Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-102 από 102
  1. #91
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Αυτό έχει η αυτόφωρη διαδικασία. Είναι συνοπτική. Νομίζω όμως ότι μπορείς να ζητήσεις προθεσμία προς απολογια τόσο στον αστυνομικό που σε συλλαμβάνει και σε εξετάζει στο τμήμα όσο και στο δικαστήριο.(κρατάω μεγάλη επιφύλαξη γιατί κατά τη διάρκεια της άσκησης μου δεν έτυχε ποτέ αυτόφωρο και δεν ξέρω λεπτομέρειες σε αυτό το θέμα). Ωστόσο, λίγο χλωμό το βρίσκω να σου κάνει μήνυση γιατί κοστίζει 100€. Επίσης, αυτό είναι καραπμινάτη περίπτωση "ψευδούς καταμήνυσης" και μπορείς να της κάνεις και εσύ μήνυση στο τμήμα που θα σε πάνε(να έχεις μαζί σου 100€) και νομίζω θα μπει και αυτή αυτόφωρο. Τα στοιχεία είναι υπέρ σου, το κλειδί που έχεις, ο συγκατοικος σου και προφανώς ο αστυνομικός που του είπε αυτή ότι μένεις μέσα και θέλει να φύγεις. (πάρε το όνομα του για να τον προτείνεις ως μάρτυρα αν χρειαστεί). Και νομίζω ότι ίσως να μην συντρέχει και περίπτωση του αυτοφώρου αφού έχουν περάσει οι 48 ώρες...

    Τώρα όπως έχω πει πιο πάνω(σε αυτή και στην προηγούμενη σελίδα) η μίσθωση σου αν και προφορική είναι εγκυρη και δεσμευτική. Έτσι με τον συγκατοικο σου και με έναν τριτο ως μάρτυρα(φίλο πχ) μπορείς να αποδείξεις ότι έχει διάρκεια τουλάχιστον 2 χρόνια σε επικείμενο δικαστήριο. Επίσης οι δαπάνες σου είναι πάλι δικαστικά επιδιώξιμες(με μια πρώτη ματιά που έριξα). Τώρα έχεις 2 επιλογές: 1)μένεις μέσα για 2 χρόνια(αφού δεν έκανε καταγγελία της σύμβασης η οποία σου δίνει περιθώριο ένα μήνα) και να είσαι έτοιμος για πιθανό αστικό δικαστήριο. 2)να φύγεις και να βρεις άλλο σπίτι και μετά με δικαστήριο να απαιτήσεις τις δαπάνες σου και την διαφορά των μισθωμάτων για τα 2 χρόνια(σε περίπτωση που το δεύτερο ενοίκιο είναι μεγαλύτερο του πρώτου).

    Αυτά στα λέω επιγραμματικά. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα. Αν θες μπορώ να διευκρινίσω κάτι αλλά όχι να μπω σε λεπτομέρειες. Γιατί έτσι εξετάζω την υπόθεση επί της ουσίας χωρίς να αμοίβομαι για το χρόνο μου. Απλές συμβουλές ευχαρίστως να δώσω. Από εδώ και πέρα καλύτερα να επικοινωνήσεις με Δικηγόρο.

    PS: εννοείται ότι θα της πεις αν σου κάνει μήνυση θα προβείς και εσύ σε μήνυση και θα μπείτε μαζί αυτόφωρο. (και τα άλλα που σου είπαν στο insomnia δεν είναι κακή ιδέα )

    Επίσης δοκίμασε να της πεις "δώσε μου 1.000€ για τις δαπάνες και θα φύγω." Αν στα δώσει φύγε τρέχοντας. Δεν αξίζει να την έχεις στο κεφάλι σου.

    Σημαντικό: Το νοίκι δόθηκε στο χέρι ή μπήκε σε λογαριασμό στην τράπεζα;
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  2. #92
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WA200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημαντικό: Το νοίκι δόθηκε στο χέρι ή μπήκε σε λογαριασμό στην τράπεζα;
    καταρχήν σε υπερ-ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Και δυστυχώς όχι, γιατί δεν ήθελε λογαριασμό σε τράπεζα παρά μόνο χέρι-χέρι...

  3. #93
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παρακαλώ. Απλά θα προέκυπτε αποδεικτικά πιο εύκολα η ύπαρξη της μίσθωσης αν φαινόταν η καταβολή του ενοικίου....

    Πάντως αν θες, γράψε εδώ τις όποιες εξελίξεις εν γένει. Καλή τύχη.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  4. #94
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WA200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    μια διευκρίνηση μόνο σε παρακαλώ, τι εννοείς με το "(αφού δεν έκανε καταγγελία της σύμβασης η οποία σου δίνει περιθώριο ένα μήνα)"? σε ποια καταγγελία σύμβασης αναφέρεσαι?

  5. #95
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Αναφέρομαι στην μίσθωση. Για να λυθεί χρειάζεται καταγγελία. Η καταγγελία μπορεί να είναι προφορική αλλά πως να αποδειχτεί; Γι'αυτό συνήθως γίνεται με εξώδικο. Και εσύ αν δεν πάρεις εξώδικο θα κάνεις τον κινέζο. Αλλά πέραν αυτού, επειδή η μίσθωση σου είναι ορισμένου χρόνου δεν μπορεί να γίνει καταγγελία για το έτσι θέλω από κανένα μέρος. Πρέπει να υπάρχει σπουδαίος λόγος. Εσύ πχ τώρα μπορείς να καταγγείλεις την σύμβαση λόγω των απειλών αλλά αυτή δεν μπορεί καθώς δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος από μέρους της. Και αν συνεχίσεις να της δίνεις τα μισθώματα τότε δεν έχει λόγο να την καταγγείλει.

    (αυτό για το μήνα που έγραψα αγνόησε το, είναι για μια ειδική περίπτωση καταγγελίας.)

    EDIT: Συγγνώμη. Τώρα κατάλαβα τι δεν κατάλαβες. Ο όρος "καταγγελία" είναι νομικός και σημαίνει την ειδοποίηση του άλλου μέρους ότι λύνεις την σύμβαση.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  6. #96
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WA200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    να'σαι καλά, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

  7. #97
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι δαπανηρό? χμμμ δεν ξέρω τις αμοιβές των δικηγόρων+παράβολα(τα οποία δεν είναι τραγικά)+δικ.επιμελητές για να σας απαντήσω με σιγουριά. Αλλά ένα 1.000 δεν είναι και πολλά για αυτά που σώζεις.
    κοιτα οντως αν ενα ενοικιο ειναι κοντα σε αυτα τα λεφτα ,τα δεινεις. αλλα αν ηταν 200-300ε ε καποιος που χει μονο τοσα για νοικι χλωμο να μπορεσει να διαθεσει τα 1000+.
    αν δεν κανω λαθος πεφτει και προκαταβολη πριν συνταχθει δικογραφια και αν μιλαμε για υποθεση δικης μεσα στο μηνα ουτως η αλλως πρεπει να τα χεις ολα στο χερι.
    επιπλεον ξερω οτι καθε παρασταση αναλογα με δικηγορο συνηθως κοστιζει τουλ.150ε.αν βαρεσει καποιος ή το δικαστηριο 2-3 αναβολες προσθετονται και αλλα στο συνολο.
    τελος απ οσο ξερω αυτα τα εξοδα(το μεγαλο ποσο)δεν αναγνωριζονται απο το δικαστηριο αλλα μονο τα νομιμα ή κατωτα ορια μισθων(?) εαν ζητησεις αποζημιωση για τα εξοδα δικαστηριου εφοσον θα το κερδισεις...

  8. #98
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Εγω παντως, εξακολουθω να μην καταλαβαινω, πως θα αποδειξει καποιος την υπαρξη της οποιαδηποτε συμβασης με την νομικη εννοια, οταν αυτη δεν ειναι εγγραφη. Δηλαδη πως μπορει καποιος να αποδειξει το πλεον απλο, οτι του δανειστηκα 100€ οταν δεν υπαρχει ενα χαρτι, γραμματιο, κατι τελος παντων. Ποσο μαλλον οταν μιλουμε για σπιτι, οικοσκευη, ζωη ανθρωπων, οικιακα ασυλα κτλ.

  9. #99
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WA200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    σας παραθέτω το post μου όπως ακριβώς το έχω αναρτήσει σε άλλο forum για ενημέρωση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου

    "λοιπόν παιδιά μόλις επέστρεψα απο την αστυνομία. Ο χτεσινός αξιωματικός υπηρεσίας μου έλεγε βλακείες ή τουλάχιστον προσπαθούσε να με ψαρέψει ώστε να φύγω απο το σπίτι. Η αστυνομία ΔΕΝ μπορεί να με πάει αυτόφωρο παρά μόνο όταν γίνει μήνυση κι εγώ βρίσκομαι εκείνη την ώρα στο τμήμα. Στην περίπτωση που γίνει μήνυση & με πιάσει αστυνομικός εντός 24ωρών για οποιοδήποτε λόγο και είναι ενημερωμένος για την μήνυση (κάτι απίθανο βέβαια), τότε μπορεί να με πάει αυτόφωρο.

    Εν ολίγης θα της κοστίσει 100€ για την μήνυση +150€ για το εξώδικο +λεφτά (δεν είμαι σίγουρος για αυτό) για τα έξοδα δικηγόρου.
    Επιπλέον δεν έχει δικαίωμα ΚΑΝΕΙΣ να μπει στο σπίτι, ούτε αστυνομικός ούτε καν η ίδια ιδιοκτήτρια γιατί το σπίτι θεωρείται άσυλο (άσχετα αν είναι δικό μου ή όχι) και εγώ μπορώ να τους μηνύσω αν το κάνουν αυτό.

    Εγώ απο δική μου μεριά ξεκινάω και μαζεύω λεφτά, εννοείται πως δεν πρόκειται να πληρώσω ξανά "νοίκι" ούτε και κανέναν λογαριασμό ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ και σε κάνα εξάμηνο αφού πρώτα κάνω αγνώριστο το σπίτι & το χρεώσω όσο δεν πάει με τους λογαριασμούς τότε θα φύγω κύριος απο εκεί. Επιπλέον θα απευθυνθώ στην Εφορία και θα την ενημερώσω πως ήμουν 1+χρόνο χωρίς συμβόλαιο ώστε να την κυνηγήσουν και αυτοί με την σειρά τους.

    Πραγματικά δεν ήθελα να πάρουν τέτοια τροπή τα πράματα, είναι κρίμα γιατί ήμουν πολύ καλός και τυπικός νοικάρης, αλλά δεν την παθαίνω ξανά. Συμβόλαιο απο δω και στο εξής ακόμα και αν μείνω σε συγγενή μου!

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθειά σας & ελπίζω με την σειρά μου να βοηθήσω μελλοντικούς νοικάριδες που είναι στην ίδια μοίρα με εμένα. "
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spyroskonst : 13-05-11 στις 16:22.

  10. #100
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Και εγω στη θεση σου τα παιδια αν εβλεπα θα ττα λυπομουν και θα τους εμπιστευομουν..κριμα παντος γιατι τα παιδια την πληρωνουν γιατι θα ταλαιπωρουνται στους δρομους και στο ψαξημο..

  11. #101
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kage Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα οντως αν ενα ενοικιο ειναι κοντα σε αυτα τα λεφτα ,τα δεινεις. αλλα αν ηταν 200-300ε ε καποιος που χει μονο τοσα για νοικι χλωμο να μπορεσει να διαθεσει τα 1000+.
    Ναι σίγουρα αν σου χρωστάει μόνο 2-3 ενοίκια και σου έχει φύγει δεν μάλλον δεν αξίζει ο κόπος. Αλλά αν είναι μέσα ακόμα τότε αυτό που "σώζεις" δεν είναι μόνο τα ενοίκια που δεν πλήρωσε αλλά και το μίσθιο το οποίο το αναλαμβάνεις και τον νοικιάζεις σε άλλον(+ αποφεύγεις τυχόν φθορές/ζημίες).

    αν δεν κανω λαθος πεφτει και προκαταβολη πριν συνταχθει δικογραφια και αν μιλαμε για υποθεση δικης μεσα στο μηνα ουτως η αλλως πρεπει να τα χεις ολα στο χερι.
    επιπλεον ξερω οτι καθε παρασταση αναλογα με δικηγορο συνηθως κοστιζει τουλ.150ε.αν βαρεσει καποιος ή το δικαστηριο 2-3 αναβολες προσθετονται και αλλα στο συνολο.
    Σε αυτές τις γρήγορες διαδικασίες που ανέφερα τα έχεις όλα προετοιμασμένα με την αίτηση που καταθέτεις. Δεν γίνεται ουσιαστικά συζήτηση. Ο δικαστής κοιτάει το συμβόλαιο και το πιστοποιητικό από την εφορία και σου βγάζει την διαταγή. Ναι το παράβολο για τα Δικαστήρια(αναλόγως και ποιο δικαστήριο και την διαδικασία) είναι εκεί γύρω. Το πληρώνεις μια φορά ακόμη και αν πάρει 100 αναβολές η δίκη. Απλά αν πεις στο Δικηγόρο σου εμφανίσου και πάρε αναβολή, ε κάτι θα τον πληρώσεις που τον τρέχεις σε ακροατήριο χωρίς να δικάσει. Αλλά στην γρήγορη διαδικασία που είπα δεν γίνεται συζήτηση και έτσι δεν υπάρχει θέμα αναβολής.

    τελος απ οσο ξερω αυτα τα εξοδα(το μεγαλο ποσο)δεν αναγνωριζονται απο το δικαστηριο αλλα μονο τα νομιμα ή κατωτα ορια μισθων(?) εαν ζητησεις αποζημιωση για τα εξοδα δικαστηριου εφοσον θα το κερδισεις...
    Ναι αυτό είναι μεγάλο μεινέκτημα των Δικαστηρίων. Τα έξοδα που επιδικάζουν είναι για γέλια. Να φανταστείς ότι αν κερδίσεις υπόθεση στον Άρειο Πάγο, αυτός καθορίζει δικ. έξοδα 700€ την στιγμή που ο Δικηγόρος που θα παρασταθεί εκεί θα ζητήσει τουλάχιστον 2.000€...

    ........Auto merged post: hammered πρόσθεσε 6 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως, εξακολουθω να μην καταλαβαινω, πως θα αποδειξει καποιος την υπαρξη της οποιαδηποτε συμβασης με την νομικη εννοια, οταν αυτη δεν ειναι εγγραφη. Δηλαδη πως μπορει καποιος να αποδειξει το πλεον απλο, οτι του δανειστηκα 100€ οταν δεν υπαρχει ενα χαρτι, γραμματιο, κατι τελος παντων. Ποσο μαλλον οταν μιλουμε για σπιτι, οικοσκευη, ζωη ανθρωπων, οικιακα ασυλα κτλ.
    Η μόνη λύση είναι με μάρτυρα. Αυτό συμβαίνει κατα κόρον στα εργατικά που αλλοδαποί ζητάνε τις διαφορές μισθού+αποζημιώσεις, όπου προφανώς ο εργοδότης δεν έχει αναγγείλει την πρόσληψη τους στην Επιθεώρηση Εργασίας και ούτε έχουν υπογράψει κάποια σύμβαση εργασίας.

    Και φυσικά πάντα υπάρχει η πιθανότητα ο Δικαστής να μην πιστέψει τον μάρτυρα σου. Αλλά στην υπόθεση εδώ έχουμε και άλλες ενδείξεις, πχ το ότι έχει τα κλειδιά του σπιτιού.

    ........Auto merged post: hammered πρόσθεσε 1 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyroskonst Εμφάνιση μηνυμάτων
    σας παραθέτω το post μου όπως ακριβώς το έχω αναρτήσει σε άλλο forum για ενημέρωση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου

    "λοιπόν παιδιά μόλις επέστρεψα απο την αστυνομία. Ο χτεσινός αξιωματικός υπηρεσίας μου έλεγε βλακείες ή τουλάχιστον προσπαθούσε να με ψαρέψει ώστε να φύγω απο το σπίτι. Η αστυνομία ΔΕΝ μπορεί να με πάει αυτόφωρο παρά μόνο όταν γίνει μήνυση κι εγώ βρίσκομαι εκείνη την ώρα στο τμήμα. Στην περίπτωση που γίνει μήνυση & με πιάσει αστυνομικός εντός 24ωρών για οποιοδήποτε λόγο και είναι ενημερωμένος για την μήνυση (κάτι απίθανο βέβαια), τότε μπορεί να με πάει αυτόφωρο.

    Εν ολίγης θα της κοστίσει 100€ για την μήνυση +150€ για το εξώδικο +λεφτά (δεν είμαι σίγουρος για αυτό) για τα έξοδα δικηγόρου.
    Επιπλέον δεν έχει δικαίωμα ΚΑΝΕΙΣ να μπει στο σπίτι, ούτε αστυνομικός ούτε καν η ίδια ιδιοκτήτρια γιατί το σπίτι θεωρείται άσυλο (άσχετα αν είναι δικό μου ή όχι) και εγώ μπορώ να τους μηνύσω αν το κάνουν αυτό.

    Εγώ απο δική μου μεριά ξεκινάω και μαζεύω λεφτά, εννοείται πως δεν πρόκειται να πληρώσω ξανά "νοίκι" ούτε και κανέναν λογαριασμό ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ και σε κάνα εξάμηνο αφού πρώτα κάνω αγνώριστο το σπίτι & το χρεώσω όσο δεν πάει με τους λογαριασμούς τότε θα φύγω κύριος απο εκεί. Επιπλέον θα απευθυνθώ στην Εφορία και θα την ενημερώσω πως ήμουν 1+χρόνο χωρίς συμβόλαιο ώστε να την κυνηγήσουν και αυτοί με την σειρά τους.

    Πραγματικά δεν ήθελα να πάρουν τέτοια τροπή τα πράματα, είναι κρίμα γιατί ήμουν πολύ καλός και τυπικός νοικάρης, αλλά δεν την παθαίνω ξανά. Συμβόλαιο απο δω και στο εξής ακόμα και αν μείνω σε συγγενή μου!

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθειά σας & ελπίζω με την σειρά μου να βοηθήσω μελλοντικούς νοικάριδες που είναι στην ίδια μοίρα με εμένα. "
    Πάντως εγώ θα σε συμβούλευα να μην προβείς σε φθορές και ζημίες. Πέρα του ότι δεν είναι σωστό μπορείς να βρεις και τον μπελά σου στην τελική.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hammered : 13-05-11 στις 19:47. Αιτία: auto merged post
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  12. #102
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Pirelli
    Ο καθενας που δικάζεται με την αυτοφωρη διαδικασια εχει δικαωμα να ζητησει 48ωρη προθεσμια..

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-11, 19:07
  2. Ιδιoκτητης καταστηματος vs Ενοικιαστη
    Από jim7 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-10, 14:58
  3. υποχρεώσεις ενοικιαστή
    Από ALEJIA στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-10, 02:29
  4. Πρόβλημα με απόδοση μισθωμάτων ενοικιαστή.
    Από nikoik στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-10, 20:20
  5. εξωση ενοικιαστη
    Από Βετη στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-09, 09:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας