Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    12-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    καλημέρα σας,

    τα προβλήματα μου ξεκινούν την Πέμπτη 27/9. Θέλησα να εκμεταλλεύτώ την προσφορά 1024 & Conn-x απο την 384( αναβαθμισμένη σε 768 ) Που διαθέτω εδώ και 3 χρόνια.
    Βήμα 1ο, πήρα στο 134 όπου αφού μίλησα 3 φορές με διαφορετική υπάλληλο, η διαβεβαίωση ήταν πως η αλλαγή ταχύτητας και αλλαγή γενικώς του πακέτου θα διαρκέσει απο κάποιες ώρες μέχρι και το πολύ 1 ημέρα στην χειρότερη 2.
    Βήμα 2ο, Πέμπτη απόγευμα και η γραμμή στο router μου δείχνει συγχρονισμένη στα 1024, ωραία λέω! Αμ δέ! καμία ανταπόκριση στις προσπάθειες μου για σύνδεση.
    Βήμα 3ο, τηλέφωνο στο 134 και στο 1242 για να πάρω την απάντηση πως είμαι σε εκκρεμότητα ακόμα.
    Βήμα 4ο, περνάει το Σαββατοκύριακο δίχως να μπορώ να συνδεθώ και χωρίς να μπορώ ούτε κάν να χρησιμοποιήσω το account της otenet ως dialup. αλλάζουμε Password Με την εξυπηρέτηση πελατών της οτενετ, αλλα και πάλι διαπιστώνω πως έγινε πατάτα διότι άλλαξαν τον κωδικό στο δεύτερο email account που διαθέτω και όχι στο κύριο username.Καμία τύχη με την σύνδεση...
    Βήμα 4ο και φτάνω στην Δευτέρα, ακόμα σε εκκρεμότητα και εντύπωση τους προκαλεί το γεγονός πως η γραμμή δεν έχει ακόμα λειτουργήσει.Φτάνω στις απογευματινές ώρες και δηλώνω μέχρι και βλάβη στο 121 για να δώ τι θα γίνει.
    Τρίτη πρωί λοιπόν και ακόμα περιμένω... τα νεύρα μου είναι σε οριακό σημείο, το Σαββατοκύριακο αναγκάστηκα να περάσω όλο μου το ρεπό στο γραφείο μου για να δουλεψω στους servers μου επειδή φυσικά δεν μπορούσα να συνδεθώ remotely Και εκτός αυτού, η αδερφή μου απώλεσε ένα σεβαστό χρηματικό ποσό απο εταιρείες του εξωτερικού που για λογαριασμό τους κατασκευάζει banners,websites,templates κτλ.
    3 χρόνια συνδρομητής με αορίστου στα 384 και ποτέ δεν τους απασχόλησα για ψύλλου πήδημα.Την μοναδική φορά που χρειάστηκα την συμβολή τους σε κάτι απλό, με έχουν αφήσει εκτεθειμένο και δίχως να παίρνω μια υπεύθυνη απάντηση και πλέον έχω φτάσει σε σημείο να διακόψω την σύνδεση μου και να καταφύγω πιθανώς στην Vivodi.

    έχετε περάσει παρόμοιο περιστατικό? Οι κύριοι υπεύθυνοι τα ρίχνουν όλα στις συγκυρίες αναβαθμισέων αυτής της εποχής και φυσικά ουδείς λόγος για προτεραιότητα στους καλούς πελάτες.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από porcupine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βήμα 4ο, περνάει το Σαββατοκύριακο δίχως να μπορώ να συνδεθώ και χωρίς να μπορώ ούτε κάν να χρησιμοποιήσω το account της otenet ως dialup. αλλάζουμε Password Με την εξυπηρέτηση πελατών της οτενετ, αλλα και πάλι διαπιστώνω πως έγινε πατάτα διότι άλλαξαν τον κωδικό στο δεύτερο email account που διαθέτω και όχι στο κύριο username.Καμία τύχη με την σύνδεση...
    Αυτό με την αλλαγή password στο δεύτερο email account μου άρεσε πολύ...
    Τελικά, επειδή διαβάζοντάς το, έχω μείνει με την απορία: ποιο ήταν τελικά το πρόβλημα??

  3. #3
    Εγγραφή
    12-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    το πρόβλημα εξακολουθεί... δεν έχει ολοκληρώσει την αναβάθμιση της γραμμής μου ( βάσει αυτών που αναφέρει το σύστημα τους... )

    απο τις 27/9 δεν έχει γίνει τίποτα και απορούν και οι ίδιοι για αυτή την καθυστέρηση.
    <<κύριε συνήθως κάνει το πολύ 2 μέρες η αλλαγή ταχύτητας >>
    ωραία λέω, πέράσαμε τις 15 μέρες και ακόμα τίποτα....

    βρέ μπάς και ζήτησα δορυφόρο και αργεί λόγω καιρικών συνθηκών η εκτόξευση?

    έστω να μου πουν πως δεν υπάρχει πόρτα 1024 διαθέσιμη ακόμα να ξέρω πόσο να περιμένω!

  4. #4
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Στην παρακάτω σελίδα http://www.oteshop.gr/adslwizard.asp?hop=o&wid=306 υπάρχει ένα link που μπορείς να δεις τι συμβαίνει με την αναβάθμιση της ταχύτητας στην περιοχή σου. Για τσέκαρε το και από εκεί να δεις τι ενημέρωση έχει η βάση δεδομένων του ΟΤΕ, ώστε να δεις αν όντως έχει ολοκληρωθεί ή όχι η αναβάθμιση της γραμμής σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Αυτο το link αναφερεται μονο στο εαν εχει ολοκληρωθει πληρως
    η αναβαθμιση των γραμμων ADSL του ΟΤΕ στην περιοχη που ανηκει ο τηλεφωνικος αριθμος.
    Μεσα απο το router ταχυτητες και αξιοπιστες μετρησεις και προβληματα.

    Στην δικη μου περιοχη δεν εχει ολοκληρωθει μεν, αλλα εχω αναβαθμιστει πληρως και απο ΟΤΕ και απο ΟΤΕνετ,
    εχοντας τις γνωστες ασταθειες με το upload στα υψη και το download στα ταρταρα...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων


    Στην δικη μου περιοχη δεν εχει ολοκληρωθει μεν, αλλα εχω αναβαθμιστει πληρως και απο ΟΤΕ και απο ΟΤΕνετ,
    εχοντας τις γνωστες ασταθειες με το upload στα υψη και το download στα ταρταρα...

    εγώ είχα αναβαθμιστεί απο 384 σε 768 με άριστα αποτελέσματα πρίν 1μιση μήνα περίπου, απ'οταν όμως επιχείρησα να αναβαθμιστώ σε 1024, είμαι στα τάρταρα όπως λές και εσυ...

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΠΟ ONDSL KIT ΣΕ CONN-X ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
    Από logosof στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-08, 14:10
  2. Απο conn-x σε ondsl kit...
    Από gambros στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 08:56
  3. Τι διαφορά έχει το Conn-x από το OnDSL kit??
    Από Elric PreDatoR στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-06, 03:40
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-06, 11:18
  5. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας