Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    από χτες το βραδυ μου κάνει $%$##% η dsl...συνήθως (όχι μονο τότε δηλαδή)μόλις παίρνει κάποιος τηλέφωνο στο σπίτι πέφτει η dsl και μετά από λίγα δευτερόλεπτα ξανασυνδέεται...έστειλα και email στην οτενετ αλλα αποσο ξέρω έχουν απεργία μέχρι αύριο οποτε περνώ τ$%$%^$ μου

    μεσολάβησε η χτεσινοβραδινή καταιγίδα με τους κεραυνούς κτλ αλλα αποσο μαθαίνω από γείτονες κτλ δεν έχουν κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο or smth

    α και για να μη το ξεχάσω το ένα από τα 2 τηλεφωνα του σπιτιού έχουν τρελό θόρυβο από εκείνη την ώρα σε σημείο να μην ακούς τίποτα

    έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο?ξέρει κανεις κάτι επί του θέματος?thanx in advance

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2004
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Linksys WAG160Ν
    Την Παρασκευη το απογευμα επεσε το ρευμα ξαφνικα (επαιζα CoD2 multiplayer !!#!#$!#$).
    Ηρθε πισω μετα απο 5 λεπτα αλλα δεν συγχρονιζε to modem μου με DSL. Τα τηλεφωνα ενταξει ειναι σε μενα. Δοκιμασες να κανεις reset το Netmod?
    Δεν αντεχω αλλο με ISDN 64... θΕΛΩ ΤΗΝ DSL ΜΟΥ ΠΙΣΩ !!!!!

    Απεργιες και μαλακιες του ΟΤΕ!!!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    13-09-2005
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    14000/999
    ISP
    Tellas
    Router
    cisco 877
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 21(dB)
    Φιλε μου εισαι ατυχος γιατι αυτο που επαθες το ειχα παθει και εγω περισυ λοιπον ειναι προβλημα τις γραμμης δλδ εχει θορηβο πανω απο το επιτρεπτο και πρεπει να ψαξουν να σου βρουν σε ποιο σημειο δημιουργειται δλδ ελεγχος dslam,καφαο,πολυκατικοιας(κατανεμητης),εσωτερικη καλωδιωση του σπιτιου .
    Τα παραπανω ομως προυποθετουν να σε παρει τηλεφωνο ο ΠΟΤΕ απο τις βλαβες και αυτες τις ημερες εχουν απεργεια οποτε καλη υπομονη

  4. #4
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    το θέμα είναι όμως ότι εμφανίστηκε αμέσως μετά τις καταιγίδες και τους κεραυνούς χτες βραδυ...πως μπορώ να ξέρω ότι δεν έχει κάποια βλάβη ο οτε της περιοχής γενικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει κανεις εκεί λόγο απεργίας?

  5. #5
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    FritzBoxFon 7050
    Το πιο πιθανο είναι ότι με την καταιγίδα βράχηκαν κάποια καλώδια του ΟΤΕ (το σε ποιο σημείο έχει μεγάλη σημασία) με αποτέλεσμα αυτα που περιγράφεις... Περίμενε να στεγνώσουν και την άλλη φορά ομπρέλα.... (σε όλη τη γειτονιά σου )

  6. #6
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    χλωμό μου ακούγεται και αυτό...τόσες βροχές εδώ και χρονια,τώρα βράχηκαν?

  7. #7
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    FritzBoxFon 7050
    Ποτε δεν ξέρεις από που περνάνε τα καλώδια του ΟΤΕ μέχρι να φτάσουν στο σπίτι καθενός και προπάντων δεν ξέρεις αν σε αυτή τη διαδρομή έχουν δεχτει πρόσφατη επίθεση από καποιον εργολάβο που αφού εσκαψε κάπου ξέχασε να κλεισει την τρύπα που έκανε...

  8. #8
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Χμμ... έχεις φίλτρα σε όλες τις συσκευές ή splitter για να διαχωρίσεις τα τηλέφωνα από το data;
    Δοκίμασε να αποσυνδέσεις το τηλ που έχει θόρυβο και δες πώς συμπεριφέρετε τότε.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Κι εγώ αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα με θόρυβο στο τηλέφωνο. Καλό είναι να κάνεις και μόνος κάποιυς ελέγχους. Για παράδειγμα, εγώ έχω 2 τηλεφωνικές συσκευές, οπότε αυτό που έκανα ήταν δοκιμές αφαιρώντας μία από τις 2 κάθε φορά για να δώ μήπως ήταν κάποιο πρόβλημα των συσκευών. Στη συνέχεια, δανείστηκα ένα φίλτρο από ένα φιλαράκι και το δοκίμασα για να δω αν τα δικά μου φιλτράκια τα έχουν παίξει.
    Μετά από αυτές τις δοκιμές και αφού ο θόρυβος παρέμενε κάλεσα στην ΟΤΕΝΕΤ και το δήλωσαν βλάβη στον ΟΤΕ (θόρυβος στην τηλεφωνία). Καθυστέρησαν καμιά βδομάδα αλλά τελικά το διόρθωσαν και τώρα λειτουργούν όλα μια χαρά (φτου να μην τα ματιάσω...χε χε).

    Προτείνω να κάνεις κι εσύ παρόμοιες δοκιμές και αν δεις ότι δεν γίνεται τίποτα κάλεσε στην ΟΤΕΝΕΤ (αν έχεις OnDSL Kit) ή στον ΟΤΕ στο 121 (αν έχεις τη γραμμή στον ΟΤΕ) για να το δηλώσεις βλάβη.

    Ελπίζω να βοήθησα...

    Υ.Γ. : ο θόρυβος στη γραμμή μου προήλθε μετά από βλάβη στην τηλεφωνία. Δύο μέρες πριν δεν είχα τηλέφωνο καθόλου αλλά το dsl λειτουργούσε κανονικά.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    τελικά δεν ήταν θέμα οτε,απλά τα εξωτερικά καλώδια είχαν παραπαλιωσει και με τη βροχή κάπου πέρασε νερό και χειροτέρεψε από βραχυκύκλωμα

    άλλαξα μονος μου τα καλώδια και όλα είναι πλέον τζαμι,μη σας πω ότι πιάνω και 2-3 kb/s παραπάνω από πριν :P

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ
    Από teamlead_1953 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-08, 07:15
  2. Πρόβλημα με θόρυβο στο τηλέφωνο!!
    Από telestic στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-07, 12:44
  3. Πρόβλημα με θόρυβο ανεμιστηράκι επεξεργαστής
    Από athan στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-07, 13:22
  4. Προβλημα με θορυβο
    Από smithakos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-06, 20:45
  5. πρόβλημα με θορυβο στο τηλεφωνο
    Από escapedoc στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-06, 07:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας