Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    California - San FRancisco
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οπως γνωρίζετε η Netone σταματάει. Ο προβληματισμός μου ειναι σε ποιον provider να πάω μετά την Netone. Cyta δεν θέλω, είμαι μεταξύ Wind και On. Παλιό Φάληρο περίπου στο 1,5 χιλιόμετρο. Δεν είχα και πολλά παράπονα από την Netone. Αποκλείονται HOL και Cyta.
    Προτιμάται εταιρεία που έχει την εξυπηρέτηση πελατών η ΄δια και όχι κανένα call center που δεν ξέρουν τι τους γίνεται...

  2. #2
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Την εξυπηρετηση της netone δεν προκειται να τη βρεις πουθενα αλλου.

    Για την εξυπηρετηση της wind δεν εχουν ακουστει καλά λόγια,
    για την ΟΝ δεν γνωριζω.

    Γνωμη μου ειναι εφοσον η γραμμη σου εως τωρα ήταν καλή και οχι με προβληματα
    δηλαδη δεν επαιρνες την ΤΥ της netone καθε τρεις και λιγο
    να κανεις το σταυρο σου και να επιλεξεις οποια απο τις δυο επιθυμεις.

    Προσωπικα πηγα ΟΝ σπιτι, wind μαγαζι.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    California - San FRancisco
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ, είμαι 50-50 θα διαλέξω μέχρι αύριο και τέλος....

  4. #4
    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipeline23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ... ... Ο προβληματισμός μου ειναι σε ποιον provider να πάω μετά την Netone. Cyta δεν θέλω, είμαι μεταξύ Wind και On. ... ... ... Αποκλείονται HOL και Cyta... ... ...
    γιατι την αποκλειετε προκαταβολικα την Cyta ρε παιδια, τι εχει ?? (η τι δεν εχει)

    Εμενα με πηρανε και απο την Cyta και απο την Forthnet (χθες και σημερα αντιστοιχως) και ειμαι μεταξυ των δυο τους (μαλιστα η Forthnet δεν θα χρεωσει τελος ενεργοποιησης)

  5. #5
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πως το βλέπω εγώ μεταξύ των 2:
    Wind, επειδή είναι μεγαλύτερη εταιρία (αλλά όχι απαραίτητα και σωστή).
    On, επειδή έχει Oteglobe και όχι τη βλαμμένη Seabone σαν τη Wind.
    Μάλλον θα πήγαινα Wind κάνοντας το σταυρό μου και περιμένοντας το backup κύκλωμα κάπου στο καλοκαίρι.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως το βλέπω εγώ μεταξύ των 2:
    Wind, επειδή είναι μεγαλύτερη εταιρία (αλλά όχι απαραίτητα και σωστή).
    On, επειδή έχει Oteglobe και όχι τη βλαμμένη Seabone σαν τη Wind.
    Μάλλον θα πήγαινα Wind κάνοντας το σταυρό μου και περιμένοντας το backup κύκλωμα κάπου στο καλοκαίρι.
    φιλε μου την Forthnet δεν την σκεφτεσαι καθολου δηλαδη ?? (με 24.90 ευρω το μηνα, χωρις τελος ενεργοποιησης για εμας της NetOne, non-Voip συνδεση και με γραμμη εως 24 mbits ?!).

    Πως κι ετσι ? (για πες, γιατι εγω την σκεφτομαι σοβαροτατα και σκεφτομαι να την κλεισω για σημερα κιολας)

  7. #7
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    O OP δε ρωτάει για Forthnet και γι' αυτό δεν την αναφέρω.
    Για μένα πάντως η Forthnet είναι η 2η χειρότερη επιλογή μετά τη HOL. Πολλά προβλήματα με τις συνδέσεις, το λογιστήριο και την οργάνωση γενικότερα.
    Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και ευχαριστημένοι πελάτες. Ξέρω και μερικούς μάλιστα.
    Εγώ θα πάω ΟΤΕ. Πληρώνω παραπάνω, αλλά θεωρώ ότι είναι η πιο αξιόπιστη λύση αυτή τη στιγμή. Ελπίζω να μη διαψευστώ βέβαια...

  8. #8
    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    οκ φιλε μου, σε ευχαριστω (μαλλον για Forthnet με βλεπω, τα 24.90 ευρω για τους πρωτους 12 μηνες μια χαρα μου ακουγονται και με δωρεαν ενεργοποιηση)

  9. #9
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    φιλε μου να σου πω πως στην netone πολλοι ειχαμε ερθει απο forthnet την μαυρη περιοδο του 2008-9 μετα την καταγγελια των 510 για τα προβληματα δικτυου που ειχε.

    Τωρα αν τα ξεπερασε δεν νομιζω ωστοσο τι να σου πω.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Mikrotik RB750UP
    SNR / Attn
    25.3(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipeline23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως γνωρίζετε η Netone σταματάει. Ο προβληματισμός μου ειναι σε ποιον provider να πάω μετά την Netone. Cyta δεν θέλω, είμαι μεταξύ Wind και On. Παλιό Φάληρο περίπου στο 1,5 χιλιόμετρο. Δεν είχα και πολλά παράπονα από την Netone. Αποκλείονται HOL και Cyta.
    Προτιμάται εταιρεία που έχει την εξυπηρέτηση πελατών η ΄δια και όχι κανένα call center που δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
    και η on σε call centers (Teleperformance/Infoassist) εχει την τεχνικη υποστηριξη 1st/2nd level αλα σε θεμα ποιοτητας ειναι καλα. Η μονη που εχει δικο της C/S ειναι η Forthnet. Ακομα και το ADSL Help Desk (1242) του ΟΤΕ σε call center ειναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Agent_ : 19-04-11 στις 14:28.

  11. #11
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    California - San FRancisco
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ξέχασα να πω θέλω απεριόριστες διεθνείς κλήσεις κυρίως ΗΠΑ και Αγγλία, μπορώ να πω ότι οι εθνικές κλήσεις δεν μ ενδιαφέρουν σχεδόν καθόλου. Ενα δεκάρι-δωδεκάρι να συγχρονίζω είμαι μια χαρά. Αλλά έχω άγχος να πάω σε μια εταιρεία χωρίς καλή εξυπηρέτηση πελατών, αποφεύγω όσον μορώ τα call centers που δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ξέρετε ανοιγουν ticket για το πρόβλημα σου και γεια χαρά. Με τν NetOne είμουν πολύ ευχαριστημένος θάμενα 20 χρόνια ακόμη....δυστυχώς πρέπει να πάω σε μια από On/Wind....

    ........Auto merged post: pipeline23 πρόσθεσε 5 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Η On καλή είναι αλλά αυτό το call center ειδικά τα ονόματα που ακούω..και μου σηκώνεται η τρίχα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pipeline23 : 19-04-11 στις 15:42. Αιτία: auto merged post

  12. #12
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Mikrotik RB750UP
    SNR / Attn
    25.3(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipeline23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να πω θέλω απεριόριστες διεθνείς κλήσεις κυρίως ΗΠΑ και Αγγλία, μπορώ να πω ότι οι εθνικές κλήσεις δεν μ ενδιαφέρουν σχεδόν καθόλου. Ενα δεκάρι-δωδεκάρι να συγχρονίζω είμαι μια χαρά. Αλλά έχω άγχος να πάω σε μια εταιρεία χωρίς καλή εξυπηρέτηση πελατών, αποφεύγω όσον μορώ τα call centers που δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ξέρετε ανοιγουν ticket για το πρόβλημα σου και γεια χαρά. Με τν NetOne είμουν πολύ ευχαριστημένος θάμενα 20 χρόνια ακόμη....δυστυχώς πρέπει να πάω σε μια από On/Wind....

    ........Auto merged post: pipeline23 πρόσθεσε 5 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Η On καλή είναι αλλά αυτό το call center ειδικά τα ονόματα που ακούω..και μου σηκώνεται η τρίχα...
    Σε όλες τις εταιρείες με ticket δουλεύουν τα C/S είτε είναι ιδιόκτητα είτε από εταιρείες. Στην Netone απλά επειδή ο κόσμος μπορούσε να καλυφτεί από ένα μικρό τμήμα δεν είχαν ανάγκη να δώσουν το C/S σε άλλες εταιρείες. Αυτό που λες ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε δεν ισχύει καθώς τα ticket όταν ανοίξουν πρέπει να κλείσουν. Όταν τα θέματα ξεπερνούν τις ικανότητες επιλύσεως που έχουν τα C/S τον εταιρειών τότε πάνε στο 3rd level και κοιτάζονται από άτομα της εκαστοτε εταιρείας. Πιστεύω ότι αυτό τον καιρό όλα τα C/S είναι ελαφρός σταθεροποιημένα από θέμα ποιότητας.
    Πάντως αν θες την άποψη μου είναι να μην σου τύχει κάτι που πραγματικά δεν μπορεί να το επιλύσει τεχνικός από C/S γενικά. Όσο για την on και wind νομίζω ότι μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα άλλα κομμάτια του φορουμ και να κάνεις ερωτήσεις και εκι στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές για να σου πουν γνώμες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Agent_ : 19-04-11 στις 16:56.

  13. #13
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Η On καλή είναι αλλά αυτό το call center ειδικά τα ονόματα που ακούω..και μου σηκώνεται η τρίχα...
    Συγνώμη αλλά αν έχει ακούσει τόσα κακά για την ON σκέφτεσαι τη Forth ?
    Μακράν η χειρότερη εξυπηρέτηση - απόδοση για την περιοχή μας (ίδιο κέντρο ανήκουμε) !

  14. #14
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Εγώ πάντως μετά απο 12 μήνες ταλαιπωρίας με την Forthnet και το λογιστήριο της, δεν πρόκειτε να ξαναασχοληθώ μαζί τους.
    Εκανα αίτηση για ON και βλέπουμε...

  15. #15
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    California - San FRancisco
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Agent_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλες τις εταιρείες με ticket δουλεύουν τα C/S είτε είναι ιδιόκτητα είτε από εταιρείες. Στην Netone απλά επειδή ο κόσμος μπορούσε να καλυφτεί από ένα μικρό τμήμα δεν είχαν ανάγκη να δώσουν το C/S σε άλλες εταιρείες. Αυτό που λες ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε δεν ισχύει καθώς τα ticket όταν ανοίξουν πρέπει να κλείσουν. Όταν τα θέματα ξεπερνούν τις ικανότητες επιλύσεως που έχουν τα C/S τον εταιρειών τότε πάνε στο 3rd level και κοιτάζονται από άτομα της εκαστοτε εταιρείας. Πιστεύω ότι αυτό τον καιρό όλα τα C/S είναι ελαφρός σταθεροποιημένα από θέμα ποιότητας.
    Πάντως αν θες την άποψη μου είναι να μην σου τύχει κάτι που πραγματικά δεν μπορεί να το επιλύσει τεχνικός από C/S γενικά. Όσο για την on και wind νομίζω ότι μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα άλλα κομμάτια του φορουμ και να κάνεις ερωτήσεις και εκι στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές για να σου πουν γνώμες.
    Ναι, το θέμα είναι πως κλείνουν, ακριβώς όπως το είπες πρέπει να κλείσουν, κλείνουν με τον πελάτη ικανοποιημένο είναι το ερώτημα????

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-08, 03:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας