Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    υποτίθεται 24 M
    ISP
    Wind
    Έχω αγοράσει ένα ενσύρματο τηλέφωνο Panasonic TS580EX και παρατηρώ ότι δεν υποστηρίζει αναγνώριση κλήσης στην αναμονή, δηλαδή όταν μιλάς και έχεις 2η γραμμή να σε καλεί. Το παράξενο είναι ότι σε παλιότερης εποχής ασύρματα Panasonic, σε ένα ασύρματο Akai που έχω και σε ένα ενσύρματο Siemens euroset 5030 το υποστηρίζει κανονικά. Είδα τυχαία στην αγορά ότι υπάρχει άλλη μια συσκευή Panasonic ενσύρματη, η KX-TSC11EX η οποία μάλλον το υποστηρίζει κι αυτή! Απορώ αν όντως γίνεται γιατί είναι προγενέστερη τεχνολογικά. Την έχει κανείς; Ρωτάω αν ισχύει για να δω αν θα μπορούσα να την αλλάξω.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    υποτίθεται 24 M
    ISP
    Wind
    Τελικά την απάντηση τη βρήκα μόνος, επικοινώνησα με την Panasonic,
    την καταγράφω αν ενδιαφερθεί κανείς...
    Κανένα ενσύρματο Panasonic που εισάγεται στην Ελλάδα, δε διαθέτει αναγνώριση κλήσης στην αναμονή, πράγμα παράξενο ενώ όλα τα ασύρματα της το διαθέτουν εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια!
    Το παράξενο είναι ότι βρήκα στην αγορά ένα Panasonic που γράφει στο κουτί ότι το υποστηρίζει, αλλά από ότι είδα είναι μοντέλο παραεισαγωγής. Είναι το ΚΧ-ΤSC11MX ενώ στην Ελλάδα κυκλοφορερεί το KX-TSC11EX. Θα το υποστηρίζει ή όχι;
    Για την ιστορία και επειδή το έψαξα λίγο, την αναγνώριση κλήσης στην αναμονή υποστηρίζουν οι ενσύρματες συσκευές της Siemens και της Alcatel.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Linksys WAG200
    Γειά σου φίλε, χρόνια πολλά.
    Αυτό που πρέπει να έχει η συσκευή σου ονομάζεται call waiting caller ID ή αναγνώριση καλούντος σε αναμονή κλήσης, στα ελληνικά.
    Μάλλον η συγκεκριμένη συσκευή που έχεις, δεν το διαθέτει.

    http://reviews.cnet.com/cordless-pho....html?tag=also

    Εγώ είχα πάρει πριν 2-3 χρόνια μια προσφορά από τον Γερμανό, στα 49 ευρώ έπαιρνες 2 συσκευές. Το KX-TG7200GR, και το
    KX-TGA110EX. Από την ελληνική Panasonic, όχι παραεισαγωγές.

    Ηθελα ένα προηγούμενο μοντέλο που είχε η αδερφή μου με παρόμοια χαρακτηριστικά, αλλά επιπλέον με πράσινη οθόνη, φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, και τηλεφωνητή, αλλά αυτό πήγαινε κάπου 60-70 ευρώ μόνο του.

    Οπότε στα 49 ευρώ οι 2 συσκευές, και ειδικά η 7200 μου ήρθε κουτί. Εντάξει, δεν το χρειάζομαι πολύ τον τηλεφωνητή, αφού έχω την αναγνώριση. Αλλωστε έχω και Viva τηλεφωνητή τώρα, και από ότι είδα, οι περισσότερες συσκευές Panasonic μοιάζουν λίγο πολύ.

    Σε κάποιον συγγενή είδα κάτι που μου άρεσε, αναγνώριση φωνής με ομιλία στα ελληνικά, κι αυτό ωραίο, με πορτοκαλί φωτιζόμενο πληκτρολόγιο αν θυμάμαι καλά, και ότι άλλα έχει το δικό μου. Αλλά είχε πολύ μεγάλους αριθμούς στο αριθμητικό πληκτρολόγιο.
    Είχε και ένα μοντέλο πιο μεγάλο με τα ίδια χαρακτηριστικά, αλλά επιπλέον με οστεόφωνο, για κουφούς, αλλά πήγαινε πολύ η τιμή.

    Γενικά η Panasonic έχει ωραίες συσκευές, και με πολύ καλό ήχο. Κάποια στιγμή μπάνιζα αυτά με την έγχρωμη οθόνη, ή αυτά με μαύρο χρώμα και τιτάνιο που βγήκαν πιο μετά, αλλά όλα κυμαίνονται από 65 και πάνω αλλά προσφέρουν σχεδόν τα ίδια.
    Το θέμα είναι τι επιπλέον δίνουν, αν πάντως μου χαλάσουν αυτές οι συσκευές πάλι Panasonic θα πάρω.

    ........Auto merged post: DimitrisH πρόσθεσε 5 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elephant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά την απάντηση τη βρήκα μόνος, επικοινώνησα με την Panasonic,
    την καταγράφω αν ενδιαφερθεί κανείς...
    Κανένα ενσύρματο Panasonic που εισάγεται στην Ελλάδα, δε διαθέτει αναγνώριση κλήσης στην αναμονή, πράγμα παράξενο ενώ όλα τα ασύρματα της το διαθέτουν εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια!
    Τώρα πρόσεξα ότι λες για τα ενσύρματα. Πάντως στο ασύρματο, κοίταξα να έχει αυτή την λειτουργεία, αναγνώριση στην αναμονή. Στον Γερμανό δεν ήξεραν να μου πούνε, αλλά ευτυχώς το έγραφε και στα κουτιά και των δύο συσκευών. Και οι δύο είναι ασύρματες.

    ........Auto merged post: DimitrisH πρόσθεσε 24 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    http://www.skroutz.gr/s/75307/Panasonic-KX-TS580.html

    Πείτε μου τι δικαιολογεί εκτός το όνομα Panasonic την διαφορά τιμής από τα 38 ευρώ μέχρι τα 60;;;;

    Η διαφορά που βλέπω είναι μόνο στα τελευταία γράμματα, αλλά μπορεί να μην είναι άλλο μοντέλο, KX-TS580EX2B

    http://www.macrotronics.net/product_...roducts_id=595

    http://antoniou24.skroutzstore.gr/p....one.21649.html

    ........Auto merged post: DimitrisH πρόσθεσε 22 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Αυτό πάντως κάνει την δουλειά που θες και νομίζω έχει καλή εμφάνιση.

    http://www.p4c.philips.com/files/s/s...17_pss_ell.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DimitrisH : 25-12-10 στις 04:00. Αιτία: auto merged post

Παρόμοια Θέματα

  1. Αναγνώριση κλήσης
    Από vax στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-10, 14:00
  2. Χτυπάει το VoIP ενώ μιλάω στο σταθερό
    Από oxyd στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-08, 01:21
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-05, 00:06
  4. Αναγνώριση Κλήσης σε σταθερό τηλέφωνο
    Από PALADIN στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-05, 20:03
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-04, 13:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας