Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Το avatar του μέλους isidor33
    isidor33 Guest
    Αγορασα το ondsl kit στα 1024 και σημερα μου δωσανε τους κωδικους. Πηγαινοντας εδω για να αλλαξω τον κωδικο, μου λεει ομως οτι η γραμμη και η συνδρομη moy ειναι 512.

    Επειδη μεχρι τωρα πανω απο 55ΚΒ δεν εχω πιασει, μπορει καποιος να μου πει αν και για τη δικια του συνδεση δειχνει οτι εχει το 512? (η γραμμη μου εχει αναβαθμιστει)

    Thanks!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Συνηθως οταν ξεκινα μια συνδεση adsl για τεχνικους λογους, γινονται δοκιμες στο σημειο εκκινησης,
    που παλια ηταν το 384, και σταδιακα φτανουν στην τελικη που εχει ζητησει ο πελατης.
    Λογικα σε αναβαθμισμενη γραμμη η χαμηλοτερη ταχυτητα ειναι 768.
    Αν συνεχισει να σου εμφανιζει 512 καλεσε το 8011135555 helpdesk της OTEnet
    μηπως εχει γινει καποιο λαθος στην καταχωρηση της αιτησης του kit...

    Edit: [ Εισαι σιγουρος οτι εχει αναβαθμιστει η γραμμη?Απο που το ειδες/ξερεις? ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 05-10-06 στις 16:23.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #3
    Το avatar του μέλους isidor33
    isidor33 Guest
    Οι γραμμες εχουν αναβαθμιστει εδω και ενα μηνα στην περιοχη μου συμφωνα με το site του ΟΤΕ.

    Το router(sagem 1500) μου λεει οτι η γραμμη ειναι 1024/256(την πρωτη μερα ηταν πραγματι στα 768). Γι'αυτο κι εγω το βρισκω περιεργο που στο site της otenet με βγαζει ως 512. Συμβαινει και σε αλλους αυτο;
    Επαναλαμβανω οτι ταχυτητα πανω απο 55ΚΒ δεν πιανω απο πουθενα, ουτε εσωτερικο, ουτε εξωτερικο. Μαλιστα απο ftp του εξωτερικου πιανω σταθερα 55ΚΒ ενω απο ntua 49ΚΒ max.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    Router
    speedtouch 530/530i v6
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΛΙΚΑΡΕ
    ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 768/192
    ΜΕΤΑ ΠΗΓΕ 1024/256
    ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 55-60.
    ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΕΧΡΙ 20 -10.
    ΑΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..... ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ.....Η ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ?

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άρα από Οτέ είσαι εντάξει αλλά σε κόβει στα 512 η Otenet.
    Κάνε τους ένα τηλέφωνο για να το διορθώσουν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Κάνε τους ένα τηλέφωνο και ρώτα τους σε τι ταχύτητα βλέπουν αυτοί τη σύνδεσή σου...μήπως έχει γίνει καμιά πατατιά και στην έχουν ενεργοποιήσει ως 512 αντί για 1024

  7. #7
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    sagem 1540wg
    λαθος.....αν το πακετο σου ειναι 512 και με την αναβαθμιση της περιοχής σου γίνει 1024 τότε σωστά η οτενετ σου λέει το σιγουρο πακέτο που αγόρασες.

    από εκει και μετά δεν ξέρεις αν εχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση στην περιοχή σου σε όλα τα επίπεδα και αν ο οτε δίνει στο dslam της περιοχής σου το μεγιστο που μπορεις να πιάσεις. και αυτό γιατί αφού το μοντεμ σου γραφει 1024 πάει να πει οτι σου εχουν δωσει το σωστό πακέτο.μάλλον στην περιοχή σου έχει γίνει αναβάθμιση μόνο στο επίπεδο dslam και όχι στις ΑΤΜ συνδέσεις που συνδέουν το dslam της περιοχής σου με το BB-RAS του ΟΤΕ. και αυτό γιατι αν το dslam σου συνδεοταν με 2mbit μέχρι τώρα και ξαφνικά όλοι οι χρήστες διλασιάζονται σίγουρα δεν θα του βγάλει τη μέγιστη ταχύτητα.

    Υ.Γ. και στις 1024 γραμμες που έχουν γίνει 2048 στα συστήματα της ΟΤΕΝΕΤ και του ΟΤΕ φαίνονται ακομα σαν 1024 γιατι επίσημη ανακοινωση οτι η αναβάθμιση έχει ολοκληρωθει σε όλα τα επίπεδα.

  8. #8
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chfilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λαθος.....αν το πακετο σου ειναι 512 και με την αναβαθμιση της περιοχής σου γίνει 1024 τότε σωστά η οτενετ σου λέει το σιγουρο πακέτο που αγόρασες.

    από εκει και μετά δεν ξέρεις αν εχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση στην περιοχή σου σε όλα τα επίπεδα και αν ο οτε δίνει στο dslam της περιοχής σου το μεγιστο που μπορεις να πιάσεις. και αυτό γιατί αφού το μοντεμ σου γραφει 1024 πάει να πει οτι σου εχουν δωσει το σωστό πακέτο.μάλλον στην περιοχή σου έχει γίνει αναβάθμιση μόνο στο επίπεδο dslam και όχι στις ΑΤΜ συνδέσεις που συνδέουν το dslam της περιοχής σου με το BB-RAS του ΟΤΕ. και αυτό γιατι αν το dslam σου συνδεοταν με 2mbit μέχρι τώρα και ξαφνικά όλοι οι χρήστες διλασιάζονται σίγουρα δεν θα του βγάλει τη μέγιστη ταχύτητα.

    Υ.Γ. και στις 1024 γραμμες που έχουν γίνει 2048 στα συστήματα της ΟΤΕΝΕΤ και του ΟΤΕ φαίνονται ακομα σαν 1024 γιατι επίσημη ανακοινωση οτι η αναβάθμιση έχει ολοκληρωθει σε όλα τα επίπεδα.
    ακριβώς.. αυτή την απάντηση έλαβα απο την τεχνική εξυπηρέτηση της ΟΤΕΝΕΤ για την σύνδεση μου και την βρίσκω απολύτα λογική.. και μαλιστα στην δευτερη σύνδεση που έχω με το connex το είδα και μπαίνωντας στο my.otenet.gr στην ενεργοποιηση οπου η συνδεση μου εκεί φαίνεται να ειναι 384 ενώ έχω 768 στην πραγματικότητα...

Παρόμοια Θέματα

  1. OnDSL KIT ερωτηση
    Από sakistsalikis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-07, 19:53
  2. Ερωτηση σχετικα με το ondsl kit.....
    Από Skinny13 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-07, 15:29
  3. Ερώτηση για διακοπή OnDSL kit
    Από golity στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-06, 11:02
  4. Απορία για OnDsl Kit
    Από anapofasistos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 17:57
  5. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας