Σελ. 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 253

Θέμα: Crysis 2

  1. #166
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Default απο τη HOL
    Πολύ καλό game, χωρίς πολύ σκέψη με μοναδικό στόχο, Shoot the aliens! το τέλειωσα σε μια εβδομάδα.
    Giorgos K. | 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

  2. #167
    Εγγραφή
    28-11-2009
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.964
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x

  3. #168
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Εγώ πάλι θα ήθελαν να post-άρω αυτό το καταπληκτικό πραγματικά mod, το οποίο όχι απλά αναβαθμίζει, αλλά όσοι έχουν το DX11 update, απογειώνει τα γραφικά του Crysis 2 σε σημείο που αρχίζει και απέχει -χωρίς υπερβολές- απ' το πρώτο παιχνίδι (ως προς το καλύτερο). Εγώ το έβαλα και είναι σα να παίζω κάτι διαφορετικό, ειλικρινά πολύ καλή δουλειά!

    Δείτε ένα κατατοπιστικό βίντεο εδώ.

  4. #169
    Εγγραφή
    01-12-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Όντως αλλάζει πολύ τα γραφικά του. Καμιά πτώση στην απόδοση έχεις παρατηρήσει;

  5. #170
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Δυνατοτατο θα το δοκιμασω μιας και ημουν αναμεσα σε αυτους που αναφερει το Crydev.net
    "Do you still think Crysis 2 has a graphical potential greater than was shown so far?"
    The world can change by your actions not by your opinions

  6. #171
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Έχει κάνει τρομερή δουλεία το παλικάρι (ή η ομάδα τέλος πάντως) που ασχολήθηκε με αυτό το project! Σίγουρα θα έπαιζα ακόμη μια φορά το Crysis 2 στο μέλλον με DX11 Ultra graphics κλπ, όταν θα άλλαζα gpu και πλέον θα το χαρώ διπλά πιστεύω!!
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Gigabyte GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Gaming OC || Samsung 970 Evo Plus 500GB || Dell S2721DGFA IPS HDR Gaming Monitor 27" QHD || Logitech G502 Proteus

  7. #172
    Εγγραφή
    28-11-2009
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.964
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiXel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι θα ήθελαν να post-άρω αυτό το καταπληκτικό πραγματικά mod, το οποίο όχι απλά αναβαθμίζει, αλλά όσοι έχουν το DX11 update, απογειώνει τα γραφικά του Crysis 2 σε σημείο που αρχίζει και απέχει -χωρίς υπερβολές- απ' το πρώτο παιχνίδι (ως προς το καλύτερο). Εγώ το έβαλα και είναι σα να παίζω κάτι διαφορετικό, ειλικρινά πολύ καλή δουλειά!

    Δείτε ένα κατατοπιστικό βίντεο εδώ.
    Όντως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά!!!

  8. #173
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pyautg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως αλλάζει πολύ τα γραφικά του. Καμιά πτώση στην απόδοση έχεις παρατηρήσει;
    Αν με πιστέψεις μ' αυτό που θα σου πω, παρατήρησα για κάποιον ανεξήγητο λόγο βελτίωση! Εξηγούμαι: έχω την HD 6950 και όταν έβαζα τα πάντα στο φουλ (με το DX11 update και τα HD texture packs) παρατηρούσα ένα lag-άρισμα που υπέθετα πως είναι είτε λόγω της κάρτας μου (καλή, αλλά προφανώς όχι τόσο για να έχω τα πάντα στο Ultra, σε 1080p) είτε γιατί πιθανώς υπήρχε bottleneck με τη CPU (Core 2 Quad, παλιά γενιά). Προχώρησα σε μια μείωση του Objects (Ultra->Extreme) και ω του θαύματος το παιχνίδι ξεκόλλησε ξαφνικά, οπότε λέω "μήπως δεν είναι bottleneck αλλά έκαναν καμιά βλακεία στην Crytek;". Όλα αυτά μέχρι που έβαλα το Mod, οπότε δοκίμασα το παιχνίδι (με το mod) στο φουλ (επανέφερα το Ultra στο Objects) και δεν υπήρχε lag-άρισμα! Ίσα-ίσα το παιχνίδι συμπεριφέρεται άψογα, χωρίς κολλήματα -και είνα απίστευτα όμορφο!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυνατοτατο θα το δοκιμασω μιας και ημουν αναμεσα σε αυτους που αναφερει το Crydev.net
    "Do you still think Crysis 2 has a graphical potential greater than was shown so far?"
    Το Crysis 2, σαν Crysis 2 πιθανώς και να έχει ως ένα σημείο (με το mod αυτό αποδεικνύεται), αλλά εγώ πιστεύω πως αυτό που έχει τεράστιες δυνατότητες είναι η CryEngine 3. Έκαναν πολλή δουλειά και δε φάνηκε, γιατί "βίασαν" το παιχνίδι για να κάτσει στις κονσόλες. Πιστεύω πως αν είχαμε μια PC exclusive κυκλοφορία θα κλαίγαμε από το αποτέλεσμα. Η μηχανή δεν έδειξε τα δόντια της και πέρασε στο ντούκου... Και τώρα έρχεται η Dice με τη FrostBite 2 π.χ. και βγάζει παιχνίδια σα το Battlefield 3. Αλλά για στάσου, το B3 τι έχει ως lead platform; Το PC...

    Τσεκάρετε κι αυτό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PiXel : 28-09-11 στις 02:22. Αιτία: auto merged post

  9. #174
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.991
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiXel Εμφάνιση μηνυμάτων



    Το Crysis 2, σαν Crysis 2 πιθανώς και να έχει ως ένα σημείο (με το mod αυτό αποδεικνύεται), αλλά εγώ πιστεύω πως αυτό που έχει τεράστιες δυνατότητες είναι η CryEngine 3. Έκαναν πολλή δουλειά και δε φάνηκε, γιατί "βίασαν" το παιχνίδι για να κάτσει στις κονσόλες. Πιστεύω πως αν είχαμε μια PC exclusive κυκλοφορία θα κλαίγαμε από το αποτέλεσμα. Η μηχανή δεν έδειξε τα δόντια της και πέρασε στο ντούκου... Και τώρα έρχεται η Dice με τη FrostBite 2 π.χ. και βγάζει παιχνίδια σα το Battlefield 3. Αλλά για στάσου, το B3 τι έχει ως lead platform; Το PC...

    Τσεκάρετε κι αυτό.
    Συμφωνώ και Παυσανίας!

    Πάντως ήταν αρκετά όμορφο, πέρα του μέτριου και στα δύο modes. Εμένα που είμαι και graphics whore, με ικανοποίησε.

    Για να λέω την αμαρτία μου, θα το προτιμούσα σε ζούγκλα και ποιο ανοιχτό, σαν τα προηγούμενα.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  10. #175
    Εγγραφή
    28-11-2009
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.964
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Crytek: Crysis Looks Better on Consoles

    Περισσότερα egmnow.com

    Spoiler:
    “I want to be clear: when I say the console versions look better than Crysis on PC, I mean that as a factual thing, not in terms of technical specifications,” he added.

  11. #176
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiXel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι θα ήθελαν να post-άρω αυτό το καταπληκτικό πραγματικά mod, το οποίο όχι απλά αναβαθμίζει, αλλά όσοι έχουν το DX11 update, απογειώνει τα γραφικά του Crysis 2 σε σημείο που αρχίζει και απέχει -χωρίς υπερβολές- απ' το πρώτο παιχνίδι (ως προς το καλύτερο). Εγώ το έβαλα και είναι σα να παίζω κάτι διαφορετικό, ειλικρινά πολύ καλή δουλειά!

    Δείτε ένα κατατοπιστικό βίντεο εδώ.
    Δεν μου τρεχει σε 64bit Win7 υπαρχει ξεχωριστο download η κανω καποια βλακεια?
    The world can change by your actions not by your opinions

  12. #177
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aristomenis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Crytek: Crysis Looks Better on Consoles

    Περισσότερα egmnow.com

    Spoiler:
    “I want to be clear: when I say the console versions look better than Crysis on PC, I mean that as a factual thing, not in terms of technical specifications,” he added.
    Ένα πράγμα θα σου δείξω ως απάντησή μου σ' αυτή τη βλακώδη δήλωση του τύπου απ' την Crytek (άσχετα αν τα μάζεψε μετά). Δες αυτό.

    Edit: [ Άλλαξα το βίντεο, με ένα που φαίνεται καλύτερα η διαφορά. ]

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου τρεχει σε 64bit Win7 υπαρχει ξεχωριστο download η κανω καποια βλακεια?
    Ίσως να ακολουθήσεις τον οδηγό ξανά κατά γράμμα. Μπορεί να παράληψες κάποιο βήμα. Δεν υπάρχει πρόβλημα απ' τα 64bit, στην ίδια αρχιτεκτονική παίζω κι εγώ το moded Crysis 2.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PiXel : 30-09-11 στις 16:40.

  13. #178
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Οκ το εφτιαξα καποιο προβλημα ειχε το download προφανως.
    Μου εχει εμφανισει μια νεα επιλογη "Mod Campaign" αλλα μολις κλικαρω μου φερνει ενα αδειο πλαισιο, τι ακριβως ειναι αυτο?

    Εχει κανεις αλλος προβλημα με το φορτωμα saved games?
    Το παιχνιδι ειναι θnpalyable δεν μπορβω να κανω load kανενα σωσμενο game, εσβησα ολο το profile και αρχισα απο την αρχη πεθανα στην 2η αποστολη και τελοες δεν μπορω να ξαναπαιξω crasharei παντα και βγαζει "Crysis 2 has stopped working"

    Το googlara και ειδα οτι παρα πολυ κοσμος εχει το ιδιο προβλημα απο 1.9 και η ΕΑ απλα το αγνοει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Revolution : 30-09-11 στις 18:40.
    The world can change by your actions not by your opinions

  14. #179
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ το εφτιαξα καποιο προβλημα ειχε το download προφανως.
    Μου εχει εμφανισει μια νεα επιλογη "Mod Campaign" αλλα μολις κλικαρω μου φερνει ενα αδειο πλαισιο, τι ακριβως ειναι αυτο?

    Εχει κανεις αλλος προβλημα με το φορτωμα saved games?
    Το παιχνιδι ειναι θnpalyable δεν μπορβω να κανω load kανενα σωσμενο game, εσβησα ολο το profile και αρχισα απο την αρχη πεθανα στην 2η αποστολη και τελοες δεν μπορω να ξαναπαιξω crasharei παντα και βγαζει "Crysis 2 has stopped working"

    Το googlara και ειδα οτι παρα πολυ κοσμος εχει το ιδιο προβλημα απο 1.9 και η ΕΑ απλα το αγνοει.
    Φίλε μου, επαναλαμβάνω, διάβασες τον οδηγό ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ; Μέσα λέει καθαρά να μην χρησιμοποιήσεις τα saves που έχεις κρατήσει αλλά είτε να πατήσεις "Replay Mission" ή να ξεκινήσεις νέα Campaign. Σχετικά με το "Mod Campaign", επειδή τα Mods σχεδιάστηκαν ώστε να προσθέτουν νέα level στο παιχνίδι, έχουν δικιά τους campaing. Το συγκεκριμένο, επειδή δεν έχει νέα level, απλά βελτιώσεις γραφικών για τα ήδη υπάρχοντα, έχει κενή τη σχετική επιλογή. Τώρα, όσον αφορά τα crash-αρίσματα κάνε ένα post εδώ ή ψάξε μέσα στο forum.

  15. #180
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiXel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, επαναλαμβάνω, διάβασες τον οδηγό ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ; Μέσα λέει καθαρά να μην χρησιμοποιήσεις τα saves που έχεις κρατήσει αλλά είτε να πατήσεις "Replay Mission" ή να ξεκινήσεις νέα Campaign.
    Nαι το διαβασα και, παλι crashaρει αλλα βρηκα λυση μεσω ενος modified exe που ποσταρε ενας υπος στο youtube , το προβλημα ειναι bug του 1.9 και η ΕΑ σφυριζει αδιαφορα πχ http://www.mycrysis.com/forums/topic11874

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiXel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το "Mod Campaign", επειδή τα Mods σχεδιάστηκαν ώστε να προσθέτουν νέα level στο παιχνίδι, έχουν δικιά τους campaing. Το συγκεκριμένο, επειδή δεν έχει νέα level, απλά βελτιώσεις γραφικών για τα ήδη υπάρχοντα, έχει κενή τη σχετική επιλογή. Τ
    Α ωραια ευχαριστω.
    The world can change by your actions not by your opinions

Σελ. 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Crysis problem
    Από nikoslykos στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-10, 01:53
  2. Crysis
    Από DarkDante στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-09, 10:55
  3. ...CRYSIS...
    Από GOUMOU στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-07, 21:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας