Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 54

Θέμα: παιδια sos

  1. #1
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Παιδια χανομαι δεν ξερω τι να κανω,, εχω ενα notebook hp mini 210 και μου βγαζει την ενδειξη,, BOOTMGR is Missing press ctrl alt del to restart,τι να κανω για να ανοιξει? ευχαριστω πολυ οποιον με βοηθεισει

  2. #2
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια χανομαι δεν ξερω τι να κανω,, εχω ενα notebook hp mini 210 και μου βγαζει την ενδειξη,, BOOTMGR is Missing press ctrl alt del to restart,τι να κανω για να ανοιξει? ευχαριστω πολυ οποιον με βοηθεισει
    Διαβασε εδώ ...............

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=187559

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    ΔΑΦΝΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link n600
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα κατα 99% πας για φορματ, δοκιμασε να κανεις repair τη διανομη με καποιο cd windows (εαν εχεις) αλλιως υπαρχει και το λινουξ.

    Α δοκιμασε και restore settings απο καποιο κουμπι που εχει το laptop σου

  4. #4
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.593
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Υποθετοντας οτι εχει vista ή 7, βαζεις το δισκακι του λειτουργικου στο drive, εκκινεις με αυτο και επιλεγεις Repair your computer (κατω δεξια).
    Μετα, στο μενου με τις 4-5 επιλογες επιλεγεις αυτη που λεει Startup repair και το αφηνεις να κανει τη δουλεια του. Οταν τελειωσει, επανεκκινεις.

    Η διαδικασια με εικονες
    http://pcsupport.about.com/od/toolso...tup-repair.htm
    ديميتريس

  5. #5
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    σας ευχαριστω παιδια αλλα ειναι notebook δεν παιρνει δισκακι και δεν ξερω τι να κανω 7αρι λειτουργικο εχει

  6. #6
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σας ευχαριστω παιδια αλλα ειναι notebook δεν παιρνει δισκακι και δεν ξερω τι να κανω 7αρι λειτουργικο εχει
    Για δες αυτό .....

    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=559474

  7. #7
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.593
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εφοσον εχεις το δισκακι των 7, με αυτο το εργαλειο θα το περασεις σε ενα στικακι 4+GB που θα ειναι ηδη φορμαρισμενο σε ntfs.
    http://emea.microsoftstore.com/UK/en...-Download-Tool

    Αν δεν το εχεις, απο εδω μπορεις να κατεβασεις ενα αντιγραφο που σε βαζει μονο στο Repair your computer (δεν κανει εγκατασταση δηλαδη).
    http://neosmart.net/blog/2009/window...-repair-discs/
    ديميتريس

  8. #8
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    σε ολα τα παιδια που με βοηθησαν τα ευχαριστω πολυ,,εκανα κατι αλλο,εβγαλα το σκληρο του notebook τον συνδεσα σε σταθερο και του περασα τα χρ,ολα πολυ καλα,ξανασυνδεω τον σκληρο στο notebook κανει 2 μπαρες και τελικα δεν μπαινει,,μηπως χρειαζεται κατι να κανω στο bios?

  9. #9
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Porto Salonico
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.976
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12990/1020
    ISP
    Nova
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι portable η εγκατάσταση των XP. Αφού την εγκατέστησες στο desktop, δε θα παίζει απαραίτητα και στο laptop (λείπουν drivers κλπ).

    Είτε χρησιμοποίησε τη μέθοδο recovery που συνιστά ο κατασκευαστής του netbook σου (εφόσον δε διέγραψες ενδεχομένως κάποιο recovery partition), είτε προσπάθησε να φτιάξεις ένα στικάκι με τα XP σου και να κάνεις repair. Υπάρχουν οδηγοί στο internet.

  10. #10
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι portable η εγκατάσταση των XP. Αφού την εγκατέστησες στο desktop, δε θα παίζει απαραίτητα και στο laptop (λείπουν drivers κλπ).

    Είτε χρησιμοποίησε τη μέθοδο recovery που συνιστά ο κατασκευαστής του netbook σου (εφόσον δε διέγραψες ενδεχομένως κάποιο recovery partition), είτε προσπάθησε να φτιάξεις ένα στικάκι με τα XP σου και να κάνεις repair. Υπάρχουν οδηγοί στο internet.
    δυστηχως εκανα φορματ στο σκληρο και εχει μεσα μονο τα χρ,τι να κανω?πως να φτιαξω το στικακι,ειμαι και σκραπας ξερεις

  11. #11
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0

  12. #12
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    ευχαριστω πολυ,αλλα δυσκολο να τα καταφερω,το προβλημα μου ειναι πως να διαμορφωσω το στικακι,και τι προγραμα να του βαλω μεσα,ισως να φαινεται ευκολο για εσας αλλα εγω δυσκολευομαι και δεν ντρεπομαι να το πω,γι αυτο ζηταω βοηθεια

  13. #13
    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περιοχή
    Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ,αλλα δυσκολο να τα καταφερω,το προβλημα μου ειναι πως να διαμορφωσω το στικακι,και τι προγραμα να του βαλω μεσα,ισως να φαινεται ευκολο για εσας αλλα εγω δυσκολευομαι και δεν ντρεπομαι να το πω,γι αυτο ζηταω βοηθεια
    Προφανώς για να έχεις netbook δεν ''τρέχεις'' τίποτε σοβαρό , άρα πέτα τα xp και βάλε 7 , όλα θα είναι πιο εύκολα

  14. #14
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    λοιπον με προσπαθεια και με την βοηθεια σας καταφερα να κανω εγκατασταση των xp στο στικακι μεσω του προγραματος USB MOULTIBOOT, ολα καλα μεχρι εδω,βαζω το στικακι στο notebook εχω,δινω εντολη απο το bios να μπει απο το στικακι,ξεκιναει να κανει εγκατασταση των xp φορτωνει τα πρωτα αρχεια, και μολις παει για να φορτωσει και τα υπολοιπα μπουμ σταματα και δειχνει μπλε την οθονη και γραμματα καρικατουρες,,αμαν ποια η γκατεμια μου τι να πω,μηπως και κατι αλλο πρεπει να αλλαξω στο bios?επειδη φορουσε τα 7 και παω τωρα να του βαλω τα χρ,μηπως κατι αλλο πρεπει να κανω στο bios σχετικα με αυτο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sisos : 03-06-11 στις 21:24.

  15. #15
    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περιοχή
    Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είχες τα 7 βρε θηρίο και πας και βάζεις xp ; αφού ένα netbook μόνο για internet και πασιέντζα είναι , η μήπως θα βάλεις autocad ; Aααααααα , τα . . . χρειάζεσαι μου φαίνεται

    Μη με παρεξηγείς αλλά δεν άντεξα, πέραν της πλάκας όμως , γιατί τέτοια στροφή προς το χειρότερο ;

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-11, 10:44
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-10, 10:54
  3. Παιδια sos!!!
    Από xristo_s στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-08, 00:05
  4. Παιδιά SOS! Θέλω να κρύψω την IP μου!
    Από level545 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-07, 12:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας