Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το 2play δε το σκεφτόμουν γιατί δεν εχω κανένα στο εξωτερικό αλλά το Unlimited το ψιλοσκέφτομαι. 4 ώρες στα κινητά είναι δελεαστικό, να μειώσω και λίγο το λογαριασμό του κινητού μου!

  2. #17
    Εγγραφή
    20-08-2010
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Γίνεται να συνδυαστεί το unlimited με nova?? Με ενδιαφέρουν οι κλήσεις προς κινητά και η μπάλα κατα βάση.
    Κάλυπτα κι εγώ τον Κώστα Κατσουράνη !!

  3. #18
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Γινεται με τη γνωστη 20% εκπτωση που ισχυει για ολα τα αλλα πακετα nova και forthnet.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Αν σε ενδιαφέρει μόνο το ποδόσφαιρο από τη Nova και από το ποδόσφαιρο μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα, δες μήπως πας στο unlimited για τα κινητά και στο 2μηνο του nova in a box. Δεδομένου ότι το πρωτάθλημα τελειώνει σε λίγο, μη πληρώνεις και nova όλο το καλοκαίρι που δεν έχει τόσο πολύ ποδόσφαιρο. think smart ;-)

  5. #20
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    Netgear DGN2200
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgevtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    *για τις κλήσεις προς σταθερούς προορισμούς για τις χώρες Αλβανία, Βουλγαρία, Βραζιλία, Νότια Αφρική, Ουκρανία, Π.Γ.Δ.Μ, Περού, Ρουμανία, Ρωσία, Σερβία, Φιλιππίνες ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 800 λεπτών συνολικά. Μετά τη κατανάλωση των 800 λεπτών, οι κλήσεις χρεώνονται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο.

    Μέχρι πριν κάποιο χρονικό διάστημα ήταν τελείως απεριόριστο...αλλά και τα 800 λεπτά/μήνα πιστεύω πως είναι υπέρ-αρκετά. Και να πω και ένα μπράβο στην Forthnet για την ενημέρωση της..(ναι με πήρανε τηλέφωνο στο σπίτι να ενημερώσουν για αυτή την αλλαγή)!!! Πάντως καλό θα ήταν να είχαν και ένα τρόπο να μαθαίνεις τα υπολοιπόμενα δωρεάν λεπτά που έχεις!! Ρε παιδιά είμαι απο τους τυχερούς που εδώ και σχεδόν 4 χρόνια δεν έχω πρόβλημα με την εν λόγω εταιρία?? μέχρι και μια φορά που χρειάστηκα την βοήθεια τους έπιασα αμέσως γραμμή...

  6. #21
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Κι εγώ δε θυμάμαι να έχω κάποιο πρόβλημα, αλλά αυτό σχετίζεται και με τις απαιτήσεις που έχεις από τη γραμμή σου. αν θες συνέχεια και αδιάκοπα 24MB και ping στο πάτωμα, τότε κάποιες μέρες θα είσαι παραπονεμένος. Έχω καταλήξει ότι το θέμα τις ικανοποίησης είναι εντελώς υποκειμενικό, εκτός από τις περιπτώσεις αποσυνδέσεων ή σοβαρών βλαβών.

  7. #22
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electroman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αλλά και τα 800 λεπτά/μήνα πιστεύω πως είναι υπέρ-αρκετά. Και να πω και ένα μπράβο στην Forthnet για την ενημέρωση της..(ναι με πήρανε τηλέφωνο στο σπίτι να ενημερώσουν για αυτή την αλλαγή)!!! Πάντως καλό θα ήταν να είχαν και ένα τρόπο να μαθαίνεις τα υπολοιπόμενα δωρεάν λεπτά που έχεις!! Ρε παιδιά είμαι απο τους τυχερούς που εδώ και σχεδόν 4 χρόνια δεν έχω πρόβλημα με την εν λόγω εταιρία?? μέχρι και μια φορά που χρειάστηκα την βοήθεια τους έπιασα αμέσως γραμμή...
    Και όμως κάποιοι "χτυπάνε" 8000 λεπτά/μηνα και διαμαρτύρονται (η πολιτική ορθής χρήσης εφαρμόστηκε μονο προς κάποιες χώρες γιατί εκεί γινοταν μη ορθή χρήση...).
    Η ενημέρωση έγινε με επιστολή που πήρες στον λογαριασμό σου, εγω παρόλο που δεν χρησιμοποιώ εξωτερικό πήρα την επιστολή.
    Τα υπολοιπόμενα και γενικά καθημερινά τον λογαριασμό σου μπορείς να τον ελένχεις με το online εργαλείο - βοηθάς και το περιβάλλον - όπου βλέπεις οποιαδήποτε στιγμή τις κλήσεις σου αναλυτικά. Παρε ένα τηλέφωνο στο 13831 και ζήτα να γινει αλλαγή και να σου αποσταλλούν οι κωδικοί.

    - Για το Unlimited είναι το ίδιο πακέτο 2PLAY με 4 ώρες κινητή (μέσο κόστος για ένα πακέτο Κινητής Τηλεφωνίας το 4 ώρες προς όλους κοστίζεις 30-40 ευρώ...) Δεν ξέρω όμως εαν η οικονομία που επιτυγχάνει μας κάνει να αλλάξουμε την συνήθεια του κινητού.
    Συνδυαστικά π.χ. με NovaFull Pack ... έχει με περίπου 90 ευρώ/μηνα , internet - απεριόριστη τηλεφωνία και ψυχαγωγία .

    Ισχύει φυσικά για παλιούς και νέους συνδρομητές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FSHOPAXD : 27-02-11 στις 13:22.

  8. #23
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silegav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε ενδιαφέρει μόνο το ποδόσφαιρο από τη Nova και από το ποδόσφαιρο μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα, δες μήπως πας στο unlimited για τα κινητά και στο 2μηνο του nova in a box. Δεδομένου ότι το πρωτάθλημα τελειώνει σε λίγο, μη πληρώνεις και nova όλο το καλοκαίρι που δεν έχει τόσο πολύ ποδόσφαιρο. think smart ;-)
    Μεγάλη κουβέντα! θα έχω έκπτωση 20% στη forthnet με το nova-in-a-box?

  9. #24
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lapetr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη κουβέντα! θα έχω έκπτωση 20% στη forthnet με το nova-in-a-box?
    Το Nova in a box δεν ειναι συνδρομητικό προιόν, το παίρνεις ως έχει. Ειναι χωρίς δεσμεύσεις εξοπλισμός και προπληρωμένη συνδρομή.
    Αυτό είναι , δεν αλλάζει. Μετά την λήξη της προπληρωμένης διάρκειας, χωρίς να αλλάξεις την συνδρομή σου μπορείς να πάς σε ένα κατάστημα και να το συνδυάσεις με έκπτωση με οποιαδήποτε συνδρομή Forthnet.
    Επίπλέον το προνόμιο (συνδυασμένη υπηρεσία Forthnet-Nova) μπορείς να το αλλάζεις πακέτο π.χ. Start Pack χωρίς να το κόβεις μειώνοντας έτσι το κόστος συνδρομής σου απλά με ένα τηλέφωνο προς Nova.

  10. #25
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Η έκπτωση 20% ισχύει όμως αν πας σε συνδρομή nova μετά από nova in a box? Μπορεί δλδ κάποιος να ξεκινήσει με το unlimited και nova in a box για να δοκιμάσει και μετά την προπληρωμένη περίοδο να έχει 20% στη nova?

  11. #26
    Εγγραφή
    04-07-2010
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Η προσφορά του 20% δεν έχει να κάνει με το αν το πακέτο σου είναι in a box ή όχι. Το on a box πάει μόνο του, η προσφορά την παίρνεις επίσης ξεχωριστά.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95371/9997
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    vodafone h300
    SNR / Attn
    10,6(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electroman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως καλό θα ήταν να είχαν και ένα τρόπο να μαθαίνεις τα υπολοιπόμενα δωρεάν λεπτά που έχεις!!
    Υπάρχει αυτό φίλε μου.Στην κεντρική σελίδα της forthnet κάτω δεξιά που λέει forthnet telephony, συνδέεσαι με τους κωδικούς σου και έχεις πλήρη ανάλυση του τρέχοντος λογαριασμού σου και εμφάνιση των υπόλοιπων δωρεάν λεπτών.

  13. #28
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Στην κεντρική σελίδα της forthnet κάτω δεξιά που λέει forthnet telephony, συνδέεσαι με τους κωδικούς σου και έχεις πλήρη ανάλυση του τρέχοντος λογαριασμού σου και εμφάνιση των υπόλοιπων δωρεάν λεπτών.
    Τόσα χρόνια συνδρομητής δε το είχα δει ποτέ Τώρα μένει να βρω το κινητό το παλιό για να βρω τον κωδικό που εννοείται πως έχω ξεχάσει

  14. #29
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silegav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσα χρόνια συνδρομητής δε το είχα δει ποτέ Τώρα μένει να βρω το κινητό το παλιό για να βρω τον κωδικό που εννοείται πως έχω ξεχάσει
    αν τους εχεις ξεχασει μιλας με 13831 οι κωδικοι στελνονται με το ταχυδρομειο μονο username και password στελνονται στο κινητο

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Με προγραμμα unlimited internet (vodafone) μπορω να εχω internet στο laptop;
    Από supermario στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-10, 04:23
  2. Νέο πρόγραμμα Tellas Double Play Unlimited στα 24Mbps
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-08, 09:49
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 16:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας