Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    καλημέρα σε όλους.
    Οταν είδα οτι μου διαγράφηκε ο λογαριασμός που είχα για 4 χρόνια,τους έστειλα mail, και πήρα την παρακάτω απάντηση:

    Hi,
    Thanks for providing this information. At this time, we cannot verify the ownership of the account. Please reply to this email with a digital image of your government-issued identification. Make sure the identification you provide meets all of the following requirements:
    - Must be government-issued (e.g. passport, driver's license)
    - Must be in color
    - Must clearly show your full name, date of birth, and photo
    If possible, please save this file in JPEG image format. You may black out any personal information that is not needed to verify your identity (e.g., address, license number).
    Rest assured that we will permanently delete your ID card from our servers once we have used it to verify the authenticity of your account. Note that we will not be able to process your request unless you send in proper identification. We apologize for any inconvenience this may cause.

    Thanks,
    Chuck
    User Operations
    Facebook


    Φυσικά έμεινα με ανοιχτό το στόμα, το θεώρησα phishing, τεσπα απάντησα αν όντως τόστειλαν αυτοί, και ξανα-απάντησαν οτι φυσικά το έστειλαν...
    Δεν ξανασχολήθηκα, αλλά τι πιστεύετε συμβαίνει, τη στιγμή μάλιστα που δεν μου εξήγησαν γιατί διέγραψαν το λογαριασμό ?

  2. #2
    Εγγραφή
    17-08-2008
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    334
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Linksys AM-200
    Φίλε μου,

    γενικά το facebook και τα προσωπικά δεδομένα που "διακινούνται" μέσω αυτού είναι τεράστιο θέμα.
    Η εμπειρία μου; Έχω ένα λογαριασμό facebook (τελείως για πλάκα - 3 φίλοι τον ξέρουν). Είχα δώσει email προσωρινό τύπου: a683926@jnxjn.com και φυσικά κανένα προσωπικό στοιχείο.
    Πριν από κανένα τρίμηνο άρχισαν απανωτές ειδοποιήσεις ότι αν δεν δώσω πραγματικό mail θα μου κόψουν το λογαριασμό. Τους αγνόησα. Έπειτα από δεκάδες ειδοποιήσεις μου τον έκοψαν όντως.
    Προχθές είπα να δοκιμάσω να μπω (για 1 μήνα ήταν νεκρός ο λογαριασμός) κι έμπαινα κανονικά.. Go figure...

    Συμπέρασμα: Πιθανόν να ενεργοποιηθεί και ο δικός σου λογαριασμός σε λίγες βδομάδες. Αλλιώς ... κάνε νέο.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Εγώ είχα δώσει κανονικό mail, και παρόλο που είχα και 2ο λογαριασμό με άλλο mail, o ο οποίος παίζει ακόμη κανονικά. Δεν νομίζω όμως να υπάρχει θέμα ip όπως σε διάφορα forums.
    Ομοίως κι εγώ το λογαριασμό τον είχα απρόσωπα, για σχεδόν commercial λόγους, διαγωνισμούς,polls κλπ. Δεν ασχολιόμουνα ούτε με friends ούτε είχα δώσει κανένα προσωπικό στοιχείο.
    Εκει που κολλάω είναι γιατί ζητάνε ταυτότητα, και μ αρέσει που λέει οτι μπορώ αν θέλω να σβήσω τη διεύθυνση, αλλά φυσικά να φαίνεται ονοματεπώνυμο & ημερομηνία γένησης!
    Mόνη απονήρευτη εξήγηση που δίνω είναι τη σύμπτωση κάποιος άλλος να έκανε verification με το κανονικό όνομα του το οποίο να συμπίπτει με το "όνομα" που χρησιμοποιούσα...

  4. #4
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Σιγα μην τους δωσεις και το pin της πιστωτικης σου.Κανε καινουργιο και αστους να παν να γ...ουν.
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ διαγραφή λογαριασμού στο facebook
    Από johnyb98 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-11, 20:41
  2. Διαγραφή λογαριασμού...
    Από ananaas στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 22:41
  3. διαγραφη λογαριασμου
    Από kostasgi στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-10, 22:48
  4. Μόνιμη διαγραφή λογαριασμού στο Facebook (?)
    Από aggelospapv στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-10, 22:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας