Σελ. 1 από 905 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 13569
  1. #1
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μηπως εφτασε η ωρα να ακουστουμε και εμεις να πουμε οχι; Φτανει δεν παει αλλο πια;

    Υπαρχει group στο facebook για της 29 Μαιου να μαζευτουμε ολοι σε καθε χωρα της ευρωπης σε καθε πρωτευουσα καθε χωρα να διαδιλωσουμε ειρηνικα γιατι η κατασταση αυτη που θελουν να μας οδηγησουν ειναι χειροτερη και απο την χουντα καποτε

    https://www.facebook.com/event.php?eid=225690444124218#%21/event.php?eid=225690444124218

  2. #2
    Εγγραφή
    08-02-2009
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    t

  3. #3
    Εγγραφή
    04-08-2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ATTIKΗΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.156
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Down/Up 29970/2495 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport.entry2i
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μέσα για μέσα.Ετσι και αλλοιως δεν γουσταρω το παρον πολιτικο συστημα.Το εχουν κανει μπαχαλο.Το δε συνταγμα απο το πολυ ραβε/ξυλωνε εχει γινει κουρελοχαρτο οπως και ο εκλογικος νομος.Οταν δεν βολευει το αλλαζουν.Βαλε και ενα νομο περι μη ευθυνης υπουργων και εχεις ενα ματσο ανευθυνους και με τον νομο,να κανουν οτι τους κατεβει.Να μας τυρανουν,να μας κλεβουν και να μας καταστρεφουν.Μας εχουν καταεξευτελισει διεθνως.

    Αρκετα πια.

    Να φυγετε κυριοι,να πατε αλλου.

    Προσοχη ομως,γιατι σιγουρα θα δουμε πολλους προβοκατορες.Τα κομματικα καθεστωτα που εχουν ανοιξει αντιπροσωπειες(μαγαζια) ακομη και στα τελευταια χωρια,για να μην τους ξεφυγει καποιο χωριο απο το διαίρει και βασίλευε,θα στειλουν τις ομαδες κρουσης απο κομματοσκυλα,που διατηρουν στα σκοτεινα,για προβοκατσια...

  4. #4
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Νεο group:
    Spoiler:
    Αγανακτισμένοι στο ΣΕΦ
    http://www.facebook.com/pages/%CE%91...22284581133587

  5. #5
    Εγγραφή
    04-08-2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ATTIKΗΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.156
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Down/Up 29970/2495 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport.entry2i
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεο group:
    Spoiler:
    Αγανακτισμένοι στο ΣΕΦ
    http://www.facebook.com/pages/%CE%91...22284581133587
    Τι κομματοσκυλα,τι χουλιγκανς,η ιδια γευση.

  6. #6
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σήμερα έδειχναν σε ένα κανάλι που είχανε κόψει το ρεύμα από τα φώτα στο Σύνταγμα που είχε μαζευτεί κόσμος. Υποστήριζαν πως το έκανε επίτηδες ο Καμίνης κατ΄εντολήν της κυβέρνησης μήπως πτoηθεί ο κόσμος και δεν πάει στην συγκέντρωση. Αν είναι έτσι ντροπή τους.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έδειχναν σε ένα κανάλι που είχανε κόψει το ρεύμα από τα φώτα στο Σύνταγμα που είχε μαζευτεί κόσμος. Υποστήριζαν πως το έκανε επίτηδες ο Καμίνης κατ΄εντολήν της κυβέρνησης μήπως πτoηθεί ο κόσμος και δεν πάει στην συγκέντρωση. Αν είναι έτσι ντροπή τους.
    Ξεφτίλα!!! Τόσο μυαλό έχουν, που αντί να συνειδητοποιείσουν πως ακριβώς αυτές οι τακτικές έχουν αγανακτήσει τον κόσμο συνεχίζουν τα ίδια. Έλα όμως που πλέον δεν υπάρχει ανοχή και τέτοιες πράξεις λειτουργούν ακριβώς σαν μπουμερανγκ! Τέτοιες πράξεις από μόνες τους είναι ικανές να συσπειρώσουν τον κόσμο!

  8. #8
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL

  9. #9
    Εγγραφή
    04-08-2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ATTIKΗΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.156
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Down/Up 29970/2495 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport.entry2i
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Περιμενετε να φτιαξουν οι καιρικες συνθηκες,και θα τριβουμε τα ματια μας απο την συμμετοχη του κοσμου.

  10. #10
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Είναι ένα πολύ καλό πρώτο βήμα. Δυστυχώς όμως δε νομίζω ότι με το "ειρηνικά" θα βγει κάτι. Οι μεγάλες αλλαγές πάντα χρειάστηκαν βία. Αναμενόμενο, επειδή όταν ένα καθεστώς έχει βολευτεί δεν φεύγει με ήρεμα μέσα. Θα μπορούσε ίσως να υπάρξει κάποια λύση με τις εκλογές αλλά κι αυτό είναι δύσκολο. Υπάρχει τεράστια τρομοκρατία και πλύση εγκεφάλου. Ουσιαστικά δεν διαφέρουμε και πολύ από κάποια Αφρικανικά κράτη στα οποία γίνονται μεν εκλογές αλλά οι νικητές είναι γνωστοί εκ των προτέρων και οι "πρωθυπουργοί" είναι ισόβιοι.

    Δείτε π.χ. αυτό που γίνεται τώρα με την 5η δόση: Η τρομοκρατία στην πράξη. Ενώ δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση να μας αρνηθούν την 5η δόση τη συγκεκριμένη στιγμή, δε σταματάμε να ακούμε Αμερικάνους, Ευρωπαίους και Έλληνες να κινδυνολογούν. Ακόμα και εκλογές να γινόταν τώρα, είναι δεδομένο ότι υπό το βάρος της τρομοκρατίας ο κόσμος θα ψήφιζε τα ίδια.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από New Bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ένα πολύ καλό πρώτο βήμα. Δυστυχώς όμως δε νομίζω ότι με το "ειρηνικά" θα βγει κάτι. Οι μεγάλες αλλαγές πάντα χρειάστηκαν βία. Αναμενόμενο, επειδή όταν ένα καθεστώς έχει βολευτεί δεν φεύγει με ήρεμα μέσα. Θα μπορούσε ίσως να υπάρξει κάποια λύση με τις εκλογές αλλά κι αυτό είναι δύσκολο. Υπάρχει τεράστια τρομοκρατία και πλύση εγκεφάλου. Ουσιαστικά δεν διαφέρουμε και πολύ από κάποια Αφρικανικά κράτη στα οποία γίνονται μεν εκλογές αλλά οι νικητές είναι γνωστοί εκ των προτέρων και οι "πρωθυπουργοί" είναι ισόβιοι.

    Δείτε π.χ. αυτό που γίνεται τώρα με την 5η δόση: Η τρομοκρατία στην πράξη. Ενώ δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση να μας αρνηθούν την 5η δόση τη συγκεκριμένη στιγμή, δε σταματάμε να ακούμε Αμερικάνους, Ευρωπαίους και Έλληνες να κινδυνολογούν. Ακόμα και εκλογές να γινόταν τώρα, είναι δεδομένο ότι υπό το βάρος της τρομοκρατίας ο κόσμος θα ψήφιζε τα ίδια.
    Η βία , δεν είναι λύση , αν εννοείς βία το να κάψουμε όλη την Ελλάδα.

    Η πίεση από την άλλη, με όλο τον κόσμο στους δρόμους, ειναι η λύση. Γιατι αν νομίζεις οτι ο κόσμος στον δρόμο δεν ειναι μοχλός πίεσης αυταπατάσαι.

    Και οσο για την τρομοκρατία έχεις δίκιο. Ομως να ξέρεις ότι αυτοί που κυβερνούν, οταν βλέπουν μισό μυριο στον δρόμο να τους κοιτάνε, θα σκέφτονται τι θα κάνουν ή θα πουν... το "απο που θα φύγετε" λαμβάνει νέες διαστάσεις..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #12
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πάντως γελάω με τους ΠΑΜίτες, έχουν σκυλιάσει που το όλο κίνημα δεν είναι "βαμμένο" με κομματικό χρώμα και οργανώνουν δικές τους συγκεντρώσεις για σήμερα.

    Ρε ούστ!

  13. #13
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βία , δεν είναι λύση , αν εννοείς βία το να κάψουμε όλη την Ελλάδα.

    Η πίεση από την άλλη, με όλο τον κόσμο στους δρόμους, ειναι η λύση. Γιατι αν νομίζεις οτι ο κόσμος στον δρόμο δεν ειναι μοχλός πίεσης αυταπατάσαι.
    Δυστυχώς δεν νομίζω ότι η ιστορία σε επιβεβαιώνει. Πόσες φορές έχουν επέλθει δραματικές αλλαγές με ειρηνικά μέσα και πόσες με χρήση βίας;

    Μη νομίζεις ότι είμαι υπέρ της βίας - κάθε άλλο. Προτιμώ να ξενιτευτώ και αυτό επιδιώκω, αλλά δε νομίζω ότι θα αλλάξουν τα πράγματα χωρίς βία σ'αυτή τη χώρα.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-03-2011
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βία , δεν είναι λύση , αν εννοείς βία το να κάψουμε όλη την Ελλάδα.

    Η πίεση από την άλλη, με όλο τον κόσμο στους δρόμους, ειναι η λύση. Γιατι αν νομίζεις οτι ο κόσμος στον δρόμο δεν ειναι μοχλός πίεσης αυταπατάσαι.

    Και οσο για την τρομοκρατία έχεις δίκιο. Ομως να ξέρεις ότι αυτοί που κυβερνούν, οταν βλέπουν μισό μυριο στον δρόμο να τους κοιτάνε, θα σκέφτονται τι θα κάνουν ή θα πουν... το "απο που θα φύγετε" λαμβάνει νέες διαστάσεις..
    Ειναι μοχλος πιεσης επειδη δεν υποκινητε απο ντεμεκ "εργατοπατερες" ...Τοσες φορες εχει κατεβει κοσμος χωρις "αντικρισμα" (να ξεκινησεις απο τις πορειες για την Παιδεια,για τις ταυτοτητες κλπ)...

    ........Auto merged post: hexadecimal πρόσθεσε 2 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από New Bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν νομίζω ότι η ιστορία σε επιβεβαιώνει. Πόσες φορές έχουν επέλθει δραματικές αλλαγές με ειρηνικά μέσα και πόσες με χρήση βίας;

    Μη νομίζεις ότι είμαι υπέρ της βίας - κάθε άλλο. Προτιμώ να ξενιτευτώ και αυτό επιδιώκω, αλλά δε νομίζω ότι θα αλλάξουν τα πράγματα χωρίς βία σ'αυτή τη χώρα.
    Η "αντιπαραθεση" αυτη θα βγει και στις καλπες -να εισαι σιγουροτατος, που ειναι και το μοναδικο θεμα του τους κωλοτρωει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hexadecimal : 27-05-11 στις 12:23. Αιτία: auto merged post

  15. #15
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βία , δεν είναι λύση , αν εννοείς βία το να κάψουμε όλη την Ελλάδα.

    Η πίεση από την άλλη, με όλο τον κόσμο στους δρόμους, ειναι η λύση. Γιατι αν νομίζεις οτι ο κόσμος στον δρόμο δεν ειναι μοχλός πίεσης αυταπατάσαι.

    Και οσο για την τρομοκρατία έχεις δίκιο. Ομως να ξέρεις ότι αυτοί που κυβερνούν, οταν βλέπουν μισό μυριο στον δρόμο να τους κοιτάνε, θα σκέφτονται τι θα κάνουν ή θα πουν... το "απο που θα φύγετε" λαμβάνει νέες διαστάσεις..
    Εγώ δεν πιστεύω ότι αυτή η πίεση από μόνη της μπορεί να κάνει κάτι ουσιώδες.
    Πάντα μεσολαβεί, κάτι σε εκβιασμός του τύπου σε πιέζω και αν δεν το καταλάβεις, τότε θα τα κάνω μπάχαλο δηλαδή θα μεταπηδήσω στην βία.

    Δεν βλέπω άλλο λογικό μονοπάτι.

    Δηλαδή για παράδειγμα εγώ έχω κάποιον να μου ζαλίζει τον έρωτα κάθε μέρα και ξέρω ότι δεν κινηθεί ποτέ απειλητικά εναντίον μου. Ο μόνος λόγος για τον οποίο εγώ θα υποκύψω στην πίεση του, είναι αν υπάρχει μακροπρόθεσμος εκβιασμός που θα με αποκλείσει από κάτι έχω συμφέρον. Μεσοπρόθεσμα, αν δεν φοβηθώ , επειδή πιστεύω ότι δεν θα παει στην βία, δεν έχω να χάσω κάτι.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 1 από 905 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας