Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Speedtouch
    Θα ήθελα μια ξεκάθαρη απάντηση και που θα δεσμεύει και την Cyta και εμάς.
    Επειδή είμαι από 24.5.11 συνδρομητής σας και το πρώτο που ζήτησα να διευκρινίσω αν ισχύει η δωρεάν προώθηση κλήσεων μεταξύ των δύο γραμμών 210 ΧΧΧΧ ΧΧΧ και 211 ΧΧΧΧ ΧΧΧΧ για εμάς που από την ΝΕΤΟΝΕ μεταφέραμε με το επιπλέον κόστος των 5.50€ και την δεύτερη τηλεφωνική γραμμή που είχαμε στην ανωτέρω εταιρεία. Οι απαντήσεις που πήρα στην αρχή ήταν επιφυλακτικές από την εξυπηρέτηση πελατών σας. Τελικώς την ίδια ημέρα με πήραν τηλέφωνο από το 13877 και μου δήλωσαν ότι ισχύει η προώθηση κλήσεων όταν μιλάει το 210 ΧΧΧΧ ΧΧΧ στο 211 ΧΧΧΧ ΧΧΧΧ (αυτό με ενδιαφέρει) αλλά να μη το προσπαθήσω ακόμα γιατί οι γραμμές μου μπήκαν εκείνη την ημέρα στο δικτυο της Cyta και ακόμα δεν έχουν γίνει οι απαραίτητες ρυθμίσεις. Μετά από κανένα διήμερο να προσπαθήσω να ενεργοποιήσω την αναφερόμενη προώθηση ΑΤΕΛΩΣ και θα περιλαμβάνεται στον δωρεάν χρόνο ομιλίας.
    Επειδή διάβασα το νήμα αυτό παρακαλώ διευκρινήστε τι ακριβώς ισχύει. Η ερώτηση μου είναι σαφής.
    Περιλαμβάνεται ή όχι στον δωρεάν χρόνο ομιλίας η προώθηση από το ένα τηλέφωνο Cyta με αριθμό 210 ΧΧΧΧ ΧΧΧ στον άλλο αρθμό Cyta με αριθμό 211 ΧΧΧΧ ΧΧΧ που ανήκουν στον ίδιο χρήστη και βρίσκονται και στον ίδιο φυσικό χώρο;
    Ελπίζω ότι ήμουν αρκετά σαφής και αναλυτικός.
    Αναμένω την ξεκάθαρη απάντησή σας.
    Φιλικά Γιώργος Σκαφίδας

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ges Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα μια ξεκάθαρη απάντηση και που θα δεσμεύει και την Cyta και εμάς.
    Επειδή είμαι από 24.5.11 συνδρομητής σας και το πρώτο που ζήτησα να διευκρινίσω αν ισχύει η δωρεάν προώθηση κλήσεων μεταξύ των δύο γραμμών 210 ΧΧΧΧ ΧΧΧ και 211 ΧΧΧΧ ΧΧΧΧ για εμάς που από την ΝΕΤΟΝΕ μεταφέραμε με το επιπλέον κόστος των 5.50€ και την δεύτερη τηλεφωνική γραμμή που είχαμε στην ανωτέρω εταιρεία. Οι απαντήσεις που πήρα στην αρχή ήταν επιφυλακτικές από την εξυπηρέτηση πελατών σας. Τελικώς την ίδια ημέρα με πήραν τηλέφωνο από το 13877 και μου δήλωσαν ότι ισχύει η προώθηση κλήσεων όταν μιλάει το 210 ΧΧΧΧ ΧΧΧ στο 211 ΧΧΧΧ ΧΧΧΧ (αυτό με ενδιαφέρει) αλλά να μη το προσπαθήσω ακόμα γιατί οι γραμμές μου μπήκαν εκείνη την ημέρα στο δικτυο της Cyta και ακόμα δεν έχουν γίνει οι απαραίτητες ρυθμίσεις. Μετά από κανένα διήμερο να προσπαθήσω να ενεργοποιήσω την αναφερόμενη προώθηση ΑΤΕΛΩΣ και θα περιλαμβάνεται στον δωρεάν χρόνο ομιλίας.
    Επειδή διάβασα το νήμα αυτό παρακαλώ διευκρινήστε τι ακριβώς ισχύει. Η ερώτηση μου είναι σαφής.
    Περιλαμβάνεται ή όχι στον δωρεάν χρόνο ομιλίας η προώθηση από το ένα τηλέφωνο Cyta με αριθμό 210 ΧΧΧΧ ΧΧΧ στον άλλο αρθμό Cyta με αριθμό 211 ΧΧΧΧ ΧΧΧ που ανήκουν στον ίδιο χρήστη και βρίσκονται και στον ίδιο φυσικό χώρο;
    Ελπίζω ότι ήμουν αρκετά σαφής και αναλυτικός.
    Αναμένω την ξεκάθαρη απάντησή σας.
    Φιλικά Γιώργος Σκαφίδας
    Αγαπητέ κύριε,

    Σας ενημερώνουμε ότι όλοι οι τύποι προώθησης κλήσεων χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο βάσει του Τιμοκαταλόγου Υπηρεσιών.
    Οι προωθήσεις κλήσεων δεν περιλαμβάνονται στο δωρεάν χρόνο ομιλίας.
    Επιπλέον σας ενημερώνουμε ότι, σύντομα θα προσφέρουμε τη δυνατότητα της δωρεάν προώθησης κλήσεων προς όλους τους αριθμούς Cyta που έχει ο Πελάτης στο λογαριασμό του.
    Για παράδειγμα εάν ο πελάτης έχει υπηρεσία 2Play στο σπίτι με έναν αριθμό και 2Ρlay με 2 αριθμούς στο γραφείο, θα μπορεί να προωθεί δωρεάν την κλήση από το σπίτι προς το γραφείο και αντίστροφα.
    Ο αναλυτικός οδηγός ψηφιακών διευκολύνσεων της Cyta είναι διαθέσιμος στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.cyta.gr/uploads/files/991.pdf και ο Αναλυτικός Τιμοκατάλογος Υπηρεσιών στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.cyta.gr/uploads/files/1300.pdf

    Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση»

Παρόμοια Θέματα

  1. Προώθηση κλήσεων
    Από greg21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-11, 14:44
  2. Τι ακριβώς συμβαίνει;
    Από Takis9 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-09, 16:34
  3. ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ
    Από tsalp στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-08, 15:29
  4. Προώθηση κλήσεων
    Από panos_tg στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-07, 23:05
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-05, 17:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας