Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Kαλησπερα! Θελω τη βοηθεια σας για αγορα φωτογραφικης μηχανης μ εχρι 100 ευρω αυστηρα!!! Επισης μαλλον θα αγορασω και καρτα μνημης τουλαχιστον 8 γιγα .

    Τη μηχανη τη θελω για απλη χρηση, ταξιδια, αξιοθεατα, φωτο σε εκδρομες κλπ....

    Ειχα μια σονυ που ειχα αγορασει πριν 2 χρονια πανω απο 300 ευρω με σκληρο 4 γιγα και τα παιξε...

    οποτε δε θελω να δωσω πανω απο 100 με τπτ...

    εχω καταληξει σε αυτην:

    http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/P...ey-1592120.htm

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Η ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!!!

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

  2. #2
    Εγγραφή
    04-08-2007
    Περιοχή
    πευκη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    838
    Downloads
    73
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    hol
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    2.7(dB) / 9.2(dB)
    Path Level
    Fastpath

  3. #3
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    .μμμ.... καλυτερη φαινεται ε? αν την ειχε και σε μ αυρη η ασημενια ακομα καλυτερα!
    θα το σκεφτω παντως! φαινεται πιο συμφερουσα αγορα απο της κοντακ!
    ευχαριστω!

    edit: μολις ειδα οτι ειναι με μπαταριες! δυστυχως με χαλαει αυτο...θελω να ειναι λιθιου επαναφωρτιζομενη....

    ........Auto merged post: GEORGEZERV76 πρόσθεσε 7 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    http://www.multirama.gr/products/pro...7&catid=060400

    αυτη?

    ........Auto merged post: GEORGEZERV76 πρόσθεσε 18 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    σας εχω πρηξει, συγνωμη, μαλλον καταλειγω σ αυτην αν και η σονυ μου ειχε βγει σκαρτη

    http://www.kotsovolos.gr/site/produc...&cmicc=skroutz


    ΤΙ ΛΕΤΕ????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GEORGEZERV76 : 30-12-10 στις 18:41. Αιτία: auto merged post

  4. #4
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    φιλαράκι δώσε κάτι παραπάνω (αν το όριό σου είναι 100 κάντο 118) και πάρε την canon ixus 105.......απλά δεν υπάρχει μηχανή στα λεφτά αυτά που κάνει η συγκεκριμένη που να είναι καλύτερη...και μην κοιτάς ότι μια μηχανή έχει 4 οπτικό ζουμ και η άλλη 5 διότι το σημαντικότερο ρόλο παίζει η ποιότητα του φακού και όχι τα διάφορα μπιχλιμπίδια ούτε τα pixel.....αν πήγαινα σε sony θα πήγαινα μόνο στην w380 και σε καμία άλλη.....ακόμα και στη fuji θα βρεις φωτογραφικές μηχανές με 10 οπτικό ζουμ που όμως η ποιότητα φωτογραφίας σε σχέση με την canon είναι υποδεέστερη.....δεν σου λέω να πας στην canon ixus 130 διότι κοστίζει 160 και η διαφορά της με την 105 είναι ουσιαστικά μόνο στο video.....αλλά άκουσέ με πάρε τη συγκεκριμένη μηχανή και θα με θυμηθείς....είναι περίπτωση για τα λεφτά της.....εγώ την παρήγειλα από την αντιπροσωπεία την intersys και την αγόρασα πιο φτηνά από ότι πουλιέται στα μαγαζιά....στα μαγαζιά έχει αρχίσει και εξαφανίζεται.....αν έπαιρνες επαγγελματική μηχανή θα σου έλεγα nikon αλλά σε αυτήν την κατηγορία μηχανών αυτή ξεχωρίζει σε σχέση με την τιμή της.....ζήτησα και γω βοήθεια εδώ μέσα σε άλλο ποστ δεν μου απάντησε κανείς αλλά τελικά επέλεξα τη συγκεκριμένη ρωτώντας 2-3 σοβαρούς ανθρώπους που δεν κοιτάνε αν το οπτικό ζουμ είναι 4 ή 5.....διότι μπορεί να βλέπεις κάποια χαρακτηριστικά σε κάποια άλλη μηχανή κάπως καλύτερα αλλά μετράει και η ποιότητα των εξαρτημάτων.......καλημέρα και χρόνια πολλά.......

  5. #5
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    χρονια πολλα και χιλια ευχαριστω φιλε μου! αν μου τη συστηνεις τοτε για 20ευρω διαφορα δε τιθεται θεμα, αν οντως αξιζει! δε με νοιαζει το βιντεο δε το χρησιμοποιω...καλο ζουμνα εχει, καθαρες και σταθερες φωτο να βγαζει και τουλαχιστον 12 πιξελ ν α εχει....
    παντως η σουπερ ντουπερ σονυ που ειχα παρει πριν 2 χρονια τα εφτυσε! αρχισε να τρεμει και να βγαζει..κουνιστες φοτο απο μονη της....

    αν δε σου ειναι κοπος μου δινεις κι ενα λινκ με τη μηχανη που προτεινεις
    ?
    ευχαριστω!


    edit: την ειδα! και μαλιστα στο...καφε χρωμα τα σπαει! καμια σχεση με το αχρωμο ασημι!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GEORGEZERV76 : 31-12-10 στις 15:04.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    φιλαράκι κι εγώ σε καφέ την παρήγγειλα ......στο www.intersys.gr μου τη δίνουνε 117 ευρώ και κάτι αλλά με μεταφορικά μαζί....αν σου είναι εύκολο αν μπορείς όταν την πάρεις και αν την πάρεις πες μου αν έχει ελληνικό μάνουαλ μέσα.....επίσης πήρα μια απλούστατη θήκη από το multirama που κάνει 9 ευρώ για να την βάζω μέσα επίσης μια ακόμα μπαταρία imitation για να έχω και μια δεύτερη από το www.batteries.gr που κάνει κάπου 8 ευρώ και επίσης σου συνιστώ να πάρεις μια memory card τύπου SHDC της εταιρείας sandisc των 4gb που χωράει της παναγιάς τα μάτια μέσα κάπου 700 φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση αυτή κάνει κάπου 12 ευρώ.....αν μπορείς πες μου όταν την παραλάβεις για ελληνικό μενού αν έχει σε μάνουαλ.....ευχαριστώ πολύ

    υ.γ.ο λόγος που προτίμησα να την πάρω από την επίσημη αντιπροσωπεία ήταν ότι αν πάθει κάνει να τους πω "από σας την πήρα έτσι κι έτσι" νομίζω είναι καλύτερο από το να την πάρω από το οποιοδήποτε μαγαζί....μπορεί όμως να κάνω και λάθος....το θέμα είναι ότι ανυπομονώ να την πάρω στα χέρια μου και από ότι βλέπω θα μου έρθει μάλλον από δευτέρα λόγω αργιών

  7. #7
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    4 giga η 8 giga η καρτα? γιατι απο το παμπλικ που βρηκα την μηχανη (θα την παρω μαλλον μετα τις γιορτες), βρηκα και μια καρτα τοσιμπα των 8 γιγα SDHC 22 ευρω περιπου...πιστυεις οτι ειναι υπερβολη στα 8?? αλλα με φουλ ποιοτητα εικονας και τοσα πιξελ θα φτανει μια 4αρα??

    μια χαρα σε βρισκω! με επεισες και μενα μαλλον γιατι και δεν ηθελα να ξαναμπλεξω με σονυ (κακη εμπειρια) και η κοντακ που ειχα βρει στα 80 περιπου μου φαινοταν λιγο....δευτερη επιλογη!

    οποτε λογικα χτυπαω την καφε απο το παμπλικ στα 118 και μαλλον την 8αρα την καρτα... για 10 ευρω κερδιζεισ αλλα 4 γιγα αλλωστε.........

    edit: εχει και της σαντισκ καρτα 8 γιγα, 21.40!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GEORGEZERV76 : 31-12-10 στις 15:40.

  8. #8
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    εμένα με καλύπτει η 4άρα και πιστεύω ότι οι καλύτερες είναι οι sandisc.άραγε θα βγάζεις περισσότερες από 700 φωτογραφίες σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και να σβήνεις συνέχεια για να σου χρειάζεται να πάρεις την 8άρα?υπερβολή το βρίσκω αλλά εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου....το θέμα είναι είσαι σίγουρος ότι μετά τις γιορτές θα την βρεις?εγώ σε όσα καταστήματα πήγα στη γλυφάδα σε καφέ χρώμα δεν την έβρισκα με τίποτα και από τα άλλα χρώματα άντε να είχανε κανά τελευταίο κομμάτι......μην ξεχάσεις να μου πεις για ελληνικές οδηγίες χρήσεως....

  9. #9
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    λογικα θα την παρω μεσω ιντερνετ απο το σαιτ του παμπλικ!!!! ελπιζω να βρεθει! και παλι βασιζομαι στη γνωμη σου οτι αξιζει σαν μηχανη, ετσι φαινεται κι ολας!!!
    εννοειται θα σου πω αν εχει!

  10. #10
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    τελικα ζοριζομαι λιγο να δοσω τα λεφτα για την συγκεκριμενη κανον!!! υπαρχει καμια αλλη προταση σε κατω των 100 ευρω???

  11. #11
    Εγγραφή
    04-07-2008
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    10db(dB) / 28db(dB)
    Αν και εγώ επιμένω οτι η επιλογή της canon είναι μακραν η καλύτερη σε αυτά τα λεφτά, εφόσων λες οτι δεν σε παίρνει καθόλου για πάνω από 100€ πάρε είτε αυτή είτε αυτή.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    ευχαριστω πολυ! αν και δεν ειανι και τρελη διαφορα στη τιμη, αν οντως ειναι τοσο καλυτερη η κανον ισως κανω τη.....θυσια!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    ΓΙΑΥΤΗΝ Εδω τη γνωμη εχετε?

    http://www.public.gr/prod/digital-ca.../prod100016pp/

  14. #14
    Εγγραφή
    03-10-2008
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Πάρε αυτήν αφού λέει ότι είναι ευρηγώνια είναι καλή γιά τοπία εκτός άν σέ ενδιαφέρει καί τό macro ,η olympus είναι μιά σοβαρή εταιρεία άλλωστε η ποιότητα είναι ίδια ότι καί άν πάρεις σέ αυτή τήν τιμή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος interman : 18-01-11 στις 15:45.

  15. #15
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    εμένα πάντως μου ήρθε αυτή που σου είπα και δεν την χορταίνω και τι μου λες τώρα εσύ για OLYMPUS που είναι όλο βλάβες.......

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα φωτογραφικης μηχανης μεχρι 120 ευρω
    Από shikabalas στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-10, 03:26
  2. Αγορά φωτογραφικής μηχανής !!
    Από Sofonias στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-10, 17:44
  3. Αγορα φωτογραφικης μηχανης
    Από Ferez στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-10, 15:50
  4. αγορα φωτογραφικης μηχανης μεχρι 300 e
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-08, 20:26
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-07, 12:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας