Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Game Consoles
    Το στέλεχος της Nintendo, Reggie Fil-Amie, ανακοίνωσε σήμερα πως το Nintendo 3DS θα κυκλοφορήσει στις 25 Μαρτίου στην Ευρώπη και στις 27 Μαρτίου στις Η.Π.Α. Εξωτερική η συσκευή θα είναι ίδια με το Nintendo DSi και θα είναι συμβατή με τα προηγούμενα παιχνίδια για το DS και το DSi. Θα κυκλοφορήσει σε δύο χρώματα: μπλε (Aqua Blue) και μαύρο (Cosmo Black). Οι χρήστες θα μπορούν να κατεβάζουν παιχνίδια από ένα online κατάστημα με την ονομασία eshop.

    H τιμή στην Ευρώπη θα είναι 249€ με εξαίρεση την Βρετανία που θα πωλείται λίγο ακριβότερα (229.99£). Oι τιμές αυτές αντιστοιχούν περίπου σε 336 δολάρια όταν στις Η.Π.Α. θα πωλείται στα 250 δολάρια.

    Τo 3DS προσφέρει την εμπειρία τρισδιάστατου παιχνιδιού χωρίς τα γνωστά γυαλιά ενώ υποστηρίζει και την λήψη τρισδιάστατων φωτογραφιών με την χρήση των δύο καμερών που διαθέτει. Επίσης διαθέτει γυροσκόπιο και επιταχυνσιόμετρο ενώ αντί για το καλώδιο φόρτισης θα έχει βάση φόρτισης (charging dock). Η Nintendo έχει, πρόσφατα, προειδοποιήσει πως δεν είναι ιδιαίτερα υγιεινό για παιδιά κάτω των 6 ετών να βλέπουν τρισδιάστατες εικόνες.

    παιχνίδια που θα συνοδεύουν την άφιξη της νέας συσκευής θα είναι τα: The Sims (EA), Ridge Racer 3D (Namco Bandai), Super Street Fighter IV 3D Edition (Capcom), Resident Evil The Mercenaries 3D (Capcom), Dead of Alive: Dimensions (Tecmo), Pro Evolution Soccer 2011 (Konami), Madden Football (EA), Asphalt 3D (Ubisoft), Combat of Giants (Ubisoft): Dinosaurs, Lego Star Wars (Lucasarts), Pilotwings Resort, Nintendogs + Cats, SteelDiver, Kid Icarus Uprising, Legend of Zelda: Ocarina of Time.


    Πηγές: Cnet και Τechspot

  2. #2
    Το avatar του μέλους ThanosKou
    ThanosKou Guest
    ωχ, κιαλλα εξοδα για τους γονεις ! :P

  3. #3
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Για παιδιά κάτω των 6 δεν θα είναι υγιεινό, αλλά εγώ θέλω να δω πόση ώρα θα μπορεί να παίξει ενας ενήλικος σε αυτή την οθόνη. Βέβαια η μπαταρία κρατάει κανα 3ωρο οπότε θες δε θες θα σταματήσεις.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.269
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    12.7(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για παιδιά κάτω των 6 δεν θα είναι υγιεινό, αλλά εγώ θέλω να δω πόση ώρα θα μπορεί να παίξει ενας ενήλικος σε αυτή την οθόνη. Βέβαια η μπαταρία κρατάει κανα 3ωρο οπότε θες δε θες θα σταματήσεις.
    αυτο μας λεει οτι γενικα μπορει να σου κανει προβλημα, ειδικα για κατω των 6 ειναι απαγορευτικο. δε σημαινει ομως οτι για μεγαλυτερους ειναι τα παντα οκ

    Nintendo stated that viewing images in 3D may cause damage to the eyes, especially in children younger than six years old

    http://www.huffingtonpost.com/2010/1..._n_802426.html


  5. #5
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Μου κάνει εντύπωση που θα βγει στην αγορά συσκευή που ενέχει κίνδυνο για την υγεία των ματιών του χρήστη της. Ειδικά για μία παιχνιδομηχανή, όπου οι ώρες ενασχόλησης συχνά είναι πολλές και συνεχόμενες.

    Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί οι τιμές στις Η.Π.Α. είναι χαμηλότερες απ' ό,τι στον υπόλοιπο κόσμο.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25095/4913
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 22.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί οι τιμές στις Η.Π.Α. είναι χαμηλότερες απ' ό,τι στον υπόλοιπο κόσμο.
    Αν κατασκευάζονταν στις ΗΠΑ θα έλεγα λόγω μεταφορικών, αλλά νομίζω ότι υπάρχει χαμηλότερη φορολόγηση.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί οι τιμές στις Η.Π.Α. είναι χαμηλότερες απ' ό,τι στον υπόλοιπο κόσμο.
    Απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει ΦΠΑ στις ΗΠΑ, τουλάχιστον όχι σε όλες τις Πολιτείες.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  8. #8
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThanosKou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωχ, κιαλλα εξοδα για τους γονεις ! :P
    Όσο δεν βγαίνουν τρισδιάστατοι τίτλοι Mario, δεν κινδυνεύουμε. Αυτό το κόλλημα έχουν οι δικοί μου, τριδιάστατο ποδόσφαιρο είδαμε στο φορτηγό της Sony και δεν τους εντυπωσίασε, ευτυχώς! Τώρα μου έβαλαν project να μετατρέψουμε ένα παλιό laptop σε Wii!

    ........Auto merged post: jap πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει ΦΠΑ στις ΗΠΑ, τουλάχιστον όχι σε όλες τις Πολιτείες.
    ΦΠΑ ασφαλώς και δεν υπάρχει, αλλά υπάρχει πολιτειακός φόρος, με τεράστιες διαφορές από πολιτεία σε πολιτεία. Αλλά αν παραγγείλεις με mail order από άλλη πολιτεία είναι tax free, γι' αυτό και έχει τόση άνθηση εδώ και δεκαετίες το mail order.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jap : 20-01-11 στις 13:16. Αιτία: auto merged post
    hnesne

  9. #9
    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περιοχή
    Έυβοια
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    baudTec conn-x
    Αντε για να δουμε τι θα δουμε απο την nitendo...

  10. #10
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κάνει εντύπωση που θα βγει στην αγορά συσκευή που ενέχει κίνδυνο για την υγεία των ματιών του χρήστη της. Ειδικά για μία παιχνιδομηχανή, όπου οι ώρες ενασχόλησης συχνά είναι πολλές και συνεχόμενες.

    Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί οι τιμές στις Η.Π.Α. είναι χαμηλότερες απ' ό,τι στον υπόλοιπο κόσμο.
    Η Nintendo το λέει αυτό για να είναι καλυμμένη.
    Για δες τι λένε οι ειδικοί: http://www.engadget.com/2011/01/11/3...defends-ninte/.
    Με άλλα λόγια η Nintendo προειδοποιεί για πιθανό κίνδυνο από το 3DS ενώ η American Optometric Association το θεωρεί πολύ καλό για έγκαιρη διάγνωση προβλημάτων. Μπορείς να βρεις και πολύ αναλυτικότερα άρθρα στο Google, απλά βιάζομαι τώρα.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Έχει βρει τη κότα με τα χρυσα αυγα... καθε ενα χρόνο βγάζει και απο ένα DS...

    Βέβαια respect για το backwards compatibility... πολλές εταιρίες έχουν ακριβώς την αντίθεση πολιτική... αλλά...

  12. #12
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επιτέλους! Την περιμένω την κονσολίτσα αυτή πως και πως! Επίσης η ενσωματωμένη 3d κάμερά της είναι αυτό που μου κινεί το ενδιαφέρον περισσότερο από όλα!

    Για το κατά πόσο ειναι ασφαλής ή όχι, προτιμώ να ρωτήσω έναν οφθαλμίατρο και ένα νευρολόγο αντί να βασιστώ στην προειδοποίηση της Nintendo.

    Η εταιρία ειναι υποχρεωμένη να αναφέρει κάποιους ενδεχόμενους κινδύνους, όπως ήδη αναφέρεται σε όλα τα videogames ότι ενδέχεται να προκαλέσουν κρίσεις επιληψίας σε άτομα με κατάλληλο υποβαθρο.

    Αν είχα παιδί, έτσι και αλλιώς δεν θα του γνώριζα τα videogames μέχρι τα 10 του τουλάχιστον, καθώς δεν έχουν κάτι να του προσφέρουν πάνω στην πνευματική του ανάπτυξη, σε αυτή την ηλικία.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχα παιδί, έτσι και αλλιώς δεν θα του γνώριζα τα videogames μέχρι τα 10 του τουλάχιστον, καθώς δεν έχουν κάτι να του προσφέρουν πάνω στην πνευματική του ανάπτυξη, σε αυτή την ηλικία.
    Μεχρι τα 10 ας περιοριστεί στη τηλεόραση

  14. #14
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μεχρι τα 10 ας περιοριστεί στη τηλεόραση
    Χαχαχαχα....προς θεού! καλύτερα τα videogames

  15. #15
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχαχα....προς θεού! καλύτερα τα videogames
    Εκεί ήθελα να καταλήξω

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-10, 16:10
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-08, 15:43
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-07, 12:33
  4. Το 2008 θα κυκλοφορήσει το Zune στην Ευρώπη
    Από Reef στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-06, 22:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας