Σελ. 29 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829303134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 543
  1. #421
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    .
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thePrince Εμφάνιση μηνυμάτων
    .... επειδή κάμποσοι πονηροί εκμεταλεύονται την απουσία της αστυνομίας για να «οδηγούν» όπως γουστάρουν
    δεν λέγονται πονηροί
    ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ λέγονται

  2. #422
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thePrince Εμφάνιση μηνυμάτων
    κινδυνεύω από τους υπόλοιπους «δικυκλιστές» και τις εξυπνάδες τους.
    Το καλοκαίρι ειδικά κυκλοφορούν πολλά φρούτα... Κλασικό σκηνικό varadero ή mega scooter, σαγιονάρα, βερμουδίτσα, λινό πουκαμισάκι, γυαλί...

    Και εγώ δίπλα κράνος, καλοκαιρινό μπουφάν, καλοκαιρινό γάντι να με κοιτάνε σαν εξωγήινο και να σκέφτονται "μα καλά κρυώνει το καλοκαίρι?"

  3. #423
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μη μιλαμε "για αλήτες μηχανοβιους" αλλα καθαρα... για οδικη συμπεριφορα αμφίδρομα... δικυκλιστες και αυτοκινητιστες....

    κακοι και ασυνειδητοι οδηγοι υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ!!! ΟΧΙ να κολαμε ταμπελες!! "αλητες μηχανοβιοι!!.." και οι αυτοκινητιστες "παναγιτσες!!"

    Είμαι από τη Θεσσαλλλονίκη και Μεεε αρέσει!!!!!
    Non omne quid licet honestum est.....


  4. #424
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    621
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλοκαίρι ειδικά κυκλοφορούν πολλά φρούτα... Κλασικό σκηνικό varadero ή mega scooter, σαγιονάρα, βερμουδίτσα, λινό πουκαμισάκι, γυαλί...

    Και εγώ δίπλα κράνος, καλοκαιρινό μπουφάν, καλοκαιρινό γάντι να με κοιτάνε σαν εξωγήινο και να σκέφτονται "μα καλά κρυώνει το καλοκαίρι?"
    Καθημερινό φαινόμενο. Αλλά στην τελική χέστηκα για το τι φοράει ο άλλος, άλλο είναι το πρόβλημα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από caramela Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μιλαμε "για αλήτες μηχανοβιους" αλλα καθαρα... για οδικη συμπεριφορα αμφίδρομα... δικυκλιστες και αυτοκινητιστες....

    κακοι και ασυνειδητοι οδηγοι υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ!!! ΟΧΙ να κολαμε ταμπελες!! "αλητες μηχανοβιοι!!.." και οι αυτοκινητιστες "παναγιτσες!!"
    ...το πρόβλημα είναι πως με τέτοια συμπεριφορά που έχουν οι πολλοί, θεωρούμαστε εγώ κι εσύ και κάμποσοι ακόμα ελπίζω, εκ προοιμίου «αλήτες μηχανόβιοι».
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thePrince : 01-08-07 στις 16:30. Αιτία: Ορθογραφικά

  5. #425
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thePrince Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθημερινό φαινόμενο. Αλλά στην τελική χέστηκα για το τι φοράει ο άλλος, άλλο είναι το πρόβλημα...
    Βρε και εγώ μία από τα ίδια αλλά από τον "εξοπλισμό" που έχει μπορείς να φανταστείς και τον τρόπο που οδηγεί
    Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά όταν βλέπω κάτι τέτοιους είμαι διπλά επιφυλακτικός.

  6. #426
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Tο δοχείο του καφέ, που βρίσκεταi στο Montreal!
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Zyxel 660H DSL Router
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απολύτως δεν είναι δικαιολογία. Αυτό που λέω εγώ είναι γιατί αφού είσαι και εσύ παράνομος να θεωρείς ότι εγώ είμαι περισσότερο παράνομος από εσένα. Και να μπεις λίγο στη θέση μου και να αποδεχτείς ότι μπορεί να την έκανες και εσύ την παρανομία μου αν οδηγούσες και εσύ μηχανή.

    Το εσύ δεν είναι φυσικά προσωπικό...
    To ζητημα είναι να πάψουμε να λέμε " Εγώ παράνομος; Ε κι εσύ παράνομος είσαι" και να το αφήνουμε εκεί.

    Προσωπικά, δεν οδηγώ, αλλά τη νοοτροπία αυτή την πετυχαίνω και αλλού. Ειναι η νοοτροπία της αρπαχτης, της ρεμούλας, του "οτι φαμε, οτι πιούμε κι οτι αρπάξει ο ...."

    Το οτι μπορεί να έκανα και εγώ παρανομια δεν μου λέει απολύτως τιποτα. Αν έβρισκα την πόρτα του χρηματικιβωτίου ανοικτή, μπορεί να λήστευα τράπεζα, αυτό σημαινει οτι υποστηρίζω την ληστεία τραπεζών;

    Στο δρόμο πλέον η παρανομία έχει γίνει καθεστός. Εκει πήγαινε και το σχόλιο μου για τα πρόστιμα, οτι το έχουν σίγουρο αμα τους πιάσουν γιατι δεν ξέρουν (η δεν θέλουν) να οδηγούν νομιμα!
    "If you believe in forever, then life is just a one-night stand,
    If there's a rock 'n' roll heaven, well you know they've got a hell of a band"
    ...


    Storm, by Tim Minchin

  7. #427
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να, κάτι τύποι σαν Evil είναι οι μηχανόβιοι, παντοφλίτσα, βερμούδα, κράνος στο αγκώνα, πίνουμε και κάνα 5λιτρο μπύρες μόνοι μας και μετά φιλοσοφούμε κατά πόσον μία εξάτμηση είναι ήσυχη επειδή ακούγεται μόνο πάνω από τις 3-4,000 στροφές, όταν ανεβαίνουμε την Αλεξάνδρας με 7-8,000.
    Με έχεις δεί ποτέ σε μηχανή με παντόφλα, βερμούδα, κράνος στον αγκώνα και μόνο 5λίτρα μπύρας?

  8. #428
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    ΑΛΗΗΗΗΗΗΤΕΕΕΣΣΣΣ!!! οουουουου 666, οουουουουο θα βγάλετε τρίχες στις παλάμες, ουουουουουου θα καήτε στη κόλαση, οουουουο σατανάδες (με τη γνωστή φωνή και τις καμπάνες της εκκλησία από πίσω).

    υ.γ. δηλαδή θες να μου πεις ότι αυτή η ποδαρήλα έρχεται μέσα από τα παπούτσια;
    υ.γ.2 λέγοντας για μπύρες...
    υ.γ.3 λέγοντας «αρπαχτής» ρε caf τα dvd θα τα πάρεις καμιά ώρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 01-08-07 στις 18:43.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  9. #429
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά αυτό το θέμα με την παρανομία της κίνησης ανάμεσα στις λωρίδες νομίζω πως είναι απλά η εύκολη κατηγορία προς τους μοτοσυκλετιστές.

    Δηλαδή αν ένα αυτοκίνητο δει ένα κενό ανάμεσα από δυο λωρίδες φορτηγών δε θα το εκμεταλλευτεί; Όλοι οι οδηγοί αυτοκινήτων κινούνται σύμφωνα με τον κώδικα;
    Καλά μη λες ανοησίες.

    Δεν είμαστε στα γυρίσματα του Μάτριξ ή του Ρόνιν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως θα έπρεπε να δοκιμάσετε να κινηθείτε για λίγο με μηχανάκι για να καταλάβετε πως είναι η αίσθηση. Φανταστείτε να οδηγείτε το αυτοκίνητό σας, τριγύρω σας να κινούνται μόνο φορτηγά με απίστευτη διαφορά επιτάχυνσης από εσάς και οι λωρίδες να έχουν το τριπλάσιο πλάτος από ότι τώρα. Δε θα βγαίνατε μπροστά γιατί θα το απαγόρευε ο κώδικας;
    Δεν θα το έκανα γιατί πολύ απλά γνωρίζω ότι οδοί, σημάνσεις, σηματοδοτήσεις, τα πάντα έχουν σχεδιαστεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για αυτούς που κινούνται ΣΤΟ ΜΕΣΟΝ ΤΗΣ ΛΩΡΙΔΑΣ.

    Εάν δεν κινείσαι εκεί, είσαι εκτός specifications και συντελεστών ασφαλείας, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνάς ανάμεσα από αυτοκίνητα όταν πιστεύεις ότι μπορείς.
    Ποτέ κανένας σώφρων οδηγός δεν το κάνει αυτό.

    Οι ταρίφηδες και οι λίγοι γιωταχήδες που το κάνουν αυτό, είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί η κρίση ενός οδηγού αυτοκινήτου να θεωρείται πιο σωστή από ενός οδηγού μηχανής αφού και ο ίδιος ο οδηγός του αυτοκινήτου όταν "κρίνει" ότι μπορεί θα παραβιάσει και ο ίδιος το νόμο;
    Γιατί στατιστικά στην πράξη αποδεικνύεται καθημερινά ότι αν ο γιωταχής κάνει 1 πράγμα επικινδυνότητας 1, ο δικυκλάκιας θα κάνει 10 επικινδυνότητας 10.

    Άρα στην ίδια κλίμακα, ο γιωταχής αν έχει μυαλό χόμο σάπιενς, ο δικυκλάκιας βγαίνει να μην έχει ούτε μυαλό βροντόσαυρου.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #430
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά μη λες ανοησίες.

    Δεν είμαστε στα γυρίσματα του Μάτριξ ή του Ρόνιν.



    Δεν θα το έκανα γιατί πολύ απλά γνωρίζω ότι οδοί, σημάνσεις, σηματοδοτήσεις, τα πάντα έχουν σχεδιαστεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για αυτούς που κινούνται ΣΤΟ ΜΕΣΟΝ ΤΗΣ ΛΩΡΙΔΑΣ.

    Εάν δεν κινείσαι εκεί, είσαι εκτός specifications και συντελεστών ασφαλείας, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ.



    Ποτέ κανένας σώφρων οδηγός δεν το κάνει αυτό.

    Οι ταρίφηδες και οι λίγοι γιωταχήδες που το κάνουν αυτό, είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ.



    Γιατί στατιστικά στην πράξη αποδεικνύεται καθημερινά ότι αν ο γιωταχής κάνει 1 πράγμα επικινδυνότητας 1, ο δικυκλάκιας θα κάνει 10 επικινδυνότητας 10.

    Άρα στην ίδια κλίμακα, ο γιωταχής αν έχει μυαλό χόμο σάπιενς, ο δικυκλάκιας βγαίνει να μην έχει ούτε μυαλό βροντόσαυρου.
    Αν εσύ είσαι ο χόμο σαπιενς, χαίρομαι που είμαι σε αλλή κατηγόρια

  11. #431
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    WAntilles όταν παρανομείς εσύ δεν είσαι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ;

  12. #432
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Καλα τα λεει ο Wantilles, αντι να ειναι οι μοτοσυκλετιστες διπλά πιο σόφρωνες στο δρομο ειναι τριπλά πιο επικυνδυνοι, πρωτα απ'όλα για τον εαυτο τους.

    Τις προαλλες ενας ειχε φορτωσει μια σκαλα ( ) στο μηχανακι και πηγαινε....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 01-08-07 στις 23:07.

  13. #433
    Το avatar του μέλους senninhaGR
    senninhaGR Guest
    Είναι το πρώτο μου ποστ σε αυτό το θέμα και απλά να διευκρινίσω ότι είμαι οδηγός αυτοκινήτου που αγάπησε πολύ τις μηχανές και τις άφησε για λόγους ασφαλείας.

    Το θέμα που έχει θιχτεί εδώ θα πρέπει να διευκρινίσουμε ότι μιλάμε για τους μέσους οδηγούς και όχι για τους κανίβαλους. Για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

    Η μηχανή καταρχήν σαν μέσο υπερτερεί από το αυτοκίνητο γιατί κρατάει πάντα τον οδηγό σε εγρήγορση, του προσφέρει τρομερό οπτικό πεδίο και feeling με τον δρόμο και να μην ξεχνάμε ότι η μέση μοτοσυκλέτα έχει πολύ μεγαλύτερη ενεργητική ασφάλεια από το αυτοκίνητο.

    Το θέμα με τις μηχανές να περνούν ανάμεσα από αυτοκίνητα είναι κατά την γνώμη μου εκ των ουκ άνευ γιατί πολύ απλά δεν εμποδίζει κανέναν αν μια μηχανή περάσει ανάμεσα από δυο αυτοκίνητα. Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν οι οδηγοί αυτοκινήτων είναι ότι μια μηχανή μπορεί να κάνει σχεδόν τα πάντα και δεν πρέπει να κρίνουν τον μοτοσυκλετιστή με την λογική "να τον προστατεύσω". Η πιο σωστή συμπεριφορά όταν βλέπεις έναν μοτοσικλετιστή να έρχεται από πίσω σου να σε περάσει είναι να κρατήσεις σταθερή πορεία και να αποφύγεις τις μανούβρες που μπορεί να νομίσεις ότι τον βοηθούν γιατί αυτός υπολογίζει με βάση ότι εσύ θα έχεις σταθερή πορεία.

    Εμένα προσωπικά οι μηχανές το μόνο που με εκνευρίζουν είναι όταν περνούν από δεξιά και ειδικά εσύ αν έχεις κόψει και με φλας για να στρίψεις. Αυτό βέβαια το κάνουν συνήθως παπάκια και σκούτερ που δεν έχουν καμία απολύτως οδηγική παιδεία πάνω σε μηχανές.

    Για να κλείσω αυτό που πρέπει να υπενθυμίσω σε αυτούς που υποστηρίζουν ότι οι "μηχανόβιοι" είναι αλήτες, ότι ο καθένας έχει διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων και κανένας μας φυσικά δεν θέλει να πεθάνει. Η υποχρέωση που έχει ένα αυτοκίνητο που θέλει να βοηθήσει μια μηχανή είναι να πηγαίνει κανονικά και σταθερά στην λωρίδα του και ο "σωστός μοτοσικλετιστής" θα τον περάσει χωρίς κανένα ίχνος επικινδυνότητας. Το κακό είναι ότι ο καθένας έχει κακές μνήμες από μοτοσικλετιστές που δεν έχουν μυαλό δεν παίρνουν τα απαραίτητα μέτρα καλά καλά για την δική τους προστασία αλλά όπως προείπα το θέμα είναι τι γίνεται ανάμεσα σε μυαλωμένους οδηγούς γιατί και από την άλλη αν κοιτάξεις το νόμισμα υπάρχουν κάτι οδηγοί αυτοκινήτων που είναι για τα σίδερα.

  14. #434
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Tο δοχείο του καφέ, που βρίσκεταi στο Montreal!
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Zyxel 660H DSL Router
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το πρώτο μου ποστ σε αυτό το θέμα και απλά να διευκρινίσω ότι είμαι οδηγός αυτοκινήτου που αγάπησε πολύ τις μηχανές και τις άφησε για λόγους ασφαλείας.

    Το θέμα που έχει θιχτεί εδώ θα πρέπει να διευκρινίσουμε ότι μιλάμε για τους μέσους οδηγούς και όχι για τους κανίβαλους. Για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

    Η μηχανή καταρχήν σαν μέσο υπερτερεί από το αυτοκίνητο γιατί κρατάει πάντα τον οδηγό σε εγρήγορση, του προσφέρει τρομερό οπτικό πεδίο και feeling με τον δρόμο και να μην ξεχνάμε ότι η μέση μοτοσυκλέτα έχει πολύ μεγαλύτερη ενεργητική ασφάλεια από το αυτοκίνητο.

    Το θέμα με τις μηχανές να περνούν ανάμεσα από αυτοκίνητα είναι κατά την γνώμη μου εκ των ουκ άνευ γιατί πολύ απλά δεν εμποδίζει κανέναν αν μια μηχανή περάσει ανάμεσα από δυο αυτοκίνητα. Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν οι οδηγοί αυτοκινήτων είναι ότι μια μηχανή μπορεί να κάνει σχεδόν τα πάντα και δεν πρέπει να κρίνουν τον μοτοσυκλετιστή με την λογική "να τον προστατεύσω". Η πιο σωστή συμπεριφορά όταν βλέπεις έναν μοτοσικλετιστή να έρχεται από πίσω σου να σε περάσει είναι να κρατήσεις σταθερή πορεία και να αποφύγεις τις μανούβρες που μπορεί να νομίσεις ότι τον βοηθούν γιατί αυτός υπολογίζει με βάση ότι εσύ θα έχεις σταθερή πορεία.

    Εμένα προσωπικά οι μηχανές το μόνο που με εκνευρίζουν είναι όταν περνούν από δεξιά και ειδικά εσύ αν έχεις κόψει και με φλας για να στρίψεις. Αυτό βέβαια το κάνουν συνήθως παπάκια και σκούτερ που δεν έχουν καμία απολύτως οδηγική παιδεία πάνω σε μηχανές.

    Για να κλείσω αυτό που πρέπει να υπενθυμίσω σε αυτούς που υποστηρίζουν ότι οι "μηχανόβιοι" είναι αλήτες, ότι ο καθένας έχει διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων και κανένας μας φυσικά δεν θέλει να πεθάνει. Η υποχρέωση που έχει ένα αυτοκίνητο που θέλει να βοηθήσει μια μηχανή είναι να πηγαίνει κανονικά και σταθερά στην λωρίδα του και ο "σωστός μοτοσικλετιστής" θα τον περάσει χωρίς κανένα ίχνος επικινδυνότητας. Το κακό είναι ότι ο καθένας έχει κακές μνήμες από μοτοσικλετιστές που δεν έχουν μυαλό δεν παίρνουν τα απαραίτητα μέτρα καλά καλά για την δική τους προστασία αλλά όπως προείπα το θέμα είναι τι γίνεται ανάμεσα σε μυαλωμένους οδηγούς γιατί και από την άλλη αν κοιτάξεις το νόμισμα υπάρχουν κάτι οδηγοί αυτοκινήτων που είναι για τα σίδερα.
    Οι αδιάφοροι οδηγοί είναι πρόβλημα, είτε σε 4 είτε σε 2 ρόδες. Το πρόβλημα, που φαίνεται και στο δικό σου ποστ είναι οτι κατ' εσένα, ο μοτοσικλετιστης, αρκει να είναι "σωστός" και έχει το ελευθέρας να κινηθει ανεξάρτητα απο τους Νομους. Οι οδηγοι των 4τροχων απο την άλλη έχουν την "υποχρέωση" να βοηθήσουν τον 2κυκλιστή να το κάνει!

    Φαίνεται οτι είναι σαθρό το επιχείρημα. Πως ορίζεις τον "σωστό"; Τον 'κοβεις' με το μάτι; Αν κάνεις λάθος και τον σκοτώσεις, ή χειρότερα, δημιουργήσεις ατυχημα και πεθάνει κανας άλλος; Απο την άλλη ξέρει ο 2κυκλιστής πόσο έμπειρος είναι ο εκάστοτε οδηγός και βάζει την ζωή του στα χέρια του; Αυτός δεν φαίνεται σωστός, επιπόλαιος είναι και στηριζόμενος στην επικρατούσα σκέψη του "δεδικασμένου" οτι γίνεται απο όλους, και αφού γίνεται είναι και σωστό...

    Ο μόνος "σωστός" είναι αυτός που τηρεί τον ΚΟΚ κατα γράμμα, και αυτός δεν μπορεί να κυκλοφορήσει σωστά, μιας και η παρανομία είναι καθεστως.

    Επιπλέον η αναφορά των επικινδυνων οδηγών δεν αλλάζει κάτι απο την ανάγκη αλλαγης της συμπεριφοράς των 2κυκλιστών.
    "If you believe in forever, then life is just a one-night stand,
    If there's a rock 'n' roll heaven, well you know they've got a hell of a band"
    ...


    Storm, by Tim Minchin

  15. #435
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα με τις μηχανές να περνούν ανάμεσα από αυτοκίνητα είναι κατά την γνώμη μου εκ των ουκ άνευ γιατί πολύ απλά δεν εμποδίζει κανέναν αν μια μηχανή περάσει ανάμεσα από δυο αυτοκίνητα.
    Κάνεις τεράστιο λάθος.

    Εμποδίζει τα μέγιστα.

    Όταν καταλάβεις αυτό το θεμελιώδες, θα πάψεις να είσαι επικίνδυνος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό βέβαια το κάνουν συνήθως παπάκια και σκούτερ που δεν έχουν καμία απολύτως οδηγική παιδεία πάνω σε μηχανές.
    Οποιοσδήποτε δεν οδηγεί στο μέσον της λωρίδας του, δεν έχει οδηγική παιδεία.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κλείσω αυτό που πρέπει να υπενθυμίσω σε αυτούς που υποστηρίζουν ότι οι "μηχανόβιοι" είναι αλήτες, ότι ο καθένας έχει διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων και κανένας μας φυσικά δεν θέλει να πεθάνει.
    Θα πρέπει να καταλάβεις, επικίνδυνε, ότι οι φυσικοί νόμοι δεν είναι θέμα "αντίληψης". Είναι γεγονός και πραγματικότητα.

    Αν π.χ. μία καμπύλη έχει τόση ακτίνα καμπυλότητας ώστε π.χ. να σε κρατά στη θέση σου μέχρι π.χ. 70kph, αυτό δεν είναι θέμα "αντίληψης".

    Αν εσύ τα ξεπεράσεις, να δεις τότε τί "αντίληψη" θα έχει για σένα η φυγόκεντρος όταν σε συνθλίψει στο απέναντι ρυάκι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και ο "σωστός μοτοσικλετιστής" θα τον περάσει χωρίς κανένα ίχνος επικινδυνότητας.
    Μόνο και μόνο που το λες αυτό, είσαι επικίνδυνος.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 29 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829303134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οι Metallica στο δρόμο που χάραξαν οι Radiohead;
    Από MNP-10 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-08, 16:52
  2. Έγκλημα σε διαπληκτισμό για την προτεραιότητα στο δρόμο
    Από lazar στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-08, 11:40
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 04:51
  4. ο εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες
    Από igi στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-07, 13:24
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-07, 11:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας