Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Το avatar του μέλους Tasoik
    Tasoik Guest
    Thumbs down
    Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας.
    Θα θελα να μοιραστώ μαζί σας ένα θέμα που μου προέκυψε με την HOL.

    Από πέρσι είμαι συνδρομητής της HOL με σύνδεση 384 (προπληρωμένη για ένα χρόνο, όπως κάνω τόσα χρόνια που είμαι συνδρομητής της HOL).

    Τον Αύγουστο μπήκα κι εγώ στο τρυπάκι και ζήτησα αναβάθμιση στο πακέτο που είχε βγάλει για 1024/256 για ένα χρόνο 299 ευρώ. Οντως όλες οι διαδικασίες έγιναν πολύ γρήγορα και σε 13 μέρες είχα 1024/256. Μάλιστα δεν χρεώθηκα το ποσό των 299 γιατί μου αφαίρεσαν το ποσό του διαστήματος που υπολειπόταν από την προηγούμενη σύνδεση. Τυπικότατοι και σωστοί.

    Μετά από μερικές μέρες ήρθε και ο διπλασοασμός από τον ΟΤΕ και η γραμμή μου τσεκαρισμένο και από την κονσόλα του router είναι 2048/256.Στα downloads όμως που έκανα δεν έβλεπα ταχύτητες αντάξιες των 2ΜΒ. Γι' αυτό άνοιξα ticket στην HOL και τους ζήταγα να δουν αν υπάρχει πρόβλημα με την γραμμή μου.

    Στην απάντησή τους με email μου αναφέρουν ότι η γραμμή μου με HOL εξακολουθεί να είναι 1024 και όχι 2048 και φυσικά οι ταχύτητες που έχω ανταποκρίνονται πλήρως για 1024. Επιπλέον μου στέλνουν το παρακάτω Link για να διαβάσω τις ανακοινώσεις της HOL: http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=1559
    Αν δείτε στην ανακοίνωση της ημερομηνίας 30/8 αναφέρουν:
    Η Hellas On Line είχε προχωρήσει από τον Ιούλιο σε ειδική προσφορά για το 12μηνο My HOL Broadband Pack 1000 με δώρο τον εξοπλισμό, που παρείχε ταχύτητα πρόσβασης 1024kbps, στην προνομιακή τιμή των 299€, όλα πληρωμένα. Οι συγκεκριμένοι χρήστες θα συνεχίσουν να έχουν πρόσβαση με ταχύτητα 1024.

    Προφανώς ανήκω σ' αυτή την κατηγορία γι' αυτό κι εξακολουθώ να έχω 1024.

    Ερωτήσεις:
    -Τέτοια πολιτική έχουν ακουλήθει και άλλοι providers που διαλαλούσαν προσφορές αντίστοιχες το καλοκαίρι;
    -Επειδή προέρχομαι από αναβάθμιση συνδρομής και ΟΧΙ νέα συνδρομή, μπορώ να διεκδικήσω κι εγώ τον διπλασιασμό ή το ξεχνάω τελείως;

    Λυπάμαι πολύ για την πολιτική αυτή γιατί έχω στηρίξει την HOL από την εποχή του dialup με 22.8 μόντεμ.....

  2. #2
    Εγγραφή
    07-11-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.690
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritz!Box Fon
    a) ναι την ακολουθούν και άλλοι providers ... o διπλασιασμός γίνεται κυρίως σε αυτούς που έχουν αορίστου ...
    b) μπορείς να ζητήσεις νέα προσφορά για τα 2 mbits ( δεν έχει βγει ) και να μπει συμπληρωμτικά

    Προσωπικά περιμένω προσφορά με 2mbits ... Αλλά είμαι απογοητευμένος απο τις ταχύτητες ... Θα στρώσει άραγε;

  3. #3
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    H forth είχε κάνει λίγο-πολύ το ίδιο αλλά μετά από ΠΟΛΛΕΣ διαμαρτυρίες το πήρε πίσω.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  4. #4
    Εγγραφή
    27-08-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23097/508
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Οι δυο βασικοι ανταγωνιστες (φορθνετ και οτενετ) αναβαθμισαν τα ιδια πακετα. Η hol θα τη βρει μπροστα της αυτη τη κινηση πιστευω...

  5. #5
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.548
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    H μιζέρια στην αντιμετώπιση των πελατών. Τουλάχιστον να διδάσκονταν ο ένας από τα λάθη του άλλου.

    Μόνο στα δελτία τύπου που μοιράζουν για το χρηματιστηρίο είναι γαλαντόμοι αι μοιράζουν τα εκκατομμύρια σε επνδύσεις που πάντα αναβάλονται και αναγγέλονται τα ίδια κάθε δίμηνο σαν τρομερά νέα κάθε φορά.

    Βύρων.

  6. #6
    Το avatar του μέλους Tasoik
    Tasoik Guest
    Μάλιστα. Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Θα επικοινωνήσω αύριο με τον υπεύθυνο πωλήσεων να δω αντιμετώπιση.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Σε όλους συμβαίνουν τα ιδια ....διπλασιασμός ΟΤΕ αλλά στην ουσία υποβάθμιση ...

    κάπου γράφει το δελτίο τύπου της HOL :

    αναβάθμιση των ταχυτήτων θα πραγματοποιείται μόλις ολοκληρωθεί η αντίστοιχη αναβάθμιση των υποδομών (DSLAMs) του ΟΤΕ. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Οργανισμού η αναβάθμιση του συνόλου των κυκλωμάτων ADSL αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός τριμήνου.

    Να έχουν και τα νότα τους καλύμένα ...καταλάβατε ....καλό χειμώνα ....με όλη τη σημασία ....των επικοινωνιών και internet
    Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ..................

  8. #8
    Εγγραφή
    07-11-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.690
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritz!Box Fon
    Αυτό το ξεραμε ... αυτό που δεν κάναν σωστά οι τεχνικοί είναι, πρώτα μεγαλώνουμε τον κορμό και μετά τα κλαδιά , αλλιώς τα κλαδία θα λυγίσουν και θα σπάσουν ...

  9. #9
    Το avatar του μέλους Tasoik
    Tasoik Guest
    Απάντηση: "Αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας, περιμένετε θα βγουν σύντομα τα νέα πακέτα των 2ΜΒ μήπως σας συμφέρει κάποια αναβάθμιση".


    Τα σχόλια δικά σας.

  10. #10
    Εγγραφή
    23-08-2006
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Χαρείτε
    Βγήκε το νέο πακέτο 2Mbit στα 479 ΜΟΝΟ... (αν συγκράτησα καλά την τιμή)

  11. #11
    Το avatar του μέλους Tasoik
    Tasoik Guest
    Ναι ναι τώρα αμέσως τρέχουμε.....

  12. #12
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Απ' όσο γνωρίζω forthnet και otenet έχουν προχωρήσει σε διπλασιασμό των ταχυτήτων των συνδρομών χωρίς επιπλέον χρέωση. Στο site της otenet μάλιστα δεν αναφέρει πλέον της προηγούμενες ταχύτητες αλλά τις νέες και απλά αναφέρει ότι λειτουργούν σε αυτές μόνο σε περιοχές όπου έχει γίνει η αναβάθμιση.
    http://corporate.otenet.gr/otenet/ho...ndslkitprices/

    Νομίζω πως θα πρέπει το ίδιο να πράξει και η HOL διότι τη θεωρώ το ίδιο σοβαρή εταιρεία παροχής Ιντερνετ όσο και οι άλλοι δυο. (προσωπική άποψη πάντα...για να μην παρεξηγηθώ )

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-09, 18:30
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-09, 09:18
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-08, 19:40
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 08:15
  5. Επιστολή στην "Ελευθεροτυπία" για δημοσίευμά της σχετικά με τον πρόεδρο του Αρείου Πάγου
    Από killer_instinct στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 172
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-07, 15:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας