Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 56
  1. #16
    Εγγραφή
    29-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21811/969
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 7.8(dB)
    Ενδιαφέρον το ότι με $24.99 μπορείς να νομιμοποιήσεις όλη σου την μουσική, εφόσον υπάρχει στο iTunes που είναι και το πιο πιθανό, αλλά και να την ξανακατεβάσεις σε 256kbps, χωρίς DRM και με σωστά tags, album art κλπ. Και αν δεν σε ενδιαφέρει το sync, δεν ξαναπληρώνεις την συνδρομή στο τέλος του χρόνου.

  2. #17
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Άρχισε και επίσημα η εποχή του cloud computing. Το θέμα τώρα έχει να κάνει με το downtime του data center.

    Επίσης είμαι περίεργος να δω τα επόμενα χρόνια τι θα συμβεί με το κυνήγι της πειρατείας καθώς πλέων θα πληρώνονται οι εταιρίες ότι και να γίνει.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Τι θα γίνει με την πειρατεία, τίποτα, οι πιο πολλοί θα πληρώνουν μια συνδρομή και θα έχουν το περιεχόμενο που θέλουν. Τώρα αν υπάρχει και κανένας που μοιράζει τίποτα, μπορεί να περάσει και στο ντούκου.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  4. #19
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα γίνει με την πειρατεία, τίποτα, οι πιο πολλοί θα πληρώνουν μια συνδρομή και θα έχουν το περιεχόμενο που θέλουν. Τώρα αν υπάρχει και κανένας που μοιράζει τίποτα, μπορεί να περάσει και στο ντούκου.
    Το θέμα είναι να μην έχουμε κυνήγια μαγισσών και νόμους κατά της πειρατείας. Αφού τώρα θα τα παίρνουν ας σταματήσουν τις πιέσεις.

  5. #20
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από calcvita Εμφάνιση μηνυμάτων
    το γεγονος οτι το mac os x lion δεν θα κυκλοφορησει σε φυσικη μορφη αλλα θα ειναι διαθεσιμο μονο μεσω του mac app store ειναι epic fail κατα την αποψη μου.

    και τι θα γινει δηλαδη στην περιπτωση που καποιος πρεπει να κανει επανεγκατασταση του λειτουργικου, για οποιονδηποτε λογο?
    install sl -> update sl -> upgrade to lion? no thanks!

    περαν απ'αυτο, προτιμω να κανω clean install και οχι upgrade
    "OS X Lion includes a built-in restore partition, allowing you to repair or reinstall OS X without the need for discs."

    Δημιουργεί ένα ξεχωριστό partition που επιτρέπει την επισκευή ή επανεγκατάσταση του λειτουργικού, χωρίς να χρειάζονται δισκάκια. Τόσο απλά.

  6. #21
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600

  7. #22
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Αυτό με το full screen app τι καραγκιοζιλίκι που είναι, λες ανακάλυψαν τίποτα καινούργιο, έλεος ρε apple.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  8. #23
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι η apple μοιράζει μηνυσεις κατηγορώντας τους άλλους για αντιγραφή πραγμάτων στο UI η σε άκυρες πατέντες που εφευρίσκει ενώ το ios5 ειναι η επιτομή της αντιγραφής.

    ....α ρε steve σε προσκυνω...εισαι ο θεος του marketing.


    Apple iOS 5 Copycats WebOS, Android & BlackBerry
    http://www.phonesreview.co.uk/2011/0...id-blackberry/

  9. #24
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Σε ipod touch 4 εμφανίζει από χτες στα updates του app store ένα επιπλέον εικονίδιο, που όταν επιλεγεί βγάζει όλο το ιστορικό των apps που έχουν εγκατασταθεί σε αυτό το Apple ID. Επίσης σου δείχνει ποια είναι εγκατεστημένα σε αυτη τη συσκευή και τα υπόλοιπα τα βγάζει "available for installation" ή κάτι τέτοιο. Αυτό που δεν κοίταξα είναι:
    α) Επειδή ό,τι έχω κάνει uninstall ήταν free, δεν ξέρω αν θα εμφανίζει σαν available και πιθανά paid apps που έχουν απεγκατασταθεί (νομίζω πως θα έπερεπε όμως)
    β)Επειδή τα δείχνει όλα σε μια συνεχή λίστα, γίνεται χαμός από άχρηστα apps που δε θέλω να ξαναδώ. Αυτό που δεν έχω κοιτάξει ακόμα είναι αν μπορείς να διαγράψεις ότιδήποτε άχρηστο από το cloud.

    Επίσης, αν κατάλαβα καλά, θα μπορεί κάποιος να μπάινει από οποιοδήποτε pc χρησιμοποιώντας το Apple ID του και να έχει διαθέσιμη όλη τη μουσική του. Βολικό, για 25$ (και μάλλον 25 euros) το χρόνο.

    Τώρα, πόσο χρήσιμο θα είναι για iphone, ipod κλπ. που είναι έτσι κι αλλιώς φορητές συσκευές, δεν ξέρω. Νομίζω ότι το όλο νόημά τους είναι να μπορείς να κουβαλάς τα αρχεία σου μαζί σου παντού, έτσι κι αλλιώς...

  10. #25
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το full screen app τι καραγκιοζιλίκι που είναι, λες ανακάλυψαν τίποτα καινούργιο, έλεος ρε apple.
    "ζωγραφίζει" πάλι ο θείος Steve....... τι θα ακούσουμε ακόμα...

  11. #26
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Και τα gestures μόνο καινούργια δεν είναι.... και όλη η παρουσίαση είναι λες και το κοινό είναι ηλίθιοι, με την κάθε μ@#$@# χειροκροτούσαν.

    Καταλαβαίνω γιατί πολλοί δεν γουστάρουν την apple, γιατί θυμίζει συγκέντρωση του Κόμματος στην Κίνα.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  12. #27
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    τα σπαει το ανδροιδες μελισσουλα!

    ανυπομονω να δω πως θα βγει τελικα το iphone 5 ...καλο ειναι το ανδροιδες που εχω τωρα αλλα ωρες ωρες μου λειπουν καποια πραματα του iOS
    VAMOS ARIS

  13. #28
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    London, UK
    Μηνύματα
    647
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    FTTH
    Σε θέματα cloud και content management (νομιμοποίηση αυθαιρέτων με flat χρέωση 25€ ακόμα και για χιλιάδες τίτλους)=νέα εποχή στα media!

  14. #29
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Το iCloud φαίνεται καλό, μένει μόνο να το δούμε στην πράξη για να καταλάβουμε τι ακριβώς είναι.

  15. #30
    Το avatar του μέλους calcvita
    calcvita Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    "OS X Lion includes a built-in restore partition, allowing you to repair or reinstall OS X without the need for discs."

    Δημιουργεί ένα ξεχωριστό partition που επιτρέπει την επισκευή ή επανεγκατάσταση του λειτουργικού, χωρίς να χρειάζονται δισκάκια. Τόσο απλά.
    πες με παλαιομοδιτη, πες με ανθρωπο των σπηλαιων, αλλα εμενα δεν μου αρεσει η αποκλειστικη διαθεση του lion μεσω του app store.
    υπαρχουν και ατομα που δεν εχουν πιστωτικη καρτα ή ατομα που δεν επιθυμουν να δωσουν την πιστωτικη τους καρτα στην apple (ή στην καθε apple) και επισης υπαρχουν και ατομα που δεν θελουν να χρησιμοποιησουν το app store.
    ολοι αυτοι λοιπον μενουν απ'εξω και σιγουρα θα υπαρξουν αντιδρασεις για αυτη την αποφαση.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας