Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βαλει κανεις αυτονομη εγκατασταση φυσικου αεριου σε διαμερισμα σε παλαια πολυκατοικια με ταυτοχρονη οριστικη και πληρη αποσυνδεση απο το συστημα κεντρικης θερμανσης που εχει η πολυκατοικια.

    Οπως ισως ξερετε, με το φυσικο αεριο, μπορεις να βαλεις παροχη μεσα στο ιδιο σου το διαμερισμα και να εγκαταστησεις και ενα μικρο επιτοιχο λεβητα (πχ σαν αυτο) ο οποιος προσφερει ζεστο νερο και θερμανση αποκλειστικα στο δικο σου διαμερισμα. Επισης μπορεις να αποσυνδεθεις απο το κεντρικο συστημα θερμανσης της πολυκατοικιας και να μην συμμετεχεις στα εξοδα του (συντηρηση, κοστος πετρελαιου κλπ). Δεν μιλω για απλη αντικατασταση του παλιου καυστηρα πετρελαιου κεντρικης θερμανσης της πολυκατοικιας με καυστηρα φυσικου αεριου. Ουτε τοποθετηση διακοπτων ωστε το παλιο συστημα κεντρικης θερμανσης της παλαιας πολυκατοικιας να γινει αυτονομο συστημα θερμανσης οπως στις νεες πολυκατοικιες που το αναβεις οποτε θες. Μιλω για εντελως δικο σου λεβητα.

    Συμφωνα με την ΕΠΑ, για να αποσυνδεθει ενα διαμερισμα απο την κεντρικη θερμανση απαιτειται συμφωνια του 50%+1 ψηφος των ιδιοκτητων της πολυκατοικιας.
    Εχει κανεις εμπειρια απο ολη αυτη τη διαδικασια; Ληψη αποφασης στην γενικη συνελευση των ιδιοκτητων, ευρεσης τεχνικου γραφειου, εγκατασταση κλπ. Κυριως με ενδιαφερει το κομματι της συνεννοησης με τους αλλους ιδιοκτητες, κατα ποσο μπορει καποιοι ξεροκεφαλοι να σε κρατουν δεσμιο της κεντρικης θερμανσης και τι αλλο μπορει να κανει καποιος γι αυτο.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Γεια σου φιλε. Εξαιρετικη κατα τη γνωμη μου η επιλογη σου. Ειναι η καλυτερη. Οσον αφορα τη διαδικασια , ειχε ψηφιστει νομος τοτε το 2004 που επετρεπε ακριβως αυτο που ειπες. Η διαδικασια ειναι απλη , απλα μια γενικη συνελευση με θεμα πχ " αποχωρηση ταδε και ταδε και αυτονομηση τους απο συστημα κεντρικης θερμανσης" σε μας φυγανε οι 5 απο τους 8 και οι 3 μεινανε χωρις αεριο και χωρις θερμανση γιατι δεν ηθελαν να δουλεψουν μονοι τους την κεντρικη θερμανση. Ετσι κι αλλιως , αν σε μια πολυκατοικια εχεις μαζι σου το 50% εισαι βασιλιας. Αν θελεις διευκρινισεις περιμενω νεα σου.

    ΥΓ προσεχε μονο πολυ την επιλογη του μηχανηματος σου. Κοιτα ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ το γρηγορο σερβις γιατι φαντασου να κανει ο τεχνικος μια βδομαδα να στο φτιαξει και εσυ να εισαι χωρις θερμανση μες στο χειμωνα. Γι αυτο καλη αποθηκη ανταλλακτικων ιεναι το ΑΠΟΛΥΤΟ σε αυτα τα μηχανηματα.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Είναι πολύ πιθανό να μη συμφωνούν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εφόσον δεν καταφέρεις να πείσεις το 50%+1 ή δεν σε καλύπτει κάποιος νόμος όπως γράφεται από πάνω.
    Το προϊόν της καύσης πως φεύγει; Χρειάζεσαι μπουρί;
    Για θέρμανση τι κάνει; συνδέεται με τα σώματα που έχεις ήδη;
    Δύσκολο μου φαίνεται γενικά.
    Βρήκα και αυτό;
    Σύμφωνα με την παρ. 4 της εγκυκλίου 27/4-3-2004 της Γενικής Διεύθυνσης Πολεοδομίας του ΥΠΕΧΩΔΕ (Α.Π.10733) ανεξαρτήτως αντίθετης τυχόν πρόβλεψης του καταστατικού των συνιδιοκτητών της πολυκατοικίας εγκρίνει(μετά από απόφαση της γενικής συνέλευσης των συνιδιοκτητών που παίρνεται με απλή πλειοψηφία (50% των ψήφων ιδιοκτησίας + 1 ψήφος): α) τη μόνιμη αποσύνδεση από το δίκτυο κεντρικής θέρμανσης του κτιρίου με χρήση υγρών καυσίμων και σύνδεση με το δίκτυο φυσικού αερίου, όσων κυρίων μεμονωμένων ιδιοκτησιών προβαίνουν σε τοποθέτηση ανεξάρτητης μόνιμης εγκατάστασης θέρμανσης με χρήση φυσικού αερίου και
    β) την εκτέλεση των απαραίτητων αναγκαίων εργασιών όδευσης σωληνώσεων και τοποθέτησης εξαρτημάτων (μετρητών κλπ) εντός των κοινόχρηστων χώρων πολυκατοικίας.
    Στην περίπτωση αυτή οι αποσυνδεόμενες ιδιοκτησίες δεν επιβαρύνονται με τις κοινόχρηστες δαπάνες της εγκατάστασης θέρμανσης με πετρέλαιο.
    Προσοχή: Αυτό ισχύει μόνο για ανεξάρτητη μόνιμη εγκατάσταση θέρμανσης της ιδιοκτησίας με χρήση φυσικού αερίου και όχι με χρήση άλλης πηγής ενέργειας (πχ. Αντλία θερμότητας, θερμοσυσσωρευτές κλπ).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 06-02-11 στις 12:29.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ πιθανό να μη συμφωνούν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εφόσον δεν καταφέρεις να πείσεις το 50%+1 ή δεν σε καλύπτει κάποιος νόμος όπως γράφεται από πάνω.
    Το προϊόν της καύσης πως φεύγει; Χρειάζεσαι μπουρί;
    Για θέρμανση τι κάνει; συνδέεται με τα σώματα που έχεις ήδη;
    Δύσκολο μου φαίνεται γενικά.
    Βρήκα και αυτό;
    Σε ολες τις καινουργιες πολυκατοικιες βαζουν ανεξαρτητο λεβητα σε καθε διαμερισμα. Συνηθως οι λεβητες αυτοι μπαινουν σε ενα απο τα ντουλαπια της κουζινας. Εκει προφανως εχουν προβλεφθει εξοδοι καυσαεριων αφου ειναι νεα πολυκατοικια και το σχεδιαζει ο μηχανικος οπως θελει. Επισης επειδη η τοποθετηση γινεται στην κουζινα, συνηθως το καυσαεριο φευγει οπως φευγει και ο αερας του απορροφητηρα της κουζινας. Αν οχι απο τον ιδιο σωληνα, τοτε απο εναν παραλληλο, και βγαινουν προς τα εξω μαζι.
    Εγω βεβαια στο αρχικο μου ποστ ρωτω για διαμερισμα σε παλια πολυκαοτικια το οποιο σκοπευω να ανακαινισω πληρως απο το μηδεν. Εξοδοι υπαρχουν πολλοι γιατι υπαρχουν φωταγωγοι. Επισης αρκετοι λεβητες εχουν προδιαγραφες για να τοποθετηθουν στο μπαλκονι, αρα δεν υπαρχει προβλημα εξοδου καυσαεριων. Τελος, ναι συνδεεις τα παλια σωματα (ή τα αλλαζεις με νεα, ο,τι θες κανεις) με νεες σωληνωσεις ή συνδεεσαι στις παλιες στο σημειο που αυτες εμπαιναν μεσα στο διαμερισμα απο την παλια κεντρικη θερμανση. Σιγουρα εχει λιγη (ή πολλη) φασαρια ολη η διαδικασια, αλλα δεν με νοιαζει ιδιαιτερα αφου ετσι κι αλλιως θα ανακαινισω πληρως το σπιτι, θα ριξω τοιχους, θα αλλαξω πλακακια, υδραυλικα, ηλεκτρολογικα κλπ.

    Το αλλο ερωτημα μου ειναι το εξης: φυσικο αεριο δεν περνα μπροστα απο την πολυκατοικια. Περνα απο τον ενα καθετο δρομο, απο τον αλλο καθετο δρομο, απο τμηματα του δικου μου δρομου πιο πανω ή πιο κατω, αλλα ακριβως μπροστα απο το δικο μου οχι. Πρεπει να ειναι απο τα ελαχιστα τετραγωνα αυτου του δρομου που δεν εχει φυσικο αεριο. Πηρα στην ΕΠΑ αττικης και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει χρονοδιαγραμμα αυτη τη στιγμη αλλα θα σημειωσουν την εκδηλωση ενδιαφεροντος μου και θα επικοινωνησουν μαζι μου. Ξερει κανεις αν η "εκδηλωση ενδιαφεροντος" καποιων κατοικων αρκει για να κινητοποιηθει ολοκληρη ΕΠΑ και να περασει σωληνες στον δρομο;

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το βασικό είναι να δεχτούν οι υπόλοιποι, στην δικιά μας πολυκατοικία το δεχθήκανε, κάναμε τις αιτήσεις μας φέρανε γραμμή (περνούσε έξω απο την οικοδομή στην απέναντι ).
    Στο γραφείο που δεν συμφωνεί το 50+1 δεν μπορούμε να βάλουμε.

    Απο εκεί και πέρα οι παλιές σωλήνες δεν δουλεύουν (θέλει ποιο λεπτή)

    Σε εμάς έγινε η συνέλευση, συμφωνήσανε, κάνανε αυτοί που συμφωνήσανε αίτηση στην εδώ εταιρία, ήρθε συνεργείο απο την εταιρία αερίου σύνδεσε την οικοδομή με την παρόχη και πέρασε σωλήνες σε όλα τα διαμερίσματα και μετά ο κάθε ενας βρήκε δικό του για την εγκατάσταση του λέβητα (βλακεία αυτό, θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει προσφορά αν τους λέγαμε θέλουμε 10 εγκαταστάσεις αντί ο κάθε ενας μόνος του)

    Σε άλλους ο λέβητας μπήκε στο μπαλκόνι, σε εμάς επειδή το μπαλκόνι δεν ήταν αρκετά μεγάλο μπήκε μέσα στην κουζίνα και άνοιξέ τρύπες στον τοίχο για εισαγωγή αέρα και εξαγωγή καυσαερίων.

    Μιλάμε για ενά καλό κόστος όμως, η αίτηση ήταν αν θυμάμαι καλά 850 ευρώ για το κάθε διαμέρισμα + λέβητα - υδραυλικά κλπ

    Σε οικοδομές που δεν μένουν οι ιδιοκτήτες συνήθως είναι δύσκολο να πάρεις το οκ

  6. #6
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Στην πολυκατοικια σου, η γραμμη του φα περνουσε απο τον δρομο σου προς την πλευρα της απεναντι πολυκατοικιας; Αυτο εννοεις;

    Μιας και το κανατε, να σε ρωτησω κι αυτο το μαλλον νομικο θεμα, αν ξερεις:
    Εχω διαβασει σε σχετικο site στο ιντερνετ οτι το να ζητησεις να αποδεσμευτεις απο την κεντρικη θερμανση επειδη εβαλες/θα βαλεις αυτονομο δικο σου λεβητα, συνεπαγεται μεν οτι παυεις να εχεις την οποιαδηποτε συμμετοχη σε κοστος συντηρησης κεντρικου λεβητα, σε κοστος πετρελαιου κλπ, αλλα ταυτοχρονα σημαινει οτι παραιτεισαι και απο την συνιδιοκτησια σου (αναλογα με το ποσοστο του διαμερισματος σου) στον χωρο του κοινοχρηστου λεβητοστασιου στο υπογειο. Δηλαδη αν απο πχ 10 διαμερισματα, αποδεσμευτουν οι 9 (επειδη το επιθυμουν, και επειδη προφανως εχουν την πλειοψηφια), ο 10ος που θα μεινει μονος του αποκτα αυτοματα το 100% της ιδιοκτησιας του χωρου του λεβητοστασιου.
    Οχι βεβαια οτι αυτο ειναι και τοσο σημαντικο, δεν την χρειαζομαι την συνιδιοκτησια του λεβητοστασιου, εχω δικη μου αποθηκη ετσι κι αλλιως. Ομως θα ηθελα να ξερω αν ισχυει αυτο ή οχι απο ανθρωπους που εκαναν ολη τη διαδικασια.

  7. #7
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Επίσης υποχρεούσαι να μονώσεις με δικά σου έξοδα όσες σωλήνες κεντρικής θέρμανσης περνάνε μέσα από το διαμέρισμά σου.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης υποχρεούσαι να μονώσεις με δικά σου έξοδα όσες σωλήνες κεντρικής θέρμανσης περνάνε μέσα από το διαμέρισμά σου.
    Α ναι, το εχω διαβασει και αυτο. Το εχετε κανει; Ποιες ειναι οι εμπειριες σας;
    Προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτο ιδιαιτερα γιατι ειμαι στον τελευταιο οροφο. Οι σωληνες καταληγουν σε μενα, δεν συνεχιζουν προς αλλα διαμερισματα. Αρα αν και οταν αποσυνδεθω απο την κεντρικη θερμανση, θα τους ξηλωσω εντελως και ετσι δεν θα χρειαζεται να τους μονωσω.

    ........Auto merged post: ntoremi πρόσθεσε 4 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α και να ρωτησω και κατι αλλο οσους απο εσας εφαρμοσατε την απολυτη αποσυνδεση:
    οφειλουν αυτοι που αποσυνδεονται να καταθεσουν νεα μελετη θερμανσης για οσους μενουν; Εννοω το εξης: σε μια πολυκατοικια με πχ 10 διαμερισματα, ειναι καθορισμενα εξ' αρχης τα ποσοστα συμμετοχης του καθε διαμερισματος στην θερμανση, αναλογα με τα τετραγωνικα, τα σωματα, το μεγεθος των σωματων, τον οροφο που ειναι κλπ.
    Αν απο τα πχ 10 διαμερισματα, αποσυνδεθουν οριστικα πχ τα 6, τα υπολοιπα 4 διαμερισματα θα μεινουν να μοιραζονται την θερμανση. Πώς θα την μοιραζονται; Θα αναχθουν αναλογικα τα παλια ποσοστα τους σε νεα με απλη μεθοδο των τριων;; Χρειαζεται αλλη γραφειοκρατικη διαδικασια; Αρκει μια απλη αποφαση γενικης συνελευσης;;

    Παρακαλω να απαντουν μονο οσοι εκαναν ολη την διαδικασια και εχουν πειρα απο πρωτο χερι. Δεν με ενδιαφερει η γνωμη οσων καπου ακουσαν, καπου διαβασαν, καποιος τους ειπε, ενας ξαδερφος του μπατζανακη του κουμπαρου του ογδου ξαδερφου του πεθερου τους ειπε, γιατι απο τοσο εμμεση πληροφορηση εχω αρκετη απο sites που διαβασα στο ιντερνετ. Xρειαζομαι αμεση πληροφορηση, οχι εμμεση. Ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ntoremi : 06-02-11 στις 20:31. Αιτία: auto merged post

  9. #9
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μιλάμε για ενά καλό κόστος όμως, η αίτηση ήταν αν θυμάμαι καλά 850 ευρώ για το κάθε διαμέρισμα + λέβητα - υδραυλικά κλπ

    Ποσο ηταν το καλο κοστος; 850€ και τελειωσατε με ολα;

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο ηταν το καλο κοστος; 850€ και τελειωσατε με ολα;
    850 ήταν μόνο η αίτηση, τα υπόλοιπα κανά 2000 (λέβητας, 2 σώματα, σωλήνες, εργασίες)

  11. #11
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Διαπιστωνω οτι πριν απο 2 χρονια εκανα μια τεραστια μακακια, οταν συμφωνησα με 500€ εκαστος (5 διαμερισματα) να αντικαταστησουμε απλα τον καυστηρα.
    Το κακο ειναι οτι παρολο που ειναι αυτονομη δεν ξερω τι κανει ο καθενας μεσα στο σπιτι του και εαν εχει πειραξει καποιος τις ηλεκτροβανες.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    850 ήταν μόνο η αίτηση, τα υπόλοιπα κανά 2000 (λέβητας, 2 σώματα, σωλήνες, εργασίες)
    850€ η αιτηση στην ΕΠΑ; Δεν εχουν κοπει τα τελη συνδεσης στο μισο ή και εντελως;; Ολο κατι τετοιες προσφορες βλεπω σε διαφημισεις στην τηλεοραση αλλα δεν πολυ-προσεχω γιατι δεν με ειχε απασχολησει ως τωρα. Τελος παντων.
    Μονο 2 σωματα βαλατε; Σε ολοκληρο σπιτι; Τοσο μικρο ειναι το σπιτι; Ή εχει πολυ καλη αποδοση ο λεβητας και 2 σωματα αρκουν να ζεστανουν ενα μεγαλο σπιτι;

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    850€ η αιτηση στην ΕΠΑ; Δεν εχουν κοπει τα τελη συνδεσης στο μισο ή και εντελως;; Ολο κατι τετοιες προσφορες βλεπω σε διαφημισεις στην τηλεοραση αλλα δεν πολυ-προσεχω γιατι δεν με ειχε απασχολησει ως τωρα. Τελος παντων.
    Μονο 2 σωματα βαλατε; Σε ολοκληρο σπιτι; Τοσο μικρο ειναι το σπιτι; Ή εχει πολυ καλη αποδοση ο λεβητας και 2 σωματα αρκουν να ζεστανουν ενα μεγαλο σπιτι;

    Δεν είμαστε στην Αθήνα για αυτό
    όχι άπλα αλλάξαμε δυο, κρατήσαμε και άλλα 4 παλιά σώματα

  14. #14
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ναι, το εχω διαβασει και αυτο. Το εχετε κανει; Ποιες ειναι οι εμπειριες σας;

    Α και να ρωτησω και κατι αλλο οσους απο εσας εφαρμοσατε την απολυτη αποσυνδεση:
    οφειλουν αυτοι που αποσυνδεονται να καταθεσουν νεα μελετη θερμανσης για οσους μενουν; .... Θα αναχθουν αναλογικα τα παλια ποσοστα τους σε νεα με απλη μεθοδο των τριων;; ;
    Να σε ενημερωσω , κατ αρχην οτι το σωστο ειναι , εφοσον το συστημα εξακολουθησει να λειτουργει , να μην πειραξεις τους σωληνες ή να εισαι σιγουρος οτι θα τους πειραξεις αλλα το συστημα θα εξακολουθησει να λειτουργει σωστα , δηλ πχ βάνες εξαερισμου δεν θα πειραχτουν ή οτι αλλο. Αυτο ειναι το σωστο κατα τη γνωμη μου , φευγουμε εμεις δεν σημαινει οτι διαλυουμε το συστημα , ετσι ?

    Για τη δευτερη ερωτηση σου , οπως το ειπες ειναι , μια απλη μεθοδος των τριων αρκει , χωρις καμια νεα συνελευση. Να ξερεις παντως οτι το νουμερο ενα σε μια πολυκατοικια ειναι η σωστη συνενοηση . Αν πιστευεις οτι καποιοι μπορει να δημιουργησουν προβλημα κανε μια συνελευση να ησυχασεις η μιλα με τους αλλους ενοικους. Η κουβεντα δεν εβλαψε ποτε κανεναν

  15. #15
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nodasz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ενημερωσω , κατ αρχην οτι το σωστο ειναι , εφοσον το συστημα εξακολουθησει να λειτουργει , να μην πειραξεις τους σωληνες ή να εισαι σιγουρος οτι θα τους πειραξεις αλλα το συστημα θα εξακολουθησει να λειτουργει σωστα , δηλ πχ βάνες εξαερισμου δεν θα πειραχτουν ή οτι αλλο. Αυτο ειναι το σωστο κατα τη γνωμη μου , φευγουμε εμεις δεν σημαινει οτι διαλυουμε το συστημα , ετσι ?

    Για τη δευτερη ερωτηση σου , οπως το ειπες ειναι , μια απλη μεθοδος των τριων αρκει , χωρις καμια νεα συνελευση. Να ξερεις παντως οτι το νουμερο ενα σε μια πολυκατοικια ειναι η σωστη συνενοηση . Αν πιστευεις οτι καποιοι μπορει να δημιουργησουν προβλημα κανε μια συνελευση να ησυχασεις η μιλα με τους αλλους ενοικους. Η κουβεντα δεν εβλαψε ποτε κανεναν
    Και βεβαια εννοειται πως ο,τι σωληνες κι αν κοψω, οι σωληνες που θα μεινουν πισω θα πρεπει να λειτουργουν σωστα για τους υπολοιπους.
    Και βεβαια εννοειται πως χρειαζεται συνελευση. Αλλωστε οπως εχω διαβασει σε πολλα φορουμ, οπως μου ειπε και η υπαλληλος στην ΕΠΑ και οπως εγραψαν και πολλοι εδω, ολα γινονται μονο μετα απο συνελευση με πλειοψηφια 50%+1.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Λεβητας φυσικου αεριου με φιαλες υγραεριου
    Από bilirius στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-10, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-08, 23:56
  3. Επιχορήγηση εγκατάστασης φυσικού αερίου;
    Από understatement στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-08, 23:04
  4. Internet μέσω... φυσικού αερίου!
    Από Hetfield στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-07, 18:01
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 18:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας