Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 59
  1. #1
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Περιοχή
    Τζιτζιφιές
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/43012 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 25.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα την προσφορά του ADSL in a Box plus απο το e-shop τον Απρίλιο με wireless router και PS2. H προσφορά έλεγε οτι παίρνεις ή 6 μήνες και 384 ή 5 μήνες και 512. Στο συμβόλαιο έγραφε προτυπομένω το 3 μήνες αλλα οταν συμπλήρωνα την αίτηση μου είπε ο agent απο την Forthnet να το σβήσω και να βάλω 512. Σε κανένα σημείο είτε μπροστά είτε πίσω στους όρους αναφέρειο οτι μετα την λήξη του 6μήνου ή του 5μήνου οτι ανανεώνετε αυτόματα και οτι είμαι υποχρεωμένος να κρατήσω την σύνδεση για 12 μήνες με άλλη τιμή. Στις αρχές του μήνα τους πήρα τηλέφωνο να του πώ οτι δεν θα ανανεώσω στην λήξη του 5μήνου αλλα μου είπαν οτι αυτό δεν γίνεται και οτι "εννοείτε" οτι είναι για 12 μήνες!!!! Η απάτη σε όλο της το μεγαλείο!!!! Ακόμα και να μου στείλουν λογαριασμούς και χρεώσεις δεν προκειτε να πάρουν μία αφου εγώ πάω βάση των όρων του συμβολαίου που έχω υπογράψει.

    Το e-shop που τους πήρα τηλέφωνο μου είπε οτι εκείνη η προσφορά ήταν ακριβώς αυτό που υπέγραψα και όχι αυτό που προσπαθούσε να με υποχρώση η Forthnet να κάνω.

    Προσοχη guys!!! Εγώ τους έχω στείλει την απαίτηση μου για ακύρωση στο τέλος του 5μήνου γραπτώς και έχω κάνει κοινοποίηση την ΕΕΤΤ. Τώρα η ΕΕΤΤ τους έχει ζητήσει εξηγήσεις και απαιτεί να μου κοινοποιήσουν την απάντηση τους.

    Μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί παιδιά. Δεν αξίζει η κοροϊδία απο καμία εταιρία. Δεν θα πάει μπροστά το Ιντερνετ στην Ελλάδα οταν τους επιτρέπουμε να μας κοροϊδεύουν.

    Κυνηγήστε τους για να γίνονται καλύτεροι!!!!!!!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αυτό επρέπε να το αναφέρει στην σελίδα του eshop, αυτοι κάναν την προσφορά του ps2

    Δεν ειναι καμία απάτη απο την forthnet,

  3. #3
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Περιοχή
    Τζιτζιφιές
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/43012 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 25.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα τι λες τωρα φίλε μου. Εδώ υπάρχει συμβόλαιο που δεν αναφέρει κάτι για δωδεκάμηνο και είναι προτυπομένω απο την Forthnet. Τι δουλειά έχει το e-shop?

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τι λες τωρα φίλε μου. Εδώ υπάρχει συμβόλαιο που δεν αναφέρει κάτι για δωδεκάμηνο και είναι προτυπομένω απο την Forthnet. Τι δουλειά έχει το e-shop?
    H fortnet εδίνε αυτο το πακέτο σε συνεργάτες και έλεγε, σου δινώ τόσα εσύ κάνεις συμβόλαιο και δινει οτι δώρο θέλεις

    το eshop είπε να κάνει την τρελή πρόσφορα, αλλά ξέχασε αν σου πει για τους όρους

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Περιοχή
    Τζιτζιφιές
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/43012 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 25.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    H fortnet εδίνε αυτο το πακέτο σε συνεργάτες και έλεγε, σου δινώ τόσα εσύ κάνεις συμβόλαιο και δινει οτι δώρο θέλεις

    το eshop είπε να κάνει την τρελή πρόσφορα, αλλά ξέχασε αν σου πει για τους όρους
    Αρα λοιπόν τι σχεση εχει αυτό φίλε μου; Το συμβόλαιο έλεγε 5 μήνες και τώρα ζητάει απο μόνη της 12 χωρίς να το έχει γραπτώς απο εμένα!!!! Νομίζω οτι εσύ είσαι λίγο εκτος θέματος!

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα λοιπόν τι σχεση εχει αυτό φίλε μου; Το συμβόλαιο έλεγε 5 μήνες και τώρα ζητάει απο μόνη της 12 χωρίς να το έχει γραπτώς απο εμένα!!!! Νομίζω οτι εσύ είσαι λίγο εκτος θέματος!

    το serial number που σου έδωσε το eshop έχει καταχωρηθει για 12 μηνό, το eshop πήρε την επιδοτηση για αυτό

  7. #7
    Εγγραφή
    26-03-2005
    Περιοχή
    Area 52 (Δίπλα από την 51)
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.804
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14.286/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το serial number που σου έδωσε το eshop έχει καταχωρηθει για 12 μηνό, το eshop πήρε την επιδοτηση για αυτό
    Μα αν δεν αναφέρεται πουθενά στο συμβόλαιο η 12μηνη δέσμευση (από όσο κατάλαβα), πως είναι δυνατόν ο απλός πελάτης να αποκωδικοποιήσει τον σειριακό και να καταλάβει ότι αυτός αναφέρεται σε 12μηνο; Εφόσον αυτά που υπέγραψε δεν αναφέρουν 12μηνη δέσμευση τότε είναι με το μέρος του ότι κίνηση και να κάνει.

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από golity Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αν δεν αναφέρεται πουθενά στο συμβόλαιο η 12μηνη δέσμευση (από όσο κατάλαβα), πως είναι δυνατόν ο απλός πελάτης να αποκωδικοποιήσει τον σειριακό και να καταλάβει ότι αυτός αναφέρεται σε 12μηνο; Εφόσον αυτά που υπέγραψε δεν αναφέρουν 12μηνη δέσμευση τότε είναι με το μέρος του ότι κίνηση και να κάνει.

    μα αυτό σου λεω, το eshop θα επρέεπε να πεί, θέλετε το ps2 αυτό ειναι με 12μηνο

    οσο για τον φίλο boulis, ημάρτον δηλαδη, τι πιστευες οτι εχεις το κοκαλάκι της νυχτεριδας;

    κάποιο λάκο εχει η φαβα,

  9. #9
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Περιοχή
    Τζιτζιφιές
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/43012 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 25.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    sdikr φιλαράκο μου δεν ξέρω αν έχω το κοκαλάκι της νυχτερίδας, αυτο που έχω όμως είναι οτι δεν αφήνω κανέναν ο οποίος κρύβεται πίσω απο μια θέση εξουσίας να κάνει οτι γουστάρει. Αυτό ισχύει και για σένα όχι μ΄νο για την Forthnet.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    sdikr φιλαράκο μου δεν ξέρω αν έχω το κοκαλάκι της νυχτερίδας, αυτο που έχω όμως είναι οτι δεν αφήνω κανέναν ο οποίος κρύβεται πίσω απο μια θέση εξουσίας να κάνει οτι γουστάρει. Αυτό ισχύει και για σένα όχι μ΄νο για την Forthnet.

    Κάτω το κατεστημένο!! κάτω οτι δεν γουστάρουμε, κάτω οτι δεν συμφώνουμε!!

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το παρον ξανά στο φόρουμ της forthnet, και ζητώ απο τους χρήστες να μου πούνε αν είναι πρόβλημα της forthnet, ή του eshop, γιατί όλα έχουν κάποια όρια

  12. #12
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λέω να σκανάρει και να μας postάρει ο boulis το συμβόλαιο που υπέγραψε.
    (να αποκρύψει προσωπικά στοιχεία)
    Κάτι έχω κατα νου
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Το θέμα είναι το εξής : Άσχετα από το αν φταίει η forthnet ή το e-shop , ο χρήστης έχει ένα συμβόλαιο στα χέρια του , που μιλάει για 5 μήνες (εκτός αν κάτι έχω καταλάβει λάθος ). Οπότε το δίκιο είναι με τον καταναλωτή και το λάθος είναι κάπου μεταξύ ISP και e-shop.

    sdikr φιλαράκο μου δεν ξέρω αν έχω το κοκαλάκι της νυχτερίδας, αυτο που έχω όμως είναι οτι δεν αφήνω κανέναν ο οποίος κρύβεται πίσω απο μια θέση εξουσίας να κάνει οτι γουστάρει. Αυτό ισχύει και για σένα όχι μόνο για την Forthnet.
    Δεν κατάλαβα το συγκεκριμένο μήνυμα ...τι είδους πρόβλημα υπάρχει ?

  14. #14
    Εγγραφή
    26-03-2005
    Περιοχή
    Area 52 (Δίπλα από την 51)
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.804
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14.286/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρον ξανά στο φόρουμ της forthnet, και ζητώ απο τους χρήστες να μου πούνε αν είναι πρόβλημα της forthnet, ή του eshop, γιατί όλα έχουν κάποια όρια
    Καταρχάς είναι σίγουρα πρόβλημα του e-shop, το οποίο δεν είχε καμία αναφορά για δέσμευση. Αν και οι όροι του συμβολαίου της forthnet που υπέγραψε δεν αναφέρουν κάτι τέτοιο, τότε φταίει και η forthnet.

  15. #15
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, νομίζω ότι το συμβόλαιο πέραν από γενικούς όρους έχει επιλογή υπηρεσίας χωρίς ανάλυσή της. Για παράδειγμα η μηναία χρέωση για τις 1Bill δεν αναφέρει ρητά τη 12μηνη δέσμευση, η οποία όμως είναι μέρος του πακέτου. Η ανάλυση είναι στο site ή κοινοποιείται από το σημείο πώλησης.
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-08, 11:30
  2. Μηνύματα: 349
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 22:34
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 12:24
  4. Internet για όλους με τις προσφορές της FORTHnet
    Από ndan_gr στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-05, 23:54
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-03, 17:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας