Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    adslgr.com
    Ηλικία
    19
    Μηνύματα
    638
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    usr 9107
    Unhappy
    καλησπέρα παιδιά.
    είχα αγοράσει τον περασμένο μάρτιο το ondsl kit με σύμβαση 12 μηνών. στα 384.Πριν ένα μηνα τελειωσε η προπληρωμένη περίοδος και τώρα πληρώνω 24 ευρώ για 384(μελλοντική 768).Mπήκα ομως στον πειρασμό να πάρω τηλ. να ρωτήσω τι επιλογές αναβάθμισης έχω.Μου είπαν ότι μπορώ να μπω στην προσφορα με 26/μηνα για 1mb/s(μελλοντικά 2mb/s) αλλα να κάνω καινούργιο 12αμηνο συμβολαιο .Τι προτείνεται να κάνω?Για 4 ευρώ παραπάνω θα έχω διπλάσια ταχύτητα αλλα θα έχω έναν χρόνο συμβόλαιο!
    Πλέον ομως έχει πέσει και το ρίσκο όσο αφορά την 12αμηνη δέσμευση από την στιγμή που η αοριστου είναι υπερβολικά ακριβότερες από τα πακέτα και δεν αναμένεται καμια πτώση της τιμής για τουλάχιστον 8-10 μήνες.Tι μου προτείνεται να κάνω??

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Πολυ δυσκολα θα εμφανιστουνε χαμηλοτερες τιμες απο 26 ευρω για τα 2048 μεσα στους 8 επομενους μηνες.
    Σκεψου οτι 2048 ειναι η μεγιστη ταχυτητα που θα προσφερεται για τους επομενους 6 μηνες.
    Και επισης οτι 26 ευρω ολα πληρωμενα ειναι αρκετα χαμηλα.

    Αντε να παει 15 ευρω τα 768, και 20 ευρω τα 1024.
    Αλλα πιο κατω απο 26 ευρω τα 2048 πολυ δυσκολα θα παει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haHa : 24-08-06 στις 17:11.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    H χιλιάρα φαίνεται καλύτερη. Μέχρι να το καταλάβεις έφτασε ο επόμενος Αύγουστος

  4. #4
    Εγγραφή
    10-01-2006
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    FORTHnet
    Router
    Levelone fbr
    Αναλογως τι απαιτησεις εχεις. Αν σε ενδιαφερει να κατεβαζεις οτι υπαρχει στο ιντερνετ παρε την χιλιαρα(μελλοντικη 2μβιτ) για ενα χρονο. Ειναι υπεραρκετη. Αν θες καλα upload ομως καλυτερα μην δεσμευεσαι για ενα χρονο. θα βγουνε καλυτερες συνδεσεις κατα την προσωπικη μου γνωμη.
    Οσον αυτο που ανεφερθηκε οτι τα 2 μβιτ θα ειναι το μεγιστο για τον επομενο ενα χρονο, δεν ισχυει. Τωρα ξεκιναει το παρτυ. Περιμενετε και θα δειτε

  5. #5
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Uz
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Philips CGA5722N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poromenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα παιδιά.
    είχα αγοράσει τον περασμένο μάρτιο το ondsl kit με σύμβαση 12 μηνών. στα 384.Πριν ένα μηνα τελειωσε η προπληρωμένη περίοδος και τώρα πληρώνω 24 ευρώ για 384(μελλοντική 768).Mπήκα ομως στον πειρασμό να πάρω τηλ. να ρωτήσω τι επιλογές αναβάθμισης έχω.Μου είπαν ότι μπορώ να μπω στην προσφορα με 26/μηνα για 1mb/s(μελλοντικά 2mb/s) αλλα να κάνω καινούργιο 12αμηνο συμβολαιο .Τι προτείνεται να κάνω?Για 4 ευρώ παραπάνω θα έχω διπλάσια ταχύτητα αλλα θα έχω έναν χρόνο συμβόλαιο!
    Πλέον ομως έχει πέσει και το ρίσκο όσο αφορά την 12αμηνη δέσμευση από την στιγμή που η αοριστου είναι υπερβολικά ακριβότερες από τα πακέτα και δεν αναμένεται καμια πτώση της τιμής για τουλάχιστον 8-10 μήνες.Tι μου προτείνεται να κάνω??

    Μηπως εχει σχεση κατι οπως εδω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43031 Γιατι κοιταξε.. Εγω παντως εχω κανει μια αιτηση οτι μολις τελειωσει η 4μηνη δεσμευση να μου την κανουν 512 στην τιμη της 384 δηλαδη με 26€. Αυτο με 26€ 1mbs δεν το εχω ακουσει :/
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα με αφήσουν όλοι και μείνουν μόνοι τους..

  6. #6
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Zωγραφου
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14460/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Sagem 1540WG ISDN
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poromenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα παιδιά.
    είχα αγοράσει τον περασμένο μάρτιο το ondsl kit με σύμβαση 12 μηνών. στα 384.Πριν ένα μηνα τελειωσε η προπληρωμένη περίοδος και τώρα πληρώνω 24 ευρώ για 384(μελλοντική 768).Mπήκα ομως στον πειρασμό να πάρω τηλ. να ρωτήσω τι επιλογές αναβάθμισης έχω.Μου είπαν ότι μπορώ να μπω στην προσφορα με 26/μηνα για 1mb/s(μελλοντικά 2mb/s) αλλα να κάνω καινούργιο 12αμηνο συμβολαιο .Τι προτείνεται να κάνω?Για 4 ευρώ παραπάνω θα έχω διπλάσια ταχύτητα αλλα θα έχω έναν χρόνο συμβόλαιο!
    Πλέον ομως έχει πέσει και το ρίσκο όσο αφορά την 12αμηνη δέσμευση από την στιγμή που η αοριστου είναι υπερβολικά ακριβότερες από τα πακέτα και δεν αναμένεται καμια πτώση της τιμής για τουλάχιστον 8-10 μήνες.Tι μου προτείνεται να κάνω??
    Φιλε μου poromene κι εγω τον ιδιο προβληματισμο εχω γιατι πηρα το κιτ με την 512 τελος μαιου και τωρα ειδα οτι δινουν το κιτ 2048 (μεχρι τελη σεπτεμβριου)στα 26 ευρω!!!(και νιωθω ψιλο-μ@λ@κ@ς )
    Το προβλημα ομως ειναι το εξης...αν αναβαθμισεις το πακετο μετα την προπληρωμενη περιοδο (4 μηνες) η νεα δεσμευση που θα εχεις δεν θα ειναι 12 μηνες αλλα...12 απο το καινουριο + 8 απ'το παλιο = 20!!!!
    Μακαρι να με βγαλει καποιος λαθος (πραγματικα το ευχομαι αυτο...σχεδον προσευχομαι για αυτο) αλλα ειμαι αρκετα σιγουρος

  7. #7
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    adslgr.com
    Ηλικία
    19
    Μηνύματα
    638
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    usr 9107
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 απο το καινουριο + 8 απ'το παλιο = 20!!!!
    Μακαρι να με βγαλει καποιος λαθος (πραγματικα το ευχομαι αυτο...σχεδον προσευχομαι για αυτο) αλλα ειμαι αρκετα σιγουρος
    φιλε νομιζω κανεις λαθος.αν κανεις καινουργιο καταργήτε το παλιο και ετσι εχεις ενα 12αμηνο σημβολαιο που τελειωνει αυγουστο 2007

    ευχαριστω παντως ολους για τις συμβουλες τους

  8. #8
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Zωγραφου
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14460/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Sagem 1540WG ISDN
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Μακαρι...τωρα δεν θυμαμαι το νημα που το ειχα διαβασει πριν κανα μηνα απο καποιον mod και μετα πηρα τηλ σε οτενετ και μου ξαναειπανε το ιδιο (οτι παει δηλ προσθετικα) αλλα και λογικα να το σκεφτεις, δεν υπογραφεις για 4 μηνες αλλα για 12.Αν ισχυει αυτο που λες (που κι εμενα βολευει) ειναι σαν να εχεις υπογραψει για 4 μηνες...

  9. #9
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Φιλε λαθος κανεις.
    Δεν πανε προσθετικα. Δες το σαν αναβαθμιση, που απλα για να στην προσφερουν σε υποχρεωνουν να αρχισεις ξανα τη 12μηνη δεσμευση.

  10. #10
    Εγγραφή
    02-02-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR
    Παιδιά νομίζω ότι geo7 έχει δίκιο. Έχει ξανασυζητηθεί αυτό πρόσφατα και είχα ρωτήσει και στην ΟΤΕΝΕΤ. Αν διαβάσετε προσεκτικά τη σύμβαση νομίζω ότι είναι σαφές ότι η πρώτη 12μηνη δέσμευση δεν ακυρώνεται, οπότε η νέα 12μηνη δέσμευση προστίθεται στο υπόλοιπο της προηγούμενης. Αυτός είναι και ο λόγος που με κρατάει από το να δεσμευτώ εκ νέου, καθώς είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με εσάς (έναρξη 384 Μάρτιος 2006).

  11. #11
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Zωγραφου
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14460/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Sagem 1540WG ISDN
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε λαθος κανεις.
    Δεν πανε προσθετικα. Δες το σαν αναβαθμιση, που απλα για να στην προσφερουν σε υποχρεωνουν να αρχισεις ξανα τη 12μηνη δεσμευση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από soiram
    Παιδιά νομίζω ότι geo7 έχει δίκιο. Έχει ξανασυζητηθεί αυτό πρόσφατα και είχα ρωτήσει και στην ΟΤΕΝΕΤ. Αν διαβάσετε προσεκτικά τη σύμβαση νομίζω ότι είναι σαφές ότι η πρώτη 12μηνη δέσμευση δεν ακυρώνεται, οπότε η νέα 12μηνη δέσμευση προστίθεται στο υπόλοιπο της προηγούμενης. Αυτός είναι και ο λόγος που με κρατάει από το να δεσμευτώ εκ νέου, καθώς είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με εσάς (έναρξη 384 Μάρτιος 2006).
    soiram δυστυχως κι εγω νομιζω πως εχω δικιο...επειδη ομως βλεπω οτι υπαρχουν παραπανω απο μια διαφορετικες αποψεις και κυριως γιατι η... ελπιδα οφειλει να πεθαινει τελευταια... μηπως θα μπορουσε καποιος απο τους mods (αν του ειναι ευκολο και αν γνωριζει) να μας το ξεκαθαρισει, μηπως και στην πορεια αλλαξε κατι και δεν το πηραμε χαμπαρι...
    Αλλωστε νομιζω οτι ειναι ενα θεμα που μαλλον ενδιαφερει πολυ κοσμο

  12. #12
    Εγγραφή
    02-02-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR
    Στα threads που κυκλοφορούσαν όταν η ΟΤΕΝΕΤ ανακοίνωσε την προσφορά με την οποία μπορούσες να πάρεις 512 σε τιμή 384 και 1024 σε τιμή 20κάτι ευρώ είχε αναλυθεί εκτενώς το θέμα. Βέβαια και εκεί υπήρχαν διχογνωμίες, αλλά νομίζω ότι το πόρισμα ήταν αυτό που προανέφερα.

    Επίσης σε αυτό εδώ το νήμα αναφέρεται το ίδιο: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=44240

  13. #13
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Και γω που νομιζα οτι αμα κανεις αναβαθμιση , συνεχιζεται η 12μηνη χωρις να προστιθωνται μηνες Και λεγα να επερνα τηλ για να με αναβαθμισουν στα 1024 , για να παω μετα στα 2048 με τις αναβαθμισεις, αλλα αμα ειναι ετσι μια χαρα θα ειμαι με τη 1024.

    Εγω πηρα το κιτ Ιανουαριο.

Παρόμοια Θέματα

  1. ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΝ???
    Από hotcarver στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-08, 19:04
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-07, 01:07
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-06, 22:22
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-05, 02:48
  5. να κάνω η να μην κάνω
    Από trotos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-05, 00:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας