Σελ. 84 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 64747982838485868994104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.246-1.260 από 5859
  1. #1246
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saras81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,ηθελα να ρωτησω το εξης,με εισοδημα 587 ευρω,απο παροχη υπηρεσιων(απογραφη)αλλο μονο εισοδημα το ταμειο ανεργιας,το οποιο παει σε ξεχωριστο πινακακι κ δεν φορολογηται,οταν βαζω ποσο φορου που εχει παρακρατηθει 20% δηλαδη απο τα 587,δεν μου επιτρεπει να συνεχισω(στην ηλεκτρονικη υποβολη) διοτι πρεπει να βαλω κ το φορο που αναλογει σ αυτο το ποσο,μα αφου εναι τοσα τα χρηματα που δεν αναλογει καν κ οταν βαζω 0 πχ δεν μου το περναει παλι,τι δεν εχω καταλαβει?
    Το 20% που σου παρακρατήθηκε σε ποιόν κωδικό το βάζεις;

    Βάλε το ακαθάριστο ποσό στον κωδικό 507 (πίνακας 4 - υποπίνακας Δ). Μπορείς εναλλακτικά να βάλεις στον 507 το καθαρό ποσό προ φόρου (ακαθάριστο μείον κρατήσεις). Δεν είναι ξεκάθαρο το θέμα. Στην δικιά σου περίπτωση βάλε το ακαθάριστο καθότι έχεις χαμηλά εισοδήματα και δεν θα παίξει ρόλο.

    Βάλε την παρακράτηση (20%) του φόρου στον 605 (πίνακας 8). Η παρακράτηση έγινε επί του ακαθαρίστου ποσού οπότε αν βάλεις το ακαθάριστο στον 507 θα συμφωνεί με τον 605 (δηλαδή κωδ.507*20% = κωδ.605)

    Βάλε το επίδομα ανεργίας στον κωδικό 661 (πίνακας 6).

    Υπολόγισε τα τεκμηριά σου. Είναι 3000 για άγαμο + τεκμήρια κύριας κατοικίας (εκτός αν είσαι φιλοξενούμενος οπότε συμπληρώνεις τον υποπίνακα 10 του πίνακα 7 και δεν έχεις τεκμήριο κατοικίας) + τεκμήρια αυτοκινήτου κτλ και υπολόγισε το 25% του ποσού που θα προκύψει. (υποθέτω ότι τα τεκμήρια σου είναι μεγαλύτερα των εισοδημάτων του πίνακα 4). Βάλε το ποσό (το 25% και λίγο παραπάνω) στον κωδικό 049 (πίνακας 7).

    Αν όλα πάνε καλά θα πάρεις πίσω το ποσό που σου παρακρατήθηκε (το 20% επί των ακαθαρίστων δηλαδή)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 09-07-12 στις 12:34.

  2. #1247
    Εγγραφή
    09-01-2009
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 20% που σου παρακρατήθηκε σε ποιόν κωδικό το βάζεις;

    Βάλε το ακαθάριστο ποσό στον κωδικό 507 (πίνακας 4 - υποπίνακας Δ). Μπορείς εναλλακτικά να βάλεις στον 507 το καθαρό ποσό προ φόρου (ακαθάριστο μείον κρατήσεις). Δεν είναι ξεκάθαρο το θέμα. Στην δικιά σου περίπτωση βάλε το ακαθάριστο καθότι έχεις χαμηλά εισοδήματα και δεν θα παίξει ρόλο.

    Βάλε την παρακράτηση (20%) του φόρου στον 605 (πίνακας 8). Η παρακράτηση έγινε επί του ακαθαρίστου ποσού οπότε αν βάλεις το ακαθάριστο στον 507 θα συμφωνεί με τον 605 (δηλαδή κωδ.507*20% = κωδ.605)

    Βάλε το επίδομα ανεργίας στον κωδικό 661 (πίνακας 6).

    Υπολόγισε τα τεκμηριά σου. Είναι 3000 για άγαμο + τεκμήρια κύριας κατοικίας (εκτός αν είσαι φιλοξενούμενος οπότε συμπληρώνεις τον υποπίνακα 10 του πίνακα 7 και δεν έχεις τεκμήριο κατοικίας) + τεκμήρια αυτοκινήτου κτλ και υπολόγισε το 25% του ποσού που θα προκύψει. (υποθέτω ότι τα τεκμήρια σου είναι μεγαλύτερα των εισοδημάτων του πίνακα 4). Βάλε το ποσό (το 25% και λίγο παραπάνω) στον κωδικό 049 (πίνακας 7).

    Αν όλα πάνε καλά θα πάρεις πίσω το ποσό που σου παρακρατήθηκε (το 20% επί των ακαθαρίστων δηλαδή)
    Το 20% το εχω βαλει στο 315 πιν.8.Το ακαθαριστο τι εννοεις?δηλαδη 587 - 20% τα χρηματα δηλαδη που πραγματικα ελαβα?
    Το εισοδημα απο την απογραφη το εβαλα στο 301 πιν 4.πρεπει να μπει στο 507?εισοδημα δηλ που δεν εντασεται σε αλλη περιπτωση?
    Το ταμειο το εβαλα κανονικα στο 661.
    Οσο αναφορα τα τεκμηρια εχω το ενοικιο αρα νομιζω μονο με αυτο ειμαι καλλυμενος πιστευω απο αποδειξεις,κτλ.
    Εν οίδα ότι ουδέν οίδα-Σωκράτης


    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.”
    Jimi Hendrix

  3. #1248
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saras81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 20% το εχω βαλει στο 315 πιν.8.Το ακαθαριστο τι εννοεις?δηλαδη 587 - 20% τα χρηματα δηλαδη που πραγματικα ελαβα?
    Το εισοδημα απο την απογραφη το εβαλα στο 301 πιν 4.πρεπει να μπει στο 507?εισοδημα δηλ που δεν εντασεται σε αλλη περιπτωση?
    Το ταμειο το εβαλα κανονικα στο 661.
    Οσο αναφορα τα τεκμηρια εχω το ενοικιο αρα νομιζω μονο με αυτο ειμαι καλλυμενος πιστευω απο αποδειξεις,κτλ.
    Τα έχεις βάλει σε λάθος κωδικούς. Συμπλήρωσε την δήλωση όπως σου είπα παραπάνω.
    Όταν λέω ακαθάριστο εννοώ το ποσό πριν την αφαίρεση των κρατήσεων και της παρακράτησης φόρου (όχι αυτό που πήρες στο χέρι).
    Ακαθάριστο = Ποσό που πήρες στο χέρι + Κρατήσεις + Παρακράτηση φόρου 20%
    Καθαρό προ φόρου = Ποσό που πήρες στο χέρι + Παρακράτηση φόρου 20%
    Στον κωδικό 507 βάλε καλύτερα το ακαθάριστο (θα το βρεις πάνω στην βεβαίωση που σου έδωσαν - είναι το μεγαλύτερο ποσό)

    Την παρακράτηση 20% στον 605.



    Αν μένεις σε σπίτι με ενοίκιο και το μισθωτήριο συμβόλαιο είναι στο όνομά σου έχεις και τεκμήρια πρώτης κατοικίας. Θα πρέπει δηλαδή να συμπληρώσεις τα στοιχεία της οικίας που μένεις στον πίνακα 5.
    Υπολόγισε σωστά τα τεκμήρια σου και μετά υπολόγισε το 25% αυτών (υποθέτω - λέω ξανά- οτι τα τεκμήρια σου είναι μεγαλύτερα των εισοδημάτων του πίνακα 4).
    Έχεις τεκμήρια 3000 (ως άγαμος) + τα τεκμήρια του σπιτιού στο οποίο μένεις (εκτός αν σε φιλοξενούν) + οτιδήποτε άλλο κτλ

    UPDATE Το ποσό του ενοικίου που πλήρωσες θα το βάλεις στον 811 (αφού συμπληρώσεις το πινακάκι). Οι δαπάνες για ενοίκια δεν μπαίνουν στον 049.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 09-07-12 στις 14:31.

  4. #1249
    Εγγραφή
    09-01-2009
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Το ενοικιο το εχω δηλωσει κ στον πινακα 6,δε μπορω να καταλαβω ομως το εξης,οταν εβαλα τα στοιχεια του σπιτιου που μενω στο 5,μου εβαζε να δηλωσω,παροτι οτι ειναι μισθωμενο=ενοικιο οτι δεν εχω βαλει ποσοστο ιδιοκτησιας,δηλαδη εφοσο μενω μονος σημαινει 100%?,οτι δεν μενω με συγκατοικο κτλ?τον πινακα 6 το αφηνω ετσι?δηλαδη ονομα ιδιοκτητη κτλ κ ποσο που πληρωνω +τον πινακα 5?Παλι αυτο με τα τεκμηρια δεν το ''πιανω''(σορυ καθοτι ασχετος αλλα το 40αρι δεν παιζει για αυτο την κανω μονος)πρεπει εκτος του ενοικιου να δηλωσω τι?Ναι στο 811 το εχω βαλει μονο εκει δηλαδη οχι στο 5?
    Εν οίδα ότι ουδέν οίδα-Σωκράτης


    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.”
    Jimi Hendrix

  5. #1250
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saras81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ενοικιο το εχω δηλωσει κ στον πινακα 6,δε μπορω να καταλαβω ομως το εξης,οταν εβαλα τα στοιχεια του σπιτιου που μενω στο 5,μου εβαζε να δηλωσω,παροτι οτι ειναι μισθωμενο=ενοικιο οτι δεν εχω βαλει ποσοστο ιδιοκτησιας,δηλαδη εφοσο μενω μονος σημαινει 100%?,οτι δεν μενω με συγκατοικο κτλ?τον πινακα 6 το αφηνω ετσι?δηλαδη ονομα ιδιοκτητη κτλ κ ποσο που πληρωνω +τον πινακα 5?Παλι αυτο με τα τεκμηρια δεν το ''πιανω''(σορυ καθοτι ασχετος αλλα το 40αρι δεν παιζει για αυτο την κανω μονος)πρεπει εκτος του ενοικιου να δηλωσω τι?Ναι στο 811 το εχω βαλει μονο εκει δηλαδη οχι στο 5?
    Στον πινακα 2 άν έχεις γεννηθεί μετά την 01/01/1981 επέλεξε το 017

    Στον πίνακα 4 θα συμπληρώσεις μόνο τον κωδικό 507 όπως σου είπα παραπάνω.

    Στον πίνακα 5 στην κύρια κατοικία βάλε την διεύθυνση του ακινήτου, ταχυδρομικό κώδικα, τους οδούς που περικλύουν το οικοδομικό τετράγωνο κτλ
    Επέλεξε μισθωμένη κατοικία (κωδ. 203) , τον όροφο του διαμερίσματος, την κύρια επιφάνεια, επιφάνεια βοηθητικών χώρων (αν υπάρχουν - πχ αποθήκη παρκινγκ εκτός αν είναι στην πυλωτή), ποσοστό συνιδιοκτησίας 100% αν είναι μόνο στο όνομα σου το μισθωτήριο, μήνες ιδιοκατοίκησης 12 αν έμενες όλο το χρόνο εκεί. Τιμή ζώνης συμπληρώνεις μόνο αν μένεις σε ακριβές περιοχές (αν είναι πάνω από 2800 - κοίτα και λογαριασμό της ΔΕΗ που γράφει την τιμή ζώνης - αλλά μάλλον δεν σε αφορά)
    Αν δεν έχεις εξοχικό, αυτοκίνητα, σκάφη, δάνεια κτλ τελείωσες με τον πίνακα 5.


    Στον πίνακα 6 βάλε το επίδομα ανεργίας. Δεν βάζεις πουθενά το ενοίκιο εδώ πέρα.


    Στον πίνακα 8 συμπλήρωσε τον κωδικό 605


    Στον πίνακα 7 συμπλήρωσε το πινακάκι 10 (ονομά ιδιοκτήτη ακινήτου που διαμένεις, το ΑΦΜ του, επιφάνεια, και μήνες που μένεις εκεί το 2011). Στον 811 το ενοίκιο.
    Επίσης στον πίνακα 7 συμπληρώνεις τον 049 (δεν βάζεις εδώ το ενοίκιο, ούτε λογαριασμούς ΔΕΗ, ΟΤΕ κτλ). Υπολόγισε τα τεκμήρια σου. Είναι 3000 + τα τεκμήρια του σπιτιού. Ψάξε στο internet για να τα υπολογίζεις με βάση τους πίνακες τεκμηρίων κατοικιών του 2012. Βάλε το 25% του ποσού στον 049.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 09-07-12 στις 15:25.

  6. #1251
    Εγγραφή
    09-01-2009
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Ωραια εκανα εναν υπολογισμο κ βγηκε το ποσο οκ,τα 3000 το πλαφον + του ενοικιου / 4= το 25%.
    Ευχαριστω να σαι καλα φιλε,θα την υποβαλω κ ο θεος βοηθος,ας ελπισω τουλαχιστον να μην πληρωσω,γιατι αν θα παρω πισω το παρακρατηθεν δεν ειναι σιγουρο.
    κ παλι ευχαριστω.
    Εν οίδα ότι ουδέν οίδα-Σωκράτης


    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.”
    Jimi Hendrix

  7. #1252
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saras81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια εκανα εναν υπολογισμο κ βγηκε το ποσο οκ,τα 3000 το πλαφον + του ενοικιου / 4= το 25%.
    Ευχαριστω να σαι καλα φιλε,θα την υποβαλω κ ο θεος βοηθος,ας ελπισω τουλαχιστον να μην πληρωσω,γιατι αν θα παρω πισω το παρακρατηθεν δεν ειναι σιγουρο.
    κ παλι ευχαριστω.
    Αν τα έκανες όλα σωστά θα πάρεις πίσω όλο το παρακρατηθέν ποσό.

    Τα τεκμήρια κατοικίας πάντως δεν είναι το ενοίκιο που πληρώνεις. Είναι ένα πλασματικό ποσό που υπολογίζεται με βάση τα τετραγωνικά. Αν μένεις σε κατοικία κάτω των 80 τετραγωνικών είναι τετραγωνικά*40 ευρώ.

    Παράδειγμα : Αν μένεις με ενοίκιο σε διαμέρισμα 50 τετραγωνικών χωρίς βοηθητικούς χώρους και με τιμή ζώνης κάτω των 2800 ευρώ, τα τεκμήρια κατοικίας σου είναι 50*40 = 2000 ευρώ.
    Συνολικά τεκμήρια = 3000(άγαμος) + 2000(κατοικία) = 5000 ευρώ
    κωδικός 049 ----> 5000*25% = 1250 ευρώ αποδείξεις.

    UPDATE Για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση δεν θα πρέπει να είναι μπλοκαρισμένα τα pop-ups απο τον browser
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 09-07-12 στις 15:50.

  8. #1253
    Εγγραφή
    09-01-2009
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Ναι ετσι το κανα οπως το πες,βρηκα κ ενα λινκ με υπολογισμους κ βγηκε,ευχαριστω κ παλι κ ευτηχως δηλαδη που δεν φορολογουν το ταμειο γιατι θα ταν κλοπη,
    θα σουν ανεργος κ θα ξεπερνουσες κ το αφορολογητο,αλλα κ τωρα να μου πεις που υπαρχουν τα διαβιωσης 3000 στανταρ δεν ειναι κλοπη?
    Εν οίδα ότι ουδέν οίδα-Σωκράτης


    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.”
    Jimi Hendrix

  9. #1254
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Μου ηρθε σημερα το ραβασακι.
    Πρωτη δοση μεχρι τις 31/7 500εουρος.
    Φυσικα κανεις δεν σε ρωτα αν εχεις να τα δωσεις απλα να κοψεις τον λαιμο σου να τα βρεις.
    500€ για να μαθεις να εισαι σωστος και να μην φοροδιαφευγεις μ@λ@κ@.

    500 να ειναι οι ωρες οσων εβαλαν τις υπογραφες ουτε δευτερολεπτο παραπανω.
    The world can change by your actions not by your opinions

  10. #1255
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Revolution είσαι πολύ καλός άνθρωπος και πολύ γενναιόδωρος και δεν το λέω για αστείο.

  11. #1256
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Απο που το βγαζεις αυτο το συμπερασμα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Revolution : 09-07-12 στις 22:22.
    The world can change by your actions not by your opinions

  12. #1257
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μένεις σε σπίτι με ενοίκιο και το μισθωτήριο συμβόλαιο είναι στο όνομά σου έχεις και τεκμήρια πρώτης κατοικίας. Θα πρέπει δηλαδή να συμπληρώσεις τα στοιχεία της οικίας που μένεις στον πίνακα 5.
    Από περιέργεια, ένα διαμέρισμα που νοικιάζεται, αποτελεί τεκμήριο μόνο για αυτόν που το νοικιάζει ή συνάμα και για τον ιδιοκτήτη;

    Θεωρώ πως δε μπορεί να είναι και για τους δύο, αλλά δε θα 'ταν η πρώτη φορά που θα έκανα λάθος.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  13. #1258
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeRMiT75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από περιέργεια, ένα διαμέρισμα που νοικιάζεται, αποτελεί τεκμήριο μόνο για αυτόν που το νοικιάζει ή συνάμα και για τον ιδιοκτήτη;

    Θεωρώ πως δε μπορεί να είναι και για τους δύο, αλλά δε θα 'ταν η πρώτη φορά που θα έκανα λάθος.
    Μια νοικιασμένη ή δωρεάν παραχωρημένη κατοικία δεν αποτελεί τεκμήριο για τον ιδιοκτήτη* της. Το ίδιο ισχύει αν η κατοικία είναι κενή - κάτι το οποίο πρέπει να αποδειχθεί (μη ηλεκτροδοτούμενο ακίνητο, μηδενική κατανάλωση ρεύματος, ετοιμόρροπο ακίνητο κτλ).

    *Όταν λέμε ιδιοκτήτη εννοούμε τον κάτοχο της πλήρους κυριότητας ή της επικαρπίας (και όχι τον κάτοχο της ψιλής κυριότητας)

  14. #1259
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι. Η λυπητερή έρχεται με το ταχυδρομείο σε περίπτωση υποβολής της δήλωσης από το net;

    Στο pdf που έβγαλε το εκκαθαριστικό, έχει το ποσό που πρέπει να πληρωθεί, αλλά πρέπει να περιμένω επίσημο χαρτί;
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  15. #1260
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα έρθει το εκκαθαριστικό σου μέσω ταχυδρομείου, στο οποίο θα αναγράφεται ποσό πληρωμής και ημερομηνία καταβολής πρώτης δόσης.
    Εξυπακούεται ότι εναλλακτικά μπορείς να το τυπώσεις όποτε θέλεις και μέσω της online εφαρμογής, χρησιμοποιώντας το για να πληρώσεις την οφειλή σου.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

Σελ. 84 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 64747982838485868994104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας