Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 131
  1. #106
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Να αναφέρουμε ακόμα πως το Market των Android έχει της ίδιες εφαρμογές με το iphone και κάποιες που στο AppStore διατίθενται επί πληρωμής στο Market είναι Free. (Εγώ είμαι κάτοχος iOS)
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  2. #107
    Εγγραφή
    27-12-2010
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τι είναι android? oeo

  3. #108
    Εγγραφή
    10-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    830
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7390
    SNR / Attn
    10(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είχα ως τώρα WM μέχρι που αποφάσισα να αλλάξω κινητό και να ξεφύγω από τα δύσχρηστα WM.
    Είδα το iphone4 και είδα και ένα με android (GalaxyS)

    Τέτοια απόλαυση στη χρήση του iphone4 δεν περίμενα να καταλάβω. Πραγματικά μοναδικό experience, ένα σύνολο που δεν έχει περιττά, που ό,τι έχει δουλεύει με τον απλούστερο τρόπο που θα περίμενε ο χρήστης. Δουλεύω στον τομέα της χρηστικότητας (εκτός των άλλων), πραγματικά το iphone4 είναι δουλεμένο εξαιρετικά, ένα πολύ καλό δείγμα πραγματικά καλού usability = user experience.

    Όλα είναι εκεί που τα περιμένεις, όταν τα περιμένεις. Σίγουρα έχει περιθώρια βελτιωσης και τα περιμένουμε.
    ------- In the Flesh? -------


  4. #109
    Εγγραφή
    26-04-2009
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    23(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπό τη μία έχεις μια συσκευή με ένα λειτουργικό (iOS)
    Από την άλλη ενα τσούρμο συσκευές και ενα λειτουργικό, ανοικτό, το οποίο μπορείς πρακτικά να το κάνεις ότι γουστάρεις από παραμετροποιήσεις κλπ.

    Η επιλογή ειναι πολύ απλή και εινια Android με ότι συσκευη αντέχει η τσέπη σου.
    Συμφωνώ απόλυτα. Και δεν είδα να αναφέρει κανείς οτιδήποτε για την εταιρία. Με την πολιτική της και τη στάση που έχει προς τους πελάτες της με έχει ήδη χάσει πριν καν δοκιμάσω τη συσκευή της.

    αυτό το έχει δει κανείς; πως γίνετε να το φέρουμε Ελλάντα;

  5. #110
    Εγγραφή
    27-08-2006
    Περιοχή
    Αργος
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΡΓΟΣ
    Router
    Asus,Thomson,Sagem,NetFas
    IPhone υποστηρίζω αλλά θα πάρω και ένα android σε htc desire να το δοκιμάσω

  6. #111
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και χρόνια πολλα.
    Διαβασα πολλα και αποφασισα να γραψω την γνωμη μου.
    ειχα μεχρι χθες το Desire HD εννοείτε rooted και με μια καλη ρομ.
    απο χθες το μεσημέρι εχω το Iphone4 16g και αυτο φυσικα JB. με την 4.1.
    η πρωτη εντυπωση, φανταστικο design πολυ ομορφο κινητο (οσο και αν αυτο ειναι υποκειμενικό, δεν θα υπαρξει κανεις που δεν θα του αρεσει).
    μετα το πρώτο ανοιγμα και αφου τελειωσουν τα διαδικαστικα περι ενεργοποίησης (αυτη και αν δεν ειναι #$%@!$) αντικρίζεις μια οθονη που , και λογω αναλυσης, ειναι απλα αψογη, (λιγο μικρη, αλλα αψογη).
    απο εκει και περα ομως τα ξεχνας ολα αυτα τα θετικα και απορεις γιατι να ειναι τοσο "στριμμένο..." ειδικα οταν ερχεσαι απο αλλο κοσμο, αυτον με τα ανδροειδη, νομιζω οτι δεν υπαρχει καμια σχεση αναμεσα στις δυο πλατφορμες.
    μπορει το iphone να εχει 260.000 εφαρμογες, αλλα για δειτε τι εφαρμογες ειναι! εχει αρκετες πολυ καλες και μετα ενα ματσο χαλια.
    απο την αλλη το ανδροιδες εχει πολλες εφαρμογες, πανω απο 150.000 αλλα ρε γμτ βαλτε ρε μια μνημη ακομα και το HD με το 1,5 γιγα ειναι λιγα, φανταστειτε οτο εχω τωρα στο μηλο 2,2 γιγα εφαρμογες.
    για να μην πλατιαζουμε αλλο, θα πω το εξης.
    ειναι δυο διαφορετικες πλατφορμες η καθε μια με τα συν και πλην και φυσικα οταν μιλαμε για τα σημερινα κορυφαια ειναι και τα δυο παρα πολυ καλα "εργαλεια" η μονη διαφορα ειναι μια, αλλα συμαντικη.
    καποιος που εχει iphone μπορει να μεταπηδησει στο android και μαλιστα και θα το συνηθησει αλλα και θα καταλαβει την ευκολια, απο την αλλη το αντιθετο ειναι πολυ δυσκολο να γινει, και δεν κρινω απο τον εαυτο μου που σημερα δευτερη μερα σκεφτομαι να το δωσω και να παρω παλι το HD...
    επανερχομαι μετα απο καιρο γιατι τα δεδομενα αλλαξαν.
    μπορω να πω οτι μετα την πρωτη εβδομαδα (οπου στην κυριολεξια ψαχνομουνα) ειδα οτι τα πραγματα δεν ειναι τελικα ασπρο η μαυρο.
    κατα κυριο λογο να πω οτι εχει ενα interface παρα πολυ καλο (αν και λειπουν καποιες ειδοποιησεις που ειναι φανταχτερες), κανει τα παντα απλα και χωρις κοληματα, μεχρι σημερα δεν εχει κολλησει και δεν χρειαστηκε το λεγομενο ρεσταρτ.
    σιγουρα δεν εχει out of the box ολα αυτα τα widget και την οθονη (κουρτινα) με τις ειδοποιησεις αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα.
    απο την στιγμη που του παρεις τον αερα απλα κανεις τα παντα, το κανεις οπως θελεις.
    να επισημανω και την αριστη ποιοτητα κατασκευης και τον πολυ καλο ηχο που εχει (αυτα σε σχεση με το DHD).
    το μονο θεμα που ειναι καπως (χωρις βεβαια να μην εχει λυση) ειναι η χρηση του itunes και μαλιστα αν θελεις να το συγχρονιζεις με δυο υπολογιστες πρεπει να μπεις σε μια διαδικασια, και λεω παλι οτι δεν σημαινει οτι δεν γινετε αλλα εχει τον τροπο του.
    απο την αλλη μετα απο ψαξιμο θα παρω πισω και τα περι εφαρμογων... εχει παρα πολλες και καλες, το αστειο ομως ειναι οτι εφαρμογες που υπαρχουν και για τις δυο πλατφορμες στο μηλο ειναι καλυτερες, δουλευουν καλυτερα, εχουν καλυτερη εμφανιση και αυτο δεν ειναι υπερβολη. εδω να πω και για εφαρμογες που με μεγεθος 400-500ΜΒ απλα νομιζεις οτι τις τρεχεις σε PC ή MAC για αλλους .
    οσο για το JB, ναι ειναι απαραιτητο, αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να μην εχει κανει ρουτ το HD και οχι μονο αυτο αλλα καπου ηρεμισα αφου μετα το JB το μονο που εχω να κανω ειναι την επομενη αναβαθμιση και ξανα Jb, σε αντιθεση με το DHD εψαχνα ωρες για "καλη" ρομ και φυσικα ημουν απο ρομ σε ρομ μεχρι να βρω μια που να με ικανοποιει... δλδ. ποτε.
    συμπερασμα, ειναι δυο πολυ καλα κινητα με διαφορετικη φιλοσοφια οποιο και να εχει καποιος θα ειναι ικανοποιημενος, αλλα οταν σου κανει το ενα το αλλο μπορει να ειναι υποδιαιστερο και αντιστροφα.
    πρεπει να βρεις τι ψαχνεις και να αποφασισεις ποιο σε καλυπτει καλυτερα,... εμενα σιγουρα παντως δεν με καλυπτει η google που θελει να μαθει τον "τροπο ζωης μου"
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    ipo, μπορεις να μου πεις λιγο για την ενταση του ηχειου και του ακουστικου έναντι του iPhone3GS που μπορεις να συγκρινεις.

    Με ενδιαφερει αλλα αν ειναι να μην το ακούω.... πρεπει να το ξανασκεφτω.
    φιλε μου ο ηχος στο Desire HD ειναι απλα ενα ματσο χαλια..., ηταν και ενας απο τους λογους που το εδωσα, οι αλλοι λογοι ηταν το μεγεθος και η κακη ποιοτητα κατασκευης.

    ΥΓ παραλιγο να ξεχασω και κατι πολυ βασικο... μπαταρια, χαλαρα καλυτερο το μηλο με διαρκεια σε χρηση και χωρις να το κλεινω μεχρι και 48 ωρες, (οταν λεω χρηση εννοω χρηση, ομιλια 1ωρα, πλοηγηση στο νετ και ψαξιμο εφαρμογων και μαιιλ αλλη μια το λιγοτερο και πλοηγηση με το aurasygic η το navigon αλλα 30-50 λεπτα και φυσικα πανω απο 2-3 ωρες μουσικη ειτε απο τα ακουστικα ειτε απο το ηχοσυστημα στο αυτοκινητο οπου δουλευει και σαν car kit )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alfagamma : 01-02-11 στις 17:11.

  7. #112
    Εγγραφή
    02-02-2006
    Περιοχή
    Πέντε Βρύσες
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21127 / 1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZXV10 W300
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 10.9(dB)
    Και από εμένα iphone. Πιστεύω πως παρόλο που τους περιορισμούς που θέτει η apple, είναι ένα κλικ πιο πάνω απο το android. Επίσης, σαν ποιότητα κατασκευής πιστεύω είναι ανώτερα από οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο αυτή την στιγμή.

  8. #113
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Peristeri
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10396/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    Linksys WAG160N-EU
    SNR / Attn
    9-12(dB) / 31(dB)
    Μαλιστα , εχω απλως δει το IPhone , εχω στην κατοχη μου Symbian 5800 Nokia , HTC Desire Android απλα τα εχω δει σε reviews κλπ...

    Ειμαι της εξης αποψης .
    Το Κινητο ειναι κυρίως για να μπορουν να σε βρουν και για να μπορεις εσυ να βρεις αλλους ,
    Απο εκει και πέρα μπορεις να κανεις μια πραξη , να σε παει στον προορισμο σου μεσω Gps να στειλεις ενα μυνημα .

    Το οτι εγω το χρησιμοποιω μονο για αυτους τους λογους , αντε να ακουσω και λογι μουσκη ραδιο και να παιξω και κανα παιχνιδι δεν παει να πει οτι ολοι το θελουν για αυτη την χρηση.

    Σκεφτειτε πριν κανετε μια τοσο μεγαλη αγορα , Αξιζει πραγματικα να το παρετε ? θα το χρησιμοποιησετε η απλως το ειδατε και σας αρεσε και ενταξει μωρε ας πεταξουμε τα λεφτα μας?

    Κινητο ειναι , παρτε κατι που να κανει αυτα που θελετε και μην ανοιγεστε τοσο πολυ για ενα κινητο ,
    Προτιμηστε μια ταμπλετα ,

    Προσωπικα θα προτιμουσα ενα Ipad και ενα κινητο των 200 ευρω , παρα ενα κινητο των 600 ευρω και τιποτε αλλο.

    Αν το θελετε απλα για μοστρα και σκεφτεστε πως θα κυκλοφορειτε με το Ipad ειναι μεγαλο κλπ τοτε εχουμε ξεκινησει τελειως λαθος

  9. #114
    Εγγραφή
    07-10-2003
    Περιοχή
    Γέρακας
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    17
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport + ac86u
    Path Level
    Fastpath
    σωστά μίλησε ο Manos29...

    αυτό τον συνδυασμό προτίμησα.... ένα android των 150€ και ένα ipad 3G για τον καναπέ, γραφείο, διακοπές και κανένα χαλαρό καφέ. Πιστεύω είναι το τέλειο ζευγάρι, τουλάχιστον για εμένα.

  10. #115
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Αρνούμαι να δεχτώ τόσο ασφυκτικό έλεγχο στο τι εφαρμογές και τι περιεχόμενο θα είναι διαθέσιμα σε μια συσκευή με εξαιρετικό design, καλογυαλισμένο και γρήγορο interface αλλά και με τεχνικά προβλήματα, ελλείψεις και τελικά υπερτιμημένη κατά τη γνώμη μου,
    Android.

  11. #116
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    oxygen&TimeCapsule
    gcf για αυτό υπάρχει το jailbreak

  12. #117
    Είχα iphone 3GS, έχω το 4 τώρα και ένα pad Android. To ios δεν παίζεται με τίποτα και οι εφαρμογές που έχει είναι για όλα τα γούστα - το δε τηλέφωνο το φέρνεις ακριβώς στα μέτρα σου με jailbreak και δεν χρειάζεται να αναβαθμίζεις και συνέχεια αν δεν υπάρχει λόγος.
    Από το Android δεν έχω την ίδια αίσθηση, δεν συγκρίνεται με windows ή symbian εφόσον μιλάμε για τηλέφωνα, είναι πολύ καλύτερο αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι ios (κάποια μέρα ίσως γίνει γιατί ασχολούνται πολλές εταιρίες και πολύς κόσμος, αλλά θα αργήσει....)

  13. #118
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manos29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα , εχω απλως δει το IPhone , εχω στην κατοχη μου Symbian 5800 Nokia , HTC Desire Android απλα τα εχω δει σε reviews κλπ...

    Ειμαι της εξης αποψης .
    Το Κινητο ειναι κυρίως για να μπορουν να σε βρουν και για να μπορεις εσυ να βρεις αλλους ,
    Απο εκει και πέρα μπορεις να κανεις μια πραξη , να σε παει στον προορισμο σου μεσω Gps να στειλεις ενα μυνημα .

    Το οτι εγω το χρησιμοποιω μονο για αυτους τους λογους , αντε να ακουσω και λογι μουσκη ραδιο και να παιξω και κανα παιχνιδι δεν παει να πει οτι ολοι το θελουν για αυτη την χρηση.

    Σκεφτειτε πριν κανετε μια τοσο μεγαλη αγορα , Αξιζει πραγματικα να το παρετε ? θα το χρησιμοποιησετε η απλως το ειδατε και σας αρεσε και ενταξει μωρε ας πεταξουμε τα λεφτα μας?

    Κινητο ειναι , παρτε κατι που να κανει αυτα που θελετε και μην ανοιγεστε τοσο πολυ για ενα κινητο ,
    Προτιμηστε μια ταμπλετα ,

    Προσωπικα θα προτιμουσα ενα Ipad και ενα κινητο των 200 ευρω , παρα ενα κινητο των 600 ευρω και τιποτε αλλο.

    Αν το θελετε απλα για μοστρα και σκεφτεστε πως θα κυκλοφορειτε με το Ipad ειναι μεγαλο κλπ τοτε εχουμε ξεκινησει τελειως λαθος
    Σωστός,
    φαντάσου ότι εγώ έχει χρεαστεί να συνδεθώ μέσω του κινητού σe server με βάση mysql για να κάνω κάποια αλλαγή επέιγουσα.

    Αν είχα ένα απλό κινητό απλά θα έπρεπε να "έτρεχα" να γυρίσω στο γραφείο και αυτό δεν ήταν και τόσο ευκολο.
    Sent From My Computer Using Firefox

  14. #119
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanos_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    iPhone 4 ή Android; Είμαι σε δίλημμα! Help please!

    Υ.Γ. Οι fans του Android παρακαλούνται να προτείνουν το καλύτερο -κατά τη γνώμη τους- μοντέλο (για κινητό μιλάμε πάντα ).
    Δεν είχα ποτέ μου Iphone.
    Πριν από 3 περίπου μήνες πήρα το motorola defy.

    Στους 3 μήνες που το έχω μπορώ να πω ότι δεν το μετάνιωσα.

    Μπορεί το iphone να είναι καλύτερο, μπορεί και όχι. Δεν το ξέρω.

    Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω ένα ανθεκτικό, αδιάβροχο και ποιοτικό τηλέφωνο το οποίο δεν με προβλημάτισε ποτέ, πολύ φθηνότερο από οποιοδήποτε μοντέλο του iphone.
    http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-th...yphrase=iphone
    http://www.skroutz.gr/s/289635/Motor...keyphrase=defy

  15. #120
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19543/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Η συγκεκριμένη σύγκριση είναι "ότι πληρώνεις παίρνεις".

    Είμαι κάτοχος του zte blade,και έχω αλλάξει αρκετές custom roms.Ο λόγος που πήρα το συγκεκριμένο κινητό και όχι κάποιο desire ή galaxy είναι επειδή τόσα πληρώνω.Δεν πρόκειται να διέθετα πάνω απο 200ευρώ για κινητό όσο smart και αν ήταν.

    Το iphone 4 είναι όντως πιό smooth απο πολλά android κινητά και με μεγαλύτερο αριθμό εφαρμογών,αλλά το κόστος του δεν δικαιολογεί αυτή την διαφορά.Όποιος βέβαια "τα ακουμπήσει" για το iphone 4,δεν θα χάσει αρκεί η αξιοποίηση του να είναι και εμφανής.Μιάς και έχω ακούσει τα απίστευτα,είναι τρομερό κόσμημα και τέτοια,είναι για να βάζεις τα γέλια στο πόσο υπερκαταναλωτικοί γινόμαστε και πάμε σε ακρότητες.

    Μιάς και το smartphone έχει γίνει φορητό υποκατάστατο ενός Η/Υ,δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ακόμα και σε αυτά δεν υπάρχουν κατηγορίες χρηστών.

    Εφαρμογές και στα 2 λειτουργικά υπάρχουν για όλες τις δουλειές.Αυτό όμως που με παραξενεύει είναι αν δεν υπήρχε το jb τι θα γινόταν,πολλοί λένε ότι δεν θα σταματήσει να υπάρχει...δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό.

    Πάντως χαμένος δεν βγαίνεις με κανένα απο τα 2,όπως δεν θα έβγαινε κάποιος χαμένος αν έπερνε έναν amd athlon II x2 240 συγκριτικά με κάποιον που θα έπερνε έναν intel core i7 980x και ενώ οι 2 τους θα έκαναν χρήση "βαριάς εφαρμογής" μία σουίτα γραφείου.

Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας