Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-96 από 96
  1. #91
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    Router
    us robotics 9106
    Καλησπέρα παίδες!
    Μπήκα στο online payment να πληρώσω τον λογαριασμό και με έκπληξη παρατήρησα ότι η σύνδεσή μου στο σημείο που δίνεις τα στοιχεία δεν είναι με https αλλά με απλό http, ενώ στο κάτω μέρος της σελίδας αναφέρεται ότι "Η μετάδοση των στοιχείων της Πιστωτικής σας Κάρτας γίνεται με κρυπτογράφηση μέσω ασφαλούς σύνδεσης (SSL connection)." για την ύπαρξη SSL Connection δεν είναι προϋπόθεση το https? Μπορώ να το εμπιστευτώ?

    ........Auto merged post: DieSeLgone πρόσθεσε 35 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Αν κάνεις δεξί κλικ στην σελίδα πληρωμής show this frame only (στον firefox) σου βγάζει ότι είσαι σε https και είναι verified! Με συγχωρείτε για την αναστάτωση!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DieSeLgone : 19-05-11 στις 12:28. Αιτία: auto merged post

  2. #92
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Ήρθε ο λογαριασμός σήμερα και δεν έχει περασμένη την έκπτωση των 2,5€. Έχει συμβεί και σε άλλους;
    Φιλικά, Άκης

  3. #93
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Serafeim Karakostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε ο λογαριασμός σήμερα και δεν έχει περασμένη την έκπτωση των 2,5€. Έχει συμβεί και σε άλλους;
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...88#post5004588

  4. #94
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Στην απόδειξη της ηλεκτρονικής πληρωμής, που έχω κρατήσει, γράφει ότι θα περαστεί έκπτωση στον επόμενο λογαριασμό, αυτόν δηλαδή που έλαβα σήμερα. Μάλλον πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο.

    Επεξεργασία:
    Το ποσό της έκπτωσης θα περαστεί στον επόμενο λογαριασμό, όπως με ενημέρωσαν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Serafeim Karakostas : 08-03-13 στις 23:44.
    Φιλικά, Άκης

  5. #95
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Προσπαθούσε να με πείσει για ακόμα μια φορά ενας p@p@ras υπάλληλος του portal από τον ΟΤΕ οτι το κατεξοχήν πρέπει να έχει και ενα βασικό νούμερο για να "πατήσει" και ότι σε εμένα που έχω μονό ένα νούμερο στον οτε και αυτό είναι κατεξοχήν είναι επιλεκτικά και μονό σε εμένα
    Του εξηγούσα οτι αυτό ίσχυε παλιά αλλά αuτος επέμενε

    όλα αυτά γίνανε γιατί δεν ήθελε να ρίξει τα μούτρα του και να μου πει ότι όταν έγινε η αλλαγή στης 25-02-13 και η ενεργοποιήσεις γίνονται πλέον μόνο με τηλεφώνημα στο τηλέφωνο που προσπαθείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία και όχι με ταυτότητα σε ote shop δεν είχαν προβλέψει αυτήν την περίπτωση

    Του είπα οτι δεν μπορώ γιατί
    1 το τηλ δεν λειτουργεί γιατί είναι κατεξοχήν!!
    2 δεν γίνετε να πάω στην άλλη άκρη της Ελλάδας να περιμένω το τηλεφώνημα του εκπροσώπου

    ομολογώ ήταν όμως έξυπνος ο ψεύτης και αμέσως μου είπε
    1 το ΠΑΣΧΑ είναι κοντά
    2 να πάω με ταυτότητα σε ΟΤΕ και να ζητήσω εκτροπή σε άλλο τηλέφωνο μέχρι να δεχτώ το τηλεφώνημα

    Μάλλον σιγά σιγά θα το κάνω και αυτό δωρεάν φορητότητα σε omnivoice
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 23-03-13 στις 00:31.

  6. #96
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    χθες ο ψεύτης νούμερο 2 ασπρομάλλης υπάλληλος του οτε (ΚΡΗΤΗ) προκείμενου να αποφύγει την εκτροπή με έπεισε πάνω στην βιασύνη μου ότι το κατεξοχήν δεν δείχνει ανοιχτό στο σύστημα γιατί δεν είμαστε 15 μέρες πριν το ΠΑΣΧΑ άρα δεν γίνετε !
    Σήμερα ξανά μετά από σχετικό χαμό η διευθύντρια δεν ήξερε πως γίνετε και που να στείλει την αίτηση εκτροπής αλλά με διαβεβαίωσε ότι θα τα καταφέρει (βασικά δεν ήξερε πως γίνετε αλλά χαλάλι γιατί έδειξε ενδιαφέρον και θα το έλυνε παρά τα τηλεφωνά που χτυπάγανε όχι σαν τον ψευτη που ήταν σαν να τον έχουν πριτσινωσει στην καρέκλα)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 24-04-13 στις 15:49.

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσοχη στον λογαριασμο ΟΤΕ
    Από redcom7 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-10, 23:51
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-08, 17:27
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-08, 10:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας