Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε εστάλη αυτή η επιστολή???? δεν έχω λάβει κάτι...
    Μου ήρθε την Παρασκευή μαζί με τον λογαριασμό.Λογικά μέχρι την 1 Ιουλίου πρέπει να ενημερωθείτε και σίγουρα θα σας έρθει με τον επόμενο λογαριασμό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα μία από τις διαθέσιμες επιλογές δεν έπρεπε να βάλεις;

    Αν κάποιος κατάλαβε και ποια η διαφορά από το (1) και το (2-Α), ας μου το πει και μένα. Δεν μου φάνηκε ξεκάθαρο το κείμενο και ούτε μετά την τηλεφωνική επικοινωνία με τον ΟΝ κατάλαβα.
    Επισυνάπτω σε αρχείο .pdf (συγνώμη για την ποιότητα) το έγγραφο και τί επέλεξα εκτός απ'το πεδίο των προσωπικών στοιχείων φυσικά, όντως ήταν αρκετά ανακριβές αλλά εγώ κατάλαβα ότι για να μην αλλάξει τίποτα έπρεπε να το συμπληρώσω ως εξής:

    http://www.adslgr.com/forum/attachme...1&d=1308663550
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails EggrafoAnalysisKlhsewnLogariasmou.pdf  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 21-06-11 στις 16:49.

  2. #17
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Περιοχή
    Άνω Ιλίσια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    29
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14170/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    PIRELLI
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    Υπάρχει η δυνατότητα να μην μας έρχεται καθόλου έντυπη μορφή λογαριασμού, και ν' ενημερωνόμαστε μόνο ηλεκτρονικά ή να μας έρχεται ένα mail κάθε μήνα που εκδίδεται ο λογαριασμός;
    Όσα κοστίζουν μια δραχμή, γι' άλλους κοστίζουν μια ζωή....δεν είναι κρίμα!!!

  3. #18
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισυνάπτω σε αρχείο .pdf το έγγραφο και τί επέλεξα εκτός απ'το πεδίο των προσωπικών στοιχείων φυσικά, όντως ήταν πολύ ανακριβές αλλά εγώ κατάλαβα ότι για να μην αλλάξει τίποτα έπρεπε να το συμπληρώσω ώς εξής:
    Μου φάνηκε ότι έπρεπε να βάλω μία από τις 3 επιλογές και διάλεξα το (2-Α)!!
    Δεν ξέρω... Θα δω τι θα λαμβάνω, και φαντάζομαι ότι από τον επόμενο μήνα πάλι θα μπορώ να το αλλάξω

    ........Auto merged post: yyy πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkimonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει η δυνατότητα να μην μας έρχεται καθόλου έντυπη μορφή λογαριασμού, και ν' ενημερωνόμαστε μόνο ηλεκτρονικά ή να μας έρχεται ένα mail κάθε μήνα που εκδίδεται ο λογαριασμός;
    Είχα ρωτήσει τηλεφωνικά και μου είχαν πει ότι δεν γίνεται. Δεν χάνεις τίποτα να τηλεφωνήσεις και συ. Αν γίνουν πολλά τα αιτήματα, μπορεί να το υλοποιήσουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yyy : 21-06-11 στις 16:51. Αιτία: auto merged post

  4. #19
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkimonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει η δυνατότητα να μην μας έρχεται καθόλου έντυπη μορφή λογαριασμού, και ν' ενημερωνόμαστε μόνο ηλεκτρονικά ή να μας έρχεται ένα mail κάθε μήνα που εκδίδεται ο λογαριασμός;
    Το έντυπο και για όσους δεν το έλαβαν ακόμα το επισύναψα τώρα επέλεξα να μην ρωτήσω την υποστήριξη της ΟΝ για διευκρινύσεις και να επιλέξω αυτά που νόμιζα ώστε να μην αλλάξει τίποτα, να μην μου στέλνεται τίποτα επιπλέον ώστε μην μου έρθει καμία επιπλέον χρέωση και να συνεχίσω να ενημερώνομαι μέσα απ'το My On, μπορείς να τους κάνεις ένα τηλέφωνο να δείς τί παίζει και για διευκρινύσεις.

  5. #20
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Τώρα που ξαναείδα το έντυπο πιο αναλυτικά, λέει να επιλέξουμε έναν από τους 3 τρόπους!
    Μήπως έπρεπε να ανοίξουμε νέο θέμα γι' αυτά;

  6. #21
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον τελευταίο λογαριασμό. Σε μένα πριν λίγες μέρες. Θα σου έρθει, μην ανησυχείς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε την Παρασκευή μαζί με τον λογαριασμό.Λογικά μέχρι την 1 Ιουλίου πρέπει να ενημερωθείτε και σίγουρα θα σας έρθει με τον επόμενο λογαριασμό.Επισυνάπτω σε αρχείο .pdf (συγνώμη για την ποιότητα) το έγγραφο και τί επέλεξα εκτός απ'το πεδίο των προσωπικών στοιχείων φυσικά, όντως ήταν αρκετά ανακριβές αλλά εγώ κατάλαβα ότι για να μην αλλάξει τίποτα έπρεπε να το συμπληρώσω ως εξής
    Μάλιστα... αν και έλαβα σχετικά πρόσφατα τον τελευταίο λογαριασμό, (πριν 2 εβδομάδες) δεν είχε κάτι τέτοιο μέσα...

    Θα περιμένω να δω στον επόμενο αν θα έχει κάτι...

  7. #22
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα μία από τις διαθέσιμες επιλογές δεν έπρεπε να βάλεις;

    Αν κάποιος κατάλαβε και ποια η διαφορά από το (1) και το (2-Α), ας μου το πει και μένα. Δεν μου φάνηκε ξεκάθαρο το κείμενο και ούτε μετά την τηλεφωνική επικοινωνία με τον ΟΝ κατάλαβα.
    Εάν επιλέξεις το

    1: Θα έρχεται ο λογαριασμός όπως και τώρα. Απλά το ποσό πληρωμής.

    2Α: Θα έρχεται ο λογαριασμός μαζί με την Συγκεντρωτική Ανάλυση Λογαριασμό (το ίδιο θα συμβεί και εάν δεν απαντήσεις καθόλου).

    2Β: Θα παίρνεις και έντυπα την Εμπλουτισμένη Ανάλυση, μαζί με την Συγκεντρωτική.

    3: Πλήρης ανάλυση αλλά με έξτρα χρέωση 2,95 ευρώ.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα που ξαναείδα το έντυπο πιο αναλυτικά, λέει να επιλέξουμε έναν από τους 3 τρόπους!
    Μήπως έπρεπε να ανοίξουμε νέο θέμα γι' αυτά;
    Σωστά μάλλον έπρεπε να επιλέξω μόνο το 1. !

    Τώρα θα δώ τί θα μου έρθει τον επόμενο μήνα.Και εάν με χρεώσουν για τίποτα παραπάνω θα τους ενοχλήσω άλλωστε στο e-mail τους έγραψα και ότι δεν θέλω να μου αποστέλεται τίποτα παραπάνω και να μην έχω χρέωση και ότι εάν υπάρχει λάθος να με ενημερώσουν για να το ξαναστείλω ή να κάνω ότι χρειάζεται.

    Οπότε περιμένω τον επόμενο λογαριασμό.

    ........Auto merged post: Z€r0 πρόσθεσε 2 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν επιλέξεις το

    1: Θα έρχεται ο λογαριασμός όπως και τώρα. Απλά το ποσό πληρωμής.

    2Α: Θα έρχεται ο λογαριασμός μαζί με την Συγκεντρωτική Ανάλυση Λογαριασμό (το ίδιο θα συμβεί και εάν δεν απαντήσεις καθόλου).

    2Β: Θα παίρνεις και έντυπα την Εμπλουτισμένη Ανάλυση, μαζί με την Συγκεντρωτική.

    3: Πλήρης ανάλυση αλλά με έξτρα χρέωση 2,95 ευρώ.
    Οπότε εγώ που έκανα την βλακεία και επέλεξα και το 1 και το 2Α μάλλον θα πιαστεί σαν άκυρη η αίτηση και θα γίνει το 2Α.Θα έχω κάποια χρέωση παραπάνω για την συγκεντρωτική ή θα χαθεί η ενημέρωση μέσω του My On;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 21-06-11 στις 17:04. Αιτία: auto merged post

  9. #24
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οπότε εγώ που έκανα την βλακεία και επέλεξα και το 1 και το 2Α μάλλον θα πιαστεί σαν άκυρη η αίτηση και θα γίνει το 2Α.Θα έχω κάποια χρέωση παραπάνω για την συγκεντρωτική ή θα χαθεί η ενημέρωση μέσω του My On;
    Όχι βέβαια. Δεν γίνεται να χρεώσουν κάτι χωρίς να αναφέρεται ρητά. Είναι εύκολα κατανοητό ότι χρεώνεται μόνο η έντυπη Πλήρης Ανάλυση.

    Δεν χάνεται καμία ενημέρωση από το MyON... Γιατί να χαθεί;!;! Τέσπα...

  10. #25
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    @fanboysgotohell
    Όπως πάντα σαφέστατος

    @Z€r0
    Εγώ που είχα βάλει το 2-Α, λέω να ξαναστείλω το email με το 1 μόνο. Γιατί δεν κάνεις το ίδιο; Και απλά ζήτα να αγνοήσουν το προηγούμενο...

    Πάντως τόση συζήτηση για μια τόσο απλή αίτηση. Ή χαζεύουμε ή κάτι δεν ήταν σωστά γραμμένο

  11. #26
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    fanboysgotohell, yyy Ευχαριστώ.

    Θα το αφήσω μάλλον όπως είναι εάν είναι να μην χρεωθώ, δεν ξέρω αλλά για μένα ήταν ολίγον κακογραμμένο γιατί αναφέρει για την συγκεντρωτική κάτι περί ελάχιστης χρέωσης που προβλέπεται χωρίς να αναφέρει εάν υπάρχει από αυτούς κάποια χρέωση (μάλλον δεν υπάρχει) πέραν απ'την βλακεία που έκανα.

    Ίσως πάρω κανά τηλέφωνο να δώ τι παίζει.

  12. #27
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο εξελίξεις.. Ωραία πράγματα.
    εξελίσσεται σε πολύ καλό βαθμό το my on
    τόσο ωστε να μου θυμίζει my.netone το οποιο ηταν κορυφαίο.

    την μοιρα της να μην εχει μόνο.

    ΜΠΡΑΒΟ ρε ΟΝ.
    χαιρομαι που σε επελεξα για πάροχό μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkimonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει η δυνατότητα να μην μας έρχεται καθόλου έντυπη μορφή λογαριασμού, και ν' ενημερωνόμαστε μόνο ηλεκτρονικά ή να μας έρχεται ένα mail κάθε μήνα που εκδίδεται ο λογαριασμός;
    Είναι υποχρεωμένες να στελνουν εντυπο το λογαριασμο με την ταχυπληρωμή.
    Ετσι και η netone, βλέπεις συστηματα ειναι αυτά και κολλάνε κιολας.

  13. #28
    Εγγραφή
    27-09-2007
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Καταρχήν λυπάμαι γιατί ξεφύγαμε από το θέμα.
    To θέμα αφορά την νέα δυνατότητα του My On και τις νέες πληροφορίες που προστέθηκαν στις "Πρόσφατες Κλήσεις".
    ΟΧΙ η επιστολή που έστειλε η ΟΝ.

    Πάντως σχετικά με την επιστολή :
    1.Επιλέγετε ένα τρόπο - αναγράφεται ξεκάθαρα.
    2.Ολη η πληροφορία υπάρχει στο My On (όπου παρέχεται δωρεάν ΚΑΙ η πλήρης ανάλυση κλήσεων)
    οπότε επιλέξτε το 1 ή το 2Α "Ηλεκτρονικά και οικολογικά".

    Επίσης θα συμφωνήσω με την ιδέα του gkimona "Να μην μας έρχεται καθόλου έντυπη μορφή λογαριασμού" αφού υπάρχει ηλεκτρονικό αντίγραφο στο My On.

    Αν δεν είναι εφικτό το παραπάνω (για φορολογικούς λόγους φαντάζομαι), προσωπικά θα μου άρεσε η ιδέα
    να λαμβάνω email υπενθύμισης όταν εκδίδεται ο λογαριασμός.
    Καλό είναι να το καταχωρήσουμε ως πρόταση στο My On στην επιλογή "Πες μας την γνώμη σου".

    Τελικά ξέφυγα και εγώ από το θέμα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billing : 21-06-11 στις 22:43.

  14. #29
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης θα συμφωνήσω με την ιδέα του gkimona "Να μην μας έρχεται καθόλου έντυπη μορφή λογαριασμού" αφού υπάρχει ηλεκτρονικό αντίγραφο στο My On.

    Αν δεν είναι εφικτό το παραπάνω (για φορολογικούς λόγους φαντάζομαι), προσωπικά θα μου άρεσε η ιδέα
    να λαμβάνω email υπενθύμισης όταν εκδίδεται ο λογαριασμός.
    Καλό είναι να το καταχωρήσουμε ως πρόταση στο My On στην επιλογή "Πες μας την γνώμη σου".

    Τελικά ξέφυγα και εγώ από το θέμα ...
    Βασικά εγώ το ανέφερα εδώ, διότι δεν μου αρέσει να ανοίγω νέα θέματα με το παραμικρό και είναι σε άμεση σχέση με το MyON.

    Το να μην αποστέλεται καθόλου ο λογαριασμός είναι εφικτό (γίνεται και στην Wind). Υπάρχει σε σκέψη εδώ και πολύ καιρό, αλλά δεν έχει γίνει ακόμα.. Καλό είναι όντως να σταλεί σαν πρόταση για να προχωρήσει το θέμα.

  15. #30
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ενημερωτικά μην κάνει κανείς την βλακεία με τα "multiple choice" που έκανα εγώ επιλέγουμε μόνο ένα.Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν να τους το ξαναστείλω δίνοντας μου και τις (μη) απαραίτητες διευκρινήσεις, βέβαια αυτήν την φορά μου ζήτησαν να τους στείλω και ένα αντίγραφο ταυτότητας αλλά λογικά αυτό είναι μόνο για την περίπτωση μου.

    Σε κάθε περίπτωση ισχύουν αυτά που ανέφερε ο fanboysgotohell στο #22

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-11, 18:01
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-11, 16:21
  3. Νέα δυνατότητα για τα προσωπικά μηνύματα!
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 16:58
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-07, 14:17
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-06, 10:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας