπηρχαν , με αποτελεσμα να μην εξαιρουνται...
    Στοχος της interamerican ηταν να τα κοψει με νυχια και με δοντια , βεβαια δεν μπορει να σε υποχρεωσει

  5. #20
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xouzouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια διαφορα: εγω δεν μιλησα για νοσοκομειακο, αλλα για "κομπλε" ασφαλεια, δηλαδη νοσοκομειακο, εξωνοσοκομειακο, εργαστηριακες και απεικονιστικες εξετασεις κ.ο.κ.



    Προϋπαρχουσα νοσος: νοσος που υπηρχε ή μπορει με σιγουρια να υποτεθει οτι υπηρχε κατα την χρονικη στιγμη υπογραφης του συμβολαιου, ειτε εν γνωσει ειτε εν αγνοια του ασθενους.

    Παραδειγμα: κανει καποιος ενα συμβολαιο και στο εξαμηνο πανω παθαινει εμφραγμα ή του διαγιγνωσκεται καρκινος. Ειτε το ηξερε ειτε οχι, ειναι δεδομενο οτι η στεφανιαια νοσος ή ο καρκινος υπηρχε απο πριν.

    Δεν εχει σημασια τι γραφει στο συμβολαιο, εκει θα αναγραφονται μονο οι εξαιρεσεις του συμβολαιου σου οι οποιες γινονται κατα δικη σου δηλωση. Η εταιρεια εχει καθε δικαιωμα να εξαιρεσει ασθενειες που σε οποιαδηποτε στιγμη θα υποπεσει στην αντιληψη της οτι προϋπηρχαν ή ακομη και να σου ακυρωσει το συμβολαιο εαν προκειται για ασθενειες των οποιων τον κινδυνο δεν θα αναλαμβανε να ασφαλισει εξ'αρχης (πχ επιληψια).

    Γενικα, χρονικο διαστημα που θεωρειται ικανο για πληρη καλυψη χωρις αμφισβητησεις (πλην ντοκουμεντων) ειναι τα 2 χρονια.

    @chrismasgr: Αν κοψεις συμβολαιο 20 ετων σε γενικες γραμμες (και πλην συγκλονιστικων εξαιρεσεων στυλ Ασπις) εισαι αξιος της τυχης σου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως τα λεει ο χουζουρης , τα παλια συμβολαια δεν πρεπει να τα πειραζεις γιατι οσο περναει ο καιρος μπαινουν εξαιρεσεις, στις αρχες του 90 υπηρχαν οι χρυσες καρτες της interamerican ,
    αυτα τα συμβολαια καλυπτουν απο διορθωση μοιοπιας με laser , μεχρι αισθητικες επεμβασεις που στη περιοδο που εγινε το συμβολαιο δεν υπηρχαν , με αποτελεσμα να μην εξαιρουνται...
    Στοχος της interamerican ηταν να τα κοψει με νυχια και με δοντια , βεβαια δεν μπορει να σε υποχρεωσει
    Εντάξει το συμβόλαιο μου δεν είναι 20ετίας αλλά δεκαετίας . Απλά είμαι 21 χρόνια στην ίδια εταιρεία μεδιαφορετικά συμβόλαια . Η βλακεία μου ήταν ότι έκοψα το παλιό καλό medisystem clasic για να το κάνω dynamic . Το έκανα για καλλίτερο γιατί δεν ήθελα το ΙΚΑ. Και τώρα βρίσκομαι μπλεγμένος με ένα ακριβό συμβόλαιο για μένα 2026 ευρώ το χρόνο έναντι 1200 ευρώ το clasic . Το κυριότερο είναι ότι δεν μπορώ να επιστέψω πίσω αφου το clasic δεν υπάρχει έχω πρόβλημα με την ασφαλίστρια μου .Και δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του clasic στην interamerican αφού πλέον δεν υπάρχει 100% νοσοκομειακή κάλυψη και πήγα στην allianz . Αλλά εκεί φοβάμαι γιατί έχω κάποια προβλήματα υγείας όχι σοβαρά όπως εισοφαγική παλινδρόμηση και κιρσοκήλη που θα μπορούσε να πει η εταιρεία ότι τα είχα και θα έχει και δίκιο . Αυτά τα είπα στον νέο μου ασφαλιστή και με καθυσήχασε. Και δεν ξέρω τι να κάνω . Για όσους ξέρουν το dynamic για μένα είναι από τα καλλίτερα συμβόλαια .

  6. #21
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    και εγω το medisystem το classic πρεπει να εχω , χωρις μαξιλαρι 1000ε στην ευρωκλινικη.
    Στο τελευταιο προγραμα medisystem , πληρωνεις τα πρωτα 1000ε εκτος αν το ταμειο σου δωσει εστω και 1ε , που σε αυτη τη περιπτωση δεν πληρωνεις τιποτα

  7. #22
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην Εθνική που έκανα πρόσφατα για 4 άτομα είναι κάπου στα 560 ευρώ το τρίμηνο, με όλες τις καλύψεις αλλά με απαλλαγή 800 (αν θυμάμαι καλά) ευρώ, άρα κάπου στα 2.500 το χρόνο. Χωρίς απαλλαγή πάει πολύ περισσότερο και πλησιάζει ίσως το ποσό που λέει ο χουζούρης. Το ατομικό μου, πάλι με την ίδια απαλλαγή, ήταν 210 το τρίμηνο, της συζύγου που ήταν πιο παλιό και χωρίς απαλλαγή είχε φτάσει πάνω από τα 300 ευρώ.
    Πάντως, για να λέμε του στραβού το δίκιο, εγώ μπορεί να έχω κάνει μόνο (ευτυχώς!) κάποιες εξετάσεις αυτά τα χρόνια που είχα το νοσοκομειακό, αλλά η σύζυγος που είχε ένα παλιό (και ακριβούτσικο φυσικά!) έκανε τα τελευταία 2-3 χρόνια με αυτό λέιζερ στα μάτια (3-4.000), μια γυναικολογική επέμβαση (2.000) και μια γέννα διδύμων (3 ή 4.000) συν αρκετές και ακριβές εξετάσεις, οπότε τα λεφτά του τα έβγαλε. Αχρείαστο να είναι, αλλά αν χρειαστεί?
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  8. #23
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    αχρειαστο να ειναι, αλλα στην ελλαδα δυχτηχως οποιος δεν εχει λεφτα για φακελακια κανει τετοιες ασφαλειες, απο τους γνωστους που εχω κανενα οικονομιμενος δεν κανει τετοιες ασφαλειες και οσες φορες εχει χρειαστει κατι πληρωνουν νοσοκομειο, εμεις της μεσαιας ταξης που δεν εχουμε για φακελακια τη πληρωνουμε.

    Προσφατα ειχα ενα σχετικα σοβαρο προβλημα υγειας και πραγματικα αν δεν ειχα την ασφαλεια θα επρεπε να τρωω ωρες ολοκληρες καθε τοσο στα δημοσια νοσοκομεια, χωρις ιδιαιτερη προσοχη του γιατρου, που για να στη δωσει θα επρεπε να του δωσεις και το δωρο του...

    ........Auto merged post: JERY πρόσθεσε 1 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Εθνική που έκανα πρόσφατα για 4 άτομα είναι κάπου στα 560 ευρώ το τρίμηνο, με όλες τις καλύψεις αλλά με απαλλαγή 800 (αν θυμάμαι καλά) ευρώ, άρα κάπου στα 2.500 το χρόνο. Χωρίς απαλλαγή πάει πολύ περισσότερο και πλησιάζει ίσως το ποσό που λέει ο χουζούρης. Το ατομικό μου, πάλι με την ίδια απαλλαγή, ήταν 210 το τρίμηνο, της συζύγου που ήταν πιο παλιό και χωρίς απαλλαγή είχε φτάσει πάνω από τα 300 ευρώ.
    Πάντως, για να λέμε του στραβού το δίκιο, εγώ μπορεί να έχω κάνει μόνο (ευτυχώς!) κάποιες εξετάσεις αυτά τα χρόνια που είχα το νοσοκομειακό, αλλά η σύζυγος που είχε ένα παλιό (και ακριβούτσικο φυσικά!) έκανε τα τελευταία 2-3 χρόνια με αυτό λέιζερ στα μάτια (3-4.000), μια γυναικολογική επέμβαση (2.000) και μια γέννα διδύμων (3 ή 4.000) συν αρκετές και ακριβές εξετάσεις, οπότε τα λεφτά του τα έβγαλε. Αχρείαστο να είναι, αλλά αν χρειαστεί?
    Της ενικης τι προσφέρει? μονο νοσοκομειο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JERY : 14-12-10 στις 16:05. Αιτία: auto merged post

  9. #24
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Της ενικης τι προσφέρει? μονο νοσοκομειο?
    Τα πάντα σχετικά με την υγεία, εξετάσεις κλπ.
    Πας σε ένα γιατρό του δικτύου της (ή σε όποιον γιατρό θες εσύ), πληρώνεις 20 ευρώ επίσκεψη και σου γράφει εξετάσεις που τις κάνεις στη Βιοϊατρική. Μέχρι 600 ευρώ το χρόνο είναι αυτές.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  10. #25
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    τα 20ε τα παιρνεις πισω?

  11. #26
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα 20ε τα παιρνεις πισω?
    Όχι είναι η συμετοχή σου για επίσκεψη στον γιατρό . Εκτός εάν πας σε νοσοκομείο που εάν δεν κάνω λάθος δεν πληρώνεις.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι είναι η συμετοχή σου για επίσκεψη στον γιατρό . Εκτός εάν πας σε νοσοκομείο που εάν δεν κάνω λάθος δεν πληρώνεις.
    Εκεί όμως θα πρέπει να κάνεις εισαγωγή και αν σου βρουν όντως πρόβλημα θα κάνεις δωρεάν όσες εξετάσεις χρειαστούν, χωρίς φυσικά να αφαιρεθούν από τα 600 ευρώ, αφού πλέον είναι νοσοκομειακή περίθαλψη.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  13. #28
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Αν μιλαμε για την Εθνικη, υπαρχει αυτη την στιγμη συμβαση με γνωστη Κλινικη του κεντρου της Αθηνας που προσφερει (για επειγοντα περιστατικα) δωρεαν εξεταση απο γιατρο βασικων ειδικοτητων (παθολογος, χειρουργος, ορθοπεδικος, καρδιολογος), δωρεαν εργαστηριακες και απεικονιστικες εξετασεις αξιας μεχρι 500 ευρω εφ'οσον τις ζητησει ο γιατρος και εκπτωση νομιζω 50% απο κει και πανω.

    Οσον αφορα στο medisystem, η ιντεραμερικαν πλεον διατηρει (και εφαρμοζει) το δικαιωμα καταμερισμου με τον ασθενη των εξοδων νοσηλειας εφ'οσον αυτη δεν εχει συστηθει ειτε απο ιατρο του δικτυου (με την απαραιτητη εγκριση) ειτε απο τα κεντρα πρωτοβαθμιας που διατηρει (Medi First αλιμου και Αθηναϊκη κλινικη).

    Γενικα, οπως ηταν αναμενομενο (αλλα και σωστο) να περιμενετε πλεον ακριβως τις καλυψεις για τις οποιες πληρωνετε και τιποτε περισσοτερο. Οι εποχες που ο κοσμος πληρωνε νοσοκομειακο και εμπαινε στα ιδιωτικα νοσοκομεια αριμπα για μουφα νοσηλειες προκειμενου να κανει κομπλε τσεκαπ περασανε ανεπιστρεπτι. Προσοχη λοιπον.

  14. #29
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί όμως θα πρέπει να κάνεις εισαγωγή και αν σου βρουν όντως πρόβλημα θα κάνεις δωρεάν όσες εξετάσεις χρειαστούν, χωρίς φυσικά να αφαιρεθούν από τα 600 ευρώ, αφού πλέον είναι νοσοκομειακή περίθαλψη.
    Ίσως να μην το διατύπωσα σωστά . Για το νοσοκομείο ενοούσα τα εξωτερικά ιατρεία . Εκεί είναι δωρεάν .

  15. #30
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως να μην το διατύπωσα σωστά . Για το νοσοκομείο ενοούσα τα εξωτερικά ιατρεία . Εκεί είναι δωρεάν .
    Ναι έχεις δίκιο.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ ΕΡΤ!
    Από vasilis_val στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-10, 15:44
  2. Ασφάλεια υγείας σε ταξίδι στις ΗΠΑ (εκτός ΕΕ)
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 11:28
  3. Εθνικό Σύστημα Υγείας
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 01:38
  4. Πωλείται PC (λόγω υγείας)
    Από wisdompa στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-09, 14:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας