Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ASUS DSL-N14U
    SNR / Attn
    8,9(dB) / 13,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γεια σε όλους,

    Όταν πρωτοέβαλα τηλέφωνο και Internet υπήρχε μόνο ο ΟΤΕ. Όταν ξεκίνησε το ADSL, παρέμεινα στον ΟΤΕ, έβαλα ISDN και συνέχισα με την απλή σύνδεση 56Κ, λόγω υψηλού κόστους του ADSL (έπιανα άλλωστε 53,2Κ).

    Λίγους μήνες μετά την έναρξη παροχής υπηρεσιών τηλεφωνίας από τη Forthnet, μετακινήθηκα εκεί με προεπιλογή και μετά, όταν η Forthnet έδωσε φτηνότερο ADSL στα 128Κ (ο ΟΤΕ έδινε αν θυμάμαι καλά μόνο 2Μ σε αστρονομική τότε τιμή), διέκοψα το Internet από τον ΟΤΕ και πήγα Forthnet. Έκτοτε, απλά ανέβαζα ταχύτητες ADSL στη Forthnet όποτε οι τιμές έφταναν σε οικονομικά αποδεκτό (από εμένα) επίπεδο, συνεχίζοντας την προεπιλογή στην τηλεφωνία, χωρίς να κάνω double play.

    Με τη Forthnet δεν είχα κανένα πρόβλημα πλην μιας βλάβης στο Internet στην οποία η τεχνική της υποστήριξη, παίζοντας συστηματικά καθυστέρηση και ουσιαστικά αρνούμενη να αναλάβει την ευθύνη της ως πάροχος μιας ολοκληρωμένης υπηρεσίας, με ανάγκασε να καλέσω εγώ τον ΟΤΕ για την αποκατάσταση βλάβης, κινδυνεύοντας να χρεωθώ σε περίπτωση που το πρόβλημα ήταν της Forthnet. Ευτυχώς, έφταιγε ο ΟΤΕ και δεν χρεώθηκα. Μετά την αποκατάσταση της βλάβης, έλαβα και τηλεφώνημα από τη Forthnet που με «μάλωνε» γιατί είχα δηλώσει βλάβη ενώ η σύνδεσή μου λειτουργούσε! Το αντιμετώπισα με ελαφρά ειρωνεία, δεδομένου ότι είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με εμπειρία στις τηλ/νίες και με χαρά έχω εμπλακεί και σε τεχνικά θέματα (πχ έχω εμπλακεί από τη σχεδίαση εγκατάστασης ενός τηλεφωνικού κέντρου (από το γραφείο) μέχρι εκτέλεση μικτονόμησης (για να ξέρω πως γίνεται) των γραμμών Ε1 που το διασυνέδεσαν με το υπόλοιπο δίκτυο).

    Κάποια στιγμή, μετά από άριστη συνεργασία μεταξύ μας, η Forthnet μου έκοψε το Internet λόγω μιας οφειλής μου η οποία δεν υπήρχε (κρατάω ακόμη όλες τις αποδείξεις της Forthnet!) και για την οποία διαθέτω email από το λογιστήριο της Forthnet ότι πρόκειται περί λάθους τους. Αν και τα συζήτησα αυτά με το γραφείο της Forthnet στη Λάρισα όπου μένω, από την Αθήνα επέμειναν στη διακοπή παρόλο που το προσωπικό της Forthnet στη Λάρισα ήταν πεπεισμένο ότι ήταν λάθος της εταιρείας. Επιτόπου, μετά το αποτέλεσμα αυτό, έκανα διακοπή και στο Internet και στην τηλεφωνία της Forthnet και το ίδιο απόγευμα έκανα αίτηση για νέα παροχή Internet 24M από τον ΟΤΕ, η οποία ενεργοποιήθηκε την επόμενη μέρα. Έκτοτε, η Forthnet δεν επικοινώνησε ποτέ μαζί μου για διευθέτηση «οφειλής» και απολάμβανα Internet χωρίς διακοπές ή άλλα προβλήματα.

    Σήμερα, έχω DP2 (ISDN) από τον ΟΤΕ (απόσταση 1km από ΟΤΕ, attainable ~15M όταν είχα 24Μ, σύγχρονες καλωδιώσεις στην πολυκατοικία) και δέσμευση μέχρι τέλη Οκτωβρίου 2011. Αν και προς το παρόν το κόστος είναι ανεκτό σε σχέση με τις άριστες ομολογουμένως υπηρεσίες που έχω, εκτιμώ ότι μέχρι το πέρας της δέσμευσης η κατάσταση θα δυσκολέψει και έτσι εκτιμώ ότι πρέπει να εξετάσω φθηνότερες λύσεις double play. Διαβάζοντας το forum, προσπάθησα να καταλήξω κάπου, έχοντας τις ακόλουθες απαιτήσεις:
    - Τηλεφωνία POTS με αναγνώριση κλήσης σε τηλέφωνο SIEMENS GigaSet και απεριόριστα Εθνικά. Δεν θα μου άρεσε η VoIP αλλά είμαι διατεθειμένος να πάω εκεί αν το οικονομικό όφελος είναι μεγάλο και η ποιότητα του παρόχου και των υπηρεσιών είναι πολύ καλύτερη από κάποιον άλλο πάροχο POTS. Δεν με ενδιαφέρει το ISDN που τώρα έχω.
    - Πολύ λίγη κίνηση FAX (ίσως ένα κάθε δίμηνο). Διαπραγματεύσιμο.
    - Με την ταχύτητα των 2Μ που έχω είμαι καλά αν και αισθάνομαι μερικές φορές περιορισμένος. Τα 4Μ ή 8Μ τα θεωρώ επιθυμητά.
    - Όχι on line παιχνίδια.
    - Χρήση file hosters (HF, RS, FS κλπ). Περίπου 2GB ανά εβδομάδα. Σήμερα η γραμμή μου φτάνει στην τελική (220 KB/sec) χωρίς σκαμπανεβάσματα και θα προτιμούσα κάτι παρόμοιο από το νέο πάροχο
    - Πολύ λίγη χρήση torrents. Περίπου 1GΒ ανά μήνα.
    - Browsing, e-mailing (ISP, yahoo, gmail) με χρήση Outlook. Προτιμώ φυσικά το browsing χωρίς «κομπιάσματα».
    - ΔΕΝ με ενδιαφέρει το ποδόσφαιρο, η NOVA, το CONN-X TV κλπ.
    - Χειρίζομαι με άνεση τεχνικά θέματα σε κατανεμητές και στην καλωδίωση του σπιτιού και έχω τα σχετικά εργαλεία.

    Δεν θα ήθελα να ξαναπάω στη Forthnet, ιδιαιτέρως μετά τα διάφορα που διαβάζω για το λογιστήριό της και την υποδομή της.

    Για τη HOL, έχω μια πολύ παλιά εμπειρία από τότε που μια εκπρόσωπός της με κάλεσε για να με πείσει να πάω εκεί. Δεν μπορέσαμε να συνεννοηθούμε καθότι άκουγα τα μισά από αυτά που μου έλεγε (εγώ από τηλέφωνο ΟΤΕ, αυτή από HOL). Υποθέτω λόγω της συμπίεσης και του VoIP. Επίσης, άλλη μια πρόσφατη προσπάθεια της HOL να με εντάξει στο δίκτυό της απέτυχε μόλις άρχισαν να μου λένε ότι έχουν οπτικές ίνες σχεδόν έξω από το σπίτι μου. Σημειώνω ότι λόγω τη εργασίας μου γνωρίζω πως αξιοποιείται μια οπτική ίνα (τερματικός εξοπλισμός PDH, SDH, Wide link κλπ), και αναγνωρίζω οπτικά τις εκσκαφές τοποθέτησης οπτικού δικτύου). Επίσης δεν έχω μείνει με τις καλύτερες εντυπώσεις από την ανάγνωση του σχετικού forum.

    Για τη CYTA δεν έχω κάτι υπόψη μου (πλην του θετικού ότι με καλούσαν ΜΕ αναγνώριση κλήσης για να διαφημιστούν). Δεν μου αρέσει όμως το VoIP (τι γίνεται με FAX άραγε) και η έλλειψη τηλεφώνου σε διακοπή ρεύματος (αν και μπορώ να το βολέψω με UPS και μετά με χρήση κινητού). Επίσης με ανησυχούν ιδιαίτερα τα κλειδώματα στις πόρτες και οι άλλοι «περίεργοι» (κατά τη γνώμη μου) περιορισμοί/δυνατότητες (πρόσβαση της εταιρείας στο router κλπ).

    Για την On είχα μια ελαφρά συμπάθεια από τα σχόλια στο σχετικό forum, η οποία όμως έγινε παγερή ουδετερότητα λόγω των κλειδωμάτων (VoIP) που η εταιρεία έκανε ή προσπάθησε να κάνει

    Για τις υπόλοιπες εταιρείες δε σχημάτισα άποψη από τα σχόλια στα σχετικά fora.

    Θεωρώ τον εαυτό μου συντηρητικό χρήστη με έμφαση στην ποιότητα των υπηρεσιών και στην ειλικρινή συνεργασία με τον πάροχο. Ο ΟΤΕ μου τα παρείχε όλα αυτά σε άριστο βαθμό (πχ άρση μιας εκ των δυο βλαβών που συνολικά είχα, την επόμενη ημέρα με απευθείας τηλεφωνική συνεννόηση με τον τεχνικό στον κεντρικό κατανεμητή). Νομίζω ότι αυτό δεν θα το βρω έξω από τον ΟΤΕ, αλλά πρέπει να βρω λύση που να πλησιάζει σε κάποιο βαθμό.

    Σκέφτομαι και σύνδεση 3G, καθότι το άνευ παγίου εταιρικό πακέτο που έχω μου εξασφαλίζει πολύ καλές εκπτώσεις στις όλες τις υπηρεσίες της COSMOTE, πλην όμως το σήμα στην πολυκατοικία μου είναι άθλιο (αναγκάστηκα να γυρίσω το τηλέφωνό μου σε GPRS only, για να σταματήσουν οι συνεχείς διακοπές σύνδεσης με το δίκτυο). Δεν έψαξα ακόμη αν υπάρχει λύση εξωτερικής κεραίας στην ταράτσα καθότι, στην περίπτωση αυτή, μάλλον θα έκοβα οριστικά την επίγεια γραμμή τηλεφώνου και θα ήμουν οριακός με τα 10GB.

    Θα ήμουν ιδιαίτερα χαρούμενος αν βρίσκατε το χρόνο να μου πείτε τις εμπειρίες σας από ISPs πλην ΟΤΕ και τις προτάσεις σας. Αν βοηθάει, μένω στην περιοχή του σιδηροδρομικού σταθμού στη Λάρισα.

    Ευχαριστώ πολύ

    ΥΓ Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά το γράψιμο είναι ακόμη αφορολόγητο!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    έχω διαβάσει κάποια ευτράπελα για λογαριασμούς της forthnet εδώ, αλλά περισσότερα έχω διαβάσει για αυτό της χολ. Εγώ δεν είχα ποτέ καμιά διαφωνία μετο λογιστήριο ούτε του ΟΤε όταν ήμουν όταν με τη forthnet από τότε που ήρθα.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Μηνύματα
    720
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με βάση την υπηρεσία που έχεις κι αυτά που ανέφερες παραπάνω, σου προτείνω ν' αλλάξεις την τηλεφωνική υπηρεσία από ISDN σε PSTN, ώστε να μειωθεί το πάγιο έξοδο που πληρώνεις, αλλά να μην αλλάξεις πάροχο Διαδικτυακής πρόσβασης, αφού είσαι ευχαριστημένος απ' την προσφερόμενη υπηρεσία της OteNet.

    Βέβαια υπάρχει μια πιθανότητα, η μεταφορά του βρόχου σου απ' το ISDN στο PSTN DSLAM concentrator να επιφέρει αλλαγή στην ταχύτητα του backhaul δικτύου, κι ενδεχομένως αυξημένη καθυστέρηση στις συνδέσεις σου προς διάφορα sites. Δεν πιστεύω ότι αυτή η πιθανότητα θα πρέπει να σε σταματήσει, αφού ούτως ή άλλως μπορείς να μιλήσεις κατευθείαν με τους τοπικούς τεχνικούς του ΟΤΕ.

    Παρόλη την αρνητική άποψη που έχεις σχηματίσει για τις υπηρεσίες VoIP, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τουλάχιστον δύο αμιγώς VoIP υπηρεσίες, ώστε να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα για το αν αξίζουν ή όχι. Προτείνω να ζητήσεις την εκχώρηση ενός τοπικού αριθμού Λάρισας απ' την Viva, ή να περάσεις με φορητότητα έναν υπάρχοντα γεωγραφικό αριθμό σου (όχι MSN) στην Omnivoice, ώστε να κρίνεις από πρώτο χέρι την ποιότητα ήχου και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των εισερχομένων VoIP κλήσεων.

    Αν μάλιστα φροντίσεις να προμηθευτείς τον κατάλληλο VoIP εξοπλισμό, και δοκιμάσεις μια αμιγώς ενδοδικτυακή κλήση χρησιμοποιώντας το G.722 vocoder και στα δύο άκρα, τότε μόνο θα πεισθείς για τα πλεονεκτήματα των τηλεφωνικών κλήσεων υψηλής πιστότητας. Μετά από αυτή τη δοκιμή, δεν νομίζω ότι θα θελήσεις να ξανασχοληθείς με narrowband τηλεφωνία άλλο πια.

    Η λύση που προτείνω μειώνει το μηνιαίο κόστος, αφού καταργείται το ISDN και το προπληρωμένο πακέτο Εθνικών κλήσεων, ενώ με τις τιμές για σταθερά, κινητά και Διεθνή που προσφέρει η Omnivoice δεν νομίζω ότι θα ξεπεράσεις το κόστος του πακέτου κλήσεων ανά μήνα. Σημειωτέον ότι η Omnivoice δεν σε υποχρεώνει να έχεις αριθμό απ' το δικό της αριθμοδοτικό φάσμα, για να πραγματοποιήσεις εξερχόμενες κλήσεις, κι αν θέλεις ενεργοποιεί έναν δικό σου αριθμό κινητού ή σταθερού γι' αναγνώριση κλήσεων.

    Σε περίπτωση βλάβης της Διαδικτυακής σύνδεσης και κατ' επέκταση της VoIP τηλεφωνίας, υπάρχει διαθέσιμη μια PSTN γραμμή για κλήσεις προς την Τ.Υ αντί μέσω του κινητού σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος knowlton : 05-06-11 στις 18:28.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-08-2010
    Μηνύματα
    339
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmy956 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη HOL, έχω μια πολύ παλιά εμπειρία από τότε που μια εκπρόσωπός της με κάλεσε για να με πείσει να πάω εκεί. Δεν μπορέσαμε να συνεννοηθούμε καθότι άκουγα τα μισά από αυτά που μου έλεγε (εγώ από τηλέφωνο ΟΤΕ, αυτή από HOL). Υποθέτω λόγω της συμπίεσης και του VoIP. Επίσης, άλλη μια πρόσφατη προσπάθεια της HOL να με εντάξει στο δίκτυό της απέτυχε μόλις άρχισαν να μου λένε ότι έχουν οπτικές ίνες σχεδόν έξω από το σπίτι μου.
    Είναι τραγική η HOL που ακόμα κάθεται και λέει περι οπτικών ινών και πλανόδιων πωλητών.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δεν συστήνω σε κανέναν να πάει σε οποιοδήποτε εναλλακτικό πάροχο. Μέχρι (και αν ποτέ) να στρώσουν δικό τους δίκτυο για το οποίο θα έχουν πλήρη ευθύνη και τα προβλήματα θα επιλύονται απο τους ίδιους και μόνο και όχι με ανάθεση στον ΟΤΕ, νομίζω οτι το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς είναι να παραμένει στον ΟΤΕ. Δεν νομίζω οτι το κόστος του ΟΤΕ είναι πλέον δραματικά υψηλότερο από αυτό των εναλλακτικών. Τα τελευταία χρόνια ο ΟΤΕ διαρκώς προσφέρει περισσότερα με όλο και χαμηλότερες χρεώσεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα
    Εγώ είχα στην αρχή forthnet, μετά πήγα στη Cyta και τώρα είμαι στην Wind
    Προβλήματα αντιμετώπιζα μόνο με την forthnet. Με τις άλλες 2 όλα μια χαρά.
    8088

  7. #7
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Fritz 5530 AX
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν συστήνω σε κανέναν να πάει σε οποιοδήποτε εναλλακτικό πάροχο. Μέχρι (και αν ποτέ) να στρώσουν δικό τους δίκτυο για το οποίο θα έχουν πλήρη ευθύνη και τα προβλήματα θα επιλύονται απο τους ίδιους και μόνο και όχι με ανάθεση στον ΟΤΕ, νομίζω οτι το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς είναι να παραμένει στον ΟΤΕ. Δεν νομίζω οτι το κόστος του ΟΤΕ είναι πλέον δραματικά υψηλότερο από αυτό των εναλλακτικών. Τα τελευταία χρόνια ο ΟΤΕ διαρκώς προσφέρει περισσότερα με όλο και χαμηλότερες χρεώσεις.
    Κι εγώ την ίδια άποψη έχω...

  8. #8
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ASUS DSL-N14U
    SNR / Attn
    8,9(dB) / 13,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ για τα σχόλια και το χρόνο σας. Θα προσπαθήσω να εξοικειωθώ με τις VoIP υπηρεσίες και θα επανεξετάσω την κατάσταση. Οτιδήποτε επιπρόσθετο, ευπρόσδεκτο !!!

  9. #9
    Εγγραφή
    11-03-2008
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11532/956
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE W300
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 24.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειχα οτε αλλα λογω κοστους εβαλα cyta και δεν το εχω μετανιωσει...πληρωνα κοντα στα 100 το διμηνο με 2αρα/512 με απεριοριστα αστικα υπεραστικα και μια ωρα προς κινητα και αναγνωριση κλησεων...το εχω ριξει στα 50 το διμηνο με cyta με τα ιδια και 4αρα/512 οσο για το voip μην το φοβασαι...προτεινω cyta αποψη μου παντα..

  10. #10
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Αλιμος
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    fritz 7140
    καλό πραγμα ειναι να σκεπτεται κανεις
    έστω και για να φυγει απο τον ΟΤΕ για αρχή
    κάποτε ισως μπορει να σκεφτει κατι ποιο σοβαρο
    και να βρει και τη λύση μετά από λίγο σοβαρή σκέψη

    Να ζει κανείς η να μη ζει σε αυτή τη χώρα
    με τόσο σοβαρά προβλήματα άλυτα

  11. #11
    Εγγραφή
    18-08-2010
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Τα προβλήματα του ΟΤΕ είναι πολλά, μη θεοποιούμε κανέναν ειδικά αυτό τον καιρό που ακόμα και τα 5 ευρώ για κάποιους κάνουν τη διαφορά. Ο ΟΤΕ ειναι ακριβότερος χωρις για μενα να προσφέρει κάτι παραπάνω ούτε σε επιπεδο τεχνικης υποστήριξης ειδικά όταν αθεμιτα καθυστερεί τους εναλλακτικούς.

  12. #12
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ έχω μια απορία: ήταν ανάγκη να γράψεις την τηλεπικοινωνιακή ιστορία της ζωής σου για να καταλήξεις στο γνωστό λατρεμένο ερώτημα «που να πάω, τι να βάλω»;

  13. #13
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Και για μενα δεν αξιζει να βαλεις καποια αλλη εταιρεια εαν δεν εχεις πολυ καλη προσφορα...
    Οποτε αποκλειω όλες τις εταιρειες εκτος απο Cyta και Οn στις οποιες οντως μπορεις να γλυτωσεις αρκετα χρηματα..
    Οι υπολοιπες μονο εαν εχουν καποια καλη προσφορά για μονιμα χαμηλο παγιο...
    Ετσι και αλλιως δεν αλλαζουμε παροχο καθε χρονο(Εκτος εξαιρεσεων)

    Οσο για τον Οτε.Οκ ειναι καλυτερος.
    Αλλα οχι και τελειος.Προσωπικα εχω μετριο προβλημα στο ιντερνετ .Χρειαζεται αλλαγη το box και περιμενω ενα μηνα...Φυσικα περασε αλλος 1 μηνας για να ερθει τεχνικος...
    Και απο το 121 παιρνοντας τηλ μου λενε πηγαινε κανε και εγγραφο γιατι αλλιως δε θα στο αλλαξουν συντομα..
    Και ολα αυτα σε πελατη που δεν εχει φυγει απτον Οτε.εχει Double Play ISDN,με 4 msn και μεσους λογαριασμους 120 ευρω ,ενω παλιοτερα και αρκετα μεγαλυτερους..
    Οποτε ολα σχετικα ειναι.

    Προσωπικα δε φευγω για 2 λογους.
    1.Με βολευει το ISDN και το δινει σε καλη τιμη.
    2.Ακομα και αν ειναι να φυγω θα περιμενω πρωτα να μου αλλαξουν το box και μετα θα φυγω ,γιατι αν περιμενω απο αλλο παροχο σωθηκα..


    Αλλα εαν φυγουμε απτον Οτε το βασικο ειναι να παμε καπου που να μας δινει καλες τιμες.
    Οποτε απο μενα : Βαλε On ή Cyta.

  14. #14
    Εγγραφή
    15-07-2010
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως για να λέμε τα σύκα σύκα... όλοι οι εναλλακτικοί έχουν χαμηλές τιμές και βγάζουν προσφορές που ρίχνουν στ'αυτιά του ΟΤΕ.
    Ελπίζω στο μέλλον...

  15. #15
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εφόσον σε ενδιαφέρει κυρίως το browsing, no online games, σε ενοχλούν οι τιμές του ΟΤΕ και είσαι light downloader σχετικά, θα πρότεινα On ή Wind καθώς γνωστοί έχουν αρκετά καλές εμπειρίες. Να αποφύγεις Cyta (μέχρι τουλάχιστον να ξεπεράσει "παιδικές ασθένειες" στην Αττική) και μακριά (ΠΟΛΥ μακριά όμως) από HOL και Forthnet, εάν σε ενδιαφέρει η ψυχική σου υγεία.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-11, 19:05
  2. Σκέφτομαι να την κάνω προς ΟΤΕ.....
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-10, 18:18
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-08, 04:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας