Εμφάνιση 1-13 από 13

Θέμα: pes8 ps3 on line

  1. #1
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είμαι νέος κάτοχος ps3 και fun pes8

    ξέρει κάποιος φίλος αν αγοράσω το pes8 θα βρω σερβερ να παιξω on line?
    η επιδή είναι παλιό τον έχουν κατεβάσει?
    δίνει το παιχνίδι τη δυνατότητα να φτιάξω δικο μου room για να μπορω να παιξω με τα φιλαράκια μου?

  2. #2
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Network

    As of January 13th 2010, the servers for PES 2008 have been discontinued, affecting the PC, PS2 and PS3 versions of the game.

    This means that there will no longer be an online mode for PES 2008.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    sorry τωρα που ανοίγω συζήτηση, αλλά είναι σωστό αυτό???

    ο καθένας που πλήρωσε για να έχει το παιχνίδι ον λαιν και δε θέλει να αγοράσει το καινούργιο???
    δε θα πρεπε να του παρέχει η εταιρία μόνιμα τη δυνατότητα να συνδέεται και να παίζει?
    αφου το πλήρωσε...
    τι με νοιάζει εμένα αν θές εσύ κάθε χρόνο να βγάζεις καινούργιο, γούστο σου και καπέλο σου
    αλλά εγώ δε γουστάρω να το αγοράσω, πως μου κόβεις τη σύνδεση απο το ακριβοπληρωμένο παιχνίδι μου? κα ΚΟΝΑΜΙ ή κα SONY ή όποιος τα κουμαντάρει αυτά.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    κα ΚΟΝΑΜΙ ή κα SONY ή όποιος τα κουμαντάρει αυτά.
    Νομιζω πως κα8ε εταιρια ειναι υπευ8υνη για το παιχνιδι της οποτε 8α ελεγα η konami.Παντως δεν καταλαβαινω ιδιαιτερα τον εκνευρισμο σου απο τη στιγμη που το 2008 ηταν απο τα χειροτερα που εχουν κυκλοφορησει και το 2009 πουλιεται 10 ευρω ενω το 2010 για 20...
    http://www.skroutz.gr/c/414/playstat...olution+Soccer

  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω άλλη άποψη για το 8 και μάλιστα την καλύτερη, κι εγώ και η παρέα μου, και παίζουμε χρόνια το συγκεκριμένο ποδοσφαιράκι, που σημαίνει οτι έχουμε άποψη,

    θεωρούμε χειρότερα το 9, λίγο καλύτερο το 10 και λίγο καλυτερο το 11, αλλά 8 δεν είναι κανένα,
    εντάξει το 11 μπορεί να χει εξελιγμένες κινήσεις αλλα τι να το κάνεις που πρέπει να είσαι μάγος για να τις βγάλεις,
    για μένα το 11 είναι ωραίο αλλά έχει κάποια προβληματάκια, όπως τα σουτ για παράδειγμα που είναι απαίσια, άσε τα πέναλντι, που απο τον πιό εύκολο τρόπο να πετύχεις γκολ τον έχουν κάνει τον πιό δυσκολο,
    και με την ευκαιρία, μήπως ξέρει κανένας σχετικά με τις πάσες του 11 πως θα φεύγουν γρήγορα απ τον παίκτη? γιατι είναι πολύ αργές, αλλά βλέπω κάποιους τύπους στο on line που τις κάνουν να φεύγουν γρήγορα, υπάρχει κανένα κόλπο?
    και επίσης υπάρχει κανενα hack η κάτι άλλο για το ps3?
    γιατί στο on line κάποιες ομάδες αντιπάλων που συναντάω είναι πολύ δυνατές σαν πειραγμένες.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-11-2009
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.964
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asterias Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως μου κόβεις τη σύνδεση απο το ακριβοπληρωμένο παιχνίδι μου? κα ΚΟΝΑΜΙ ή κα SONY ή όποιος τα κουμαντάρει αυτά.
    Καταρχην η SONY και η οποια sony δεν εχει καμια ευθυνη, η αποφαση ειναι αποκλειστικα της ΚΟΝΑΜΙ.. εκτος απο αυτο δεν ειναι 1η φορα που συμβαινει κατι τετοιο, εχει συμβει στο προσφατο παρελθον ακριβως το ιδιο με το παιχνιδι HALO 2 οπως μπορεις να διαβασεις εδω
    και εδω ...

    παντως για το αν ειναι σωστο η λαθος, για μενα ειναι 100% λαθος!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aristomenis : 13-01-11 στις 22:42.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Έχω άλλη άποψη για το 8 και μάλιστα την καλύτερη, κι εγώ και η παρέα μου, και παίζουμε χρόνια το συγκεκριμένο ποδοσφαιράκι, που σημαίνει οτι έχουμε άποψη,
    Παω πασο για την ποιοτητα του pes08 διοτι αν κι εγω το παιζω (με περιστασιακο ομως πια τροπο) εδω και δεκαετιες απο την εποχη του SNES , ωστοσο απο τα σχολια σου κατανοω οτι συνεχιζεις να το λιωνεις πολυ πιο προσφατα απο εμενα... :P

    Συμφωνω οτι 8α ηταν καλυτερα να συνεχιζοταν το online του pes08 αλλα μην ξεχνας οτι μιλαμε για μια σειρα που βγαζει 1 παιχνιδι το χρονο οποτε μακροχρονια η εταιρια 8α επληττε εμμεσα τις πωλησεις της σειρας αφου ουσιαστικα 8α μοιραζε (εστω και λιγο) το κοινο της αν συνεχιζε να υποστηριζει το online για περισσοτερους απο τους 3 τελευταιους τιτλους.

    Ασε που τελικα εν τελει 8α μοιραζονταν οι (ενημερωμενοι και αρα καλυτεροι) παικτες τοσο πολυ που δεν 8α εβρισκες σοβαρο ανταγωνισμο.Υπαρχουν πολλα σχετικα παραδειγματα απο την πιο <<ωριμη>> online gaming αγορα του pc...

  8. #8
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σωστό το σκεπτικό σου και συμφωνώ,
    αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός οτι είναι λάθος που το κόβουν.

    τέλος πάντων,
    σχετικά με το 11 λοιπόν, ξέρει κανένας αν υπάρχει κανένα cheats ή κανένα hack???
    γιατί όπως λέω και παραπάνω κάποιοι στο ον λαιν είναι με πολύ δυνατές ομάδες.

    υπάρχει περίπτωση να τις έχουν πειράξει? ή μήπως δυναμώνουν απο το masterleague και τις τραβάνε απο κει και στο ον λαιν?

  9. #9
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    ή μήπως δυναμώνουν απο το masterleague και τις τραβάνε απο κει και στο ον λαιν?
    To δευτερο.Εχουν αναφερ8ει και περιπτωσεις που απλα αλλαζοντας τους παικτες μιας ομαδας αντι να παιξεις π.χ. με τη κανονικη pes united ξεκινας με περισσοτερα μετρητα και φανερο πλεονεκτημα στο online.

  10. #10
    Εγγραφή
    28-11-2009
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.964
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @ asterias

    μια ενημερωτικη ερωτηση απο ποτε παιζεις pro ?

    για μενα οπως ειχα πει και σε παλιοτερο topic, μου αρεσει το pro 2 [ τι μου θυμιζει αυτο το Intro, με παει χροοοονια πισω)
    το pro 5 (αν δεν εδινε τοοοοοσα fouls) και το pro 2008... πιστευω οτι το χειροτερο της σειρας ηταν το pro 2009, το 2010 λιγο καλυτερο, και με το pro 2011 δεν εχω ασχοληθει αρκετα ωστε να εχω μια συνολικη εικονα του παιχνιδιου, αν και απο αυτο το λιγο μου εδωσε την εικονα πως απλα ειναι καλυτερο απο το 2010 και δεν κανει το μπαμ... (το "ατιμο" το FIFA, και ας μην θελω να το παραδεχτω, ειναι καλυτερο) οσο για την ελληνικη περιγραφη, τι να πω, τη χαιρετιζω ως προσπαθια αλλα το αποτελεσμα ειναι fail....

  11. #11
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λοιπόν φίλε Αριστομένη,
    pro παίζω απο το 1998 που τότε δεν το έλεγαν pro σε ps1 και απο τότε κάθε χρόνο
    παίρνω το καινούγιο που βγαίνει,
    δε θυμάμαι χροοοονια πίσω αν υπήρχε κάποιο καλύτερο απ όλα τα καινούργια για να το αναφέρω,
    ίσως το 6, ποτέ μα ποτέ όμως δεν είχα παίξει online, πάντα μόνος ή με φιλαράκια,
    τώρα με την αγορά του ps3 είπα να εκσυγχρονιστώ κι εγώ λίγο και ξεκίνησα το online,
    κι ενώ πίστευα οτι το ξέρω το παιχνίδι κάπως καλά, εμφανίζονται τώρα κάτι τύποι που πετάνε,
    με τις ομάδες τους εμφανώς πιο δυνατές όπως αναφέρω και πιο πάνω.
    Αν μου έδεινε η ΚΟΝΑΜΙ το ποδοσφαιράκι του 8 με τη μορφή του 11 και με ίσως κάποιες μικρές επεμβάσεις, για μένα θα ήταν το τέλειο όλων!

  12. #12
    Εγγραφή
    28-11-2009
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.964
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι θυμαμαι, δεν το ελεγα pro evolution αλλα ISS PRO (το intro του), σχετικα με αυτα τα pro που αναφερω, συμφωνεις??

  13. #13
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για τα 9, 10 και 11 συμφωνω,
    τα πιο παλια που αναφερεις 2 και 5 δε τα θυμαμαι καθολου.

Παρόμοια Θέματα

  1. ps3 break v 1.2 - ps3 games - fight stick street fighter - psp go - xbox 360
    Από darksoho στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-10, 13:57
  2. Hori Real Arcade Pro (New PS2/1/PC/PS3, Arcade Stick, + USB PC/PS3 Adaptor)
    Από Vadur στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-10, 13:35
  3. Linsys WAG54G2 και on-line games μέσω wireless network στο PS3
    Από mistac75 στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-09, 18:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας