Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Καλησπερα,αντιμετωπιζω ενα λιγο σπαστικο προβλημα εδω και δυο χρονια που εχω παρει το λαπτοπ με τα windows vista και θα ηθελα να ρωτησω μηπως μπορει να βοηθησει κανεις.

    Οι φωτογραφιες μου αναπαραγονται με την Συλλογη Φωτογραφιων που σε γενικες γραμμες με ικανοποιει.Ωστοσο μου αναπαραγει και τα βιντεο και δεν θελω.

    Για παραδειγμα αν σε εναν φακελο εχω τρεις φωτογραφιες και ενα βιντεο avi,αν ανοιξω την πρωτη φωτο και πατησω "επομενη"(με το δεξι βελακι του πληκτρολογιου ή με το "next" στο προγραμμα μεσω του mouse), θα μου δειξει τις τρεις φωτο και το βιντεο, ενω εγω θα ηθελα να μου δειχνει μονο τις 3 φωτογραφιες οσες φορες και να πατω next.

    Εψαξα μηπως βρω καποια επιλογη,αλλά δεν τα καταφερα.Εψαξα και στο google,αλλά δεν ηξερα καν πως να το διατυπωσω και δεν βρηκα τιποτα.2 χρονια τωρα το ιδιο πραγμα!

    Το πιο εκνευριστικο ειναι οτι μολις απο φωτογραφια αρχιζει να παιζει βιντεο,καθυστερει φοβερα και μου πεταει ενα μηνυμα που λεει "xvidcore.dll not found" και μου εχει μονο την επιλογη ok. Ακομη και αν πατησω ok,μου πεταει αυτο το μηνυμα με τον χαρακτηριστικο εκνευριστικο θορυβο "τιιιν" και μετα απο 6-7 φορες,σταματαει.

    Γνωριζει κανεις πως μπορω να αναπαραγω μονο φωτογραφιες με τη συλλογη φωτογραφιων?

    Γνωριζει κανεις πως θα σταματησει να μου εμφανιζεται αυτος ο δαιμονας με το xvidcore.dll που δεν found?

    Αυτα! Ευχαριστω πολυ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lawfighter : 07-12-10 στις 04:57.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιόν player χρησιμοποιείς για τα avi φίλε μου? Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το vlc.

    Άλλαξε το πρόγραμμα που "ανοίγει" τα avi. Δεξί κλικ επάνω στο αρχείο -> Άνοιγμα με... -> Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος. Σου ανοίγει ένα παράθυρο και εκεί "Αναζήτηση". Βρίσκεις το πρόγραμμα που θέλεις και ΟΚ
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE

  4. #4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιόν player χρησιμοποιείς για τα avi φίλε μου? Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το vlc.

    Άλλαξε το πρόγραμμα που "ανοίγει" τα avi. Δεξί κλικ επάνω στο αρχείο -> Άνοιγμα με... -> Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος. Σου ανοίγει ένα παράθυρο και εκεί "Αναζήτηση". Βρίσκεις το πρόγραμμα που θέλεις και ΟΚ
    Χρησιμοποιω bs player και τον εχω ορισει ως προεπιλεγμενο προγραμμα.Εχω και το vlc player επισης. Το θεμα ειναι οτι και προεπιλεγμενο που εχω τον bs, και παλι οταν ανοιγω φωτογραφιες και πηγαινω next, μου παιζει και τα βιντεο που ειναι στον φακελο (ή στον επιφανεια εργασιας). Thanks παντως!

    ........Auto merged post: lawfighter πρόσθεσε 31 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks φιλε,κατεβασα το προγραμμα και μου εκανε scan για να δει τα "dl errors",αλλά οταν μου εμφανισε την επιλογη επανορθωσης των προβληματων και πατησα ναι,μου ζητησε να κανω εγγραφη και να πληρωσω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lawfighter : 07-12-10 στις 15:04. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lawfighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιω bs player και τον εχω ορισει ως προεπιλεγμενο προγραμμα.Εχω και το vlc player επισης. Το θεμα ειναι οτι και προεπιλεγμενο που εχω τον bs, και παλι οταν ανοιγω φωτογραφιες και πηγαινω next, μου παιζει και τα βιντεο που ειναι στον φακελο (ή στον επιφανεια εργασιας). Thanks παντως!

    ........Auto merged post: lawfighter πρόσθεσε 31 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    Thanks φιλε,κατεβασα το προγραμμα και μου εκανε scan για να δει τα "dl errors",αλλά οταν μου εμφανισε την επιλογη επανορθωσης των προβληματων και πατησα ναι,μου ζητησε να κανω εγγραφη και να πληρωσω
    Δεν νομίζω να έγραψα κάπου ότι πρέπει να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα...το dll που σου λείπει πρέπει να κατεβάσεις,επιλέγοντας free download!!!Θα σου ανοίξει ενα νεο παραθυρο,με οδηγίες

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-10, 10:07
  2. Ελληνική συλλογή τραγουδιών
    Από spiritspirit στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-09, 17:57
  3. πρόβλημα με εγγραφή φωτογραφιών σε dvd
    Από Taraxias στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 23:38
  4. Resize φωτογραφιών σε Vista
    Από IPL στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-08, 23:16
  5. Συλλογή δεδομένων ταχύτητας
    Από cosmos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-03, 02:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας