Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Telindus
    Παιδιά καλημέρα !

    Είναι το πρώτο μου post .Ελπίζω να είστε επιεικείς μαζί μου αν κάνω καμμιά "πατάτα" !!!

    Θα ήθελα να ενημερώσω τους Αdmin , για "επιθέσεις" που εξελσίσονται αυτές τις μέρες απο (Ξένους) Hackers, σε Ελληνικά Forums που χρησιμοποιούν το V-Bulletin.

    Να είστε λίγο προσεκτικοί,Προνητικοί

    Καλως σας βρήκα !

  2. #2
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Tο πρόβλημα είναι γνωστό, δεν οφείλεται σε πρόβλημα του vBulletin software αλλά σε κενά ασφαλείας, κενά ασφαλείας που ήταν γνωστά εδώ και μήνες, third party scripts και πού είχαν χρησιμοποιήσει οι δικτυακοί τόποι που αναφέρεις ...

    Καλώς ήρθες.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Telindus
    Οκ ! δεκτόν

    Ενα πρόσφατο backup πάντως ποτέ δεν κάνει κακό !
    Εχετε "τρομερή" υλη εδώ μέσα !

  4. #4
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Ελπίζω να μην εχεις καμμια συγγένεια με γνωστό γκαντέμη πολιτκό απο την Κρήτη....

    ps. Πρίν χρειαστούμε το backup λαμβάνουμε τα μέτρα μας, αν δεν τα λάβεις κάθεσαι και ρίχνεις αλλού τίς ευθύνες και κηρύσσεις πόλεμο στούς κακούς Τουρκους hackers, ταρατζούμ τρατζούμ ...

  5. #5
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην εχεις καμμια συγγένεια με γνωστό γκαντέμη πολιτκό απο την Κρήτη....

    Banαρε τον. Βanαρε τον οσο προλαβαινεις.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  6. #6
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Telindus
    OXI παιδιά μην ανησυχείτε !!! καμια σχεση με τον Μητ.....

    Σαββατογεννημένος είμαι .... Γκαντέμης όχι !

    Τα λέμε !

  7. #7
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN H108N
    Και εγω που ειμαι τριτη 13 γεννημενος και εχω και 13 γιορτη και απο μικρο με φωναζουνε γκαντεμι τι φταιω?
    Τα Windows ειναι μια 32-bit επεκταση ενος 16-bit γραφικου κελυφους για ενα 8-bit λειτουργικο συστημα εξαρχης σχεδιασμενο για ενα 4-bit μικροεπεξεργαστη απο μια 2-bit εταιρια που δεν ανεχεται 1 bit συναγωνισμου!

  8. #8
    Το avatar του μέλους HaRRy
    HaRRy Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην εχεις καμμια συγγένεια με γνωστό γκαντέμη πολιτκό απο την Κρήτη....

    ps. Πρίν χρειαστούμε το backup λαμβάνουμε τα μέτρα μας, αν δεν τα λάβεις κάθεσαι και ρίχνεις αλλού τίς ευθύνες και κηρύσσεις πόλεμο στούς κακούς Τουρκους hackers, ταρατζούμ τρατζούμ ...
    Κρύβε λόγιαααα... ποτε δε ξέρεις!!!!!!!!
    It could be you!!!!

  9. #9
    Πρίν χρειαστούμε το backup λαμβάνουμε τα μέτρα μας, αν δεν τα λάβεις κάθεσαι και ρίχνεις αλλού τίς ευθύνες και κηρύσσεις πόλεμο στούς κακούς Τουρκους hackers, ταρατζούμ τρατζούμ ...
    Φίλε EvilHawk όταν λες ότι λαμβάνεις μέτρα από πριν για να μην χρειαστείς το back-up τι εννοείς; Επειδή έχω και εγώ ένα forum και με όλα αυτά έχει φοβηθεί το μάτι μου και το τελευταίο που θα ήθελα θα ήταν να το δω κάτω, τι μπορώ να κάνω από πριν για να προστατευθώ καλύτερα;

    ΥΓ. Σας διαβάζω ανελλιπώς πάνω από ένα 6μηνο αλλά αυτό είναι το πρώτο μου post! Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Telindus
    Γειά σου και εσένα ,φίλε trapper !!


    Με τι θεματα καταπιάνεστε στο forum σου ?

  11. #11
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Trapper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε EvilHawk όταν λες ότι λαμβάνεις μέτρα από πριν για να μην χρειαστείς το back-up τι εννοείς; Επειδή έχω και εγώ ένα forum και με όλα αυτά έχει φοβηθεί το μάτι μου και το τελευταίο που θα ήθελα θα ήταν να το δω κάτω, τι μπορώ να κάνω από πριν για να προστατευθώ καλύτερα;

    ΥΓ. Σας διαβάζω ανελλιπώς πάνω από ένα 6μηνο αλλά αυτό είναι το πρώτο μου post! Καλώς σας βρήκα λοιπόν.
    Φροντίζουμε να είμαστε ενήμεροι για exploits & vulnerabilities, εφαρμόζουμε πάντα τα ενδεδειγμένα patches & upgrades, δεν βάζουμε ότι κώδικα βρούμε μπροστά μας, αλλά ελεγχουμε τό τι κάνει, πώς το κάνει και αν είναι ασφαλές, εφαρμόζουμε σφικτή πολιτική ασφαλείας στον server ....

    Δεν κάνουμε τίποτα extreme απο ότι βλέπεις ...

  12. #12
    Μάλιστα...
    Σε ευχαριστώ πολυ!

    @anastazio
    Είναι υπό κατασκευή ακόμα, αλλά το θέμα της θα είναι τα roms.
    Ελπίζουμε πως θα είναι έτοιμη στο τέλος του μήνα, αν λύσουμε κάτι προβλήματα που έχουμε με τη βάση δεδομένων.

  13. #13
    Το avatar του μέλους ...ARXODAS...
    ...ARXODAS... Guest
    Ρε παιδιά , εντελώς τυγχαία είδα αυτό το θέμα και θυμήθηκα......................! Είναι ένα παλικάρι στη γειτονιά μου που εντελώς εμπιστευτικά ( ) μου είπε πως αυτός και κάποια άλλοι γνωστοί του πραγματοποίησαν attacks τις προηγούμενες βδομάδες! Τι άλλο να σας πω............ , εγώ αυτό ήξερα!!!

  14. #14
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.684
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/1024
    ISP
    Forthnet
    Και εγώ έχω να αποκαλύψω το ότι τις δυσλειτουργίες που υπάρχουν στο site της M$ κατα καιρούς τους κάνω μόνος μου συχνά επειδή τους μισώ.
    Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.

  15. #15
    Επαναφέρω το θέμα, για να μην δημιουργώ νέο.
    Οι περισσότερες λειτουργίες στη σελίδα που φτιάχνω μαζί με ένα φίλο ξεκίνησαν.
    Αν θέλετε περάστε μια βόλτα και πείτε μου αν έχω παραλείψει κάτι σχετικά με την ασφάλεια ή άλλες γενικές παρατηρήσεις. Αν θέλετε κιόλας εγγραφείτε και μείνετε
    Η διεύθυνση είναι Edit: [ xxx ] και όπως λέει ο τίτλος το αντικείμενο είναι το emulation.

    ΥΓ. Αν παραβιάζω κάποιο κανόνα του φόρουμ με το να δίνω url άλλης σελίδας, ας το σβήσουν οι mods
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 08-11-06 στις 02:02. Αιτία: αφαίρεση link,όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ζητήσει πληροφορίες με Pm

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-08, 15:18
  2. Πρόβλημα Vista + δεν ανοίγουν κάποια sites
    Από spooky.pe20 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-07, 05:17
  3. Δεν βλέπω κάποια sites
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-07, 18:42
  4. Χρήστες του MySpace δέχτηκαν επίθεση "phising"
    Από BigLion στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-06, 20:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας