Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Που θα πάτε μετά τη ΝΕΤΟΝΕ

Ψήφισαν
162. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Forthnet

    16 9,88%
  • HOL

    4 2,47%
  • Wind

    8 4,94%
  • ON Telecoms

    18 11,11%
  • OTE

    27 16,67%
  • Cyta

    89 54,94%
Σελ. 30 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 10202528293031323540 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 728
  1. #436
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Niihama-shi
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον ανοίγει τόσο εύκολα χωρίς να χαθεί η εγγύηση είμαστε εντάξει.

    Χάζευα λιγάκι το subforum της Forthnet τι τρελό μπάχαλο... καμία σχέση με το δικό μας
    Θα μου λείψει η Νετονία.

  2. #437
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Με την τρύπα δεν νομίζω να έχεις μετά εγγύηση.

  3. #438
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Niihama-shi
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δε σκοπεύω να ανοίξω καινούρια τρύπα

  4. #439
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2.819
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Δεν βγαινει τοσο ευκολα η κεραια απ την παλια

  5. #440
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Εχει παρει κανεις τον λογαριασμο που επρεπε να εκδοθει 28/04/2011??

    Ουτε στο mynetone ειδα κατι το ΣΚ. Θεωρητικα (με οσα εχουν πει) αν δεν πληρωθει αυτος δεν θα προχωρησει η μεταβαση/φορητοτητα και εχω κολλησει στη Cyta στο βημα 3 της φορητοτητας (10 εργασιμες).

  6. #441
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει παρει κανεις τον λογαριασμο που επρεπε να εκδοθει 28/04/2011??

    Ουτε στο mynetone ειδα κατι το ΣΚ. Θεωρητικα (με οσα εχουν πει) αν δεν πληρωθει αυτος δεν θα προχωρησει η μεταβαση/φορητοτητα και εχω κολλησει στη Cyta στο βημα 3 της φορητοτητας (10 εργασιμες).
    Δεν έχει σχέση η πληρωμή αυτού του λογαριασμού με το αν θα σε αποδεσμεύσει η netone. Η αποδέσμευση γίνεται εντός 1-2 ημερών αφού κάνεις αίτηση στην Cyta, και δεν σχετίζεται, προφανώς, με τον λογαριασμό που... δεν έχει εκδοθεί ακόμα!

    Αν χρωστούσες από παλιότερα και θα σου "μπλόκαραν" τη φορητότητα, θα το είχες μάθει ήδη...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #442
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @ sebu:
    28/4... Υπολόγισε να εκδοθεί γύρω στις 10-12 Μαΐου.
    Ο δικός μου λογαριασμός που είναι τους μονούς μήνες, εκδόθηκε γύρω στις 12 Απριλίου, τον παρέλαβα 16 για πληρωμή 20-κάτι Απριλίου.
    Edit: [ Ρώτησα κι εγώ τη Cyta για την εξόφληση του λογαριασμού. Τους ενδιαφέρει να έχει πληρωθεί ο προηγούμενος. Ο δικός σου θεωρείται τρέχων. ]

  8. #443
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ sebu:
    28/4... Υπολόγισε να εκδοθεί γύρω στις 10-12 Μαΐου.
    Ο δικός μου λογαριασμός που είναι τους μονούς μήνες, εκδόθηκε γύρω στις 12 Απριλίου, τον παρέλαβα 16 για πληρωμή 20-κάτι Απριλίου.
    Edit: [ Ρώτησα κι εγώ τη Cyta για την εξόφληση του λογαριασμού. Τους ενδιαφέρει να έχει πληρωθεί ο προηγούμενος. Ο δικός σου θεωρείται τρέχων. ]
    Τζετ, thanks.

    Οχι πως δεν θα τον πληρωσω οταν βγει, απλα δεν ηθελα να καθυστερησει η Cyta περιμενοντας να βγει και να πληρωθει αυτος για να προχωρησει την φορητοτητα.

    ........Auto merged post: Sebu πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει σχέση η πληρωμή αυτού του λογαριασμού με το αν θα σε αποδεσμεύσει η netone. Η αποδέσμευση γίνεται εντός 1-2 ημερών αφού κάνεις αίτηση στην Cyta, και δεν σχετίζεται, προφανώς, με τον λογαριασμό που... δεν έχει εκδοθεί ακόμα!

    Αν χρωστούσες από παλιότερα και θα σου "μπλόκαραν" τη φορητότητα, θα το είχες μάθει ήδη...
    Ευχαριστώ Γιάννη.

    Αναφορικά με το τεχνικό κομμάτι, κάνουμε εμείς κάτι (πχ hard reset το ρουτερ) ή θα κουμπώσει κατευθείαν απο ΝετΟνε σε Cyta και θα λειτουργησει μονο του? Θεωρητικα αφου ειναι "κοινες" εταιρειες σε υποδομη θα πρεπει να μεινεις μερικα λεπτα μολις χωρις τηλ. και ιντερνετ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 09-05-11 στις 12:52. Αιτία: auto merged post

  9. #444
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    The Big Nowhere
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZXHN H108L
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 38.3(dB)
    Κάναμε την αίτηση της μετακόμισης... CYTA


  10. #445
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ σήμερα αντί να λάβω router (που ήταν το ραντεβού) από τον ΟΤΕ, έλαβα... 2η αίτηση για να... ξαναπάω στον ΟΤΕ (από την NetOne). Αφού λέω έχω στείλει ήδη την αίτηση με fax & έχω ενεργοποιηθεί, και απάντησε ο courier (που να ξέρει και αυτός) ότι έτσι είναι η διαδικασία, χρειάζονται και πρωτότυπη την υπογραφή και έκανα το λάθος και ξαναυπέγραψα την αίτηση/εξουσιοδότηση. (μπερδεύτηκα που ήρθαν την ημέρα/ώρες που ήταν για τον εξοπλισμό)

    Κάλεσα το 13888 και ψιλο-κουφαθήκανε, εξυπηρετικοί όμως, και με ρώτησαν αν ποτέ είχα ξανακαλέσει να ρωτήσω σχετικά με αίτηση, μήπως και καταλάθος καταχωρήθηκε στο σύστημα να μου στείλουν αίτηση. Είχα όντως ξανακαλέσει για να ρωτήσω τη διαδικασία, όχι να κάνω αίτηση, αλλά προφανώς το καταχώρησαν. Και να μην ανησυχώ διότι θα ακυρωθεί αυτόματα η 2η αίτηση μόλις πάει κάποιος να την καταχωρήσει. Κράτησαν και τηλέφωνο για να με καλέσουν για νέο ραντεβού σε 2-3 μέρες για το ADSL router.

    Τέλος πάντων, ας δούμε πότε θα στείλουν το router και ελπίζω να μη ξεκινήσουν να μου χρεώνουν 2η γραμμή.

  11. #446
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει ένα χοντροθέμα τελικά ο ΟΤΕ με τις διαδικασίες...

  12. #447
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ανέκαθεν είχε, απλώς τώρα φαίνεται πιο άσχημο λόγω του ανταγωνισμού και του γεγονότος ότι η υπηρεσία δικτύου είναι ποιοτική. Έχουν καταφέρει ένα σταθερό δίκτυο (λόγω Oteglobe) που δεν έχουν καταφέρει οι άλλοι πάροχοι, ας φτιάξουν και αυτές τις ρημάδες τις διαδικασίες να μη ταλαιπωρούμαστε και θα μιλάμε για πραγματικά ποιοτικό πάροχο.

    Δηλαδή τι να πω, από όταν αποφάσισα να γυρίσω από την NetOne στον ΟΤΕ έχω συναντήσει 1002 εμπόδια στις διαδικασίες:
    • Η αίτηση ήταν ελλειπής (όσον αφορά τον τύπο γραμμής, και δεν περιείχε double play ενώ είναι ενιαία υπηρεσία και καθυστερεί άσκοπα τη διαδικασία)
    • Στο 13888 δεν ήταν όλοι εξυπηρετικοί κατά την αίτηση (σήμερα ήταν ΟΚ)
    • Με άφησαν χωρίς τηλέφωνο/internet για 3 ολόκληρες μέρες λόγω λάθους στη διαδικασία μετάβασης
    • Έκλεισα ραντεβού με τεχνικούς για το τηλέφωνο και δεν ήρθαν (ευτυχώς με ενεργοποίησαν όμως, οπότε δε με πολυένοιαξε απλά τους περίμενα άδικα μία μέρα από τις 08:00 έως τις 14:00)
    • Δεν έχουν δώσει το ADSL router εδώ και 8 μέρες (και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ προσωρινά ένα δικό μου προβληματικό)
    • Δεν ήρθανε στο ραντεβού για το ADSL router (ούτε με ειδοποίησαν ότι δε θα έρθουν, περιμένοντας άσκοπα 16:00-19:00)
    • Μου προχωράνε 2η αίτηση για την ίδια γραμμή, χωρίς να το έχω ζητήσει (τρελός είμαι να έχω κάνει 2 αιτήσεις? οκ ρητορική το "τρελός είμαι;" )


    Edit: αυτό με την 2η αίτηση υποψιάζομαι πως ξέρω περί τίνος πρόκειται και δεν πιστεύω ότι ευθύνομαι εγώ για την ανοργανωσιά τους. Αρχικά πήρα και ρώτησα την διαδικασία, μου έστειλαν e-mail (χωρίς να δώσω κανένα στοιχείο πέρα από τηλ και email). Και μετά όταν ξαναπήρα (ύστερα από έμμεση παρότρυνση του prodromosfan ότι η αίτηση γίνεται και τηλεφωνικά ), έκανα την αίτηση τηλεφωνικώς, έδωσα τα στοιχεία και μου ξαναέστειλαν το PDF να συμπληρώσω και να στείλω και τα δικαιολογητικά. Έστειλα fax τα δικαιολογητικά με την αίτηση και 20 μέρες μετά ενεργοποιήθηκα. Ε υποψιάζομαι ότι έκαναν associate το fax με το αρχικό τηλέφωνημα (που απλά έδωσα τηλ/email ρωτώντας για τη διαδικασία) και έστειλαν ταχυδρομικά την αίτηση (1 μήνα μετά!) για το 2ο τηλεφώνημα που ήταν η κανονική αίτηση, χωρίς καν να δουν τι γίνεται με τη γραμμή αυτή. Τώρα πως κατάφεραν και ήρθε η αίτηση την ημέρα που ήταν για το modem, αντί του modem, άγνωστο. Πήγαν να στείλουν το modem και είδαν ότι υπάρχει παλιά εκκρεμότητα "πιθανής αίτησης" και αντί για modem στείλανε νέα αίτηση για να σιγουρευτούν ότι δε θα πάω αλλού; Only OTE knows...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 10-05-11 στις 21:07.

  13. #448
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    ΟΤΕ μεγαλος και σιγουρος ακομα και για το μητσοτακη.

  14. #449
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  15. #450
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέκαθεν είχε, απλώς τώρα φαίνεται πιο άσχημο λόγω του ανταγωνισμού και του γεγονότος ότι η υπηρεσία δικτύου είναι ποιοτική. Έχουν καταφέρει ένα σταθερό δίκτυο (λόγω Oteglobe) που δεν έχουν καταφέρει οι άλλοι πάροχοι, ας φτιάξουν και αυτές τις ρημάδες τις διαδικασίες να μη ταλαιπωρούμαστε και θα μιλάμε για πραγματικά ποιοτικό πάροχο.

    Δηλαδή τι να πω, από όταν αποφάσισα να γυρίσω από την NetOne στον ΟΤΕ έχω συναντήσει 1002 εμπόδια στις διαδικασίες:
    • Η αίτηση ήταν ελλειπής (όσον αφορά τον τύπο γραμμής, και δεν περιείχε double play ενώ είναι ενιαία υπηρεσία και καθυστερεί άσκοπα τη διαδικασία)
    • Στο 13888 δεν ήταν όλοι εξυπηρετικοί κατά την αίτηση (σήμερα ήταν ΟΚ)
    • Με άφησαν χωρίς τηλέφωνο/internet για 3 ολόκληρες μέρες λόγω λάθους στη διαδικασία μετάβασης
    • Έκλεισα ραντεβού με τεχνικούς για το τηλέφωνο και δεν ήρθαν (ευτυχώς με ενεργοποίησαν όμως, οπότε δε με πολυένοιαξε απλά τους περίμενα άδικα μία μέρα από τις 08:00 έως τις 14:00)
    • Δεν έχουν δώσει το ADSL router εδώ και 8 μέρες (και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ προσωρινά ένα δικό μου προβληματικό)
    • Δεν ήρθανε στο ραντεβού για το ADSL router (ούτε με ειδοποίησαν ότι δε θα έρθουν, περιμένοντας άσκοπα 16:00-19:00)
    • Μου προχωράνε 2η αίτηση για την ίδια γραμμή, χωρίς να το έχω ζητήσει (τρελός είμαι να έχω κάνει 2 αιτήσεις? οκ ρητορική το "τρελός είμαι;" )


    Edit: αυτό με την 2η αίτηση υποψιάζομαι πως ξέρω περί τίνος πρόκειται και δεν πιστεύω ότι ευθύνομαι εγώ για την ανοργανωσιά τους. Αρχικά πήρα και ρώτησα την διαδικασία, μου έστειλαν e-mail (χωρίς να δώσω κανένα στοιχείο πέρα από τηλ και email). Και μετά όταν ξαναπήρα (ύστερα από έμμεση παρότρυνση του prodromosfan ότι η αίτηση γίνεται και τηλεφωνικά ), έκανα την αίτηση τηλεφωνικώς, έδωσα τα στοιχεία και μου ξαναέστειλαν το PDF να συμπληρώσω και να στείλω και τα δικαιολογητικά. Έστειλα fax τα δικαιολογητικά με την αίτηση και 20 μέρες μετά ενεργοποιήθηκα. Ε υποψιάζομαι ότι έκαναν associate το fax με το αρχικό τηλέφωνημα (που απλά έδωσα τηλ/email ρωτώντας για τη διαδικασία) και έστειλαν ταχυδρομικά την αίτηση (1 μήνα μετά!) για το 2ο τηλεφώνημα που ήταν η κανονική αίτηση, χωρίς καν να δουν τι γίνεται με τη γραμμή αυτή. Τώρα πως κατάφεραν και ήρθε η αίτηση την ημέρα που ήταν για το modem, αντί του modem, άγνωστο. Πήγαν να στείλουν το modem και είδαν ότι υπάρχει παλιά εκκρεμότητα "πιθανής αίτησης" και αντί για modem στείλανε νέα αίτηση για να σιγουρευτούν ότι δε θα πάω αλλού; Only OTE knows...




    Δεν μπορεί, δεν γίνονται αυτά αχαχαχαχαχα.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

Σελ. 30 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 10202528293031323540 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. που θα πατε το πασχα
    Από peterthegreat στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-10, 15:40
  2. Πού θα πάτε ή δεν θα πάτε διακοπές?
    Από yiannpetr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-09, 13:17
  3. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ...ΔΙΑΚΟΠΕΣ????
    Από pitsinis7 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-08, 21:41
  4. τσικνισμα.που θα πατε?
    Από prfpaka στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-08, 10:37
  5. Πώς πάτε μετά τις αναβαθμίσεις?
    Από demollyon στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-06, 21:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας