Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 56
  1. #16
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10827/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    D-Link DSL-2750B
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 22.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αυτο που παρατηρώ εγώ ειναι οτι πολλοί χρήστες του οτε τον τελευταιο καιρο εχουν πολλες αποσυνδεσεις (και εγω ειμαι ένας απο αυτους) και βλεπω οτι αυξανομαστε συνεχεια αλλα ο οτε δεν κανει τιποτα για να φτιαξει το προβλημα

  2. #17
    Εγγραφή
    20-11-2007
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140
    Αφου σβηνει το power, παει να πει οτι εχει προβλημα το ρουτερ...

  3. #18
    Εγγραφή
    04-10-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14243/943
    ISP
    HOL
    Router
    NETGEAR DGN2200
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 18.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συμβαίνει κάτι με server του εξωτερικού αυτή την στιγμή? Βλέπω ότι χάνω πολλά πακέτα εδώ και 1-2 ώρες.

    Πάντως και εγώ έχω από μια αποσύνδεση σχεδόν κάθε 2-3 μέρες. Με την ΟΝ telecoms έπιανα μήνα και βάλε uptimes χωρίς κανένα πρόβλημα...

  4. #19
    Εγγραφή
    04-04-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    οτι κατσει!
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Β
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theotses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου σβηνει το power, παει να πει οτι εχει προβλημα το ρουτερ...
    ετσι ομως απο το πουθενα να προκυψει προβλημα? μεχρι τωρα δουλευε κανονικα παντως.

    και στην τελικη το ρουτερ αυτο μου το δωσανε για να ειναι συμβατο με το conn-x tv το οποιο πληρωνω σαν υπηρεσια. τι θα πει εληξε η εγγυηση και δεν μπορουμε να κανουμε κατι? δεν θα επρεπε να το δωσω πισω και να μου δωσουν ενα αλλο ωστε οι υπηρεσιες που παρεχουν (και πληρωνω) να λειτουργουν?

  5. #20
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα από το πουθενά προκύπτουν τα προβλήματα φίλε μου. Πάντα μα πάντα πριν χαλάσει κάτι, δούλευε κανονικά

    Ο εξοπλισμός που σου δίνει ο ΟΤΕ δεν είναι με χρησιδανεισμό. Όταν λήξει η σύμβαση είναι δικός σου. Αφού έληξε η εγγύηση θα πρέπει ή να το επισκευάσεις ή να το αντικαταστήσεις με δικά σου έξοδα. Αν ήταν με χρησιδάνειο, όπως γίνεται πχ στις HOL & ON, θα ήταν δική τους ευθύνη η επισκευή/αντικατάσταση, αλλά όταν αποχωρείς τους επιστρέφεις τον εξοπλισμό.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  6. #21
    Εγγραφή
    04-04-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    οτι κατσει!
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Β
    υπαρχει πιθανοτητα αν παω σε καποιο παλιο firmware να φτιαξει?

  7. #22
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και νιώθω την ανάγκη να προσθέσω και εγώ κάτι στο θέμα. Σήμερα άνοιξα το BaudTec, αφού διάβασα στο παρόν οτι έτσι και αλλιώς είμαι εκτος εγγύησης. Αυτό που είδα είναι οτι χρειάζεται καλύτερη ψύξη το συγκεκριμένο Router. Γιατί, βρήκα ταλαιπωρημένη και καψαλιασμένη την πλακέτα. Τοποθέτησα το Router πάνω απο ενα παλιό ανεμιστηράκι του Η/Υ μου και έχω δει σημαντική βελτίωση, μέχρι τώρα δεν έχω διακοπές. Παραθέτω φωτό της κατασκευής.



    Η κατασκευή είναι πολύ πρόχειρη γιατί πρόκειται περί δοκιμής. Και την κρέμασα απο μπετονιά γιατί είναι τόσο κατεστραμένο αυτό το ανεμιστηράκι που μεταδίδει απιστευτους κραδασμούς στο γραφείο.

    Θα το ονόμαζα ''πλευστό Router αυτοφερόμενου πλαισίου''

    Ευχαριστώ και ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο ποσοστό της βοήθειας που έχω βρεί απο το Φόρουμ σας σαν αναγνώστης κατά καιρούς.

  8. #23
    Εγγραφή
    05-03-2007
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13300/902
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΑΛ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    Baudtec TW264
    Ωραια πατεντα.Βασικα το δικο μου προβλημα με τις αποσυνδεσεις ξεκινησε μια μερα οταν περνουσε μια δυνατη καταιγιδα,επεσε η ταση και στη συνεχεια επεσε το ρευμα.Πριν το συγκεκριμενο περιστατικο,μπορουσε να σταυρωσει 24 ωρες χωρις να αποσυνδεθει.Τωρα με δυσκολια να σταυρωσει μιση ωρα...

  9. #24
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Ευχαριστώ, Stefa_1. Εφόσον είδα βελτίωση, αγόρασα ενα αθόρυβο 12 άρη ανεμιστήρα κουτιού και το συνέδεσα με το τροφοδοτικό του υπολογιστή με κουμπί (αργότερα θα το αυτονομήσω). Βέβαια για μέγιστη ψύξη το έκανα άνευ πλαστικών οροφής και πάτου. Τώρα ακουμπάω την πλακέτα και είναι παγωμένη (εδω 12V οκ αλλά προσοχή σε τροφοδοτικά 220V ΤΖΙΖ). Παραθέτω νέα φωτό. Στο επανειδίν.


  10. #25
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koystado Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που παρατηρώ εγώ ειναι οτι πολλοί χρήστες του οτε τον τελευταιο καιρο εχουν πολλες αποσυνδεσεις (και εγω ειμαι ένας απο αυτους) και βλεπω οτι αυξανομαστε συνεχεια αλλα ο οτε δεν κανει τιποτα για να φτιαξει το προβλημα
    Και εγω εχω 3-5 αποσυνδεσεις καθε μερα,αλλα δεν δινω βαση επειδη δεν παιζω παιχνιδια και τα σχετικα που δημιουργουν προβληματα.
    Απλα θα αναφερω την αποψη μου σχετικα με τις αποσυνδεσεις,που πιθανον και να μην ειναι και η σωστη βεβαια,εφοσον βεβαια εχουμε ψαχτει εμεις απο την μερια μας ,αν ειμαστε σε ολα οκ εξοπλισμος κ.τ.λ
    Νομιζω οτι οσο γεμιζουν τα DSLAM απο συνδρομητες ,τοσο τα προβληματα με τις αποσυνδεσεις γινονται συχνοτερα.

    Προχτες Καθαρά Δευτέρα λογο του οτι ο μικρος μου γιος ειχε ιωση ,αναγκαστηκαμε και μειναμε με την γυναικα μου σπιτι,εγω σερφαριζα στο νετ και ειδα οτι οταν ανοιξα το pc ταχυτητα στο ρουτερ down load 11 mbps που ποτε δεν ειχε ξαναγινει αυτο ,παντα παιζει απο 9.7 mbps το πρωι και το βραδυ πεφτει στα 8.5 mbps,και μεσα σε 7 ωρες περιπου δεν ειχα καμμια αποσυνδεση ,ενω σε οποιαδηποτε καθημερινη μερα θα ειχα τουλαχιστον 1 η 2 αποσυνδεσεις σε αυτο το χρονικο διαστημα.
    Χτες και σημερα που ηταν εργασιμες μερες και σαφως οι χρηστες ηταν περισσοτεροι παλι τα ιδια .

    Επειδη μου αρεσουν οι πατεντες να δωσω και τα ευσημα μου στον kostarcn.Πολυ μου αρεσαν οι βασεις απο η τουμπόραμα,και ειδικα ο διακοπτης πανω στο τουμποραμα .Και να σου δωσω μια ιδεα,επειδη το ανοιξες απο πανω και θα μαζευει πολυ σκονη μεσα,να εβαζες το ρουτερ αναποδα και ετσι να επεφτε μεσα ο αερας και να του εκανε και αυτοκαθαρισμο σκονης .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος weather1967 : 10-03-11 στις 16:28.

  11. #26
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Ευχαριστώ, wheather. Ναι αυτό με την σκόνη είναι πολύ καλή ιδέα. Έχω δεί σημαντική βελτίωση με την ψύξη (ηλεκτρονικά και ζέστη είναι εχθροί). Θα ήθελα να πάρω ενα καινούργιο Router αλλά όπως είπες και όπως γνωρίζω απο γνωστούς μου, οι αποσυνδέσεις είναι ενα γενικότερο κακό τον τελευταίο καιρό. Και το παρατήρησα παίζοντας online, όπου και σταμάτησα εξαιτίας των αποσυνδέσεων γιατί κάθε μια ώρα εβγαινα εκτος videogame. Δυστιχώς η ύφαιση χτύπησε και της τηλεπικοινωνίες, τουλάχιστον έτσι νομίζω.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostarcng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστιχώς η ύφαιση χτύπησε και της τηλεπικοινωνίες, τουλάχιστον έτσι νομίζω.
    Και εκει που περιμενανε και τα vdsl ,με τις οπτικες ινες ,με ενα mini DSLAM μεσα σε καθε ΚΑΦΑΟ,μας βλεπω λογο κρισης και υφεσης η να παραμεινουμε στα 24 MB στην καλύτερη, η να παμε παλι πισω στα 2 ΜΒ,η στην χειροτερη να βλεπουμε το pc μας και να αναπολουμε τις στιγμες σερφαρισματος

  13. #28
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Γιατι μενουμε στον ΟΤΕ ειπαμε; Εχω τα ιδια προβληματα, με παρα πολλες αποσυνδεσεις τους τελευταιους μηνες.

    Ο router που μου εδωσε αρχικα ο ΟΤΕ δεν δουλεψε ποτε, αλλα επειδη ειχα αλλον δικο μου, εβαλα τον δικο μου. 3 χρονια μετα, και αφου αναβαθμισα τη γραμμη με απο 1 σε 24mbps (πραγματκη ταχυτητα στην περιοχη μου ειναι 9 mpbs), αρχισαν οι αποσυνδεσεις.

    Σημερα το δηλωσα σαν βλαβη, και ζητησα αλλαγη του router toy OTE, και μου ειπαν το γνωστο: οτι ειναι εκτος εγγυησης και λοιπα. Το δηλωσα ως βλαβη για τις αποσυνδεσεις.

    (την προηγουμενη φορα που ηρθε ο ΟΤΕ στο σπιτι για να ελεγξει τη γραμμη, μου ειπαν να αλλαξω το router, to καλωδιο, το τηλεφωνο, κλπ. Το μονο που δεν μου ειπαν να αλλαξω ειναι το καφαο (γιατι ειναι δικο τους), και το σπιτι ολοκληρο. Μου ειπε ομως οτι η θεση της αποληξης του καλωδιου απο το κουτι ειναι πολυ μακρια.

    Μολις παω σπιτι αποψε θα κοταξω ποτε μπορω να αλλαγω απο ΟΤΕ, και δεν θα με ξαναδουν ζωγραφιστη. Περα απο την ευγενεια, δεν θα μοθ λειψει τιποτα αλλο απο τον ΟΤΕ.

  14. #29
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ismene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι μενουμε στον ΟΤΕ ειπαμε; Εχω τα ιδια προβληματα, με παρα πολλες αποσυνδεσεις τους τελευταιους μηνες.

    Ο router που μου εδωσε αρχικα ο ΟΤΕ δεν δουλεψε ποτε, αλλα επειδη ειχα αλλον δικο μου, εβαλα τον δικο μου. 3 χρονια μετα, και αφου αναβαθμισα τη γραμμη με απο 1 σε 24mbps (πραγματκη ταχυτητα στην περιοχη μου ειναι 9 mpbs), αρχισαν οι αποσυνδεσεις.

    Σημερα το δηλωσα σαν βλαβη, και ζητησα αλλαγη του router toy OTE, και μου ειπαν το γνωστο: οτι ειναι εκτος εγγυησης και λοιπα. Το δηλωσα ως βλαβη για τις αποσυνδεσεις.

    (την προηγουμενη φορα που ηρθε ο ΟΤΕ στο σπιτι για να ελεγξει τη γραμμη, μου ειπαν να αλλαξω το router, to καλωδιο, το τηλεφωνο, κλπ. Το μονο που δεν μου ειπαν να αλλαξω ειναι το καφαο (γιατι ειναι δικο τους), και το σπιτι ολοκληρο. Μου ειπε ομως οτι η θεση της αποληξης του καλωδιου απο το κουτι ειναι πολυ μακρια.

    Μολις παω σπιτι αποψε θα κοταξω ποτε μπορω να αλλαγω απο ΟΤΕ, και δεν θα με ξαναδουν ζωγραφιστη. Περα απο την ευγενεια, δεν θα μοθ λειψει τιποτα αλλο απο τον ΟΤΕ.
    Πολυ σωστα δεν το αλαξανε αφου εινα εκτος εγγυησης. ΔΕν εχει σημασια αν το εχεις χρησημοποιησει ή οχι.

    ΔΕν ξερω πως ακριβως σου τα ειπαν αλλα καταλαβαινω οτι εχεις πολυ μεγαλο μηκος ατομικης γραμμης εξωτερικης, Πιθανοτατα μενεις σε μονοκατοικια καπως απομακρυσμενη.
    Ισως να μην μπορεις να πιασεις τη ταχυτητα που θελεις. Δωσε μας και τα στοιχεια του ρουτερ να δουμε.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  15. #30
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όπως λέει ο maik σχετικά με το router, έπρεπε να ζητήσεις αντικατάστασή του πριν 3 χρόνια, αφού δε δούλευε.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-08, 03:23
  2. Πρόβλημα στην DSL μου σύνδεση
    Από killer_instinct στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-05, 12:41
  3. Διακοπές στη σύνδεση DSL
    Από Stathis111 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 19:50
  4. Η εμπειρία μου με vivodi adsl & dsl phone
    Από azimout στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-05, 14:31
  5. Μηνύματα: 279
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-05, 13:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας