Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 70
  1. #1
    Ως πρωην συνδρομητης της ΝΕΤΟΝΕ εκανα το τεραστιο λαθος να επιλεξω την CYTA
    ως την επομενη εταιρια.
    Εξ αρχης στην κοροιδια την οποια διαπιστωσα στην πορεια των πραγματων.
    Η συγκεκριμενη υπαλληλος που μιλησα 2 φορες πριν τη αποστολη της αιτησης με
    διαβεβαιωσε οτι η ολη μεταβαση διαρκει 7 εργασιμες ημερες.
    Μιας και το συγκεκριμενο χρονικο διαστημα επεφτε σε περιοδο που ηθελα αδιακοπη
    παροχη INTERNET αποφασισα να καθυστερησω την αιτηση ωστε να μη υπαρξουν προβληματα.
    Αιτηθηκα λοιπον στις 16 Ιουνιου.
    Μετα απο 3 ημερες μου εστειλαν με sms τα στοιχεια για να συνδεθω online και να ελεχγω την πορεια
    των πραγματων.
    Την πρωτη ημερα που εκανα log in ημουν στο Βημα 2
    Την δευτερη ημερα ημουν στο Βημα 0
    Την τριτη ημερα εκπληκτος ειδα... Συντομα κοντα σας.
    Αμεσως επικοινωνησα με την Εξυπηρετηση πελατων η οποια με ενημερωσε οτι (πιθανοτατα) προκειται περι
    τεχνικου προβληματος και οτι ολα βαινουν καλως και ειμαι προγραμματισμενος για ενεργοποιηση στις
    3 Ιουνιου.
    Ακουγοντας την ημερομηνια αναρωτηθηκα ευλογα πως ειναι δυνατον απο της 16 Ιουνιου με 7 εργασιμες
    ημερες να ενεργοποιηθω στις 3 Ιουνιου.
    Μ ενημερωνει λοιπον η υπαλληλος οτι ποτε μα ποτε δεν υπηρχε περιπτωση να ενεργοποιηθω σε 7
    εργασιμες.
    Εδωσα το ονομα της υπαλληλου που μιλησα τις 2 φορες πριν την αιτηση και η ομιλουσα μου ζητουσε συνεχως
    συγγνωμη για τη λαθος πληροφορηση.
    Τονισα δε το γεγονος οτι η συγκεκριμενη ημερα ενετγοποιησης ειναι Παρασκευη πραγμα που σημαινει οτι με
    το οποιοδηποτε προβλημα θα μεινω χωρις υπηρεσια το επερχομενο Σαββατοκυριακο.
    Καμμια αποκριση.
    Βλεποντας τοn καιρο να περναει και να πλησιαζει η μερα ενεργοποιησης παρατηρουσα οτι η προσωπικη σελιδα
    παροτι 2 επιπλεον συνομιλιων δεν λειτουργουσε.
    Τοτε ηταν που καταλαβα που εμπλεξα.
    Παρασκευη πρωι και ενω ημουν ακομη συνδεδεμενος και ενεργος χρηστης της ΝΕΤΟΝΕ, συνδεθηκα για να
    τακτοποιησω τυχον εκκρεμοτητες για να ειμαι απολυτα σιγουρος.
    10 η ωρα το πρωι, κοβεται η συνδεση.
    Περιμενω μεχρι τις 3 το μεσημερι και ολα εινα νεκρα.
    Υστερα απο τη τριτη προσπαθεια (καλουσα απο κινητο, εδινα το νουμερο και με καλουσαν για να μπω στην
    αναμονη για τεχνικη υποστηριξη) καi υστερα απο 71 λεπτα συνδεομαι με την ΤΥ
    και εκπληκτος ακουω να λενε ποιο ειναι το προβλημα μου μιας και ειμαι συγχρονισμενος..
    Ενημερωνω για την κατασταση, το δηλωνουν βλαβη και λενε θα επικοινωνησουν.
    Παρασκευη βραδυ χρησιμοποιω το Call Back Service.
    Με γραφουν.
    Τηλεφωνω Σαββατο πρωι και ζηταω (υστερα απο thread που διαβασα εδω) να μου αποστειλουν ενα PIRELLI μηπως το προβλημα ειναι
    οτι δεν συγχρονιζει το router. Αρνηθηκαν κατηγορηματικα αρχιζοντας να μου μιλανε για κουμπωματα και ξεκουμπωματα.
    Μου λενε επισης οτι δηλωθηκε βλαβη, θα το δει τεχνικος και θα περασει κατα πασα πιθανοτητα συνεργειο.
    Τιποτα απο αυτα.
    Ανακαλυπτω οτι η τηλεφωνικη εξυπηρετηση λειτουργει Σαββατο μεχρι της 5 το απογευμα πραγμα που κανει
    αδυνατο να ζητησω να με καλεσουν αμεσως στο κινητο.(που σημαινει οτι στο μελλον αν αντιμετωπισεις καποιο
    προβλημα μετα τις 5, αν δεν χρησιμοποιησεις καποιο σταθερο συγγενικου ή φιλικου προσωπου και αν δεν θες να πληρωσεις
    τα μαλλιοκεφαλα σου στο κινητο θα καταφερεις να επικοινωνησεις μαζι τους Δευτερα Πρωι μιας και η υπηρεσια Call Back
    ειναι για τα ματια του κοσμου)
    Κατα της 9 το βραδυ με καλουν στο κινητο και μου ζητανε το Serial Number του Router.(κατα τα αλλα βασει των λεγομενων
    της υπαλληλου που εκανα την αιτηση το router ειναι απολυτα συμβατο)
    Κυριακη απογευμα καλουν παλι στο κινητο και αυτη τη φορα μου ζητανε Serial Number και Mac address.
    Σε ερωτηση μου τι συμβαινει μου απαντα : το εχουμε επιλυσει σχεδον το προβλημα και απλα θελουμε αυτα τα στοιχεια
    για να περασουμε το καινουριο Firmware.Δηλαδη θα εχω συνδεση σημερα΄? Τι να σας πω δεν το γνωριζω, μου απαντα.
    Δευτερα πρωι και υστερα απο 58 λεπτα αναμονης σηκωνουν το τηλεφωνο και πριν προλαβω να πω οτιδηποτε μου λεει ο
    συγκεκριμενος υπαλληλος....... Γνωριζουμε το προβλημα σας και ΘΑ το κοιταξουμε !!!
    Ρωτω, ποιο ειναι λοιπον το προβλημα και εχω μεινει χωρις συνδεση απο την Παρασκευη και τι μου απαντα.
    Δεν γνωριζουμε ακομα, οταν το κοιταξουμε θα σας πουμε.
    Το πιστευετε ή οχι υστερα απο τοσες ημερες δεν ηξεραν καν, γιατι δεν ειχαν ασχοληθει, ποιο ειναι το προβλημα.
    Αναρωτηθηκα λοιπον (οχι οτι υστερα απο αυτα που ακουσα οτι δεν ηξερα την απαντηση) αν θα με συνεδεαν τη Δευτερα
    και μου λεει το εξης κουλο.Θα το κοιταξουμε και θα σας πουμε. Συνηθως ολα το προβληματα τα επιλυουμε μετα απο
    2 με 3 εργασιμες ημερες.
    Αυτοματως δηλαδη μου αναδεικνυει πιθανη ημερα την Πεμπτη 9 Ιουνιου, που και παλι θελει να πιστευει οτι θα το λυσουν μεχρι τοτε.
    11 η ωρα το πρωι Δευτερας λιπον καλεσα και ζητησα να μιλησω με το τμημα παραπονων.....
    3 η ωρα το απογευμα ξανακαλω να δω τι γινεται και μου λενε οτι υπαρχει φορτος εργασιας και στο τμημα παραπονων, και πιθανοτατα
    να με καλεσουν την Τριτη.
    Αν εχει φορτο εργασιας το Τμημα Παραπονων φανταστειται τι συμβαινει εκει μεσα.
    Μια απο ις υπαλληλους της τηλεφωνικης εξυπηρετησης μου δηλωσε οτι υπαρχει αυξημενος φορτος εργασιας λογω
    των συνδρομητων που δεχθηκαν απο τη ΝΕΤΟΝΕ.
    Ρωταω λοιπον αφου δεν εχετε την καταρτηση να αντιμετωπισετε τον αριθμο αυτο των συνδρομητων γιατι συνεχιζετε
    και δεχεστε νεους? Μου απαντησε δε οτι φυσικα και εχουμε την δυνατοτητα.Σχεδον 5 ημερες αναμονη απο το Call Back....
    Και το ασχημο της υποθεσης ειναι πως πιστευω οτι εγω και ολοι οι τελευταιοι νεοι συνδρομητες θα "επιβαρυνουμε" και ο
    Τριτη σημερα 7 Ιουνιου η ωρα ειναι 3:16μμ ακομη χωρις συνδεση και απο επικοινωνια μηδεν.
    Ουτε απο το τεχνικο τμημα, αλλα ουτε και απο το τμημα παραπονων που ζητησα να μιλησω εχθες στις 11 το πρωι.
    Δεν αντεξα και ξανακαλεσα να συνδεθω με το τεχνικο τμημα στις 4:15μμ.
    Και εδω ειναι τα απιστευτα. Ανακαλυψαν οτι το προβλημα τελικα ειναι του router που δεν συχρονιζει (κατι που τους
    ειπα Σαββατο πρωι οταν αιτηθηκα να μου στειλουν ενα Pirelli και ηταν και καλα του στυλ τι ξερεις εσυ),
    αλλα αυτο δεν ειναι το κερασακι.
    Αφου το ανακαλυψαν σημερα αυτο δηλωθηκε σαν βλαβη στις 12:57μμ σημερα Τριτη 7 Ιουνιου και ειπαν
    οτι θα χρειαστει να περασει τεχνικος απο το σπιτι μου. Ουτε εδω το κερασακι.
    Το κερασακι λοιπον ειναι οτι θα χρειαστουν 2 με 3 εργασιμες ημερες για να περασει ο τεχνικος, ξεκινωντας απο αυριο
    Τεταρτη 8 Ιουνιου.
    Συγγνωμη αλλα ειναι καραγκιοζηδες, γιατι οχι μονο αιτηθηκα Σαββατο να μου στειλουν ενα router ή να παω να παραλαβω
    αλλα χρειαζονται και 3 εργασιμες για να στειλουν ενα απο τη στιγμη που ειμαι χωρις συνδεση απο την
    Παρασκευη 3 Ιουνιου.
    Και θελετε να σας καρφωσω και μια σημαιουλα πανω στο κερασακι?
    Να λοιπον η σημαιουλα........
    Εχουν επιλυσει τη συνδεση Ιντερνετ, η τηλεφωνια ομως δεν δουλευει, δεν μπορουν να την φτιαξουν και δεν ξερουν καν ποτε.
    Δηλαδη ακομα και router να επερνα σημερα τηλεφωνο δεν θα ειχα.
    Εφτα ημερες χωρις συνδεση ιντερνετ γιατι τηλ. ποιος ξερει ποτε θα δουλεψει και ολα αυτα για μια αλλαγη router
    Και αν ερθει Παρασκευη και υπαρξει προβλημα παλι, μετα αλλο ενα Σ/Κ..

    Αν δηλαδη προκυψει ενα σοβαροτερο προβλημα απο μια αντικατασταση router ποσο θα τους παρει?
    Ξεφτιλα.



    Με αλλα λογια. μακρια.
    Αν το ηξερα θα πληρωνα κατι παραπανω να ειχα το κεφαλι μου ησυχο.
    Γιατι η συγκεκριμενη εταιρια νοιαζεται μονο να γινεις συνδρομητης της.
    Απαξ και συμβει, την εκατσες.
    Γιατι ειτε οι υπαλληλοι ειναι ανικανοι, ειτε εχουν πηξει με τους νεους συνδρομητες και δεν προλαβαινουν τιποτα
    ή και τα δυο.
    Του testing παιζεις λοττο αν θα σου πανε ολα καλα κατα την διαρκεια της απλης μεταβασης, και καθ'ολης της πορειας
    που θα εισαι συνδρομητης τους.
    Γιατι αν αντιμετωπισεις προβληματα μιλαμε για πολλες ημερες χωρις υπηρεσιες.

    Εχω συδεση στο Ιντερνετ πανω απο δεκα χρονια και σε ολο αυτο το χρονικο διαστημα συνδρομητης (σε 3 διαφορετικες εταιρειες)
    δεν υπηρξε ποτε περιοδος που να εχω μεινει χωρις συνδεση πανω απο μια, μιαμιση μερα και αυτο ηταν Σαββατο βραδυ και
    Δευτερα πρωι 9:30 δουλευαν ολα ενταξει.
    Και οι συγκεκριμενου κυριοι θελουν 2 με 3 εργασιμες απο την στιγμη που θα εντοπισουν τη φυση
    του προβληματος.Μεσολαβηστε και Σ/Κ να δειτε ποσο σας βγαινει.

    Δεν ξερω για τους υπολοιπους αλλα στην περιπτωση μου και ειμαι απολυτως σιγουρος οτι υπαρχουν πολλοι ακομα,
    το σλογκαν της εταιρειας ειναι
    Cyta, σας γνωριζουμε εναν εναν για να σας γραφουμε εναν εναν !

    Ενα απο τα ανεκδοτα δε της εταιρειας ειναι στο φυλλαδιο που λεει :
    Αληθειες για εμας.....
    Νο 7. Επενδυσαμε εξ'αρχης στη "μετα την πωληση" εξυπηρετηση του πελατη, απασχολωντας τα 2/3 του δυναμικου μας
    στον τομεα αυτο !!!!!!!!.
    Αν αυτο αληθευει και μεχρι στιγμης δεν εχουν απαντησει απο το Call Back Service απο την Παρασκευη 03/06,
    Σαββατο 04/06, Κυριακη 05/06, Δευτερα 06/06 καθως επισης και απο το τμημα παραπονων απο Δευτερα 06/06 στις 11 το πρωι,
    μονο να φανταστει κανεις μπορει τι εννοουν με την "εξυπηρετηση του πελατη" !!!.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-12-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Μακριάάάάάά !!! Και εγώ θύμα.......!!!

  3. #3
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    και μου λενε οτι υπαρχει φορτος εργασιας και στο τμημα παραπονων
    Με συγχωρείς που γελάω με το θέμα σου αλλά πραγματικά αυτό το σημείο μου φάνηκε πολύ αστείο

  4. #4
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13288/2048
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    tomson 780wi
    SNR / Attn
    10/8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα παιδια.
    αυτο που δεν εξηγησαν απο την νετονε στην τσιτα οταν εκαναν την συμφωνια.οτι οι συνδρομιτες της ειναι ατομα ψαγμενα ,με γνωση και κριση των πραγματων.εγω βγαζω τον εαυτο μου ,(ειμαι κομματι ασχετος μερικως σε οτι αφορα θεματα προγραμματισμου) απλα ξερω τα βασικα,αλλα αριστος γωστης στα τεχνικα θεματα,
    η ΤΣΙΤΑ εκανε το λαθος να υποτιμηση ολους αυτους τους ανθρωπους .και να προσπαθει να πειση με ψεμματα οτι ειναι ικανη να διαχειριστει καταστασεις προτογνωρες για αυτη.
    εδω ειναι που μπαινει το θεμα ειλικρινεια που ειχανε με την νετονε. μας ελεγαν την αληθεια οταν υπηρχε προβλημα και ειχε την κατανοηση μας , τις περισσοτερες φορες. καποιοι στην μεταβαση ηταν τυχεροι.
    δεν ειχαν προβληματα .(φροντισαν να ειναι αλλοι κολητα σε ντισλαμ)αλλοι ησαν λιγοτερο τυχεροι και αλλοι απλα ατυχοι να βρισκωνται μακρια και να βασανιζωνται για κανα βιτ παραπανω .ενω με ενα μινι ντισλαμ θα λυνοταν δια παντος το προβλημα.Ο ΟΤΕ εχει αλλα δεν τα τοποθετει δια ευνοητους λογους.
    οπως ειχε πη τεχνικος τους ,δεν θα κανουμε μαγκες τους παροχους. και εχει ενα δικιο σε αυτο .ομως ειναι στο ιδιο προβλημα και οι δικοι τους συνδρομητες,οποτε φαυλος κυκλος των ελληνων.
    μην περιμενετε λοιπον να αλλαξει κατι με αυτη την αντιμετωπιση.αυτο εξαρταται απο εμας .
    ο νοων νοειτω.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι να πω...

    Χαρά στο κουράγιο σου και καλά ξεμπερδέματα. Η πλάκα είναι ότι και αίτημα υπαναχώρησης να κάνεις δεν έχεις που να πας από τη στιγμή που η NetOne σταματάει τις υπηρεσίες της.

    Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  6. #6
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά εγώ στη θέση σας θα έκανα αίτημα υπαναχώρησης και θα προτιμούσα να μείνω χωρις υπηρεσίες ένα διάστημα, παρά να ανεχτώ αυτά τα καραγκιοζιλίκια...

    ΟΚ, προβλήματα πάντα θα υπάρχουν και τα πράγματα μπορεί να στραβώσουν για κάποιο λόγο, αλλά αυτή δεν είναι αντιμετώπιση σοβαρής εταιρίας. Αν δεν μπορούν να τα φτιάξουν μόνοι τους, ας φέρουν τεχνικούς/μηχανικούς από άλλες εταιρίες/εξωτερικό μέχρι να στρώσουν όλα.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ το ίδιο θα έκανα. Ο ερασιτεχνισμός στο μεγαλείο του. Είναι προφανές ότι ουδέποτε υπήρξε ο κατάλληλος σχεδιασμός για τη μετάβαση, ουδέποτε δοκιμάστηκαν σωστά οι υποδομές και δεν είναι διόλου απίθανο να μην επαρκούσε και ο αριθμός των ατόμων στο support. Όλα αυτά όμως καλώς ή κακώς δεν ενδιαφέρουν τον συνδρομητή, πόσο μάλλον όταν αυτός μένει χωρίς υπηρεσίες επί σειρά ημερών και το κυριότερο χωρίς ουσιαστική εξήγηση. Δεν ξεκίνησε καλά η Cyta στην Αττική. Αν δεν μπορεί να διαχειριστεί ένα σχετικά μικρό αριθμό συνδρομητών όπως αυτός της NetOne, τότε πως περιμένει να διαχειριστεί περισσότερους ?
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  8. #8
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    απο αθηνα-θεσσαλονικη πας και με Fiataki 127 μα και με alfa-romeo(δεν λεω καλυτερη μαρκα)το θεμα ειναι η ποιοτητα και ο χρονος ταξιδιου!!!
    παιδια,κακα τα ψεματα και χιλιοειπωμενα πραματα!!!
    ολοι μπαινουμε στο τρυπακι για να γλιτωσουμε 4-5 ευρω τον μηνα και καταφευγουμε σε αυτες τις εταιρειες...πισω ομως απο ενα χλιδατο site που συνοδευεται απο εγγυησεις και υποσχεσεις κρυβεται η γυμνια τους σε support και ταχυτητα...και ενα απλο παραδειγμα εξυπηρετησης...στον δρομο συναντω παντου αυτοκινητα εταιρικα του ΟΤΕ..εχετε δει πουθενα αλλων εταιρειων???δεν με νοιαζει ποσα χρονια ειναι ο ΟΤΕ,οτι δουλευουν εκει αγροικοι δημ υπαλληλοι , με νοιαζει οτι οταν τον χρειαζομαι,ακομη δεν τον εχω χρειαστει,ειναι εκει μεσα στην ημερα
    Συνεπως κταληγουμε στο χιλιοειπωμενο συμπερασμα.ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΜΑΣ!!!πιο λιανα..Ο.ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ
    ΥΓ.δεν ισχυει στο συνολο της πελατειακης βασης των λοιπων παροχων μα στατιστικα

  9. #9
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    φιλε trak ειναι οντως πολυ στυχης η αναμονη ολων αυτων των ημερων αλλα ας μην αναθεματιζουμε τα παντα και τους παντες!! οσο λενε λοιπον καποιοι οτι εχουν προβλημα και "στολιζουν" την εν λογω εταιρεια με διαφορα κοσμητικα πανω στη φουρια τους εχω να τους αντιπαραβαλλω χιλιαδες ακομα που εμπιστευονται τη cyta και ειναι απολυτα ευχαριστημενοι! το να ισοπεδωνουμε καταστασεις ξερετε ειναι πολυ ευκολο. Το μονο που κραταω ειναι το σχολιο του φιλου a.libe ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΜΑΣ και Ο.ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Αν λοιπον εχετε χρηματα να ξοδεψετε υπαρχει και μια γερμανικη εταιρεια που ονομαζεται ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ και ησυχαζεις μια για παντα. Ας ειμαστε λοιπον πιο ψυχραιμοι...

  10. #10
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13288/2048
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    tomson 780wi
    SNR / Attn
    10/8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    διακρινω και αλλον ενα ενθερμο οπαδο της τσιτα ??? η εταιρο υπαλληλο ?ειναι η ιδεα μου ? φυσικο ειναι οταν κλειδωνει στα 19 ,,και οχι στα 220/6100 ,απο 931/10240 στην νετ ονε.
    αγαπητε γουινζιγκ .θα ηθελα ειλικρινα να αντιταξεις τα χιλιαδες επιχειρηματα που εχεις ,ωστε να σταματησουν να κοσμουν με επιθετα την εν λογο εταιρεια. και να εξηγησεις στον κοσμο που το κανει, τα απιθανα καραγκιοζιλικια που λενε και συμβαινουν καθημερινα απο το τεχ-τμημα τους.απο την αναμονη απαντησεων μεχρι τις εξηγησεις περι βραχυκυκλωματων ,,δεν μπορω να πω ,σημερα αλλαξαν κασετα και ομιλουν περι αλλαγης ρουτερ και δρομολογιων των τεχνικων..αδερφε τι να λεμε τωρα ...την κατσαμε την βαρκα .παμε για αλλες παραλιες, απλα δεν το πραξαμε απο την αρχη ,δεν το ψαξαμε λογο της προτασης
    που εγινε απο την νετονε..δεν ηταν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. αλλα ειπαμε για να το αναφερει κατι καλο θα ειναι ..αλλα φευ......

  11. #11
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    H αλήθεια είναι πάνως ότι η Cyta έχει πραγματικά τους πιο ένθερμους υποστηρικτές...
    Και κάποιοι από εμάς πίναμε νερό στο όνομα της Net One, αλλά ποτέ δεν κάναμε έτσι. Ίσα - ίσα που τη κράζαμε αν τύχαινε και είχε κάποιο πρόβλημα...

  12. #12
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    265
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6600/1022
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 40.2(dB)
    Ευχαριστημένος είσαι όταν όλα κυλήσουν ομαλώς.
    Όταν κάτι στραβώσει εκεί φαίνεται πως λειτουργεί και πως σε αντιμετωπίζει μια εταιρεία.
    Αν δεν είσαι τυχερός ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει σχεδόν σε όλους τους παρόχους.

    Στην περίπτωσή μου δε μπορούσαν να μπουν στο ρουτερ της Netone,να περαστεί νέο firmware και έτσι δε μπορούσαν να περαστούν οι κωδικοί να γίνει το authentication.....
    Σε αυτό το σημείο δεν ξέρω αν φταίνε KAI οι τεχνικοί της NetOne αφού επί μια βδομάδα στο ρουτερ εμφανιζόταν το IP Management που ήταν για τη μετάβαση μας στη cyta.
    Αν οι τεχνικοί της Netone μπορούσαν να δουν ότι υπάρχει δυσλειτουργία με το ρουτερ μου και δεν ενημέρωσαν εγκαίρως τη cyta φέρουν ευθύνη.Τι συνέβη μεταξύ των δυο εταιρειών δε μπορώ να ξέρω.

    Αλλά όπως και να χει ήταν δέλεαρ όταν από τη Netone υποστήριζαν ότι θα είμαστε με τον ίδιο εξοπλισμό στη cyta και με διακοπή μόλις δυο ωρών.
    Για αυτό πολλοί διάλεξαν τη cyta και όχι κάποιον άλλο πάροχο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rcs : 09-06-11 στις 00:33.

  13. #13
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13288/2048
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    tomson 780wi
    SNR / Attn
    10/8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι πάνως ότι η Cyta έχει πραγματικά τους πιο ένθερμους υποστηρικτές...
    Και κάποιοι από εμάς πίναμε νερό στο όνομα της Net One, αλλά ποτέ δεν κάναμε έτσι. Ίσα - ίσα που τη κράζαμε αν τύχαινε και είχε κάποιο πρόβλημα...



    εχεις απολυτο δικιο. οτι κραξαμε καποια στιγμη και την νετονε, αυτο εγινε πριν τρια χρονια .αλλα ποτε δεν τους ειπαμε ψευτες ,ανηλικρινεις ,και ασχετους.

    ειχαμε ενα αλληλοσεβασμο ,μας ελεγαν τα πραγματα με το ονομα τους, ελυναν τα προβληματα αν οχι την ιδια στιγμη,μεσα σε 3 ωρες ολα λειτουργουσαν . εδω με μπλακ ουτ η νετονε μεσα σε 2 ωρες ειχαν αποκαταστηση τα παντα. οι παλιοτεροι θα το θυμουνται ... η ΣΙΤΑ να δω τι θα κανει. που χωρις μπλακ-ουτ εχει παθει συσκοτιση.

  14. #14
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από APOL904 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις απολυτο δικιο. οτι κραξαμε καποια στιγμη και την νετονε, αυτο εγινε πριν τρια χρονια .αλλα ποτε δεν τους ειπαμε ψευτες ,ανηλικρινεις ,και ασχετους.

    ειχαμε ενα αλληλοσεβασμο ,μας ελεγαν τα πραγματα με το ονομα τους, ελυναν τα προβληματα αν οχι την ιδια στιγμη,μεσα σε 3 ωρες ολα λειτουργουσαν . εδω με μπλακ ουτ η νετονε μεσα σε 2 ωρες ειχαν αποκαταστηση τα παντα. οι παλιοτεροι θα το θυμουνται ... η ΣΙΤΑ να δω τι θα κανει. που χωρις μπλακ-ουτ εχει παθει συσκοτιση.
    συγκρινεις 8.000 πελατες με 150.000. λογικο ειναι να σας ηξεραν και με τα μικρα σας ονοματα...τεσπα οταν μια εταιρεια εχει μια ενθερμη πελατειακη βαση οπως η θυγατρικη της ΑΡΧΗΣ ΤΗΛΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ στην Ελλαδα ολα τα υπολοιπα ειναι απλα για να περναει η ωρα. Για ρωτα λιγο στην Κρητη πως τα παει η cyta. Καμια μα καμια εταιρεια δεν ειναι απροβληματιστη! σημασια εχει ποση υπομονη εισαι διατεθειμενος να κανεις και αν βρισκεις ανταποκριση στα προβληματα που ενδεχομενως αντιμετωπισεις. Μεχρι στιγμης και περα απο το εγχειρημα ΝΕΤΟΝΕ η εταιρεια κατα τη γνωμη μου τα εχει καταφερει εξαιρετικα στο συντομο χρονικο διαστημα που δραστηριποιειται και σε σχεση με ανταγωνιστες με μεγαλυτερη εμπειρια και πολυετη παρουσια.

  15. #15
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι πετάτε συνέχεια τις 150.000 και 650.000; Εδώ! Τα κατάφερε; Όχι. Μια τρύπα στο νερό έκανε. Έληξε το θέμα.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απο Νetone σε Cyta
    Από Insomniac στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1422
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-11, 21:52
  2. Αλλαγη απο tellas σε cyta
    Από capusopp στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-11, 08:49
  3. Απο netone σε Cyta
    Από Insomniac στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-11, 16:09
  4. απο hol σε cyta
    Από TEO2202 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-11, 13:13
  5. Cyta απο Tellas
    Από ntararis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-10, 11:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας