Σελ. 68 από 389 ΠρώτηΠρώτη ... 4858636667686970737888 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.006-1.020 από 5826
  1. #1006
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κανενα νεοτερο για το ποτε ξεκινα η υποβολη του φετινου Ε9 ?

  2. #1007
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν υπάρχει κάτι επίσημο, αλλά σε άλλο σχετικό φόρουμ κάποιος έδωσε πληροφορία ότι θα ξεκινήσει τέλος Ιούνη με αρχές Ιούλη.
    Η μόνη επίσημη μέχρι τώρα πληροφορία είναι η καταληκτική ημερομηνία (31-7-12).

  3. #1008
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    823
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR900
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα σωστά κουτάκια το βάζω, 507 και 605. Αν χρησιμοποιήσεις κι εσύ το πρόγραμμα, θα το διαπιστώσεις.
    Έχω δοκιμάσει δύο προγράμματα υπολογισμού φόρου, εκείνο που έχει το PC magazine και αυτό που έχει το in.gr που υπολογίζει και τις εισφορές αλληλεγγύης/επιτηδεύματος.

    Τσέκαρε το και με κάποιο άλλο πρόγραμμα, μπορεί να είναι απλά κάποιο λάθος στην εφαρμογή.

  4. #1009
    Εγγραφή
    17-05-2007
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    19034/1010
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    netgear dg834gt
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 34.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos.2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δοκιμάσει δύο προγράμματα υπολογισμού φόρου, εκείνο που έχει το PC magazine και αυτό που έχει το in.gr που υπολογίζει και τις εισφορές αλληλεγγύης/επιτηδεύματος.

    Τσέκαρε το και με κάποιο άλλο πρόγραμμα, μπορεί να είναι απλά κάποιο λάθος στην εφαρμογή.
    το πρόγραμμα που προσφέρει το www.in.gr είνιαι πολύ μπερδεμένο. δηλαδή, κατά τη γνώμη μου έχουν φτιάξει ένα πρόχειρο πρόγραμμα το οποίο πιο πολύ σε μπέρδευει στον τρόπο λειτυγια ας του παρά σε βοηθάει να κανεις τη δουλειά. όχι ότι δεν έβγαλα μια ακρή αλλά απλά το τονίζω σαν παρατηρηση. π.χ. να ανοίξω ενα νέο κωδικό δεν μπορώ να καταλάβω πώς το σκέφτηκαν οι τύποι,δεν βγάζω άκρη!!!

  5. #1010
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οπως εγραψα εδω τετοια εποχη περσι:
    Δεν καταλαβαινω γιατι χρειαζεστε να κατεβασετε ολα αυτα τα αμφιβολου αξιοπιστιας προγραμματα υπολογισμου φορου που μπορει να εγραψε ο καθε ασχετος π@π@ρ@ς...
    Αφου η ιδια η σελιδα του gsis, πριν υποβαλεις οριστικα την δηλωση, σου βγαζει την εκκαθαριση και ποσο ακριβως θα πληρωσεις ή θα παρεις πισω. Αν κατι δεν σου αρεσει, γυρνας πισω και διορθωνεις την δηλωση και ξανακανεις εκκαθαριση. Και ολα αυτα χωρις να εχεις κανει ακομα οριστικη υποβολη, αρα μπορεις να γραφεις και να σβηνεις οσο θες. Στο τελος, κανεις οριστικη υποβολη και μονο τοτε δεν μπορεις πλεον να αλλαξεις κατι...

  6. #1011
    Εγγραφή
    27-05-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ρε παιδιά, ξέρετε σε ατομική επιχείρηση αν περνάνε αποδείξεις από πάρκινγκ και από κομμωτήρια;

  7. #1012
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.843
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos.2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δοκιμάσει δύο προγράμματα υπολογισμού φόρου, εκείνο που έχει το PC magazine και αυτό που έχει το in.gr που υπολογίζει και τις εισφορές αλληλεγγύης/επιτηδεύματος.

    Τσέκαρε το και με κάποιο άλλο πρόγραμμα, μπορεί να είναι απλά κάποιο λάθος στην εφαρμογή.
    Έχεις δίκιο, το πρόγραμμα από το in.gr δεν εμφανίζει τέλος επιτηδεύματος.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  8. #1013
    Εγγραφή
    25-05-2012
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γεια σας και καλως σας βρηκα, μπηκα προχτες να κανω τη δηλωση μου ηλεκτρονικα. Ολα καλα στην αρχη πατουσα επομενο και μου εβγαζε τη σελιδα με το ποσο της εκκαθαρισης, μετα απο κανα δυο αλλαγες και κανα δυο επομενο - προηγουμενο δεν μου εμφανιζει πια το ποσό αλλα μονο μια κιτρινη γραμμη. Το εχει δει κανεις αλλος αυτο; Αν δεν εγινα κατανοητος πειτε μου να βαλω ενα μικρο screenshot . Ευχαριστω

  9. #1014
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    μου το έχει κάνει κι εμένα...
    δοκίμασε ξανά αργότερα, θα συνέλθει

  10. #1015
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109952/10996
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H267N & TP-Link VR
    SNR / Attn
    14.7(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2 απορίες:
    Έχει τεκμήρια αν είμαι φιλοξενούμενος;
    Πρέπει να δηλώσω το ποσό των αποδείξεων αν το εισόδημα είναι κάτω από το αφορολόγητο;

  11. #1016
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.843
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panospc Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 απορίες:
    Έχει τεκμήρια αν είμαι φιλοξενούμενος;
    Πρέπει να δηλώσω το ποσό των αποδείξεων αν το εισόδημα είναι κάτω από το αφορολόγητο;
    Ναι, αν το υψηλότερο (πραγματικό ή τεκμαρτό) εισόδημα είναι πχ. 3000€, πρέπει να βάλεις το 25% σε αποδείξεις, δηλ. 750€, αλλιώς θα πληρώσεις φόρο 10% επί του ποσού των αποδείξεων που υπολείπεται. Αν πχ. βάλεις 400€ αποδείξεις, θα έχεις φόρο €35.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  12. #1017
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mantzasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και καλως σας βρηκα, μπηκα προχτες να κανω τη δηλωση μου ηλεκτρονικα. Ολα καλα στην αρχη πατουσα επομενο και μου εβγαζε τη σελιδα με το ποσο της εκκαθαρισης, μετα απο κανα δυο αλλαγες και κανα δυο επομενο - προηγουμενο δεν μου εμφανιζει πια το ποσό αλλα μονο μια κιτρινη γραμμη. Το εχει δει κανεις αλλος αυτο; Αν δεν εγινα κατανοητος πειτε μου να βαλω ενα μικρο screenshot . Ευχαριστω
    Κι εγώ το πέρασα για παιχνίδι και μετά την πέμπτη φορά δεν μου ξαναέβγαλε το ποσό εκκαθάρισης. Νομίζω πως μετά την τέταρτη ή πέμπτη φορά κλειδώνει αυτή η δυνατότητα.

  13. #1018
    Εγγραφή
    25-05-2012
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hedgehog Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου το έχει κάνει κι εμένα...
    δοκίμασε ξανά αργότερα, θα συνέλθει
    ευχαριστω για την απαντηση αλλα εδω και μια βδομαδα δεν λεει να συνελθει

  14. #1019
    Εγγραφή
    11-04-2006
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Path Level
    Interleaved
    Γεια σας!
    Καναδυο ερωτησουλες και απο εμενα,εαν καποιος ξερει και μπορει να βοηθησει,θα του ημουν ευγνωμων.

    1)Εχω ιδιοκτητο σπιτι (πρωτη κατοικια) και ενω ολα τα προηγουμενα χρονια μου το εβγαζε 47 τμ,φετος στην αυτοματη συμπληρωση μου το βγαζει 48 τμ.Ειναι τοσο σημαντικο το 1 τμ?Νομιζω οτι κατηγορια δεν αλλαζει.Τα αλλα χαρακτηριστικα παραμενουν ιδια,οπως κυριοτητα,βοηθητικοι χωροι κτλ.

    2) Η κοπελα μου δουλευει σε εταιρεια ως μισθωτη (υπαλληλος γραφειου) αλλα στην βεβαιωση που τους εδωσαν απο το λογιστηριο δεν αναγραφεται "Φορος που Αναλογει" ή "Φορος που θα παρακρατηθει".Απο οτι καταλαβαινω,ο εργοδοτης της δεν της παρακρατα τον φορο μηνιαιως (τεχνηέντως δεν τους εχει κανει μειωση),αλλα ουσιαστικα τον φορο πρεπει να τον πληρωσει αυτη?Και που ξερει αυτη το ποσο φορου που αναλογει?Το εισοδημα της ειναι περιπου 14.000 ευρω.

    Ευχαριστω,

  15. #1020
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    823
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR900
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tutuyo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!
    Καναδυο ερωτησουλες και απο εμενα,εαν καποιος ξερει και μπορει να βοηθησει,θα του ημουν ευγνωμων.

    1)Εχω ιδιοκτητο σπιτι (πρωτη κατοικια) και ενω ολα τα προηγουμενα χρονια μου το εβγαζε 47 τμ,φετος στην αυτοματη συμπληρωση μου το βγαζει 48 τμ.Ειναι τοσο σημαντικο το 1 τμ?Νομιζω οτι κατηγορια δεν αλλαζει.Τα αλλα χαρακτηριστικα παραμενουν ιδια,οπως κυριοτητα,βοηθητικοι χωροι κτλ.

    2) Η κοπελα μου δουλευει σε εταιρεια ως μισθωτη (υπαλληλος γραφειου) αλλα στην βεβαιωση που τους εδωσαν απο το λογιστηριο δεν αναγραφεται "Φορος που Αναλογει" ή "Φορος που θα παρακρατηθει".Απο οτι καταλαβαινω,ο εργοδοτης της δεν της παρακρατα τον φορο μηνιαιως (τεχνηέντως δεν τους εχει κανει μειωση),αλλα ουσιαστικα τον φορο πρεπει να τον πληρωσει αυτη?Και που ξερει αυτη το ποσο φορου που αναλογει?Το εισοδημα της ειναι περιπου 14.000 ευρω.

    Ευχαριστω,
    Το πρώτο ίσως είναι λόγω αλλαγής των στρογγυλοποιήσεων, σε κάθε περίπτωση δεν αλλάξει κάτι σημαντικό στα τεκμήρια. Τώρα το δεύτερο, κανονικά έπρεπε να τις έχει κάνει κρατήσεις αφού το αφορολόγητο είναι 5000. Το πόσο αναλογεί είναι πολύ απλό να το βρεις από τις κλίμακες αλλά το κουτάκι εκείνο υπάρχει για να γράψεις μόνο το ποσό που έχει υπολογίσει ο εργοδότης ότι αναλογεί (το εισόδημα σου μπορεί να έχει και άλλες πηγές ή να έχει φοροαπαλλαγές οπότε αλλάζει φυσικά ο φόρος που αναλογεί). Αν είναι κενά και τα δύο και δεν είναι κάποιο λάθος από το λογιστήριο θα πρέπει και εκείνη να τα αφήσει κενά.

Σελ. 68 από 389 ΠρώτηΠρώτη ... 4858636667686970737888 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας